Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: Gecata   
Дата:   02-11-19 12:37

Ombre прав си че хората ме забелязват, но когато съм с DSLR-а или ми правят забележка да не ги снимам или ми позират, докато с невзрачната безогледалка от типа на FujiX 100, Sony a6XXX,RX не ми обръщат внимание, което почти същото като да не те забелязват...



Публикацията е редактирана (02-11-19 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 12:38

Така е,затова казах,че най удачен избор е 100 ф,понеже е напълно безшумен...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   02-11-19 13:41

Под street имайте предвид вечер в късните часове, когато няма никого. Празни улици, архитектура, градска средс това снимам, понякога използвам себе си за модел. Не снимам хора, не мисля, че ще е проблем това.
А и си представям ситуацията, как отивам да снимам някого на бал и се появя с тази сапунерка X100F. Единствено да ми се изсмеят и да не ме вземат насериозно друго надали да се получи от ситуацията.
Не държа главно на Никон да е, но имам два обектива за кроп де, за фф един. А обективите на другите марки са си скъпи, особено нв Fuji. Макар, че X100F е с несменяема, но все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: Leica   
Дата:   02-11-19 14:12

[smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: farushko   
Дата:   02-11-19 14:31

написа:

> Под street имайте предвид вечер в
> късните часове, когато няма
> никого. Празни улици, архитектура,
> градска средс това снимам,
> понякога използвам себе си за
> модел. Не снимам хора, не мисля, че
> ще е проблем това.
> А и си представям ситуацията, как
> отивам да снимам някого на бал и се
> появя с тази сапунерка X100F.
> Единствено да ми се изсмеят и да не
> ме вземат насериозно друго надали
> да се получи от ситуацията.
> Не държа главно на Никон да е, но
> имам два обектива за кроп де, за фф
> един. А обективите на другите
> марки са си скъпи, особено нв Fuji.
> Макар, че X100F е с несменяема, но все
> пак.

Хем няма хора, хем ще ходиш по балове. Ти да не си зодия Близнаци? Според мен ти самият не знаеш какво искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   02-11-19 14:44

Затова казах, че снимам портретни снимки И стрийт. Кое не разбра от това?
Когато нямам модел, по просто казано да ти обясня, няма на кого да правя портретни снимки, излизам и снимам навън по улиците.
И да, ходя от време на време на балове да снимам индивидуални фотосесии, затова казах, че ми трябва нещо, което да ми върши работа и за двете. Хем да си върша работата с портретните снимки, хем и да е достатъчно задоволително да си щракам из града в свободното време. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: D.S   
Дата:   02-11-19 15:05

Абе първо ти се даваха 4к за д750. После з50, после д7200. То ти не знаеш, тА ние ли да знаем. А за Фуджи х100 иди го пипни в магазина и недей го мисли за сапунерка. Само дето после ще го искаш. A като видиш и какви портрети стават с Fuji ще забравиш за Никон.[thankyou] А че големината на апарата те прави Профи пред абитуриентките,оставам без коментар[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   02-11-19 15:14

Имам възможност да ги дам и все още се причудвам за D750-то. Но при положение, че мога да мина и по-евтино и другите пари да си ги вложа в друго, нужно ли е да се мятам с главата напред? При положение, че ще си снимам през 70% от времето за удоволствие.
Иначе не мисля, че е сапунерка fuji-то, макар и да си изглежда такава. Но повечето хора като чуят, че ще ги снима фотограф очакват да се появи някого с голям фотоапарат с обективи, светкавици и тнт. А не някой със сапунерка.
Вярно после ще видят резултата от снимките(ако стигнеш изобщо до там като го видят), но нали знеш “Те нека кажат, че сестра ти е к**а, пък ти ходи обяснявай, че нямаш сестра”.
Та така и тук - ходи им обяснявай, че това не е обикновена сапунерка. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: Gecata   
Дата:   02-11-19 15:24

PoweredbyNikon , много ви е изкривена представата за това какво очакват хората като чуят фотограф, но последното което си мислите , че очакват е да се появите с 3кг тяло и обектив и да си кажат Ехаааа! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-11-19 15:37

Значи взимай Д750 и забравяш за друг апарат следващите 7-8 години. А сега е без пари във Фотопавильона

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: farushko   
Дата:   02-11-19 16:20

Аз имах Fuji X100, продадох го на Gecata, но все още много ми липсва. Вземай го този D750, няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: D.S   
Дата:   02-11-19 16:36

Ми снимане за кеф и ФФ, поне за мен смисъл няма. Вече с модерните кропки границата е доста близко. А защо не sigma 18-35? Хубав обектив и изглежда професионално. И д7200

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: mbs   
Дата:   02-11-19 17:18

Разгледай този профил: тук
Специфична е техниката на снимане - една ръка, близко до тялото, 15 или 21мм на кроп.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   02-11-19 23:43

D.S Дори не знаех, че има Sigma 18-35 на f1.8. Сега го разгледах и за 1500лв е идеален.
мисля да го взема преди тялото да пощракам на D3200-то с него.
До колкото видях Sigmata е само за кроп сензор. В такъв случай какво мислите за Z50? Четох, че дори с FTZ адаптера е възможно да има проблеми с F обективите, но не съм наясно дали е така.
Z50 + Sigma 18-35mm F1.8 ще е добра комбинация според мен, стига да няма проблем с F mount-a.



Публикацията е редактирана (03-11-19 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: victory13   
Дата:   03-11-19 00:36

Изненадва ме, че до момента не е станало дума за зоновото фокусиране при уличната фотография... [smilie8]

В тази връзка, имате камерата, трябва ви 20, или 24, или 28 обектив f/2.8 по избор, може и с ръчен фокус, един спусък, и готово [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   03-11-19 00:46

Имаш ли си идея Сигмите на отворени бленди какви фукус-мокус драми ще ти докарат на Д-3200?!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   03-11-19 01:40

Общо взето ми трябва широк светлосилен обектив да си снимам из града.
Иначе да, на D3200-то дори с 50ката имам проблеми с фокуса, но както казах - ще взема Sigma-та да пощракам на него докато не реша дали D7200-D7500 или Z50 да взема като тяло.



Публикацията е редактирана (03-11-19 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: shahimat   
Дата:   03-11-19 01:57

взимай д750 и не се занимавай с глупости ;) страхотен апарат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: Djoro   
Дата:   03-11-19 09:24

та: 01-11-19 22:18

Street фотографията се прави с малка камера, покет камера, с примерно 35 мм. твърд обектив, може да не е AF. Държиш в едната ръка, може и да е на ниво под кръста, без да гледаш през визьора, минаваш и експонираш, оставаш незабелязан. При AF самерите да имат бърз фокус. Има страни, където не е препоръчано ползването на дългофокусна оптика по улиците, а при нас при снимане на държавни лица . С добър 35 мм. несменяен обектив можеш да снимаш и архитектура, и портрети. Дори има цяла кагория фотография със скрита в ръка камера, може дори кибрит с един лентов кадър. Хубав диалог за страницата!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   03-11-19 12:35

Ако имах възможност с удоволствие бих се сдобил с Fujifilm X-T2 или X-H1. Но обективите не са ми по джоба. За портрети 56mm F1.2 е идеален, но е 1700лв.(Сравнение с Nikkor 50mm F1.4 пак е по-скъп). Широкоъгълни по светли от F2.8 на fuji пак са къч 1600-700лв.
Да D750-то е уникален фотоапарат, но, ако го взема се ограничавам с един обектив.
Трябва после да си купя 85mm и някой от двата 24 или 28мм и надхвърлям бюджета отивам към 4000лв техника за щракане за кеф, както казахте.
Ако успея да продам 50ката ф1.8 и DX-овата 35ца може да се впиша в бюджета.
Мисля, че най-добрия вариант засега остава D7500 + Sigma 18-35 F1.8. Грубо към 3100лв излиза цалага система, но си оставям 35 и 50то. Замислих се доста дали има смисъл да си давам парите при положение, че ще използвам техниката за кеф да си щракам. Затова се спрях на втория вариант, който предполагам ще ми задоволява нуждите напълно.
А и, както казах не снимам хората по улиците в действие, а и след 12-1 няма много хора така или иначе. Дали е компактен не ми е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: hansto   
Дата:   03-11-19 13:32

за улична фотография, където ти трябва нещо малко и леко, идеята за дслр се губи. Нещо от сорта хт20/30 и някой от 23/1.4, 35 1,4, 50 ф2 ще върши къде го-добра работа и кеф. Пък може и някой ръчнофокусен от м42 с преходник - хелиос 50, карл цайс 135мм , защо не.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-11-19 13:45

PoweredbyNikon написа:

> Мисля, че най-добрия вариант
> засега остава D7500 + Sigma 18-35 F1.8.

Имай предвид, че с този обектив понякога и микронастройката не помага. Малко си е до късмет. Разбира се, винаги можеш да снимаш в Live View, ама пък е някак тегаво да имаш DSLR, и да прибягваш до такава гимнастика...



Публикацията е редактирана (03-11-19 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: PoweredbyNikon   
Дата:   03-11-19 14:03

Затова искам да сменя D3200-то, защото няма фина настройка на фокуса и фокусирам винаги през live view. Снимах бал и си беше гимнастика с тоя фокус, през view finder-а много бяга и се налагаше през live view-то да фокусирам. Едно, че дърпа повече батерия, друго, че ме бави там където трябва да бързам.
Sigma-та ще я ползвам за стрийт, в 60% от случаите ще е на статив и вероятно ще снимам през live view-то. И да бяга малко, не е проблем. Проблем ще е, ако бяга с 50ката, когато снимам портрети.



Публикацията е редактирана (03-11-19 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: ombre   
Дата:   03-11-19 15:13

Това с микро настройката не е драма,даже и да не помогне в сервиза ще я оправят калибрацията.7500 е страхотна камера,но няма опция за двоен слот и грип.Когато избирах м/у нея и 7200 избрах втората,именно поради тази причина,от друга страна там има човек подвижен екран,макар и през лв,дслр да е малко бавен,и копчето на исото,според мен е по удобно,понеже е горе до спусъка.На 2-3 пъти са ми се прецаквали карти,и това наклони везните при мен да избера 7200,който и си е по евтин де.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за street фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   03-11-19 20:49

Това вайкане с втория слот е за сватбарки теми.

Стрийт за удоволствие и коментари за втори слот и грип за без връзка в темата.

Само за сватбарите е нужен втория слот и за никой друг,така че е излишно да го повтарят всички.

Имал съм две камери с втори слот и с нищо не ме направиха по-щастлив.



Публикацията е редактирана (03-11-19 21:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »