Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата
Автор: LeniS   
Дата:   10-11-19 11:58

nokoniko Супер, точно си мислех да ти го предложа, че принципно е по-висок клас от 10та която по-назад сте коментирали, пък и е супер пресен модел :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: dtangelov   
Дата:   10-11-19 16:52

Здравейте,
Може би малко късно се включвам в темата, но се надявам моето мнение да е полезно.
Мисля, че OM-D E-M5 Mark III ще е страхотно тяло, аз доста време ползвах OM-D E-M5 Mark II и бях много доволен от него.
Ако OM-D E-M5 Mark III ще се ползва с праймовете на f 1.8 то със сигурност ще се постигне възможно най компактната система без компромис между размер, функционалност и качество.
Проблема възниква при ползване на праймовете с f 1.2 и зумовете с f 2.8. Качествата им наистина са безспорни, но техните размери са значително по-големи от тези на f 1.8 и на практика обезсмислят компактноста и предимствата на малкото тяло, а и цените им започват от 2.5 К.
Това е и причината да сменя системата от Олимпус на Фуджи.
С това не агитирам автора да се ориентира към Фуджи, а се опитвам да споделя моя опит с компактността на системата.
Поздрави и дано с нещо бях полезен.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 17:09

Благодаря за мнението. Все ое се чудя дали OM-D E-M5 Mark III или Fujifilm X-T30.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 17:46

просто си отговори на въпроса, кои са ти основните обективи? поне аз, постоянно съм някои малък твъд обектив и тогава олимпуса е наистина супер малък. понякога, когато снимам събитие, съм с 12-40/2.8, да по-голям е, но я го сравни с 24-80/2.8 на фулфрейм? просто няма база за сравнение, олимпуса е три пъти по-малък. и пак ти е по-компактна системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 18:44

Четем, че обективите на Panasonic стават и на Олимпус или не е за препоръчване.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 19:05

няма никакъв проблем, абсолютно съвместими са.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   10-11-19 19:09

Обективите на Panasonic стават и на Олимпус,както и обратното-една и съща система са.
Отделно,на М 4/3 може да се ползват почти всички налични обективи чрез допълнителен преходник,но според мен не си струва,при положение,че системата разполага със страхотни обективи и от Оли и от Панас и.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   10-11-19 21:05

Нищо не мога да кажа за Фуджи-то. Не съм виждал такова на живо, камо ли да съм ползвал. Чета, че сензора бил много хубав и вадело много готини jpg-ове, ама пък екрана не се обръща, стабилизация на сензора няма (на Олимпуса е брутална. Без проблем 1 секунда от ръка снимам). Абе, няма идеална камера, но не ти и трябва. Според мен хората много се вторачват. Истината е, че между E-M5 III и X-T30 няма как да се направи ЛОШ избор. И двете са си супер. Със сигурност са много повече камера, отколкото 90% от потребителите им са фотографи. Смело включвам и себе си в това число! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   10-11-19 21:14

Yogнаписа:

> Със
> сигурност са много повече камера,
> отколкото 90% от потребителите им
> са фотографи. Смело включвам и
> себе си в това число! [smilie25]

Още от древни филмови времена е все така[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 21:46

Ето един доста стар олимпус пен как снима от ръка. До 1 сек експозиция, статив не ти трябва.


http://www.picshare.ru/uploads/191110/3gKpC321vh.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191110/efNZBuaib8.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191110/tCnI6eNjz1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rimohit   
Дата:   10-11-19 22:35

[smilie5] [smilie5] [smilie5] Размазал си кучето... Какво ми го хвалиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   11-11-19 13:03

това ще бъде, но се чудя с кой обектив да почна.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   11-11-19 14:04

Е ми зависи от жанра,както и какви пари ти се дават.Иначе не както вече са ти казали,обективите за 4/3 стават както на оли така и на пана.Снимал съм малко с оли и закачен на него пана 42.5.Съвета ми е ,ако вече наистина си се спрял на този формат и марка,да прочетеш малко повече за нея.Не говоря за конкретното тяло,понеже е още ново,а като цяло за микро системите.И за пореден път,ако имаш възможност отиди и го пипни този апарат,дали наистина е твоя.Това го казва от гл.точка,че доста се колебаеш м/у него и фуджито,а парата не е малко.



Публикацията е редактирана (11-11-19 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   11-11-19 14:37

Какво искаш да снимаш? Колко пари си склонен да дадеш? Дразни ли те да снимаш с твърди обективи? Труден въпрос е с кой обектив да почнеш. Като цена и възможности, за мен най-добрата комбинация за микро системата е Панасоник 25мм 1.7. За нищото пари, които струва, снимките дето излизат от него са супер. И така ще си като фотографите от едно време, дето са имали по един 50 милиметров обектив и са снимали с него цял живот. Как са се оправяли без 10 обектива и ревюта в YouTube направо не знам![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   11-11-19 14:48

За начало, си намери на старо първия китак на Панасоник - 14-45 и ще можеш да щракаш всичко, което те заобикаля. После ще мислиш за твърди обективи. Варианта с един твърд обектив е по-куц и от настъпен охлюв[smilie5][beer]

П.П. Около 120-30 лева е такъв китак.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: vale_90   
Дата:   11-11-19 18:04

И аз в началото на годината бях пред същата дилема. И аз имах Никон , но моят беше д 7100. В много ситуации не го взимах защото ми беше тежък. Започнах да се оглеждам да сменя системата, след много проучвания се спрях на сонй. Разбира се търсих според мойте нужди, исках добър сензор за снимки но не и за видео, понеже не снимам видео. И си взех Сони а6000 на супер изгодна цена и беше едва на 500 кадара. В последствие си взех и обективчета за него, супер препоръчвам самянг, супер остри . Да ръчно-фокусни са , но аз моят тип на снимане са идиални. А цената им за качеството което предлагат си е жива далавера [smilie25] не бях доволен само от китака 16-50 и го смених с 28-70 кйтовият на А7, с идеята ако реша да надградя към фулфрейм да имам готов обектив, а и цената му втора ръка е супер ниска [smilie24] моят съвет- вземи си нещо което ще отговаря на твойте нужди [cool]



Публикацията е редактирана (11-11-19 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   11-11-19 18:36

[beer] [beer] Благодаря Ви за съветите. Не съм очаквал така добре да се развие темата, но съм приятно изненадан.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   11-11-19 18:57

Погледни в базара за панасоник 12-60/3.5-5.6. Води се китак, но е страхотен обектив, остър на всички бледни и фокусни разтояния. Намира се за 400-500лв. По-натам ще се ориентираш с какви обективи ти се снима. Можеш да си го вземеш комплект с олимпус 12-40/2.8, което за мен е най-доброто решение.



Публикацията е редактирана (11-11-19 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: D.S   
Дата:   11-11-19 22:57

Аз бих заложил на Fuji. Oly колкото и да ги харесвам, бяха ми първата безогледалка, този формат 4/3 така и не му свикнах. Ся ше кажете може да се кропи и не е болка за умиране, но 3/2 си е класика :) Отделно, в сравнение със сегашната ти система не губиш нищо, даже печелиш хубави обективи, компактно тяло. Но и Олимпуса е много добър. Най-добре иди в някой магазин и си прецени, щото всеки си фали неговото [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-19 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   12-11-19 08:12

Това, че всеки хвали неговото е вярно и донякъде изкривява перспективата. Но само да кажа, че аз в момента имам камери на Панасоник и Олимпус, преди това имах Никон, а преди това Канон. Грам не робувам на марки и модели и никога не съм ги разбирал тия хора. Хваля Олимпусчето, защото наистина смятам, че е читава камерка. Но реалността е, че почти всички актуални модели на големите производители, които са на приблизително еднаква цена, предлагат приблизително едно и също. Дали ще е ЕМ5 III, дали ще е X-T30, дали ще е 6400 на Сони или М6 II на Канон - всичките стават. Нито една от тия камери не е идеална, нито пък някоя е лоша. Какви обективи има за тях и дали пасват на това, което изкаш/обичаш да правиш е много по-валиден въпрос, отколкото какви са способностите на конкретното тяло. Но пак казвам - според мен хората прекалено много се вторачват в технически неща и показатели. Аз напоследък имах свободни пари и желание, поиграх си с фул фрейм камери, aps-c камери, микро 4/3, при това актуални модели. Ами, всичките стават. В крайна сметка е въпрос на личен избор и предпочитания повече от каквото и да е.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   12-11-19 10:53

Имам ФФ канони с доволно обективи, Сони а7с с няколко обектива и едно оли с няколко твърди на ф1.8 автофокусни. Та като пътувам просто взимам малката чанта с олито... толкова просто стана за мен! алфата е великолепана камера, но с бавен автофокус и е сравнително едра със светлосилни обективи, вечер в града е моят сигурен избор, но не я влача често. Каноните са безотказни супер машини, нооо не са пътували никак, милите [cool] Някои кадри от Олито стигнаха до специализирани списания и сайтове по тяхно желание/селекция [beer] серията твърди обективи оли ф1.8 за мен е чудесна във всяко едно отношение, наистина! И отново лично впечатление, с Олимпус ми е кеф [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-11-19 11:30

хт20/30 Фуджи са едни от най-добрите компактни камери в момента. Имат и компакти обективи.
Същото може да се постигне и с Фулфрем Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   13-11-19 08:29

[cool] Поръчах това , но ще ми трябва едно варио, защото ходя по концерти и дали това не е добра опция.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   13-11-19 15:31

Не знам дали при Оли е като при Панасоник и когато едновременно се ползва и обектив със стабилизация то тя става двойна,или иначе казано могат да се правят снимки на доста ниски скорости.Нямам представа този обектив какъв е,не е особено светъл даже хич и за тия пари дали е ок.Хората които ползват тези с-ми могат да кажат по добре.Ако не греша,той би трябвало да покрива 400 мм заради кроп фактора....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   13-11-19 15:33

След толкова изчерпателна тема,щом си го поръчал олито,да ти кажа честито и да покажеш някоя снимка,че стана голям ферман тази тема,а нито един кадър до момента,с изкл.на Сержи....:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »