Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   30-11-19 22:29

Няма спор, от рау е най-добре, но добрия джипег ми спестява много време, щото не обработвам нищо, особено за ежедневни кадри за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   10-12-19 13:24

Olympus OMD EM5 III review - www.cameralabs.com


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   12-12-19 15:02

Излезе ревюто в dpreview: Our Olympus OM-D E-M5 Mark III review

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: neptun61   
Дата:   13-12-19 13:02

Аз на нашия ЕМ-5 Марк 3 му купих Панасоник 12-60/3.5/5.6 . Много хубав обектив с оглед на добрата изработка,добро качество на изображението по целия обхват,добър контраст и всичко това при малки размери и едва 210 грама тегло. Оптичата му стабилизация е на равно с тази в тялото на Олимпуса. Все пак предпочитам тази в тялото.
Няма начин да сработи Синк ис-а на Олимрус(двойната стабилизация). Или приоритет на обектива,или на тялото.

https://files.offroad-bulgaria.com/neptun61/IMG_20191212_205913~2.jpg



Публикацията е редактирана (13-12-19 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   13-12-19 13:54

Сработва двойната стабилизация, поне при мен, с panasonic 100-300 се получава много добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: nokoniko   
Дата:   13-12-19 13:58

Как може да разбереш, че сработва двойната стабилизация. Аз имам Panasonic Lumix G 45-200mm F/4-5.6 OIS.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-12-19 14:02

serjy, "Сработва двойната стабилизация, поне при мен, с panasonic 100-300 се получава много добре!" - Olympus не си признават, че това е възможно.
Да не би да е нещо ново, само за Е-М5III?


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: neptun61   
Дата:   13-12-19 14:20

Не е. С 12-60 не става. Разликата до 100-300 е,че последния има бутон,а 12-60 няма. При това положение 100-300 директно си работи с неговата стабилизация,ако е включена от бутона. Олимпуса,обаче деактивира неговата за да не си пречат. Това не се вижда в менюто. Там тя си е включена.
12-60 няма бутон и всичко се избира от менюто на апарата. С обектив Олимпус се появява опция "Синк ис",ако обектива има ОИС. С обектив Панасоник няма такава опция. Има Приоритет на обектива и,ако е включена работи само ОИС на обектива,а ИБИС в тялото е автоматично деактивирана.
Хората пишат,че алгоритмите на Оли и Пана са различни и при микс на тяло и обектив от различни марки,двете стабилизации не могат да комуникират.
100-300 е огромен и тежък обектив и затова неговата ОИС работи по-добре от ИБИС.В случая с 12-60 нещата са на кантар поради малките му размери и особено ниското тегло.



Публикацията е редактирана (13-12-19 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   13-12-19 14:24

Знам ли... значи, пробата я правих със стабилизатор включен на авто и стабилизатор на обектива изключен от копчето, а след това включен от копчето. Като го включа имам голям процент успешни кадри на 1/20 от ръка на 300(600мм реално). А със стария пен E-P5 бях пробвал и тази стабилизация в обектива е доста слабичка, дали успяваше един стоп, най-много два да стабилизира, докато тази в тялото на олимпуса работеше много по-успешно с този дълъг обектив, което беше очудващо за мен. Сега просто включвам тази от копчето на обектива при включена стабилизация в тялото на авто и става някакво чудо. За мен обяснението е, че работят и двете заедно. Може и да бъркам де... ще взема да направя още проби.



Публикацията е редактирана (13-12-19 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: neptun61   
Дата:   13-12-19 14:57

http://www.apotelyt.com/photo-lens/mft-compatibility




Публикацията е редактирана (15-12-19 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: sthbg   
Дата:   13-12-19 15:24

Колеги,
М43 до колко ISO може да се ползва без да се слагат корекции за шум, става дума за вътре снимка от далче на група от хора?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   13-12-19 15:47

Зависи от това как обичаш да ти изглежда картинката. Моя съм го оставил на ауто исо до 6400, при изключено шумоподтискане, за мен е добре шума така, има зърно, но е приятно и си има детайли. Пак, казвам, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: keri-di   
Дата:   13-12-19 16:55

"Колеги,
М43 до колко ISO може да се ползва без да се слагат корекции за шум, става дума за вътре снимка от далче на група от хора"

М43 е формат,и различните камери от този формат,имат различни възможности.
E-M5 III със стабилизацията която има и със обектив с бленда 1,8-1,7,спокойно може да снима във помещение със нормално осветление,на ISO 200 и задръжка до 1/2 секунда-ако групата от хора изържи да не мърда 1 s.
На мен например,повече от ISO 2000 не ми се е налагало да ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: sthbg   
Дата:   13-12-19 17:36

ОК, това ясно, но ако има и деца, които няма как и за част от секундата да не мърдат, затова питам за ISO-то, 2000, ОК.



Публикацията е редактирана (13-12-19 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: keri-di   
Дата:   13-12-19 17:50

До колкото зная,във комплектовката на камерата има и светкавица.Не е много мощна,но за домашни условия върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: serjy   
Дата:   13-12-19 18:49

пак по мое мнение до 1600 исо е отлично, от 1600 до 6400 шуми, но приемливо, над 6400 вече си е доста шумен и като цяло не мисля да снимам над това исо. говоря за джипези, не съм пробвал кое как чисти шума от рау.

да допълня, че правих някакви проби в домашни условия по отношение на стабилизацията. очудващо за мен при E-M5III стабилизацията в тялото се представя по-зле от тази в Panasonic 100-300. И пак, при включена стабилизация в ауто, от менюто приоритет на стабилизацията в обектива е изключен и включване на стабилизацията в обектива с копчето, дава най-добри резултати, а би трябвало при тези настройки стабилизацията в обектива да не сработва, както е при стария ми пен, а тук има чувствителна разлика и то към по-добре.



Публикацията е редактирана (13-12-19 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: LeniS   
Дата:   14-12-19 15:35

Снимах скоро с новата 5-ца и не мога да се оплача. Да над 4000 исото като цяло при каквато и да е камера почва да дразни. При Олимпус съм установила че до около 2000 няма проблем - изпитано на принт.
Доста интериор поснимах с 5-цата - разумните граници определено са на около 1600 исо - ето едно точно такова кадро [beer]

https://photo-forum.net/i/2263765


Иначе като цяло се държи много добре камерата.



Публикацията е редактирана (14-12-19 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: keri-di   
Дата:   14-12-19 15:50

LeniS,а със кой обектив е снимано?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: LeniS   
Дата:   14-12-19 16:05

keri-di
Със 7-14 [beer] , любим ми е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: keri-di   
Дата:   14-12-19 16:20

Аз пък още не мога да реша кой,7-14 2,8 или 8 1,8?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: LeniS   
Дата:   14-12-19 16:35

keri-di 8-та е fisheye, бързо ще и се наситиш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: keri-di   
Дата:   14-12-19 16:55

LeniS съгласен съм,но със функцията за корекция,фишая става доста по-затворен на ъгъл ,по-светъл е и по-лек.Абе ще поумувам,ще пробвам,пък ще видим [beer]



Публикацията е редактирана (14-12-19 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: LeniS   
Дата:   14-12-19 17:42

keri-di
Да купуваш фиш ай,за да го коририграш малко ми е странно (не че не може, но ти си знаеш), а и това са широкоъгълни обективи - рядко се снима на отворена диафрагма приницпно (освен примерно интериори, когато разчиташ само на налично осветление). Теглото не кой знае каква драма, при все че цялата система на Олипмпус е компактна, но от друга страна зрителния ъгъл при широка оптика и 1 и 2 мм имат сериозно влияние - в случая в полза на 7-14.
Не наливам масло, просто споделям опит :) [beer]



Публикацията е редактирана (14-12-19 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: ombre   
Дата:   14-12-19 18:25

Лени....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 III вече е тук!
Автор: MA   
Дата:   21-05-20 18:04

s lenta li e ? :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »