Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   22-10-19 13:39

Говорим за V серията, нали?

"26 000 евро е цената на последния ФФ гръб на Хасселблад в момента, ако го купиш отделно пригоден за V - камери."

такова нещо не съществува

CFV50c и 50c II са последните гърбове за V

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 16:32


https://www.cjoint.com/doc/19_10/IJwnEQ5wqTk_Screen-Shot-2019-10-22-at-15.27.41-copy.jpg



Това може да се поръча с V mount и от 22 000 без ДДС цената скача малко повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   22-10-19 16:42

Откъде може да се поръча с V mount?

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 16:54

Les Victor, Париж. Последният път като ходих да си прибера един обектив от тях, говорихме и стана дума за това. Но никой не го прави заради цената. Аз бих, ако имах парите, H системата ми е нелепа с тия Фуджи пластмаси за обективи и тела за луди пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: George_Todoroff   
Дата:   22-10-19 17:18

Дам, няма огледало, а аз пиша по инерция щото спя и щото доскоро бях с DSLR система и ясно огледалото още ми хлопа [smilie5] Ама нищо де, то тук, ако не ме захапе някой - няма къде другаде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 17:24

и за мен 2 600 и 26 000 е едно и също, кво ся [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   22-10-19 17:31

И Fuji обективите са пластмаси... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: George_Todoroff   
Дата:   22-10-19 17:32

Пари като вестници [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 17:47

За H серията на hassel, сане и за V серията, обективите на Фуджи не са от създаването на безогледалните им тела.



Публикацията е редактирана (22-10-19 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: yakumo   
Дата:   22-10-19 18:28

То и Хаселблад Х1Д 2 50Ц може да се комплектова с два обектива на цена до ок. 20000 лв. дори в БГ, ама наистина, що за идея стрийт с тези тухли?
Че и нощен - да не олекнеш бързо с няколко килограма и с няколко бона някоя нощ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: farushko   
Дата:   22-10-19 20:29

Средноформатните стават предимно за стрийт фитнес. Ебаси темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: George_Todoroff   
Дата:   22-10-19 23:29

С Хаселблад зор да влезеш под 20 бона - само камерата е 11+. С един широк и едно теле и си на 25+ по-скоро. Така или иначе разликата в цената с Фуджи ще се запази. Как да е де, ясно е, че по-скоро си чешем езиците - за стрий има други камери [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: virosh   
Дата:   23-10-19 13:37

Ако толкова държиш да хвърлиш едни пари за камера с която да снимаш стрийт и да те забелязват - вземи си Leica и не се занимавай с глупости.

Средния формат е чудесен за портрети, пейзаж и работа в студио, но е неудобен за стрийт. Снимал съм стрийт на среден формат, но на филм. Нито е лесно, нито оставаш незабелязан. Да не говорим че в момента в който огледалото хлопне всички наоколо се обръщат към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   23-10-19 13:59

За среден формат с филм, има Мамия 6 или 7, както и някой 6х4,5 Фуджика, Плаубел Макина 6х7, Фуджи/Фойландер 6х6/6х7, телеметрични камери, или Ролайфлекс/Мамия С220/330
Или ако ти се занимава и искаш съвсем да се направиш на интересен, Chamonix Saber И обектив по твой избор от 120 до 150мм и снимаш стрийт на голям формат 4х5 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: virosh   
Дата:   23-10-19 14:14

@X_C, знам че има. Само че им виж цените на rangefinder средоформатни камери и ги сравни с тези на SLR-те...

TLR-те стават защото са тихички, но се набиват на очи още повече.

Става да се снима стрийт със среден формат, но си е малко мазохизъм (лично мнение и личен опит).

А човека освен това иска да е дигитлано и да снима вечерно време... Това вече си е пълен мазохизъм за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   23-10-19 14:44

Наяснбо съм със всичко това, това, което човек иска, е откровенна глупост от А до Я то му. Сподел няколко камери, който колкото и да са скъпи, са в пъти по-евтино в сравнение с това, което той иска.
С две думи, толкова е несериозно питането и обясненнията, че няма накъде повече.




[smilie11] Има, техниката да е руска![smilie7] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   24-10-19 01:37

За момента с най-добро ISO са Pentax 645z и пренебрежимо малко след това е Хасито X1D-50c... около ISO 4500. Свалям ISOто два пъти заради максималния относителен отвор, за MF-2.8, за FF-1.2/1.4 = ISO 1.125. Sony A7s е с над три пъти по-добра чувствителност... ясна е работата :))


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   24-10-19 14:49

С тазо разлика, че Пентаксът е 14 бита, а Хаселблад със 16 бита.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   24-10-19 23:26

X_C
Разбира се, разбира се! Но това за стрийта не е от съществено значение.. особено пък, ако ще е ч/б.


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: fotocolor   
Дата:   25-10-19 10:45

...........хммм.Дотук добре,но само не разбрах...защо средноформатна за стрийт?Тежка,малко по бавно се работи с нея/почти винаги трябва статив/.Няма да давам мнения за марка и модел/всеки си има предпочитания/.


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   26-10-19 00:11

fotocolor

...понеже идеше реч за нощна, по-скоро вечерна фотография. На първосигнално ниво - колкото по-добра натурална чувствителност на сензора, толкова по-висока скорост на затвора при равни други условия, и оттам по-малък моушън блър ;)... и после идват сериозните въпроси... Хъм, няма свръхсветлосилни обективи за MF? Пък и да има.. не ми се иска да им мисля цените ):(( Айде сваляй EV-числото респективно. Да ама ако вдигнеш ISOто.. средният формат го понася по-добре май? А и "шумът" стои по друг начин.

Не знам защо сега хората се страхуват толкова от шума, до някакви граници може не само да е приемлив, а и желателен като вид изразно средство... помня как преправяхме копирни апарати за "точков източник"... да стане видимо филмовото зърно върху позитивното копие! Имаше някои страхотни резултати.

После още въпроси идват... съотношението между рязко изобразяваното пространство и безфокуса на фона /нарочно не пиша "боке", че ми дойде байгън от самоцелни напъни и неразбирането на смисъла на тази дума/...

И още от този сорт [smilie22]

Мъкненето на тежка техника в града не е като да я качваш в планината. А и хората имат респект когато я видят [smilie25]

И те така... важно е предизвикателството [shtrak]
Надявах се някой да е пробвал преди мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   26-10-19 09:31

MIhalo

Ето решение ан всички твой тегоби по отношение на цифров среден формат, дето да не тежи, да има високо исо.

П.П Всъщност, стрийт на по-малко от f 5,6, надали някой сериозен фотофраф прави. Най-често е на 8 и хиперфокал. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: Konstantinov   
Дата:   26-10-19 11:28

Преди да има лайка формат хората са снимали само от стативи и със среден и голям формат на стъклени плаки ,не е имало друго.Разнасяли са тая техника с влаковете в европа.
Сега с хаселблад безогледалката с 45мм за 15х в синтезиса ,ако снимаш ,никой няма да ти обърне внимание,ако си залепил върху надписите черен изолирбанд и ползваш ремък без надписи за 2 лева от кинкалерията, като мен.Дадох на едно момче,ученик бил , да ни снима с жена ми ,на гибралтар със моя а6500 с 16-70 със залепени надписи,той ми казва сигурно апарата ти е много стар щото се виждат някакви линии,бях включил зебрата ,нула интерес,снимаше с огледално рефлексен малък канон и не знаеше как да си изключи вградената светкавица.Като видя някой с ремък с огромни надписи жълти и червени никон или канон че и модела написали,направо вика ела и ми го открадни.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   26-10-19 11:35

Именно! А за X камерите на Хаселблад има адаптер за V серията обективи. Един Дистагон 50 или 60 и стийта е готов[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: nyamago   
Дата:   02-11-19 21:58

Сетих се за темата като попаднах на тази статийка , която може да окуражи автора на темата и донякъде да успокои отрицателите на средния формат за стрийт.

За всеки пътник си има влакове!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »