Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: фотография след фотографията
Автор: Ivan_A   
Дата:   04-06-19 23:26

O.K.


Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: GenaDP   
Дата:   04-06-19 23:41

Преядох с череши, и току-що ходих до кенефа. Сътворих изкуство. Нетрадиционно и доста миризливо. Горе-долу половин кило. Има ли желаещи да си го рамкират?

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-19 23:55

GenaDP , начи си заможен дрислю! Рамкирай си го самостоятелно!



Публикацията е редактирана (04-06-19 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   05-06-19 00:02

Ехххх, винаги стигаме до копрофилията...когато стане дума за неща, които не разбираме. Има един филм. Български. "Оркестър без име" се казва. Там, героят на Георги Мамалев има култова реплика по въпроса за изкуството и разбирането...

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   05-06-19 00:05

И нека говорим с аргументи, а не с вербални излияния за физиологичните ни способности.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: GenaDP   
Дата:   05-06-19 00:11

@rostoshev - очевидно не си дорасъл да вникнеш в посланието на моето изкуство (както и повечето тук пребиваващи тесногръди индивиди). Мога само да ви съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   05-06-19 00:16

Гена, защо използвате лични нападки!? Пък и важното в случая е, че Вие сте дълбоко вникнал в собственото си творение! Широкогръдо при това!



Публикацията е редактирана (05-06-19 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: GenaDP   
Дата:   05-06-19 00:19

важното в случая, че Вие сте дълбоко вникнал в собственото си творение

Естествено. Всеки творец е дълбоко изстрадал всяка своя творба. Аз моята също - с колики...

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   05-06-19 00:22

Наслаждавайте й се тогава! Темата обаче, е за едни други творби и една друга изложба...отворете си нова тема за Вашата творба.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   05-06-19 00:25

GenaDP :) имам един комшия... името му е Маскарей и му прилича. Истинското му име и титла. Ти се бориш за прякор братле! И то не от най- престижните ;) Разбрахме вече с какво се храниш и как отделяш. Държиш ли много още веднъж да се изкажеш или да си спестим уханието което отделя интелекта ти! Аз лично залагам на второто ;) Не се пренапрягай, че се усеща! ;)



Публикацията е редактирана (05-06-19 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: fragranse   
Дата:   05-06-19 00:33





Публикацията е редактирана (05-06-19 07:02)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   05-06-19 00:36





Публикацията е редактирана (05-06-19 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: mmjm   
Дата:   05-06-19 00:39





Публикацията е редактирана (05-06-19 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   05-06-19 00:46

...творете на воля, аз утре ще ви чета ако така ни е писано! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: fragranse   
Дата:   05-06-19 00:47

остродумно!

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: mmjm   
Дата:   05-06-19 00:51

Беше по-скоро глупаво и съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: enizvk   
Дата:   05-06-19 01:11

Тъкмо щях да напиша нещо, и без да искам прочетох предишните постове. В България не знам дали изобщо е възможно да се води диалог, спор или някаква форма на вербална комуникация без да се стига до агресия, унижение и егоцентризъм. Все още се водим от примитивни емоции и чувства. Causa perduta.
Камо ли да се говори за изкуство без предрасъдъци или крайни мнения оставяйки на страна великият "АЗ", за който се пише във всички книги по философия и псхихология ... Поне аз познавам твърде малко такива хора, за жалост.
Скоро паднах много лошо в ледена вода спускайки се по едни бързеи и си контузих кръста. За миг не ме беше страх, обаче като видя човек, който се взима насериозно направо настръхвам.

И така... изложбата я видях, както и тази на Вивиан Майер. Всъщност май са единствените, които съм посетил от много време насам в България.

P.S
Скоро следях подобна дискусия за Rammstein - deutschland. В reddit може да се открие и има какво да се научи за история и изкуство.



Публикацията е редактирана (05-06-19 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Almagest   
Дата:   05-06-19 08:00

Не всеки опит за напускането на тривиалното е нетривиален. Освен това първо следва да дефинираме кое в днешната фотография може да се нарече банално. За вкусовете не е лесно да се говори, но все пак си заслужава. Не е лесно по-много причини. Защото с инструментариума на рационалното ние изразяваме реалности, които са от друг порядък. Съзерцание и разбиране споед някои философи са несъвмистими. И друго, самата фотографска култура днес е рядкост сред фотографите. Не се познават класическите автори, а се правят опити да се скъса с класицизма.



Публикацията е редактирана (05-06-19 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: deerstalker   
Дата:   05-06-19 08:12

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-06-19 08:43

bogdanov всичко което правя (дори и снимането) рядко съобразявам с който и да е ... показвам неща , които ми харесват на мене - от там нататък , който ще да ги харесва ... така трябва да бъде ... щото явно съм егоцентрик :D

А иначе по темата - допълвам , че ако не разбираме нещо е по-добре само да го наблюдаваме докато не намерим начин да го разберем ... или защо се прави или каква емоция носи ... или просто отминаваш и не цениш и толкоз ... Но да обясняваш как било тъпо, грозно и безсмислено без да можеш да го разбереш и оцениш е много българско нали ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   05-06-19 14:07

Изложбата е интересна. Жалко, че не се правят по-често подобни такива.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Mogila   
Дата:   05-06-19 14:39

На мен изложбата на световната купа по ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: rostoshev   
Дата:   05-06-19 14:46

Mogila, споделете какво Ви харесва в едната и какво не Ви харесва в другата... Ако имате желание, разбира се. Би било интересно и би станала по-смислена дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: Gecata   
Дата:   05-06-19 15:17

Дааа, място на което пошлостта и изкуството си правят среща. На разбирам само защо са ги изложили под един покрив....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотография след фотографията
Автор: bogdanov   
Дата:   05-06-19 15:38

На мен и двете ми харесват, разбира се всяка по различен начин. Несравнимо е като усещане. Вчера темата започна неприятно с GenaDP и BEYA. Много е възможно да съм се настроил за подобна комуникация и подсъзнателно да съм се изказал крайно. За мен фотографията не е спорт. Спорта от своя страна не е нещо лошо. Той дисциплинира, развива физиката и психиката, стреми се към подобряване на резултати, има игрови характер, но не е фотография. Състезание по фотография ми звучи като "дървено желязо". Така го усещам. Иначе познавам повечето участници и на двете места. С чисто сърце мога да кажа, че някой от тях са изключително силни творци, но има и състезатели. Поздравления за изложбата, успеха е прогресивна реализация на достоен идеал. Ако някой го усеща в себе си, поздравления и за това! Не бих искал да сравнявам повече. Аз лично харесах много това, че правим нещата така, че да се случват. Нека положим усилия в полза на добрият тон и да спрем да допускаме явната злоба близо до нас. Но нека да го направим като общество защото силни единици винаги е имало но бързо са си отивали от нас. Хубав ден желая на всички, изложбата е до 7ми [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »