Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: karan4o   
Дата:   28-02-19 11:10

uri64:
Извинявам се за спама, но просто не мога да се въздържа...ако има donate бутон и срещу всеки дарен лев/долар/евро се получават Б точки, сайта ще се орине от пари


Това с тези Б и Ц точки е крайно време в новия сайт да се спре...
аман от про, мро и тем подобни глупости...

Като ви гледам как всяка втора тема е за тези точки и се чудя да се смея или да плача...

то не са полубогове, профита, идоли...

Вземете се в ръце!

[shtrak] [beer] [shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: victory13   
Дата:   28-02-19 11:19

Всъщност, от доста време, думите загубиха своето значение и тежест, за голямо съжаление... Празнословието шества с големи крачки, и превзема нови територии... навремето беше приоритет, и ползвано с огромен успех, от партиините пропагандатори, които може да ти говорят 2 часа, и нищо да не кажат...

Относно сайта, мисли ли се за PDF съвместимост? Доста материали, от дописки, ръководства, пътеписи, даже посочения по-горе линк за DJI ще изглеждат доста по-добре редактирани и отпечатени [shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: pumabg   
Дата:   28-02-19 12:21

Веси, веси… Любим мой почитателю… Как са балоните в Кападокия ? А на езерото Блед скоро ще ходите ли, кажи че да се запиша и аз… Или може би планирате Лофотен и след това „пътьом“ през Тоскана…
99% от кадрите ти са “copy paste“ на Краси и още една сурия хора, платили за чудотворният стак.
Добре, че отиде в гората та да направиш поне една авторска снимка, че иначе съвсем нямаше да намериш така търсеното смирение…
Такива съвременни творци, като теб изчерпани от съдържание но с претенции за качество HD са ми любими…. До вчера прост ИТ специалист, днес майстор на сопата…На теб трябва да ти дадат директно Master FIAP и да се приключва с тая мъка и това смирение…
Сандокан, виждам, че тежко преживяваш игнора. Явно не спиш по нощите и само чакаш някой да ме захапе та да ме довършиш и ти.
Кога точно беше искрен, когато ме хвалеше под кадрите или сега, когато ме презираш… Прав си за едно. Аз не съм те харесвал никога. Какво да направя ? Просто в живота по някой път хората не се харесват и за това поне в началото няма конкретна причина… Но сега, като те чета само мога да се усмихна, че за пореден път 6-то ми чувство си е знаело работата.
Ти още хиляда пъти да отидеш в Индия, и един милион чакри да изпълниш пак няма да промениш това, което представляваш.
Богданов така те нахрани няколко пъти, че съм се смял по цели дни от написаното… Но гледам ти си гьонсурат и продължаваш да му се мазниш под кадрите с тайничката надежда да те подкрепи в походът ти към мен…

Марвес , разбрах ти гледната точка ! Мнението ти съвпада с много други участници тук.
Но нека ти изложа моята позиция и как аз виждам нещата по ред.
Първо не е хубаво да атакуваш някой, като вадиш някакви примери от друга тема без дори да я цитираш… Изглежда слабо и неиздържано. Някой, някога нещо бил казал… Не звучи сериозно. Плюс това, много пъти, комуникацията тук си има своята предистория и тн… Та за това вместо да хвърляш нещо в пространството по-добре се съсредоточи върху тезите си, които да оборят моите. Иначе мисълта ти ще е замъглена.
Сега нека ти изложа моята позиция. Започвам все по често да чета – аз съм любител, аз съм аматьор но най любимото ми е аз съм фотограф без претенции…
Тези изрази, като чели магически в нашата родина правят техният автор освободен от всякакви задължения изисквания и прочие…
Показват в най общ план, какво ни е обществото ! Значи ти щото си любител, можеш да си показваш, каквото си искаш, да говориш каквото си искаш а натиска остава върху тия, които се стараят и имат амбиции…
Страхотно !
Защо мислиш или как разбра, че аз съм професионален фотограф ?
За мен тази дума означава, човек, който си вади хляба с фотография а при мен не е така…
Аз се занимавам със съвсем различни неща а фотографията ми е просто хоби и страст !
Приеми, че когато ти и такива, като теб любители си пият спокойно съботното кафе, аз някъде станал от 5 сутринта „маам гащи“…
Разликата между нас приятелю е че аз си давам зор, опитвам се да ставам все по-добър да радвам себе си и хората около мен.
Не приемам такива, които седят в парка с бира в ръка, чешат се по топките и викат къде отиде комунизма…
Защо в тази държава, амбициозния, устременият, талантлив и работещ човек да се чувства винаги виновен за сметка на лишеният от амбиции възможности и най вече не желаещ да даде или остави нещо след себе си.
Знаеш ли аз съм израснал в центъра на София на пъпа на пъпа. И цял живот съм бил заобиколен от приятели, които са чакали само на готово и продължават да смятат, че някой за нещо им е длъжен. Хора вече твърдо над 40, които още живеят с родителите си и през живота не са постигнали нищо, нищичко !
Винаги съм се питал, какъв е смисълът от такъв живот ? Просто едни машини за л….
Комунистите 48 година избиха цялата интелигенция на тази млада и крехка държава – България !
След 89г. каквото беше останало от техните наследници тутакси си взеха куфарите и изчезнаха на секундата…
Остана само плявата и една много нагла провинциална класа с неистов стремеж към кинти и напредък… Разбира се пролетариата си е тук и чинно не прави нищо за благото на нацията.
А ние сме много млада и крехка страна ! Нищо, че си имаме дълга история…
Не дай си Боже нещо да стане в региона и само гледай как ще изчезнем. За това винаги съм се борил с каквото мога, българите да сме будни и по-добри към самите себе си. Но никога това няма да е с цената на бездушието, глупостта и липсата на ясно изразени позиции, които човек е готов да отстоява !
И последно, тъй като гледам , че на много хора съм трън в очите.
Преди време си изтрих снимките за година и половина и не участвах по никакъв начин в живота на форума. След това имаше и други паузи. За съжаление, мястото не стана нито по красиво, нито по смирено.
Но не пречи да го направя пак ! Този път ще е за винаги с надеждата, да възцари мир и добрата българска фотография да пребъде, както и добрите взаимоотношения между хората…
Ако аз съм в основата на всички тук търкания, нека така да бъде !

Сашо, хубави визуализации си пуснал и се вижда, че търсиш доброто развитие на това място. Но винаги съм ти казвал и ще повторя, намери начин да има до колкото е възможно обективна и честна оценка на качваните кадри.
Това изисква сериозни промени но повярвай ми без тях, това място ще умре.
Твърде много обиди и кавги е имало между участниците тук през годините за да се забравят с лека ръка.
Явно модела при който всеки пуска кадри и всеки оценява не е успешен. Това не важи само за това място !

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: swqaz   
Дата:   28-02-19 12:44

Привет Марти! Смирено ще се съглася със всичко, което си написал за мен. Има някои технически неточности като например местата, които си изброил съм посетил преди него или с него, когато и за двамата е било за пръв път. Така де не ме е завел той на тези места :) Нямаме еднакви кадри. Дори нямаме близки, но и да има някой, не ще да е моя вината :)))

Ще се съглася с теб обаче, че може би съм изчерпан или посредствен, и смирено ще уважа мнението ти като не отвръщам посинял от ярост като теб [smilie2] [smile] Аз дори съм по-критичен към себе си от теб. Всичко което съм направил досега е слабо и незначително дори за мен. Надявам се да се позасиля в бъдеще, но ако не спреш да досаждаш на наистина големите таланти тук, няма да има от кой да се уча [smilie3]

Бъди весел и смирен [smile]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 12:50

pumabg [smilie24]
Аз съм от кибиците, не приемай мнението ми твърде лично. Сега те разбрах на къде те води мисълта, четох те между редовете в предишния пост. Имаш рязък и краен изказ, удобен за опити за оборване.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 12:59

Защо хората, тук, които се познавате лично, направо си умирате да фамилиарничите на малки имена?! Какво, парадирате, че се познавате лично и затова може би ви е позволено да си държите лош тон? Култура на общуване му се казва. Би било добре да се спазва.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rumpelstiltskin   
Дата:   28-02-19 13:09

Аз просто минавам, но като знам бързата ръка на админа в други теми, се чудя, какво ли трябва да каже идеалния идол, за да бъде леко вдигнат поне жълт картон. Лични нападки, обиди, определения.
Това, ако не е изливане на кофа катран във форума, не знам кое е.



Публикацията е редактирана (28-02-19 13:13)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-19 13:31

puma ги заби.
Повтаряеми кадри- бол.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: cTpaHHo   
Дата:   28-02-19 14:32

Дребна душица си пумичке, далеч си от равнището на повечето хора тук. Низък човек.
За това и си снимаш пернати. Не си за човешкия свят.
За мен не е проблем да коментирам и харесвам неща абстрахирайки се от личност.
Споменавайки Богданов, той винаги е бил личност в сравнение с теб. :)
Нещо което на теб ти е много далечно.
И всичко това от завист и дребност.
Оле, колко много страдание има в твоя свят.



Публикацията е редактирана (28-02-19 14:36)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: kireto_a   
Дата:   28-02-19 14:33

мале какви фермани, кой чете толкова много букви в днешно време.

with great power comes great responsibility

отоговора на въпроса е, че като нещо се изчерпи от съдържание хората си тръгват.

а нещо като фото форум се изчерпило от съдържание, когато автори, които би трябвало да са за пример, показват неща дето не стават за нищо и след това други автори, които би трябвало да са за пример, идват и ракопляскат на първите. примери много, някои по-шарени . ко стана? спъна се докато се разхождаше и натисна копчето?

ако се опиташ да промецаш, все пак нали е "форум", се почва или безкрайно крякане или нацупване и нещото вече не е форум, а място където група хора се пляскат по дупетата. публично.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: karan4o   
Дата:   28-02-19 14:44

Лудииии, спрете се бе!!!

К'ви са тези обиди, к'ви са тези ропоти.

Не може ли да се обсъжда нещо без да се биете виртуално.

Ето идва по-добър сайт, с много по-добра визия, с доста повече опции. Дайте да обсъждаме това, а не да се атакувате толкова много, та даже вече се говори за триене на снимки и напускане на форума.

Стегнете се!

[beer]

P.s.
Към Админа:

Помислете в новия сайт да има опция, когато автор качи снимка и реши да я спре от гласуване, след това при отваряне на снимката, да не се виждат рейтинги и тем подобни глупости, а да се вижда само снимката. Щом авторът е спрял снимката от гласуване, значи повече не му се занимава с Б,Ц,Ю и Я гласове...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   28-02-19 14:58

един старец наближил снимачен екип в полето и се позавъртял, па рекъл на средата на едно обсъждане на кадри и дубли:
-Абе момчета, вий жив таралеж еб**и ли сте?!" ...кинаджиите му рекли "- Не сме бе дядо, ми ти що питаш, е**л ли си?!"
-Ааааа...не съм и аз, ама рекох ей тъй да са намешам в разговора [smilie5]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Admin   
Дата:   28-02-19 15:06

Предупреждаваме ви, да се въздържате от лични нападки, квалификации и личностна конфронтация.

Разменете си контактите и си пренесете препирните в лични канали.

Благодарим на всички, които уважават приетите норми за комуникация.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-19 15:19

> С нетърпение чакам поста на В.Димитров /nyamago/ по темата

Това го приемам като саркастичен намек, че съм 'на всяка манджа мерудия' - как може в 4 страници тема още да не съм се намесил.[smilie18]

Ами с какво да се намеся, то всичко е ясно. За някои неща е по-добре да се помълчи. Само ще помоля правоимащите (авторът и админите) да НЕ трият темата, защото тя отлично документира редица човешки характери. Няма нужда да ги описваме, сами са се описали по един блестящ начин и ми се иска това да се запази за познавателните нужди на тая общност.

Към автора, на питането му: нищо не е 'изчезнало', сайтът е пълен и с хора (я какви ярки характери видяхме в тая тема!), и със снимки - дали са добри е субективно, обективното е, че ВСИЧКИТЕ (до една!) са поучителни - нали уж сме тук да се учим? (Учене не значи подражание, понякога е по-полезно да научим как не е добре да се снима ;) Та - ФФ си е жив и здрав, стопаните даже ще го модернизират. Който предпочита да живее със спомени и носталгия, да мънка и плаче по миналото - едно време какво мънкане и плачене имаше, ехеее - днешното нищо не струва![smilie6]

[beer]



Публикацията е редактирана (28-02-19 15:25)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: serjy   
Дата:   28-02-19 15:31

мен пък не ми се види толкова зле фото-форум! има хубави снимки, има хора и въпреки другите платформи за фотография си съществува стабилно, поне досега.

те това ме дразни от 100 години! толкова не може да го оправите да има някаква снимка, или селексцията да си е по рейтинг А за всички категории. така е тъпо!


http://www.picshare.ru/uploads/190228/g0NrUUMLns.jpg





Публикацията е редактирана (28-02-19 15:36)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: dilomski   
Дата:   28-02-19 16:20

[shtrak] [cool] [smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:24

Вижте!
Ние сме балканци! Селян и примати . Няма как да минем без това.
Дайте да направим една тема , където да се псуваме един друг, а в останалите да е строго забранено!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   28-02-19 16:27

^ Да, нещо такова обмислях и аз да напиша!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 16:28

rimohit - Вие защо не посетите тазгодишната европейска столица на културата?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:35

Прощавайте господин marves , ако съм ви засегнал по някакъв начин ! Веротяно съм се подвел с това обобщение по собствените си качества .
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 16:40

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: philip   
Дата:   28-02-19 16:41

Някъде пишеше:
"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи."

Вероятно и нещо от сорта съм срещал някъде:
"Отнасяйте се към ближните тъй както бихте искали те да се отнасят към Вас."

А по темата ми се чини, че с дългия преход към демокрация станахме все по пазаруващи и по-малко общуващи.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   28-02-19 16:41

@rimohit - тва съм го правил в един форум, който администрирах и работеше безотказно! имаше секция, направена само за цинизми и безмислици, всички олабваха жилата в нея, а в останалата част цареше мир, разбирателство и конструктивна комуникация [smilie5]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:43

Дешифровах го ! Само не ми стана ясно защо ме пращате там ? Но няма значение ! Аз от вас съм видял само добро...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   28-02-19 21:20

Admin написа:

> Не знаем дали се очаква да отговорим в тази тема.

Нека ти/ви помогна (извинявам се, но не знам дали сте екип или само един човек стои зад администраторският профил). След като не сте сигурни дали се очаква нещо от вас, бих искал да ви помоля да направите нещо за мен! Да - колкото и нахално да звучи, специално за мен! Въпреки че съм никой, само един от многото тук - моля ви, направете го, защото в крайна сметка вярвам, че ще е полезно за всички в този форум. Отделно че времето, което ви моля да отделите (<1.5h) вярвам, че няма да е безвъзвратно загубено, а добре прекарано. Ако все още не сте - намерете този филм, свалете го и го изгледайте (все още се намира по торентите). Филмът е изключителен, саундтракът - още повече, но най-вече вярвам, че с лекота ще се ориентирате в героите от този филм и вашето място къде точно е. Уверявам ви, че няма да съжалявате!
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена