Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-01-19 07:53

Въпрос на приоритети е.
Не съм снимал със Сони, само съм си играл с на колега камерата, и съм чувал мнения от хора, които ги използват за реално снимане (не като господата влогъри).Аз лично съм се спрял на Панасоник по няколко причини:
- Менюто. При динамични ситуации (като сватби и други събития) всичко важно, което трябва бързо да променям ми е изнесено на бутон по тялото. От скоро Сони започнаха да го правят
- Надеждност. Батерията на панасоника е по-добра, особено ако снимаш в 1080p. Няма проблем с прегряване, можеш да си сигурен, че ще работи цял ден без притеснение.
- Тегло. М4/3 системата е значително по-лека - особено обективите. Когато снимаш сватба, си ангажиран около 12 часа и освен камера и обективи, трябва да имаш подръка и други аксесоари - микрофони, моноподи, гимбъл.... 100-200 грама разлика имат голямо значение понягока. Отделно някои обективи са големи колкото бурканче бебешки пюре и размера на чантата намалява драстично.
До сега не съм имал проблем с високи нива на шум, автофокуса не е перфектен, но след 2 сватби свикваш да работиш с него и да предвиждаш как ще реагира.
- Цветовете повече ми харесват от тези на Сони.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »