Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-01-19 14:07

kvakioh,
И ти си виждал а6400 само на снимка, ама дращиш объркани мисли в ранни зори. Да се беше поучил именно ТИ от "чукчи, инуити и т.н.", че трябва да се пише просто и ясно!

"...защото преразказването на историйки и/или мненийца от чужди хора е зле като часовете по литература: "Какво е искал да каже авторът."
Явно часовете по литература са ти били противни. Това личи и по маниера ти на писане, който е почти толкова безумен, колкото въпроса: "Какво е искал да каже авторът?" Този въпрос е сред забранените в изкуствознанието. Ако си го чувал в час по литература или изобразително изкуство, значи си попаднал на кофти даскали.

"Батерията и лющенето на екранчето да го премислят и тогава..."
Малко тяло - малка батерия. Толкова е просто!
А за екранчето си има още по-простичък "хак" - протектор, който е по-евтин от този, който си сложил на смартфона си.

"Хубаво е и набутването като кит на 18-135, макар че става като турбосапунер за достатъчно брой потребители."
Лошо е, обаче, че непрекъснто се опитваш да броиш потребители, пък никак не ти се удава. [smilie5]
Словосъчетанието "достатъчно брой" е граматически неправилно (не е съгласувано по род) и е абсолютно безсмислено. Достатъчно за кого, за какво? Бас държа, че и ти не знаеш, ама пишеш - колкото да не заспиш.
Апропо, турбосапунерите напоследък съвсем НЕ са това, което бяха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-19 15:40

Изказах се от първо лице, и не настоявам да съм коректен на 100% или да се приема мнението ми. Все пак е хубаво, че някой все още се хваща.
Това за батериите е болна тема за Сони, малкото тяло може да поеме и друг вид батерия, ако я сменят, но не го правят, за протекторите няма как да се обясни как протектор оригинален за 39лв и сложен в оторизиран сервиз как прави балони и трябва 2-3 пъти да се сменя...Това се получава в Европа масово, проверено.
18-135 е копиране и за съжаление последна стъпка при сони, закъсняло след Канон 18-135, Никон 18-140, Fuji 18-135- от тях само 18-140 е по-масов, защото няма друг...Понеже ще е кютук един 16-50/2.8, 17-80/2.8 или някакъв супер як зуум 20-40/2, затова замазват с някакъв закъснял 18-135..или пък да пуснат един тъмен 15-100 или нещо подобно и пластмасово, да имат да хвалят полуделите по "леката техника".
Няма и да го видя този 6400, ще почакам за 6500 или направо към нещо по-добро кроп. Иначе си ползвам още 6000 с 16-50/2.8, но с адаптор.



Публикацията е редактирана (22-01-19 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-01-19 03:57

kvakioh,
Защо си мислиш, че някой се инересува от твоето мнение за камера, която ни си виждал, ни си пипал? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-19 10:06

Видно е колко се засегнаха и интересуваха-2бр.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: nyamago   
Дата:   23-01-19 10:15

> Защо си мислиш, че някой се инересува от твоето мнение за
> камера, която ни си виждал, ни си пипал?

Всеки има право на мнение - и правото да го споделя публично. Когато никой не се интересува от дадено мнение, никой не влиза в диалог с него. Започне ли се спор, това дава увереност на човека с мнението, че то е много важно - и той ще продължи яростно да го отстоява в безкраен спор...

Сякаш не сме ежендевни свидетели на това явление тук и в други наши форуми. А другаде когато Свидетел на Йехова държи гръмки речи на улицата, хората го подминават като да е дърво или стълб. ТИ би ли спорил със стълб? А защо тук се държим другояче?[smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-19 10:18

Защото сте фенове на Сони, затова продължавате. Аз съм ползвател и не ми харесват някои работи, които продължават вече 10-та година при сони. И не съм само аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-01-19 13:14

Не прочетох всичко, но има една заблуда и тя е че в дупката на FW50 можеш да навреш друга по-добра батерия. Има технически ограничения в тези технологии и за момента за това пространство това е батерията. Ако трябва да е по-мощна - ще е по-голяма. Което за конкретната камера не е и нужно.

По-скоро бих могъл да имам оплаквания за сензора, искаше ми се да го сменят с нещо по-читаво, че 1080 записа на този не ми харесва като детайл и 4К има много ролинг шътър. Останалото както вече казах си е ок на машинката.

Въвеждането на таймлапс нито е за радост, нито за похвала... такива функции има по всякакви камери от години. Това, че го пускат сега е ок. Сега ако се сетят, че може да правят тези камери и мулти експожър... примерно. И този слот за карти кога ще се сетят, че мемори стика е умрял и ще спрат да ми слагат бавния UHS-I слот, за да се събира и мемори стика? Въпроси много, но ... това е положението.

Камерата пак казвам за мен е ок. Ако имаше нов сензор и по-добро видео щеше даже да ме замисли за покупка. Иначе съм си ок и без нея. Обаче, ако сега някой се чудеше за А6ХХХ и А6000 му е старичко и иска повече екстри определено бих препоръчал А6400.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: ZENON   
Дата:   23-01-19 13:24

Тая батерия я разчекнахте.
Ако някой прави по 300-400, а и 200 кадъра на ден (освен таймлапс), има голяма вероятност да хваща камера за сефте и да щрака като луд с картечница.

Има къде - къде по-важни неща по камерите, ама не - батерия, та батерия.
Като че ли тия батерии ти се връчват при раждането по 1бр. и до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-19 13:38

Няма какво да се драпате.

За 2040 лева (така пише на сони.бг сайта) много ме замисля да ъпдейтна а6300. Основно заради фокуса.

Ама както и симо писа "сензора, искаше ми се да го сменят с нещо по-читаво....има много ролинг шътър". Това е единствения косур и то дори не е косур ако нямаш камера или имаш нещо по-старо или слабо от А6300. Просто за ъпгрейд не съм толкова сигурен, че си струва разправията.

Батерията е идеална 1 и половина часа видео изкарва или около 1000-1500 снимки (може и близо 2500 кадъра на една батерия при снимки на серия - личен опит с А6300). Какво искате повече?

За мен батриите не са болна тема. Дори напротив са предимство на безогледалните. А7р3 ми изкарва без особени ядове 2-3 хиляди снимки на заряд. Колко ДСЛР-а правят 2000 снимки на една батерия? Това е при високия клас като 1Дх и Д5....


квако а6500 излезе преди 2 години ако искаш и в базара го има понякога ан сносни пари....Сега чакаме А7000 или нещо такова кропско, което да е профи клас подобно на Д500 или 7Д т.е. 4-5 хиляди цена, тяло на А9-ка, 4К 60 фпс с 10 бита, 20-30 кадъра в секунда с много малко или без ролинг шътър.....Ако кропа ти е на душа вероятно това ще е твоята камера, но няма да е 2000 левчета....т.е. гледай Х-Н1 на фуджи и сложи новостите от Х-Т3 и добави още малко инновации от Сони и ще получиш горе долу какво ще дойде.....



Публикацията е редактирана (23-01-19 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-19 13:41

Timelapse има и в Pentax Q...
Ползвам всичко кроп в момента, без Никон, но ми се иска лично тяло 6500 с ръчните да даде малко стабилизация. За 1200лв макс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: emo99   
Дата:   25-01-19 19:34

Автор: uri64
Дата: 21-01-19 17:11

Истината е, че отдавна не търсенето определя предлагането, а предлагенето (вече все по-успешно) формира търсенето, което му е необходимо.[smile]

В голяма грешка си! Точно търсенето определя предлагането. След фаза "ЗВЕЗДА" на даден продукт(пазара се е наситил и клиентите вече не го купуват), компанията трябва да е пуснала вече нов продукт. Да не забравяме, че всяка голяма компания си има фенове, които купуват всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 19:50

за таймлапса и а6300 и а6400 го имат....

при а6300 е приложение при а6400 е вградена функция....

а6300 с приложенията има още няколко харни функции, дето а6400 май ги няма......Та и А6300 не е за изхвърляне

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: emo99   
Дата:   16-02-19 22:22

С китов обектив не стават снимки! Нямат фокус, рязкост. Използваемо ИСО за снимки е под 4000.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: victory13   
Дата:   16-02-19 23:24

за рязкост бива, ама как така няма фокус [smilie8] ... на тия китаци доф-а им е 1 километър...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-19 23:52

Да ужасни са тия китаци, особено зле са, когато зад апаратното има нужда от обновяване....

16-50 е много приятен китак - малък, бързо фокусиращ, има и стабилизация и дали споменах, че е малък? Рязкост, детайл и контраст има бол.... За разходки си е номер едно обективчето. За по-сложни неща си има други обективи.


https://farm8.staticflickr.com/7504/15256053944_c37c522d87_k.jpg


Gibraltar by Kiril Karaatanasov, on Flickr



https://farm8.staticflickr.com/7465/15247502064_55f20f00ac_h.jpg


Veni, vidi, vici by Kiril Karaatanasov, on Flickr

ПП Вече с новите телефони малко се обезсмислят китаците. Ето от днес с телефончето....а то е на 2 годинки вече (още само 3 дни до обявяването на Galaxy S10 с три камери - Дано малко да вдигнат телефотото да е към 70-80мм, широкия май ще е 12мм!!! нормалния на телефона май е около 28мм)


https://farm8.staticflickr.com/7880/40151979103_820ce463d4_k.jpg

Sofia by Kiril Karaatanasov, on Flickr


....и все пак А6400 с 16-50 не е много по-голям от телефон и има повечко заигравки за запалени фотографчии



Публикацията е редактирана (17-02-19 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: emo99   
Дата:   17-02-19 12:18

Точно с 16-50 направих теста в магазина. Модела беше на 1 метър от мен. Косъмчетата на веждите не можеха да се преброят. Имаше и неприятен щум. Някой снимал ли е 4К видео с този апарат?



Публикацията е редактирана (17-02-19 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 12:31

емо и аз така си мислих и преди години попаднах на един фотограф, който с некс-3 и 18-55 беше снимал в Африка най-различни хора. Супер колоритни и кефещи снимки. Е тогава разбрах, че и с евтина екипировка талантливия фотограф може да направи хубави снимки. За съжаление със скъпа техника без упражнения няма да направиш хубави снимки.

Та ходи си упражнявай задапаратнтоо вместо да броиш косми. Целта на тия камери не е само снимки в патологията и криминалните разследвания. А дори и там ще останеш учуден колко детайл има ако палнеш една светкавичка или си подбереш добра светлина.....


Със 16-50 на 50 мм ако правилно си направиш снимките космите на веждите и миглите ще се виждат прекрасно (ако има такива де). Нещо си объркал я ниска скорост имаш, я светлината ти е кофти или не си ползвал фокуса на очите....


По спомен може и да греша Петър Абаджиев качваше снимки във фейсбук с А6000 и китак доста време....дай боже всеки му да снима поне толкова добре и да му отеснее китака....



Публикацията е редактирана (17-02-19 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: emo99   
Дата:   17-02-19 12:45

hotsnail - интересни изводи правиш! Аз съм свикнал снимката да има острота. Снимам с Канон МК3 и 135/2. Тествал съм и А73 и видях разликата спрямо Канона. Очаквах, че това сони ще се представи добре, но поне засега резултата за мен е лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 12:48

емо забелязал ли си цената на 135/2 и на 16-50? 135/2 на Канон е колкото 5-6 бройки 16-50.....сигурно има и някаква причина.

Както писах в началото за по-специални неща има други обективи.

ако ти харесва 135/2 като визия ползвай си го и на Сони и на Канон.


16-50 влиза в джоба и добре снима....

Аз лично също харесвам по детайлни ъгли на снимките си и взех преди годинки 16-70/4 с който основно се разхождам из планината и като ходя някъде. То и това не е съвсем тъй, щото на фул фрейма 28-75/2.8 е много по-приятен като визия и напоследък (от половин година) с него повечко щракам......там миглите и веждите се виждат прекрасно.....мен ми харесва и дефокуса.



Публикацията е редактирана (17-02-19 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-19 13:49

Без претенции да съм никъде близо до Петър Абаджиев (шапки долу!), пак ли да показвам споделяни вече примери от набеденото китаче ? Ако случайно някъде косъмчетата трудно се броят, не е от обектива, а от нестабилната ми ръка и от по-несъвършения фокус на по-примитивния Nex 5R (оттогава имам китака). Което в 6400 вярвам да е съвсем различно.

Иначе броенето на косъмчета е напълно легитимна мотивация за някои хора да се занимават с фотография, не ги съдя и моето уважение към такова хоби - но просто не е моето. И никога няма да бъде.[smilie8]

А на всички хейтъри, плюещи китака 16-50 без да са изкарали поне една ваканция само с него - поздрав с първата снимка от показаната колекция![smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 14:17

Емо взе ли го този 6400?

Ако се търси нещо портретно. 85/1.8 вероятно ще е достатъчно близко до вашия 135/2. Аз имах стабилизирания Цайс модел и много си го харесвах на кроп. Сега има доста по-евтин модел на Сони без стабилизация. Оптически уж близко.

Друг вариант е новата Сигма 56/1.4 пак е без стабилизация, но трябва е хубава оптически доста. По-евтино е стабилизирания 50/1.8 за кроп на Сони. За портрети е хубав. За пейзажи има повече от желателно цветни аберации и понякога клоните на дърветата и други контрастни неща не са в най-красив вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: emo99   
Дата:   17-02-19 14:27

Не, но ще тествам как е видеото. Зная, че е кроп и не може да се сравнява с А73, но не ми се дават излишни пари[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-02-19 19:01

emo99,

Не знам откъде имаш самочувствието, че можеш да тестваш "как е видеото", след като си публикувал в "Избрано от автора" тази снимка:

https://photo-forum.net/i/1032864


Апропо, професионалните камери за дигитално кино (напр. ARRI Alexa, Sony F55/65 и т.н.) са именно с кроп сензори - "Супер 35" е с приблизително 1.5 пъти по-къс диагонал от фул фрейм.

Пак апропо, не си могъл да преброиш косъмчетата НАЙ-ВЕРОЯТНО заради моушън блър (ниска скорост на затвора), а не заради оптичните качества на обектива и/или "скапаната" картинка на а6400 при ISO 4000.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 19:19

не очаквай чудеса от а6400. Това е камера малко над м50 и с някои неща ще е по-добре от м50 с други ще е по-слаба. Няма как да я сравняваш с 5д мк4 и да кажеш малък и е грипа, пластмасово ми седи в ръката.

Аз от видео не разбирам. От това дето четох няма лимит и по-малко загрява новата играчка. Инак сензора май си е от А6300 още.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: victory13   
Дата:   17-02-19 19:48

"... Аз от видео не разбирам...." айде бе [smilie18]

"...При снимането на видео и снимките с електронен затвор синхро скоростта на модерните камери пада значително и това води до подобни загрозявания на не толкова бързо подвижни неща.


https://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-kp/ZYIMGP1647-600px.jpg



Типичните стойности за синхро скорост при видео и тих затвор са около 1/30 до 1/50-та от секундата. Новия канон вероятно е 1/25 при кроп 16:9 или 1/15 при цял кадър.....

Проявленията на тая ниска синхро скорост са много - ако снимаш човек дето танцува, говори, върти се, ходи и т.н. стават ужасно грозни изкривявания. Ако снимаш на изкуствено осветление снимките стават на ивици. Много други подобни проблеми описани в ръководствата на уважаващите се марки

https://helpguide.sony.net/ilc/1710/v1/en/contents/TP0001661969.html


(Канон и Никон просто нямат добре написани ръковоства.)

При някои модели като Сони А9 синхро скоростта дори на електронен затвор е близо до 1/160. Това позволява на А9 да се използва за спорт с тих затвор.


Е както писах по-горе новия Канон май е най-лошата камера правена до сега в това отношение. Това се случва 2 години след премиерата на Сони А9!.....чисто новия Канон е под нивото на Сони А99 от 2012-а година....."


[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »