Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Sony a6400
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-01-19 17:33

Най-наемания обектив през Ленсрентълс за 2018 за 24-70 и 70-200 2.8 варио обективите. Причината е че са много скъпи и никой не ги купува защото трябват изключително рядко. Хората снимат със серия от праймове обикновено. Често срещан зумм е 16-35.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Vanquished   
Дата:   20-01-19 10:33

Ето резултати от фокуса по оЧо на няколко Сони камери + 6400 и Фуджи Т3, 6400 постига забележителен резултат.

Fujifilm X-T3 – 24% in focus
Sony a6500 – 37% in focus
Sony a7RIII – 60% in focus
Sony a6400 – 98% in focus
Sony a9 – 100% in focus

Взето е от тест на Тони Нортръп.



Публикацията е редактирана (20-01-19 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-19 11:22

Нормално, първо А9 е все още най най защото е правена за бързо фокусиране още от идейния проект. Това нещо фокусира най-добре от всичко.

Останалите ще дръпнат, винаги новите модели били те евтини кропки или скъпи фул фрейми фокусират по-добре от старите модели. Навремето А6300 фокусираше много по-добре(и все още е така) от А7р2, което беше най най модела на марката. Обаче сега има някаква нова схема да ъпват старите модели софтуерно и ако научат тройките на номерата на А9 и А6400 ще е интересно :). На практика е възможно...

ПС А9 остава с жокери все пак де... сензора е най-бързия правен до момента и щом А6400 със стария бавен сензор на А6300/6500 постига такива резултати, то А9 трябва да е още по-добре.



Публикацията е редактирана (20-01-19 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   20-01-19 11:37

Това по очите фокуса е само една функция, която тук прекалено много възхвалявате, дори издигате в ненужен култ все едно решава и дава отговори на витални и съществени проблеми...Сигурно за 1% от снимащите като цяло това е изключително важно. Това не е панацея или обръщане на снимането като цяло. Еволюция на peaking е, никаква революция или тотална промяна в камерите. А и ето, че само при 2бр. камери може и то донякъде човек, който снима хора да се довери, че ще сработи като хората. И отново тестът е непълен, неясен и дори неточен, защото дават само камери, без обективи в комбинация...Слаби напъни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: farushko   
Дата:   20-01-19 12:51

фокус-мокус по очи, а стария ми над 10-годишен Пентакс с CCD матрица има все още по-добро цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-19 14:20

За хората снимащи хора това е голяма работа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: pabadjiev   
Дата:   20-01-19 15:01

Какво значи по-добро цветопредаване? Как е измерено?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-19 15:06

> фокус-мокус по очи, а стария ми над 10-годишен Пентакс с CCD матрица има
> все още по-добро цветопредаване...

[smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-19 15:06

> Какво значи по-добро цветопредаване? Как е измерено?
>

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-01-19 15:27

На око :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: farushko   
Дата:   20-01-19 19:16

Това е мое мнение, чисто визуално и естетически погледнато. В групата на Сони включвам и Фуджитата с които снимам. От новите безогледални засега съм впечатлен от цветовете на Z6 на Никон. Иначе всичко друго е супер, нямам оплаквания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: mitakabs   
Дата:   20-01-19 19:56

написа:

> Това е мое мнение, чисто визуално и
> естетически погледнато. В групата
> на Сони включвам и Фуджитата с
> които снимам. От новите
> безогледални засега съм впечатлен
> от цветовете на Z6 на Никон. Иначе
> всичко друго е супер, нямам
> оплаквания :)

Браво. От тук насетне си еквивалент във форума в това отношение...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 02:40

Автор: kvakioh
Дата: 20-01-19 11:37
Това по очите фокуса е само една функция, която тук прекалено много възхвалявате, дори издигате в ненужен култ ... Сигурно за 1% от снимащите като цяло това е изключително важно. ... Еволюция на peaking е, никаква революция или тотална промяна в камерите.


Никой не издига автофокуса по очи в култ.
Само който не е ползвал тази функция, само той не знае колко е удобна.
А да се пише, че тя е еволюция на пийкинга, е все едно да се твърди, че двигателят с вътрешно горене е еволюция на парната машина.


В а6400 има няколко нови неща, за които почти не се говори, но - сппоред мен - заслужават специално внимание:
- Автофокусът по очи НЕ е отделен режим, а самостоятелна функция, която може да се активира във всички автофокусни режими - включително и при снимане на видео.
- Функцията може автоматично да избира на кое око да фокусира, но е възможно и предварително да се зададе дали фокусът да е по лявото или по дясното око. Това предпочитание може да се променя "в движение" чрез програмируем бутон.
- Около средата на годината ще се появи фърмуерен ъпдейт, който ще добави автофокус по очите на животни. Сони все още не са уточнили списъка със животни, но се говори, че той със сигурност ще включва кучета, котки и птици. Каква радост за щракачите на писенца! [smile]
- Тракирането на обекти е значително подобрено и като бързина, и като безпогрешност. Освен това тракирането се активира много лесно - включително и чрез докосване на екрана. Сони твърдят, че тракирането използва изцяло нови алгоритми и "изкуствен интелект". Това ново поколение тракиране ще се появи и в а9 (а може би и в а7-3) чрез фърмуерен ъпдейт през април-май.
- Камерата разполага със значително по-голям буфер - 46 RAW или 44 RAW+JPEG. За съжаление слотът за карта все още поддържа само UHS-I, така че чистенето на буфера отнема доста време.
- Автофокусът при снимане на видео е още по-стабилен, а преходите - още по-плавни. Камерата може да записва едновременно 4К видео и HD прокси файл с нисък битрейт и резолюция. Прокситата са много удобни за монтаж, защото не изискват кой знае каква компютърна конфигурация. Във финалната фаза на монтажа те се заменят много лесно със съответните 4К файлове.
- Камерата поддържа hybrid log gamma, S-Log2 и S-Log3, но видеото е все още 8-битово 4:2:0. Говори се, че Сони най-после ще "отключат" 10-битово 4:2:2 видео в предстоящата нова генерация на а7s.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-19 07:38

Пак, както винаги много и премного нови функции и все по-малко хора да ги използват. Сигурно като се направи статистика само сред реалните потребители и ползватели ще излезе, че доста дори не знаят, че има такива екстри.
6400 идва леко прибързано с цел да придърпа и отклони от каквото идва силно и реално. Също като 6300, което дойде като спирачка и след това супер набързо дойде 6500 и имаше хиляди разочаровани.
Дано поне паднат цените на 6500 от това, че ми трябва 1бр. за 1200лв.



Публикацията е редактирана (21-01-19 08:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Synthy   
Дата:   21-01-19 10:54

Някакви тестови кадри от клиповете има ли? Дали 1080р е меко както при другите 6х, или вече е добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: farushko   
Дата:   21-01-19 12:04


> Браво. От тук насетне си
> еквивалент във форума в това
> отношение...


Мерси за признанието. Все пак имам право да си кажа мнението, нали? Или трябва първо теб да питам?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 13:35

kvakioh,

Ти никога не си написал и една добра дума за чужди тестове и/или измервания. Същевременно продължаваш да бълваш лични наблюдения, които представяш като неоспорими статистически резултати и/или тенденции. Хайде поспри се!

"... много и премного нови функции и все по-малко хора да ги използват."
Кое статистическо изследване доказва тази налудничава тенденция? Или трябва да вярваме на твоето "вълшебно кълбо"?

"Сигурно като се направи статистика само сред реалните потребители и ползватели ще излезе, че доста дори не знаят, че има такива екстри."
Колко да е сигурно? Пък и защо си мислиш, че всички са незнаещи като теб?

"6400 идва леко прибързано с цел да придърпа и отклони от каквото идва силно и реално. Също като 6300, което дойде като спирачка и след това супер набързо дойде 6500 и имаше хиляди разочаровани."
Сони са доказали, че знаят какво правят. За разлика от теб.

"Дано поне паднат цените на 6500 от това, че ми трябва 1бр. за 1200лв."
Ще има да чакаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 13:38

Автор: farushko
Дата: 21-01-19 12:04
... Все пак имам право да си кажа мнението, нали? ...


Разбира се!
Което НЕ означава, че то има някаква стойност или пък не подлежи на критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-19 13:43

Добре съм запознат с тестовете на Dxo, защото подобни съм правил, те правят само единични и на малък брой тела, значи статистиката и сигурността им на цифровите данни куца. Те просто имат време и стендове да слагат и хора да си губят времето
В пъти са хората, които ще се заблудят и купят 6400, само и единствено, защото е нов модел, вместо да изчакат да напредне малко 2019-а и да докарат новите 7000 и т.н.
Няма да е заради функциите, и това е доказано и тук, Сони форумчето и други места из родината.
Не ги отричам, кефя си се на Сонитата, даже най-много камери и екстри имам за Сони.
6500 за 1200лв може би през май, аз не бързам, без стъкла обаче са нищо. Да подобрят масовите си пластмаси, също следващ 30/3.5 макро и тогава да пънат велики и по хиляди функции. Доказано е, че потребители упътвания не четат.
6400 е прибързано тяло, със леко напудрен софтуер и малко хардуер. Дефакто си остава 6500 начело.
По-добре да казваш нещо лично във форума, отколкото да цитираш разни голи данни, още повече и без анализирането им. За съжаление и най-богатите на опит хора тук не може да покрият всичко.



Публикацията е редактирана (21-01-19 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 14:52

Автор: kvakioh
Дата: 21-01-19 13:43
В пъти са хората, които ще се заблудят и купят 6400, само и единствено, защото е нов модел, вместо да изчакат да напредне малко 2019-а и да докарат новите 7000 и т.н.


Пак голи приказки и врачуване!
В пъти? Колко пъти? Спрямо какво?
Хората си купуват техника, защото са решили, че им трябва - и то точно сега. Не искат да чакат още една година. А ти ги наричаш заблудени - при това без аргументи.
Сони а6400 явно не е за теб. Нито пък е за мен. Какво от това?
Сони са преценили, че в момента има пазарна ниша за такова тяло. След време ще видим дали са били на прав път. А дотогава те призовавам да престанеш да бълваш глупашки прогнози.
Камерата още я няма по магазините, но kvakioh ВЕЧЕ знае колко и какви хора ще в купуват? Ай сиктир!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-19 14:58

"Сони а6400 явно не е за теб. Нито пък е за мен. Какво от това?" Никога не бих наложил мнението си, още повече пък да изисквам някой да ми го анализира или променя...Но второто го приемам като има някаква градивна критика, която не срещам тук никога. Но пък е дадена тази трибуна тук да го изкажа. Следя си кой как го приема или не го приема.
Kaраме с каквото имаме, подминаваме и 6500 после и някое А7 за мен.
Вижда се колко бързо след 6300 излезе 6500...Същото ще е и с 6400 и следващия- 7000, 6700 или както там ще се казва. Давам 10лв залог.



Публикацията е редактирана (21-01-19 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: uri64   
Дата:   21-01-19 17:11

Истината е, че отдавна не търсенето определя предлагането, а предлагенето (вече все по-успешно) формира търсенето, което му е необходимо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-19 19:17

С изключение на чукчите, които само пишат (и всичко си знаят по рождение), мнозина тук вероятно вече са чели това доста смислено сравнение .

Писано е не за форумно наДпикаване на дължина, височина и срещу вятъра, а от позиция на потребител, решаващ дали да си купи новия модел - или нещо друго вместо него.

Сравняват го с другите от серията 6ХХХ, както и най-пряко конкурентните модели от други марки. Няма примерни снимки (които нищо не казват), нито съмнително научни тестове - само логика. Струва ми се - доста обективна.

Ако не сте го чели вече - препоръчвам!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-19 05:43

Ама естествено, че най-новият модел се справя най-добре. Толкова за ревюто. Ще го хвалят само.
От чукчи, инуити и т.н може доста да се научи за простотата на нещата, само непробвалите дъвчат и преживят изтърканата бедна фраза за читател и писател. А за преминали през тежки GAS, GBS може само да се поучим. Реално нито едно ревю не може да е меродавно, защото малцина са пипАли камерката.
Анализът винаги е добре да е личен, защото преразказването на историйки и/или мненийца от чужди хора е зле като часовете по литература: "Какво е искал да каже авторът." А това е по-важно от някакво набеждаване кой чете, кой пише. Както има хвалебствия, ще има и критика. И критика и хвалебствия на хвалебствията и критиката.
Батерията и лющенето на екранчето да го премислят и тогава...Toва остава при 6ххх основното, всичко останало си върви. Хубаво е и набутването като кит на 18-135, макар че става като турбосапунер за достатъчно брой потребители. Представям си как катпри видео заснемането сега и с хилавата батерия се прави клип 30мин и спира на 21мин, защото има подобрени функции. [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-01-19 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6400
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-01-19 14:03

Безкрайно излишни спорове. Камерата е добра и си струва за всеки, който иска по-добро А6300.

- селфи екран за влог ( да като сложиш микрофона до камерата на шина става идеално )
- много по-добър софтуер (менюта, аф, функции)
- 50% по-малко ток харчи и изкарва по-дълго
- не прегрява
- тъч (който го има при 6500, но там няма други неща)

С кой обектив... всеки сам да си преценява. Като не мислят купувачите преди да купят после ще продават по-евтино в базара и ще си го купи някой дето е мислил.

Липсата на жак за слушалки го изтъкнаха като минус за влогване, аз един влогър със слушалки не съм виждал... Батерията това и онова... нали е оптимизирана машинката, какво като е старата батерия. По-евтина е, по-малка и лека, ... Можеше да бутнат сензора ама явно не са искали да прескачат А6500 все още като възможности. Можеше сигурно да е малко по-евтина ама ... явно са преценили че и така ще се продава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »