Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   05-11-18 08:44

Ширкан, викаш такива карди със слънце с Фуджи не може а?


https://farm5.staticflickr.com/4491/36618288234_fef5d0b989_b.jpg

Tre Cime by Steliyan Stoyanov, on Flickr


https://farm3.staticflickr.com/2702/32781690022_3e0b07def5_b.jpg

_DSF3202 by Steliyan Stoyanov, on Flickr


https://farm9.staticflickr.com/8589/29735333714_bcaace9a8e_b.jpg

Врачански балкан by Steliyan Stoyanov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4158/34448981251_caacd57405_b.jpg

Forms by Steliyan Stoyanov, on Flickr


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-09/1474835126__DSF0155-face.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-09/1473702022__DSF2436-face.jpg




https://farm9.staticflickr.com/8830/28395971120_69f9f81c63_b.jpg

Кобилини стени - врачански балкан by Steliyan Stoyanov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-18 09:38

Не съм казал, че не стават с Fuji. Дадох два конкретни модела, които имат проблем с лилави отражения от сензора. X-T2 е единият такъв апарат и питането в темата е за него. Твоите снимки с X-T2 ли са или с X-T20?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: chukov   
Дата:   05-11-18 10:37

Никакви лилави отражения не дават XT2-ките
Имах две тела XT2, изпукал съм сумата и пейзажи, че и срещу слънцето. Нищо лилаво няма в тях

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-18 10:45

В началото имаха. Сменили са нещо тихомълком. Ако напишеш в търсачката X-T2 grid artifacts или purple flare, ще видиш много инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   05-11-18 11:07

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   05-11-18 11:08

Сложили са филтър на Слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: marves   
Дата:   05-11-18 11:22

Аха, сега разбирам защо "НАСА изпраща космически апарат към Слънцето" по скорошни новини.
Дали ще му сложат X-Trans ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: chukov   
Дата:   05-11-18 11:24

http://penchochukov.com/downloads/_DSF6245-Edit.png


http://penchochukov.com/downloads/_DSF6323-Edit%20copy.png


Чукни на линковете, че PNG явно не може да се визуализира директно



Публикацията е редактирана (05-11-18 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-18 11:24

SteliyanStoyanov [smilie24]

"X-T2 grid artifacts или purple flare" са различни неща. Това с грида е заради фазовите сензори и го има и на Сони камерите. За различните сензори е различно. А6000 и А7м3 при сони са по-податливи на тоя проблем. При пейзаж трудно ще излезе. Аз съм го виждал при нощни снимки градски с А6000 и последващата ХДР обработка за изкарване на детайли от сенките.

Лилави петна при безогледланите има по няколко причини:

1. На първите модели т.е. по-сокороХ-Про1 и А7 имаше ядове с покритието на сензора. Сензорите ползваха покрития за ДСЛР и се полу§ава вътрешни отражения от много по-близкия задене елемент на безогледланите обективи. Това горе одлу го решиха в следващите модели

2. При адаптиране на широки обективи ъгъла на падане на светлината понякога е такъв, че преминава между съседни пиксели зад цветния филтър и така получаваме фалшиви цветове в ъглите.

Не се яжте за глупости. Подобни неща излизат при безогледланите, защото е нова технология. Да изискват нови модели сензори, камери и обективи да се решат някои от тия неща. Който не иска рискове от нови технолгии да си снима с Д700, където гредите поне са напълно ясни и няма изненади, а само огранични възможности....



Публикацията е редактирана (05-11-18 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-18 11:44

Каквото и да си говорим, кората бяха много доволни като излезе X-T20, защото имаше много по-добро поведение в контражур. Имаше и тестове на X-T2 и A6500, в които се виждаше лилавеенето в контражур на Фуджито. За мен това беше причина на времето да не се пъна на двойката, а при X-T3, X-T20, X-H1 този проблем го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   05-11-18 14:01

Има някои хора с такъв проблем, факт, но не бива да се категоризира цялата серия. Моето Т2 го купих 6 месеца преди представянето му в БГ или 3 седмици след анонса му. Опитвал съм се да го накарам да направи лилав отенък и не съм успял. Повечето ми пейзажи са именно срещу слънце (такъв ми е стила на снимане).



Публикацията е редактирана (05-11-18 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-18 14:07

SteliyanStoyanov по-вероятно е да се проявява в много редки ситуации, които почти няма как да изкараш при нормална употреба. Камерите са доста доста добри.

За грида например тест е, да поставиш много ярък и малък източник на светлина на различни места в кадъра с изцяло черен фон. Ако искаш в напълно тъмна стая пробвай от около половин един метър с по-силен от телефона лед фенер да светиш насреща. ПРи А7м3 ако е сравнитлено по външната част на кадъра се получават тия ефекти. Мисля, че ДПревю описват някои подобни неща в ревютата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-18 15:10

sirkhann: абе ти някога хващал ли си X-T2? Що постоянно излизаш с някакви партенки, тръгнали от незнайни блогове и коментирани по фенски форумчета на други марки? И моята двойки е от първите, ама ужас - няма ги ливавщините.


https://www.shumen.org/upload/sun.jpg


кадъра го свалих от фейса, че го нямам тук локално на машината...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-18 15:23

Ок, благодаря за разяснението.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: ombre   
Дата:   05-11-18 15:38

Стиляне,страхотни пейзажи човече....[cool]
По темата,автора да ги пипне и двата,понеже няма сила,която да накара охлюва да каже нещо гот за фуджи.От примерите се вижда много.Сираков спомена за про 2,за мен е страхотия тази камера,а изработката и без аналог,особено сравнена със сони.От двете камери,за които пита автора,на 1000 % фуджи.Сони от своя страна би бил по удачния избор,ако след време се мине към фф.

Авторе,парите са си твои и тук ще получаваш мнения на хора които ползват едната или другата марка и съответно все си хвали техниката,затова газ до единия от двата магазина за фото техника и ги виж на живо,пипни и си прецени.

Кире,много си прав,че се учат бленда ,скорост и т.н.,ама те и фуджи ги имат тия неща бре човек,само дето са направени една идея по различно,но нищо сложно или нещо с което не се свиква,напротив,всичко е много добре обмислено,че в някои ситуации и по бързо може да се работи с такава камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 08:26

sirkhann написа:

> Цветовете са такива, каквито си ги
> направиш. Затова се снима в RAW. На
> мен също не ми харесват цветовете
> в CaptureOne спрямо това, което идва от
> JPG при Fujifilm, но с два клика нещата
> се променят.
>
> Има безплатен CaputreOne точно и
> единствено за двете системи. Да се
> говори за цветово предимство е
> най-голямата глупост в случая.
>
> Ако искаш коректни цветове, си
> купуваш X-Rite Color Passport и получаваш.
> Цветовете на Fujifilm не са по-верни (с
> 100 цветни профила) от тези на Sony, а
> са по-приятни за окото (с някои
> изключения за по-старите Sony-та).
>
> Рационално погледнато,
> аргументите на hotsnail са правилни.
> * Sony предлага по-достъпно
> навлизане в системата, по-богат
> избор и по-универсален апарат.
> * Fujifilm предлага много приятно за
> работа тяло, няколко потресаващо
> добри обективи, хубав JPG за
> мързеливите.
>
> Изборът зависи изцяло от това кое
> му е важно на човек и с кое може да
> направи компромис. Оттам нататък
> се прави план за цялата система, не
> просто за тялото, а за това как
> иска човек да я развива като
> обективи, аксесоари, възможности.
> Тази визия накрая може да има
> много по-голяма тежест при избора
> на тяло, отколкото минималните
> разлики, които има между тези две
> тела така или иначе.

Аз снимам винаги в РАВ, но не съм профи, който може да прави всичко, тоест за мен една или друга система дава определен РАВ файл, с който на моето ниво аз мога да направя едно или друго с цветовете и да получа резултат, който НА МЕН МИ ХАРЕСВА. Отдавна вече не ме интересуват никакви мнения на разбирачи и дървени философи, изобщо в живота правя неща, които ми харесват и ми носят удоволствие в тотално субективен план. А цветовете на Фуджи са наистина много ПРИЯТНИ за окото, тука си абсолютно прав и това не е глупост. Не ме интересува “верност”, “коректност” на цветовете, това за мен е глупост. Колко са верни и коректни цветовете в шизофренните импресии на Ван Гог??? Айде молим.

А цялата аргументация и стил на така наречения хотснейл са конфронтационни и нетолерантни по най-грубиянски начин. [smilie23]

[smilie7]

ПП: Ето ти един изгрев с Х-Т2, не че е нещо особено, ма мен си ме кефи. Детайли в сенките колкото щеш. Аз лично обичам тъмносин до лилав каст често, но си го слагам допълнително, за първи път чувам за някакъв лилав оттенък от самия апарат.
Освен това особено при залез си има природно виолетов оттенък, та не знам всъщност каква точно ти е драмата...:


https://farm2.staticflickr.com/1900/44495284832_b4a2a76fe9_z.jpg




Публикацията е редактирана (06-11-18 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 09:17

Ще пусна два кадъра, за илюстрация за мен субективно каква се явява разликата в предаването на небето от Фуджи и Сони:

Фуджи (Х-Т1):


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-04/1461699940_greek_agriculture_1800.jpg



Такова дълбоко, плътно синьо не щя и не щя да стане със Сони, все ми оставаше някак си леко бледо, измито небето:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-10/1541009564_greece_landscape.jpg




[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-11-18 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sirkhann   
Дата:   06-11-18 09:24

От Фуджи Ултрасите по-груби не съм виждал в този форум, но и отдавна не гледам темите за други марки. Но не си прав да извърташ нещата по този начин. Hotsnail води много аргументирано мненията си и се отнася с доста по-голямо уважение към останалите участници спрямо много от коментирарите в темата. Ако всички водеха спор по този начин, този форум щеше да е едно доста по-приветливо място. Иначе типичният Фуджи аргумент пак се появи - в синтез: "мен си ме кефи, не ме интересуват останалите и реалността да си греда работата". Това става като си купиш Фуджи - освен липсата на нормален сервиз и адекватна техническа поддръжка, се абонираш и за липсата на морална такава, защото феновете са като едно гнездо на оси, което ще те нападне в момента, в който нещо в системата не ти хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-18 10:22

Ширкане, не можеш да седиш на едно място, ако някой си харесва неговото, а? Кирето си е Сони фенбой, но поне е имал много камери, че и Никон е имал и предоставя сравнително обективно мнение, като се изключат някои от изблиците му( в началото на темата, за това как си купуваш Фуджи и си ограничаваш фотографията [smilie18] , примерно). Ти си единствената причина снимащите с Фуджи да са агресивни - не съм срещал друг, в този и в други форуми, по-приятен събеседник(редактирано). От 100 кладенеца вода мъкнеш, дори когато ти покажат примери ти пак изтъкваш доводи против.

Все за нещо ще намери
да се начумери:
ту му млякото горещо,
ту пък друго нещо.

И задето Петко в къщи
често тъй се мръщи -
Николинка, Ваньо, Митко
викат му сърдитко.


А по темата - няма камера, която да ограничава фотографията, фотографията я ограничава единствено фотографа. Да, има универсални камери, има и такива по-нишово насочени, но ако фотографът знае, какво иска ще постигне това, което търси.



Публикацията е редактирана (06-11-18 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 10:31

sirkhann написа:

> От Фуджи Ултрасите по-груби не съм
> виждал в този форум…

Не си спомням аз с нещо да съм те нагрубявал, и честно казано, изобщо не се сещам, кои са тия Фуджи ултраси.
От познатите ми фотографи знам, че Боровинката снима с Фуджи, също с Х-Т2. Тор знам, че снима и със Сони и с Фуджи.
Нито Боровинката, нито Тор са ултраси. Но не влизам всеки ден тука и може да съм пропуснал някой страшен и злокобен Фуджи ултрас, който мачка всичко живо по пътя си, не мога да го изключа.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-11-18 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: menigiki   
Дата:   06-11-18 10:37

Повече от съгласен съм със следното:
"...няма камера, която да ограничава фотографията, фотографията я ограничава единствено фотографа. Да, има универсални камери, има и такива по-нишово насочени, но ако фотографът знае, какво иска ще постигне това, което търси."

Стана ми интересно за цветовете на небето, за което пише Ivodam, а тази неделя си направих една разходка в Природен парк "Русенски Лом" и погледнах да видя какво му е толкова кофтито на небето на Сони.
Споделям един джипег директно от апарата в стандартен режим без да съм пипал контраст, сатурация или шарпене. (не е много небето в кадъра, но това имам на телефона в момента)
За ползващите Сони мога да споделя, че ако искат по-наситени цветове един работещ за мен начин е да се снима във Вивид режим с намалена на -1 сатурация и може +1 контраст на вкус.

https://photo-forum.net/i/2186004

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-18 10:57

Това за небето е много относително - много зависи по кое време на деня е, колко е слънчево и т.н. Тъмносиньо небе в 12ч на обяд с изблещено Слънце просто не е реалистично, небето обикновено е бледо синьо. Винаги могат да се върнат хайлайтите и малко контраст да се добави и ще стане по-наситено или просто да се снима малко недоекспонирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Julius   
Дата:   06-11-18 11:00

Ivodam,

Не виждам как човек може да базира мнението си на база два нямащи нищо общо по между си кадри? В смисъл снимани най-вероятно по различно време (и сезон?), на различна надморска височина (поле/планина), най-вероятно с различни обективи (твърд/зум? - всеки от които си има собствено цветопредаване, което зависи както от качеството на покритията, така и от броя на лещите в опт. схема); да се надяваме и че единия обектив да не е бил с филтър, другия - без, на различни настройки на апарата (баланс, ИСО?), отделно може меренето на апаратите на единия да е настроен на различно ниво на корекция (+/- 0.*) и т.н.

Мисълта ми е ако ще се правят подобни сравнения - това се прави обикновено при контролирани условия, с един и същ обектив (евентуално с преходник към едната от двете камери), ръчни настройки и прочее...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: dtangelov   
Дата:   06-11-18 11:06

"Ivodam - Аз снимам винаги в РАВ, но не съм профи, който може да прави всичко, тоест за мен една или друга система дава определен РАВ файл, с който на моето ниво аз мога да направя едно или друго с цветовете и да получа резултат, който НА МЕН МИ ХАРЕСВА. Отдавна вече не ме интересуват никакви мнения на разбирачи и дървени философи, изобщо в живота правя неща, които ми харесват и ми носят удоволствие в тотално субективен план. А цветовете на Фуджи са наистина много ПРИЯТНИ за окото, тука си абсолютно прав и това не е глупост. Не ме интересува “верност”, “коректност” на цветовете, това за мен е глупост."

[smilie24]

Това беше най смисления коментар отнсно цветопредаването на различните апарати.

ПП То и 90% от профи фотографите не могат да постигнат каквото си поискат с цветовете при постобработката, но това е друга тема.



Публикацията е редактирана (06-11-18 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: menigiki   
Дата:   06-11-18 11:12

Vanquished, съгласен съм с написаното от теб.
Ще се радвам да видя повече теми в този форум, в които дискотираме точно това - начини за постигане на определена визия и трикове във фотографията, които могат да повдигнат нивото и качеството на фотосите. Това със сигурност би било по-полезно за всички от тази наша си общност, отколкото близко до фанатичното спорене за предимствата на една или друга марка техника.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »