Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   28-09-18 11:14

Доста четох за двата модела но не мога да избера кой.Ако някой може да помогне с преки впечатления ще се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 11:18

Виж какво хубаво професионално сравнение във вид на ревю ти намерих точно между тези два модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   28-09-18 11:48

Да,четох го и това но някак си бих се радвал на преки впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 12:02

Тъп въпрос - това не е ли един и същ монитор в две различни кутии

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 12:03

Едва ли някой ще е работил и на двата модела, малко вероятно. Иначе всеки би си похвалил своето.
За SW2700PT има писано от ползватели из стари теми във форума, можеш да пуснеш търсачката.
Ако не ти е необходимо (или не знаеш за какво се ползва) AdobeRGB покритието, можеш да си избереш и по-евтин монитор със същите качества в sRGB пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 12:26

Марвес има разлика с хардуерна Калибрация и 10 битова матрица. Работя на два монитора единия с хардуерна Калибрация и 10 бита другия е 8 битов сносен НЕК. Има разлика. Не е голяма ама в сенките например на 10-битовия виждам повече детайли. Това кефи докато обработвам. Лошо е донякъде при експорт, защото на средностатистическия лаптоп или телефон тия сенки са един равномерен тъмно сив цвят имитиращ черно

Написах предния път половин лекция по обработка на сигнали. Нека оставим човека да си прецени. По тая логика защо снима с голям апарат, повечето телефони вадят добри снимки

АдобиРГБ също дава разлика и то видима макар тя да е спорна. Накрая експортваш в sRGB, ако искаш някой въобще да ти види творенията

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: lord_kik   
Дата:   28-09-18 14:41

За тебе и твоите сигнали знаем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   28-09-18 14:47

Някой беше писал тук за benq-то,че имало голяма разлика в бройките.Иначе то май ме привлича повече заради сеника.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 14:55

Mоже да си сглобиш същия или по-хубав за всеки монитор срещу символична цена.

Но щом един сенник наклонява везните... май си избрал монитора, очакваш допълнително нахъсване и одобрение.

Гледай да има добра гаранция и проверявай за хот-пиксели, равномерност на подсветка, блийдинг... в този ценови клас AdobeRGB "профи" мониторите няма много качество на изработка, подбор матрици и т.н., нормално е да има разлика между бройки откъм панели и заводска калибрация. Дано знаеш за какво взимаш AdobeRGB.
Аз съм аут.



Публикацията е редактирана (28-09-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 15:17

(трия че все пак форум )



Публикацията е редактирана (28-09-18 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   28-09-18 16:15

Вижте сега просто питах някой ако има личен опит с въпросните монитори.Не искам да се карате.Вече близо 10 години съм с едно ейзо но вече прекалено ми омаля а нов такъв ми идва доста скъп.Затова съм се спрял на тия двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: lord_kik   
Дата:   28-09-18 16:21

Аз бих избрал Nec EA275 UHD

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: imitev   
Дата:   28-09-18 16:52


Е шо па да не се скарат баф маа му [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Тед   
Дата:   28-09-18 17:29

Преди няколко дена си поръчах Делла, но ще дойде след 10-ина дена. Причината бе финансова - на супер цена ми изпадна и ще е 2-ри работен монитор.

Иначе сравненията от линка са точни:
"The Dell wins in terms of viewing angles, uniformity, response times and gamma. BenQ outperforms when it comes to contrast, colour temperature, colour fidelity, grayscale deviation and power consumption.

When looking at functionality, the Dell clearly offers more connectivity and the option to connect two computers using the two USB hubs, the DisplayPort out and more USB 3.0 ports. However BenQ offers the ‘hood,’ a more diverse range of inputs (including DVI), a card reader and a remote. In the end we prefer the possibilities that the BenQ has. Both monitors offer hardware calibration; we see this as a draw."

Девиацията в цветовете е малка и няма да установиш видими разлики. Не мога да кажа нещо за черното или сивата скала - тука си личат най-вече разликите в про мониторите.
За делла - щом си чел, сигурно си гледал и японеца в youtube, който прави review.
Иначе от писанията делла жълтее повече и пресатурира на фабричните настройки -Srgb, Adobe и др., но от един специализиран немски сайт му намерих стойностите на Custom Color, които пишат, че са добри - мога да ти ги дам. Освен това има и Lut1 и Lut2, правиш си калибрации и т.н.
Като цяло тези монитори са за тези, които и най-вече печатат.
Има един руснак в тубата - той показва, че на Дела е слаба рамката и се пукала от тежестта му ... иначе за друго няма възражения.
Това, което ми харесва повече от Бенка е bezel-a - на Дела е тънка рамка за разлика от Бенка.

За Бенка не мога да кажа нищо. По-добри вземи него. Сенник, цветове, кард рийдър.

Забравих да пиша - Дела няма ШИМ на никоя стойност на brightness , за Бенка не знам много.



Публикацията е редактирана (28-09-18 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 17:38

Тоя нек е доста интересен. Благодаря за идеята. Ще го разгледам. Доволен съм от моя нек дъртанян....

На сайта им има доста интересни модели без адоби РГБ, но със 14 битов LUT.....странно що ли не са слушали някой форумец тука, че LUT не ти трябва......

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Тед   
Дата:   28-09-18 17:38

Ето ти ги, в случай, че вземеш Дела:

https://i.postimg.cc/XYYHYGMG/Screenshot_2018-09-25_at_21.47.38.jpg



Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 17:49

Ted купи си един i1Display Pro и го пусни да ти настрои монитора вместо да цъкаш някакви безумни настройки свалени от друг монитор, който , кой знае какви проблеми има сравнен с това, което ще получиш......

Поне на моя дел нищо не правиш. Връзваш го, цъкаш next 5-6 пъти, пиеш кафенце, save и си готов.

Аз съм с 24" вариант



Публикацията е редактирана (28-09-18 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: lord_kik   
Дата:   28-09-18 18:40

За по-равномерно осветление ДЕБЕЛА рамка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Тед   
Дата:   28-09-18 19:00

Аз ги пиша стойностите на автора на темата, ако няма калибратор.
Копнах си ги, защото тестващия до тия ги беше докарал с калибратор.
Със Спайдър съм, но ползвам DisplayCal софтуер за калибриране.

И да спомена Дела има miniDP, така че, ако си макаджия, ще ти е удобство - имаш 4к 60Hz...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 19:07

Да това е една от тъпотиите. Всеки монитор с LUT софтуера му работи с един калибратор.

Софтуера на делл всъщност е софтуера на x-rite

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Тед   
Дата:   28-09-18 20:08

Така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-09-18 20:58

Все пак на нек изрично пише че е 10 битов,на дел слагат 8 бита а пишат 1 милиард цвята ,предполагам че първите бройки са с 10 бита дисплеи и като почнат да се продават слагат 8 битови, зависи кога ще купиш ,несигурна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: marves   
Дата:   28-09-18 21:13

И истинита е:

И трите са 8bit+FRC

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-18 21:34

Марвес в тая таблица дори не съвпадат с данните с това дето пишат на сайта фирмите. Дал например има ЛУТ а в таблицата няма....

Тука намерих едно ревю.

https://pcmonitors.info/reviews/dell-up2716d/


Сайта иначе е интересен и полезен. Дано не всичко е сбъркано



Публикацията е редактирана (28-09-18 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между BenQ SW2700PT и Dell UP2716D
Автор: Тед   
Дата:   28-09-18 21:53

Точно от нея копирах показаните по-горе стойности.
Лут определено има. За битовете....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »