Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   08-10-18 22:26

Kalimas
- Вече не се отчита всяко влизане на автора . Проверил съм го , поне с моя профил е така!
- С F5 нищо не се получи ,може би аз не го правя както трябва
- А тези снимки дето не ти се иска да видиш автора , си личат в повечето случай още преди да ги отвориш

[beer]

- има случай когато пък отвориш кадър който ти харесва , той пък с лого [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   08-10-18 22:29

Оооооо, тоз натюрморт и аз го мернах днес [smilie5] !!

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   08-10-18 23:56

И все пак статистиката е малко подвеждаща.
Човекът е гласувал за повече от 7 кадъра и не само на 1 човек...


https://image.ibb.co/juwQeU/FF.jpg


Може да няма възможност да си купи външен диск и да си съхранява снимките на сървърите на ФФ? [smilie8]
И все пак при това ограничение от 20 кадъра/ден - това са си 850 дни.
Евалла за постоянството.
[beer]
(освен ако не си е източил картите преди да въведат ограничението)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tonyf   
Дата:   09-10-18 05:25

[smilie5]

Мине, не мине и хората попадат на профила на Ив. Иванов... Но там сред 17001 джапанки и черешки има и някои картинки...


ИванИванов


ИванИванов


...Аз ако бях фотограф и ако можех да правя такива портрети... нямаше дори 7 кадъра на година да ви гласувам... Освен с бронз, за най-най-готините и то около големите празници!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   09-10-18 09:22

мдааа, ама докато не видя ексиф, не вярвам [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   09-10-18 09:52

Темата всъщност не е за господин Иванов, а за брояча на гласуванията на авторите, но съвсем естествено се измести към това, дали просто ползваш ФФ като безплатен сървър, на който си качваш фотографските напъни и чакаш рейтинги и одобрения или и ти от време навреме отделяш малко от времето си, за да оцениш и поощриш други автори.
Колкото до цитирания профил, той е перфектния пример за паразитно ползване на ФФ. Наистина между 17001 джапанки и черешки има и някои качествени снимки, точно за това е странно какво правят тези джапанки и черешки на сървъра на ФФ?! Сигурен съм, че много от авторите тук имат по няколко терабайта снимки. ФФ има регистрирани 128368 потребители, чудя се, какво ще стане ако всеки реши да си качи ей така 17000 снимчици [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: kasad   
Дата:   09-10-18 10:08

Паразитно кайш ползване на сопата? Хм.А кое според теб е бепаразитно? Защото горе е опит да се наподобява картини на стари майстори, а поне е вид виждане...а не паразитиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   09-10-18 10:48

Админите има какво да направят в посока стимулиране на гласуването, макар че един коментар може да е много по-ценен и от 100 точки, пък били те А или Б.

Знаете, откакто във Фликр въведоха лимит за броя на групите 30/60, в които можеш да си качваш снимките (естествено има и групи, които не го спазват) - нали видяхте как част от групите увяхнаха, направо се стопиха, докато други си съществуват безгрижно.

И то окапаха точно тези групи, в които можеш да качваш и по 100 кадъра/ден без задължението да гласуваш за други (и да постваш коментари)!

Докато групите, в които като качиш даден кадър си задължен да гласуваш за поне 3 други + постване на коментар с логото на групата - си процъфтяват. Да не говорим, че има групи, в които можеш да качваш по 1 кадър/месец - и въпреки всичко, точно те са най-престижните! Имат си скрипт, с който следят активността на всеки потребител и ако не е спазил правилата на групата - следва бан.

Искаш да качваш в Избрано - гласуваш за поне 3 кадъра от 1-ва страница и така...
[beer]

p.s.
Има си и групи само за точкогонци - ***FAV и т.н.



Публикацията е редактирана (09-10-18 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nislon   
Дата:   09-10-18 11:10

Който си е нарцис, егоист или бастун по природа, пак ще си остане такъв, с или без брояча. Поне ще разбере, че е в негов интерес да не го показва [smilie5]
Разбира се, не всички, които пускат снимки, без да ги интересуват другите са такива. Може да са много заангажирани или неразположени, живи хора са, все пак. Заслужават поне едно "Виж автора".

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   09-10-18 21:57

Този брояч се оказа готин [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tonyf   
Дата:   10-10-18 16:51

hardcpz написа:

> мдааа, ама докато не видя ексиф, не
> вярвам [smilie3]
>





Еее... [smilie3]


...Според мен няма да е екзиф, а диапозитив от преди много епохи... Поне единия кадър [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nasofish   
Дата:   13-10-18 13:23

Преди време в този форум се гласуваше за фотографии, а сега се гласува за автори.
Това не е добре според мен [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   15-10-18 13:52

Да не идеализираме миналото. [smile]
И преди се е гласувало приятелски... субективния елемент трудно може да се прескочи.
Но това какво значение има?
Лош кадър с много точки не става по-добър, остава си лош кадър с много точки.
Жалко за гласувалите; кофти и за автора, ако ги приема за чиста монета.
Защото по този начин те не му помагат да се развива.
Лошото е, че повечето хора не носят на критика и им е трудно да приемат фактите.
А човек се учи само от грешките си, успехът на нищо не учи!
Цялата човешка опитност е базирана основно на погрешни стъпки.
Важното е да не се повтарят, защото това е, което отличава мислещия индивид от механично действащия.


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   15-10-18 15:18

@Julius

"Лош кадър с много точки не става по-добър, остава си лош кадър с много точки.
Жалко за гласувалите; кофти и за автора, ако ги приема за чиста монета.
Защото по този начин те не му помагат да се развива.
Лошото е, че повечето хора не носят на критика и им е трудно да приемат фактите."

+1


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: jingov   
Дата:   15-10-18 15:39

Сега погледнах- 998 за посл. една година и все за различни автори или когато и където ми очо види . Но спрях да говоря.



Публикацията е редактирана (15-10-18 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tziko   
Дата:   16-10-18 11:56

Този брояч от кога брои? На мен ми показваше 35 гласувания, аз със сигурност имам стотици.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   16-10-18 15:59

tziko, брояча показва гласуванията за последната една година, иначе казано, ако днес е 16.10.2018, отчитането е от 16.10.2017г. И преди го имаше, но първо трябваше да се отвори профила на автора и гласуванията му, сега е по-прегледно и удобно.



Публикацията е редактирана (16-10-18 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 10:23

Мдаа ...
Значи, ако не гласуваш си нарцис.
А какво ще кажете за колегите с по 30000 (тридесет хиляди) гласувания? Те какви са? Или просто виждат по 80 готини кадъра на ден ... блазе им!

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   17-10-18 10:47

тва са групари, от ансамбъл 'подай ми да ти го дам', не сме ние дорасли до тяхното ниво [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   17-10-18 12:34

Доста относително е, според мен ... Аз лично 'лайквам" поне по 15+ кадъра дневно...и то кадри, които по някакъв начин са ми харесали и докоснали ! Колегата dobnej има около 30 000 харесани кадъра, но лично аз в никакъв случай не бих го нарекъл "групар" ! Обратният вариант за мен е малко по-неразбираем ! Една тъпа математика - всеки ден на първа има по един кадър на деня + 8 кадъра с рейтинг Б за последните 24 часа + 8 кадъра с рейтинг Б над 100... Т.е. само на първа всекидневно има едни 15-17 кадъра, които заслужават някакво внимание ! Като прибавим и кадрите от галерия "избрано за деня", които са поне още 20-30 и да не пропуснем и кадрите в редакторската галерия....(там често има и кадри, които не са попаднали в избрано) ... ето ти едни поне 30 до 50 кадъра, за които човек спокойно би могъл да гласува на ден. В същото време тук има автори, които са гласували от 0 до 100 за цялата година, а в същото време те самите имат кадри, за които са гласували 50-60 и нагоре човека (само за един кадър) !!

Ако всеки влиза тук ежедневно (както съм аз) все си мисля, че е нормално да хареса поне 3 до 5 кадъра, което математиката сочи, че обичайното годишно гласуване би следвало да се движи около 1500-2000... Това е моето лично мнение по въпроса, като разбира се в никакъв случай не го налагам никому :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 13:35

Ако редовно (всеки ден) влиза човек и гласува, в един момент се оказва, че може да гласува само за нови предложения, защото тези от първа, избрано или авторски са все стари кадри, за които вече е гласувано веднъж. За това казах, че 80 гласувания на ден са прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   17-10-18 13:45

@roburt48 - "Колегата dobnej има около 30 000 харесани кадъра, но лично аз в никакъв случай не бих го нарекъл "групар"

съгласен, не съм искал да обидя никой лично. с феномена, за който говоря, сме наясно всички, от там идва и сарказма ми... просто ми е несериозно като видя хора, които гласуват за всяка качена снимка в сайта, а някои даже си слагат всяка гласувана в любими...

оказва се, че съм гласувал около 900 пъти през изминалата година, което ме изненадва, защото имам периоди по цели седмици на да не разглеждам (темата за избягалата муза [smile]). когато обаче гласувам, го правя по съвест - или ме е грабнала фотката, или не (от там идва и малкия километраж) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   17-10-18 14:34

stotinka, като съм казал нарциси по-горе в темата, определено не съм визирал автори като теб! В профила ти пише, че повече от година не си качвал снимка и въпреки това си намерил време да гласуваш. Нарцисите за мен са тези, които качват за оценки и мнения по четири кадъра на седмица, а те отказват да гласуват за чужди кадри?! Много често това са много тачени автори, които трупат рейтинги, възхищения и възклицания, а те го раздават над нещата - точно на такива викам НАРЦИСИ, ако им е силно, може да смекча малко и да ги наричам егоисти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: uri64   
Дата:   17-10-18 15:13

Ако човек:
-снима средно интензивно и в последствие обработва и качва тук-таме кадри
- има постоянна работа, несвързана с изкарването на пари от фотография
- семеен (с деца или без)
- следи и участва средно интензивно една или няколко социални медии
- има поне още едно хоби също толкова сериозно както и фотографията

как очаквате да кисне по цели часове/дни и нощи във ФФ и да гласува за по няколко хиляди кадъра годишно? Това просто не е реалистично.


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 15:25

@tili
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »