Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Xizario   
Дата:   01-09-18 20:32

90% от чарколяците във всичките камери се правят в един и същи китайски завод.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: uri64   
Дата:   01-09-18 22:24

....Според мен Фуджи няма да направят фул фрейм. По-скоро ще лансират повече средния си формат. Говори се, че ще изкарват по-бюджетен GFX, в диапазона $3-4к. Но... това няма как да е сватбарска камера......


Не само се говори, ами ще изкарат. И Какво като не е сватбарска камера? Все едно фотографията се върти около снимането на сватби. Даже с увереност може да се каже, че сватбарщината убива фотографа малко по малко...или много по много...и въпреки това ще стават и за сватба - да не изброявам моментите в които един среден формат ще е точно на място - сесия, в църквата...абе да за хорА може и да не става....[beer]



Публикацията е редактирана (01-09-18 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 09:02

Да дойде, да видим...
Новините валят, малцина ще имат възможност да прибват дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:01

Някой ще ме светне ли защо Фуджи или Хаселблад среден формат няма да става за заснемане на събития.

Ако има еквивалентни обективи на 24, 35 и 85 със сравнително широки бленди и поносим АФ на слаба светлина не виждам пречки.

Дори си мисля, че след тая вълна фул фрейми много хора ще искат да минат едно ниво нагоре. А Фуджи, Пентакс и Хаселблад имат вече нещо готово

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 12:04

Кирил, точно Fuji, Hasselblad средните беЗогледалки формата са идеални. Малцина обаче ще го стигнат дотам. Ако ми дадат новия PhaseOne 150Мпикс ще го снимам и аз така.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   02-09-18 13:25

Поне сегашните поколения среден формат безогледалки фокусират бавничко, следящият фокус е зле, в серия снимат 3 кадъра в секунда (това за Фуджи, Хасито не знам колко е). Което за по-екшън моменти си е куцо. За фотосесиите естествено е супер.



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 14:26

PhaseOne 150Мпикс е за по-специална работа. За фото сесията от сватбата на сина на Медведев става. Аам мисля, че малко други смъртни могат да си го позволят. [smilie18] [smilie18]

Иначе те безогледалните на Никон и Канон са с 3 кадъра и тенденция към 5 в общи линии.

Сонитата с техните си обективи правят 10 и дори 20 к/с. Ама с адаптери само А9 дига 10к/с другите са на 3к/с с работещ читаво АФ.

Кропките са ясни, там и фокуса и серията са супер добре вече 4-5 години.

Инак мисля си, че Фудижто и Хасито ще са перфектни след още една итерация. По-малките формати също им трябваше време да оправят следящия фокус и серийната снимка.



g9 на Панасоник май също не е ракета на серийна снимка с подвижни обекти....иначе прави 20к/с, но с контрастния фокус има доста компромиси. Това е интересно за бъдещия фул фрейм на Панасоник. Акое с контрастен фокус ще е драма голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   07-09-18 07:55

В темата за Nikon Z6/Z7 коментирах че при 16мм работна отсечка теоретично и практически е възможно да се използват обективи от друга безогледална система с по-голяма работна отсечка, примерно Сони която има 18мм работна отсечка. (освен обективите от всякакви други DSLR системи).

Според слуховете точно това ще направят Панасоник в новата си Full Frame камера давайки възможност за ползване на обективите от м43 системата им в кроп режим разбира се.

Panasonic FF to have shorter flange distance and will take current MFT lenses via adapter


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 09:23

механичен адаптер за м43 обективи към тяло с Е байонет

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: georgioiv   
Дата:   07-09-18 09:31

най-после нещо интересно [smile] Сега е интересно какво става с Олимпус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   07-09-18 10:11

@hotsnail - Този механичен адаптер не струва парите си. Добре знаеш че обективите за безогледалки контролират блендата и автофокуса по електронен път. Т.е. без електроника и работещи протоколи са неизползваеми. Но с възможностите на съвременните компютри протоколите и комуникацията между обектив и камера може да бъде декодирана и съответно направени адаптери които дават възможност да се използват Sony E Mount обективи на Nikon Z6/7 както и на бъдещата Panasonic Full Frame камера ако тяхната работна отсечка също е 16мм. И съответно Canon EOS R (20mm работна отсечка) обективи да работят на всички безогледални останали системи. Системи с най-къса работна отсечка цакат всички останали [smile]

Адаптираните обективи разбира се не са за всеки и са временно решение особено за професионалисти. Но са една интерсна възможност.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 10:35

Ами канона няма как да го адаптират. Защото е по-широк :-) Е байонет къмZ не е проблем. Дори изглежда, че това до някъде поне е обмислено.- на никон контактите са от едната страна а на Сони от другата. По-скоро аз си представям, че ако ома реални ползи от широк байонет Сони ще пуснат нещо подобно на Z байонет с механичен адаптер в бъдещите си камери. Адаптера няма да им нужда от каквато и да е електроника ако само сменят механичния размер. Дори няма нужда да има контакти на адаптера. Ще е подобен на този, към който дадох линк.

Панасоник са в донякъде подобно положение. Обаче те ще сменят и сензора и ще трябва да преместят контактите. Това може да се окаже реален проблем за който да нямат добро решение. Ще видим. Щото 2 или 3мм не са много разстояние и ако вътре трябва да влязат контактите на адаптера за м43 и новия байонет, може и да не се получава сметката.

Самите протоколи между камерата и обектива може би нямат нужда от смяна. Въпреки, че м43 в момента е най-бавната безогледална система.

Аз и не знам какъв е смисъла от подобен адаптер. Кроп 2х дори с 40мп сензор е много голяма разлика т.е. Остатъка ще е около 10мп....



Публикацията е редактирана (07-09-18 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: victory13   
Дата:   07-09-18 10:46

обективите винаги покриват малко повече от директните сметки... лесно се намират примери за ползването на обективи за кроп на фф...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: victory13   
Дата:   07-09-18 10:47

колкото до панасоник, те са може би най-реалната заплаха, защото имат опита да правят малки и удобни неща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nositel   
Дата:   07-09-18 11:45

victory13 [smilie24].И аз така мисля. Същото важи и за Олимпус, които няма как да не се включат и те в играта.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 15:52

"Въпреки, че м43 в момента е най-бавната безогледална система."

hotsnail,може ли по-точно за какво става въпрос,че нещо не вдявам-серия снимки,автофокус или какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 17:57

Keri-di за АФ имах в предвид. Панасоник все още няма фазов фокус и на сравненията а6300 и новите а7 дори гх5 и г9 издишат. Олимпус имат нещо ама от две години в общи линии нищо ново няма. Дори леко ги подозирам, че нещо не е читаво тема. Може би работят по нова система или напускат играта не знам. Факт е, че след м1 мк2 сериозно разредиха новите камери. Миналата година само м10м2. Тая година също с едно претопляне са за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 18:55

Аз не разбирам как ще напускат играта,след като-""Olympus will announce a new High End OMD camera in January. It will feature a new MFT sensor with”advanced video features“. This is definitely NOT going to be a FF camera but a new exciting MFT flagship camera"!?
Не знам каква трябва да е скороста на афтофокуса,но аз докато натисна спусъка,и камерата е на фокус-казано с една дума мигновено!
И това е с ЕМ 2 М2.А за ЕМ 1 М 2 не знам за какво става въпрос?А с Pro Capture ......???

https://yandex.ru/images/search?text=%D0%B4%D0%BE%D0%B3-%D1%84%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B1%D0%B8


Много се плюе по М4/3,а във същото време,Фотографи доказват,че системата може страшно много-НО трябва да го можеш!
На който не му се слуша,да погледа след 22-та минута.

https://www.youtube.com/watch?v=tAx9LRdVqXA&t=1589s


Из между другото,преди 2-3 години,и аз мислех като много тук/под въздействие на пропагандата/,но сега дори не се интересувам от "великите марки"!?-лично мнение!

[beer]



Публикацията е редактирана (07-09-18 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 19:27

А добре! Не знаех за новия Олимпус. Просто ми направи впечатление,че напоследък ги няма. Преди имаха много добро присъствие в медиите, блогове и т.н. За туй ги подозирам, че нещо се мъти при тях

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-09-18 19:37

[smilie3] OM-D E-M1 II е бърз с M. Zuiko PRO серията обективи, но не чак толкова.
Не е и особено надежден. Понякога и S-AF му греши, особено по тъмно. За разлика LUMIX G9 със своите си Pana Leica обективи е безпощаден. И въпреки тива, не очаквайте да снимате серийна снимка на сова в полет през нощта. Туй само 1D X II го може [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 19:50

Абе аз доста по-прости ситуации от сова през ноща виждам в разни клипове като проблемни.

В общи линии системата на Панасоник работи за единичен фокус. За следящ и видео не е достатъчно. Има тонове примери в мрежата. За видео тепърва АФ навлиза и не е проблем голям за сега. Ама за снимките си е ограничение спрямо апарати на сходна цена. Ето например новото Фуджи изглежда доста впечатляващо. Канончето м6 изглежда сносно и на видео и на снимки. Сони е различно според модела, но от а6300 следващия фокус по-скоро работи добре. В а6000 и по-старите а7 и а7р2 работи в някои ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   07-09-18 19:58

„Абе аз доста по-прости ситуации от сова през ноща виждам в разни клипове като проблемни.“

Само за протокола, кога за последно си хващал Панасоник и кой? Не че не си прав, но все пак не е ли по-добре да споделяме личен опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 19:59

Не знам какво може 1D X II,а и не ми е в интересите!
Но да мъкна кило и половина тухла,с набучено на нея РПГ-Не мерси![smilie18]



Публикацията е редактирана (07-09-18 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   07-09-18 20:18

„Но да мъкна кило и половина тухла,с набучено на нея РПГ-Не мерси![smilie18]

И аз така, но от друга страна е въпрос на приоритети. Ако ти е хлебовадно ще го носиш и ще пееш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: agop4o   
Дата:   07-09-18 20:31

хлебовадно Хм доста интересна дума[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »