Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 16:35

Едно от нещата, които харесвам на Фуджи контролите е, че всяка врътка прави едно нещо, независимо от "режима", в който снимаме.
Да, има възможност да променяме функциите на много от бутоните, но веднъж настроени, те не си променят предназначението при промяна на "режима".
Затова идеята фокус ринга да прави нещо различно, когато ползваме автофокус не ме кефи. Иначе принципно е хбаво да има гъвкавост.

Помня времената, когато снимах с Никон Д5200. Ако си на "А" врътката отзад ти сменя блендата, ако си на "S", сменя скоростта. Виждаш нещо на улицата и вадиш бързо апарата, за да го щракнеш, искаш да увеличиш скоростта, защото нещото търчи и... "ох, ама аз на какъвв режим бях снимал последно" или респокетивно директно затваряш блендата и скоростта съвсем пада. :D Не е яко.

Мястото на блендата си е на обектива, скоростта си има своя врътка, исото също. Абе чиста работа. Fuji wins! :)



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 16:42

Pac, не фокус ринга. Има трити ринг, който можеш да го настроиш да сменя каквото искаш.

performer, само тялото е 4599 лева.

Адаптера с ринга ще е към 200 долара, а този с филтрите около 400.



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   05-09-18 16:47

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 17:11

Ох, докато съм писал са се явили няколко други мнения и не се разбира на кого отговарям.
Написаното от мен беше във връзка с:
"Интеренсо ми е защо пръстените за фокус на другите безогледални не се препрограмират, когато е в АФ режим".



Публикацията е редактирана (05-09-18 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   05-09-18 17:24

Ето ги цените и преордърите кога започват:
Pricing and Availability
The EOS R is available to pre-order from 12th September 2018 and available to purchase from 9th October 2018 with the following RSPs:

EOS R body and mount adapter - £2,349.99/ €2,729.99
EOS R body, mount adapter and RF 24-105mm f/4L IS USM lens - £3,269.99/ €3,819.99
RF 50mm f/1.2L USM lens - £2,349.99/ €2,729.99
RF 24-105mm f/4L IS USM lens - £1,119.99/ €1,319.99
Mount adapter EF-EOS R - £99.99/ €119.99
Control mount ring adapter EF-EOS R - £199.99/ €239.99

Available to purchase from December 2018 with the following RSPs:

RF 28-70mm f/2L USM lens - £3,049.99/ €3,549.99
RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM lens - £519.99/ €599.99

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   05-09-18 17:49

написа:

> Интеренсо ми е защо пръстените за
> фокус на другите безогледални не
> се препрограмират, когато е в АФ
> режим
>
> Интересно ми е дали Канон са
> направили manual override като на USM
> обективите.
>
> Иначе има нужда от тоя пръстен.
> Другите безогледални имат по 4
> контролни диска - исо, бленда,
> скорост, компенсация и исо.
> Канонския апарат май има два...
>
> Никон също подобно на СЛР са
> сложили само 2 контролни диска.
>
> Иначе какво да се сложи на третия
> пръстен май зависи от режима на
> ползване. При Сони и 4-те диска
> понякога са полезни....Този за
> исо-то обикновено го правя да иска
> първо да се антисне бутон, за да не
> го бутам инцидентно
>

>
> Публикацията е редактирана (05-09-18
> 16:10)


Пръстените за фокус на Nikkor Z обективите всъщност са контрол пръстени също и мога да се направят да контролират фокуса или да сменят блендата или да се ползва за компенсация на експозицията. Тая екстра май бая са я пропуснали.

Иначе Канона изглежда нормално да кажем. Контролите и ергономията напомня на EOS-M, която аз като цяло не тача много. Предпочитам тази на DSLR-ите им. 90% от хората с Канон ще го харесат ... мисля, че това е и целта на самите Канон.



Публикацията е редактирана (05-09-18 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   05-09-18 17:50

Значи, Никона го оплюхте и анатемосахте, пък тоя куц кон никой нищо не казва за него.
Очаквах да изригнат Канон при тази жестока конкуренция, но те продължават да се все така нагли!
4К-то отново е с брутален кроп
висок FPS - само в сингъл
3fps в continuous
eye фокус - само в сингъл
стабилизация няма
silent shooter - само в сингъл
120 кадъра само при 720p
Стар, ама стааааар сензор.
Да не може да се отрекат цветопредаването на канонските сензори, ама тоя сензор на не знам колко години е вече и е сигурно с 3 стопа DR под Сони и Никон.
А цените...ми типично канонски...
На това му се вика манджа обери-хладилник. Сложили са квото са имали от предишните модели и нула лева са дали за R&D.
Срамна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 18:46

Е то никон обраха негативите и сега на хората не им се занимава да хранят канон за същите неща :) Тони и Челси не бяха чак толкова критични. Може би хотела на Хаваите им харесва повече от този в Ню Йорк.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   05-09-18 18:48

Ми нещо такова се получи май-май :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: bbfl   
Дата:   05-09-18 19:25

Май наистина на хората не им се занимава вече да плюят... вижда се ясно, че са прибързани тела и на Канон и Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 19:57

Абе не бих умаловажавал труда и усилията на хората с прибързани. Със сигурност има нужда от още любов и внимание за да станат конкурентни камерите им.

За сега са смислени за хора, които имат сериозна инвестиция в обективи на дадена марка. Честно казано по-смислено е за хората с Никон, щото няма как да ползваш никон обективи на друга марка тяло лесно за сега. Хората с Канон могат да ползват временно Сони камера с някои предимства ако много искат безогледално....

Те нещата дето не са изгладени са подобни между двете марки. Смисъл да се повтарят няма особен.

Канон има интересни инновации. Това ме кефи.

Примера е тоя ръчен фокус с потвърждаване. Супер як е. Много добре са го измислили.



Публикацията е редактирана (05-09-18 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   05-09-18 20:00

Стабилизацията на китака е 5 стопа. За чии ти е стабилизация в тялото?
4к е нещо за което канон произвеждат видео камери. Това е фотоапарат.

Бил тежък: телефона е 100грама и има камера, че и 4к снима, цъкай си с него.

За всеки влак си има пътници.

Като цяло може и да не виждаме всеки ден технологично чудо. Но нещата отдавна са на физическите лимити.

Жалко за който не осъзнава че фабрики те в които се произвеждат тези играчки струват милиарди и конкуренцията не води до магически напредък и поевтиняване на техниката.

За разлика от капацитета на никон с тези 20000 безогледалки на месец канон ще почнат да бълват 10тина пъти повече бройки на световен мащаб още този месец. И подобно производство зависи от тонове дистрибутори по веригата в производството на всякакви части.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   05-09-18 20:05

За разлика от капацитета на никон с тези 20000 безогледалки на месец канон ще почнат да бълват 10тина пъти повече [smilie5] [smilie5] Да не викат всички японци на ленински съботник.[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:42

Автор: Imaginarium Ти си се объркал нещо. Сензора на 5д4 е поне с 45 стопа по зле от на сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:44

Хахаха какви интересни работи пишете:)

Едно време като бях със Сони нямах горен дисплей и тук всички плюеха, че трябва да има и как профи камерите имат. Сега Сони има а Канон го махнаха и плюенето се обърна и вече е неизползваем.



Публикацията е редактирана (05-09-18 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:54

Цената на тялото заедно с адаптер в момента е 2499 Евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 20:58

Xizario добре че си ти да ни покажеш светлината в тунела.

Братле, китак в живота си никога не съм имал. 24-105 L за 2600лв не е китак. Снимал съм с първата му версия за DSLR - ужасен е. Втората казват че е по-зле (не знам).

Да, кило и половина обектив си е тежък, и само човек който никога не е снимал с такъв, може да не отчете...и това на цена 7000лв. GM обективите били скъпи?

4К е нещо, което всички имат дори в сапунерките, а точно канон предизвика революцията за снимане на видео с DSLR, и беше лидер през 2008-ма година. Тогава Сони имаше 2 DSLR-а на кръст наследство от минолта. Минаха ги и ги задминаха, докато Канон се правят на интересни и влагат 4К само в 1D моделите, или го орязват с кроп.

...и не е нужно да виждаме технологично чудо всеки ден, а просто Канон да вложи в последния си модел неща, които конкуренцията ползва от десетилетие.

Canon R - най - добрата камера...за 2014г[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:00

Mogila, айде не се правете на неразбрали. Едно е да нямаш горен дисплей на DSLR с минимално инфо в оптичния визьор, и съвсем друго е в безогледалка, когато на 1см от нея имаш 3МП дисплей с всевъзможно инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 21:04

Ама аз това цялото инфо съм го имал винаги на задния дисплей. За какво ми е бил горен? Като си махна окото от оптичния дисплей на Сони камерата и ми светва задния дисплей с цялото инфо, което искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:16

E и аз това казвам. Не е нужен.
Беше нужен когато снимаш с оптичен визьор без инфо в него

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: farushko   
Дата:   05-09-18 21:19

Канон може и да нямат перфектните технически данни за една съвременна камера, но съм сигурен, че ще извадят по-добър резултат в изображението от Сони. Сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-18 21:22

Цените по нашенско
Тяло - 4600, RF обективи от 1000 до 6000, адаптери - от 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 21:29

Абе как му се сменя режима на това канонче? Видно няма индикации по двете врътки с алена буква А. Ама няма и шайба с режими? Да не е от менюто?

Малеее колко години канонци копаха сонитата за това, че на некс серията режима се сменя от менюто......



Публикацията е редактирана (05-09-18 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-18 21:33

Подозирам, че ще е с бутона mode + някой от селекторите на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-09-18 21:35

Е защо да се включва задният дисплей изобщо. На ДСЛР затова държи батерията двойно повече. Аз освен за преглед на снимки не го ползвам за друго, на горния си пише всичко. Според мен много добро решение относно консумацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »