Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   24-09-18 23:02

Явно са решили да влизат в сегмента на Лайка. Обектив под 5 Бона да няма [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   28-09-18 11:08

Гледам че ги има телата и обективите в синтезиса и павилиона , някой не ги ли пробва вече да сподели мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-18 11:20

Наличност


Съжаляваме, този продукт в момента не е в наличност, но очакваме да ни бъде доставен.

Можете да получите известие, когато е в наличност или да го поръчате сега, а ние ще Ви го доставим при първа възможност.

Ако поръчате сега, наш служител ще се свърже с Вас с подробности за срока на доставка в рамките на следващия работен ден.



Къде казваш ги има че да ги пробваме?


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   28-09-18 11:32

В сайта , но явно още няма доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-18 11:37

Цитирах сайта, но няма проблем. Мисля, че още е рано.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   03-10-18 07:31

При новите RF обективи външният пръстен си работи като бутон и е много удобно. Можеш да си го програмираш както искаш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   03-10-18 09:39

hotsnail написа:

> ППП Якото на тоя екран предполагам
> е за снимане на ниски неща в
> портретна ориентация.

Именно!

Това най-много ми хареса в ЕОС-а, докато го разцъквах. Нито Никон, нито Сони са толкова удобни ако ти се налага да снимаш вертикален кадър от ниска гл. точка. А на мен ми се е налага от време на време в планината. Опцията, която имаш тогава е от полу-легнало положение да гледаш отстрани на апарата в най-добрия случай... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   03-10-18 13:30

еос-ите отдавна го имат "тоя екран"...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   03-10-18 13:41

Знам, че го имат.
Tук става дума за безогледалните ЕОС-и.
Защото и на тях екрана се върти навсякъде.
Докато на никонските безогледални Z-ки не се върти навсякъде!
На тях екраните се чупят точно като на Сони.
T.e. oграничени са.
Не са fully articulated.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-10-18 18:57

И аз съм правил с напълно подвижен екран някои доста сложни изпълнения от движещ се влак, през прозореца, които биха били невъзможни, ако дисплеят се мърда само нагоре-надолу. Точно тогава до мен имаше един човек с А6000 и той много се дразнеше, че не може да хване моя ъгъл. Така че не знам дали заради по-голяма сигурност не слагат на всички камери такива, но ми се струва, че ако искаш камера за тежки условия, ще вземеш Д5 или Д850, където няма какво да се случи на дисплея. Ако е направен да се вади, защо да не е до край?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   03-10-18 19:01

Абе добре си е камерата, днеска почти цял ден снимах и първите ми впечатления са положителни [smilie5]

Малко е кофти докато свикне човек с новите контроли, че почти всичко може да се променя и настройва и освен стандартните и от други места може да сменяш настройките.
На тъч дисплея натискаш Q-то и веднага си в режим настройки - това най-много ме кефи. Натискаш съответната и сменяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-18 11:14

Гледах го апарата, снимах със зуума, но не ми хареса. Щом не запазих нито един кадър и да ми хареса като управление, значи не е моето.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   20-11-18 16:18

Появи се ревю в DP.
Още има какво да се желае от сензора на Канон, независимо от всичко друго.

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   04-02-19 19:32

Някой беше казал, че следващото R тяло на Канон щяло да бъде професионално... е, явно не.

На 14.2 (Трифон зарезан) ще обявят EOS RP


Camera weight is 400g, the lightest full-frame mirrorless camera ever
A side-articulated monitor and a comfortable grip
A new 24MP CMOS sensor. Expect the performance similar to EOS R
No Touch Bar and top monitor but an extra dial
5FPS
Standard ISO 100-40000
Eye AF now supports Servo AF and Video AF
Dual Pixel AF speed is 0.05 sec.
USB-C and headphone jack are available. Battery charging while shooting is
supported
Canon Log, HDMI clean output, and 1.56x 4K crop
Price is about $1300USD for body (We’re really hoping it’s priced this aggressively)

С него ще има и 5 нови обектива:
Canon RF 15-35mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 24-70mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM
Canon RF 85mm f/1.2 L USM

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 19:38

Виж, с обективите темпото е отлично!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-19 20:33

С тия обективи и предишните реално решават проблема на повечето хора снимащи събития.

Може би един 35/1.4 или 24/1.4 няма да е зле в следващите месеци. 35/1.8 е горе долу ок, но нито е 1.4, нито е малък. За мен е малко безсмислен. Кефи ме, че е макро.

За пример Сони 24/1.4 е с подобен размер и тегло и е 1.4........вярно по-къс е, ама сега 35-ците не са на мода. На мода са широките обективи и широките гледни точки - заради влогърите е вероятно, но такава е модата. Канон и това трябва да гледат. Никон си прередиха пътната карта за да пуснат 24-ка по-бързо....

Интересно е, че Канон ще пускат още по-орязана камера. Явно им трябва време да направят истински работеща камера подобна на 5д и тупкат топката. Ама какво ще режат на и без друго доста орязаната камера? Визьора ли са махнали??? Това само за влогъри ли ще бъде? Не е лоша идея. За любител си е тегаво без визьорче. Аз с голям кеф си купих НЕКС-7 заради визоьра, който нямах на некс-5........

Друго интересно наблюдение - освен 35/1.8 другите обективи са доста едри и тъмни и честно казано не са обективи за безогледален, които си купувам.......предвид и липсата на профи тяло нещо странно седи.

85/1.2 бих го купил де без замисляне на добра промоция, щото тия неща не са евтини......


ПП Друго странно е, че освен в 24-240 и може би 85/1.2 полза от махането на адаптера от предното поколение Канонски обективи май няма да има голяма? В смисъл, че АФ на Канон с новите им ДСЛР обективи е много добър. Сегашните 70-200/2.8, 16-35/2.8 и 24-70/2.8 на Канон за ЕОС са еталон за тоя тип обективи......



Публикацията е редактирана (04-02-19 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   06-02-19 13:27

На мен ми е по-интересно това - "new 24MP CMOS sensor", какво точно ще му е новото. И може би точно заради теста на сензора, да искат да пуснат първо орязана версия.

Въпроса е какво са променили във версиите на обективите спрямо тези за ДСЛР и спрямо конкуренцията. Може канонския 24-240 да е по-лек от сонешкия, по-добра стабилизация и по-малки размери като цяло в сравнение с ДСЛР версиите. За качество съм почти сигурен, че пак ще ги заковат. Абе като станат от слух на реалност, ще се види [smile]



Публикацията е редактирана (06-02-19 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   06-02-19 13:58

освен тези 5-те, се споменава и 24/1.2 до края на годината или някъде есента.
Също и профи тяло с голям мегапиксел (изскочи ми от акъла 50+ или дори 60+ Мп)
Та след като 35-цата вече не е на мода (и аз мисля така), светата троица става 24/50/85 и то на 1.2!!![smilie10] [smitten]

оооойх котьооо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-02-19 08:08

The Best Canon Lens ever Made? The 28-70 F2 RF Lens Review.

Впечатлен от качеството на изображението съм! [smilie24]

(... ако е публикувано вече в друга тема - съжалявам! )


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-19 08:50

Хаха следващия месец като му дадат 85/1.2 или 50/1.2 ще напише 28-70 просто не ми даваше тази визия заради ф/2. Извинявай ама Стив Хъф много големи глупости пише напоследък и всеки нов продукт, който рекламира е най-добрия от дадена марка и дори в индустрията...

За обкетива има и други ревюта, където поне не сипват подобни бисери с чирпак.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-02-19 09:18

Е, писах, че картинката ми харесва, а не писанията, според теб "... бисери с чирпак."

Разгледах ги пак - примерите.
Добри са![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-19 09:37

Канон правят хубави обективи несъмнено.

За мен 70-200/2.8 е много интересен. Не пише да е Refractive Optics а размера му е направо невероятен.....

Другия дето ми е интересен разбира се е 85/1.2



Публикацията е редактирана (24-02-19 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   24-02-19 12:40

Така се прави... удряш с правата лопата [smilie5]
5 обектива без аналог, добавя се широкия тилт-шифт, също без аналог, и хоп - готова лайф лонг система [shtrak]
Оставяш другите да ловят с трици маймуни... не че не им се отдава... и да чакат сигма да им направи свестен обектив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Арис13   
Дата:   25-02-19 14:43

[smilie5] [smilie5] Всичко е фотошоп, снимай и да не е хубава снимката фотошоп или лайтрум ще оправят нещата [smile] [smilie5] няма страшно

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 14:17

Тази (500$ FF CANON) спекулация на Тони и Челси видяхте ли я ?[smilie5] Размишляват (лафят си нещо сами), 'що канон ще пуснат 500$ ФФ камера и че били тръгнали натам.

П.П.
Арис13, ако всичко е само фотошоп, по-добре да не е канон, вземаш си Сони и снимаш слънцето с 50 000 стопа разлика и вадиш всичко от сенките.[smilie3] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »