Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-19 10:18

Много обичам като стана сутрин и да чета мнения за никонски фокус от местната банда на техноразбирачите....
Белким и аз науча нещо баси...
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marves   
Дата:   05-02-19 10:58

Review: My 3 Weeks With the Nikkor 14-30mm f/4 Prototype lens for the Z System

Еми добре е в комплект със Z7 за пейзажуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   05-02-19 13:33

Не, не не ни ги пускай тия - щом не е достатъчно добър за БГ сватбарите и манЯците портретисти, начи не става и за затискане на зеле...хеле пък като е безогледалка и не тежи много - ептен не става за тая цел [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   05-02-19 14:10

Мен ми е интересно да видя/прочета/пипна 24-70 2,8. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-19 23:53

https://www.nikonusa.com/en/nikon-products/camera-lenses/mirrorless-lenses/overview.page


24-70 не е ли ф/4?

или имаш предвид бъдещия 24-70/2.8?

Дали ще има голяма разлика в размера или функциите спрямо сегашния доста приличен 24-70/2.8 на Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   07-02-19 07:31

Да, този бъдещия 2.8 визирам. Предполагам ще е хубаво стъкло. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   07-02-19 12:01

82mm filter (F-mount: 82mm)
17 elements in 15 groups (F-mount: 20 elements in 16 groups)
2 ED and 4 aspherical elements (F-mount: 2 ED and 3 aspherical)
Minimum focus distance: 38cm (F-mount: 38cm)
Weight: around 800g (F-mount: 1070g)


https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/Nikon-Nikkor-24-70mm-f2.8-S-line-lens1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   08-02-19 17:37

Някой има ли вече Z6,интересува ме реално как се представя с преходника и никонски обективи G,добър ли е автофокуса и има ли голяма разлика в бързината спрямо добър дслр-д810,д850,д4..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-19 22:04

Я Никон са сложили екран като Цайс. Яко е за ръчен фокус на статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   08-02-19 22:24

marrio31 с преходника обективите работят без проблем, но в бързината на фокуса има разлика, определено. Да речем 50 1.4 с преходника и Z6 фокусира 8/10, същия обектив на D750 е 10/10. За D850 няма какво да коментирам дори. Иначе и G обективите, Сигма, Тамрон.... всичко работи безпроблемно. Батерията е по-слабото място, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   10-02-19 16:55

Интересно апаратче е z6,ще ми се да го купя,но разума ми казва да изчакам до второ поколение безогледалки[smile] Гледах доста ревюта и сравнения и явно като за първи опит никон са се справили доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-19 17:03

Ако си имаш камера и те притеснява бюджета да купуваш нова камера всеки 2 години, чакай.

Проблеми физически нямат много тия камери май - Нямат буфери, една карта и малка батерия. Сигурно и процесорите ще се окажат бавни за AI-а, дето сега слагат на новите модели....

Другото е софтуер и поне за сега фирмите пускат обновявания. Май и Никон обещаха такова. Вероятно и малкото функционални проблеми, като ограниченията на АФ ще ги тушират някак.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 17:05

оф стига с тая малка батерия, че се изтърка...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   10-02-19 18:26

Джъмбо, какво значи "оФ"? За хората, които искат да ползват тази камера за работа, реалния живот на батерията ще се окаже проблем. Иначе за момента наистина не виждам друг особен кусур. Има трески за дялане, но не е нещо, което да спъва работата. А и с този нов firware, който обявиха ще има вече и по-голям избор на карти и то на по-приемливи цени. Аз съм почти убеден, че след ъпдейта и живота на батерията ще има осезаемо подобрение. Такова усещане имам поне [smilie7]



Публикацията е редактирана (10-02-19 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   10-02-19 18:39

marrio31 за какво ще ползваш камерата? И с какви обективи смяташ да я ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 18:50

значи прословутата "голяма" батерия на сони е с около 15% по-голям капацитет от никонската... ако това я прави голяма то... никонската е с около 50% по-евтина от сонешката, тоест къв ми е зора да си купя резервна/и

после както казах въпрос на работа, на мен кой знае защо ми държи добре... днес снимах събитие, изпуках 200 кадъра и батерията е на 74% а събитието бе 2 часа... кое и е малкото на батерията???

а съм снимал и 4 часово събитие с около 400 снимки - 60%

тествал съм я да снимам видео... 2 часа и половина... това малко ли е??
колко държат канон или сони, че последните продават хъб за 4 батерии???

на един познат колата харчи 13/100 на друг със същата кола 8/100

така че стига с тия легенди за малка батерия особено от хора които не са ползвали сериозно техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   10-02-19 18:57

Човек, не са легенди. Не се сърди, но не мисля, че аз съм пристрастен по някакъв начин. Първо, не коментираме изобщо Сони и тяхната батерия. Второ, ако вземем батерията на Сонито като база за сравнение, на мен ми е все тая какъв е капацитета на батерията, по-важно ми е хардуерно и софтуерно как е направена камерата така, че с един и същ капацитет батерия, едната да изкарва 400, а другата два пъти повече.
Цената на резервна батерия си е 140 лева, 4 батерии ти ги сметни.
Наистина не знам как ги докарваш тези космически бройки кадри, сериозно. Снимам вече 7 събития с тялото. По начина, по който работя с D850 и D750, по същия начин работя и с Z6. Разликата е, че с първия изкарвам 1400-1600 кадъра, с втория 1100-1200, а с третия 400-450. По твоя пример, апарата спокойно може да изкара 1000 кадъра, ако смятам правилно. Честно ти казвам - или моя е дефектна бройка или това искам да го видя.



Публикацията е редактирана (10-02-19 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: victory13   
Дата:   10-02-19 18:59

"... За хората, които искат да ползват тази камера за работа...", и тръгнат с една батерия "на работа", определено не са за тая работа... [beer]

Тва важи за вс марки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-02-19 19:06

не знам къде гледаш 140 лв... 129 е, а може да си вземеш по-старата но съвместима версия за 109 или за 50$ от амазон или Hahnel за 50 лв или 75 лв... да не говорим, че щом си про батерията е инвестиция а не разход

Симон Вартерян тества на сватба Зет 6 и сподели за 1000 направени кадъра явно и двамата нямаме проблеми с капацитета

иначе няма база за сравнение безогледалка с дслр по косумация на енергия

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-02-19 19:13

Явно трябва от Джъмбо да си купувате батериите, хем по-евтини, хем повече изкарват [smilie5].

Бъзиците настрана безогледалките искат малко по-различен подход, защото все пак постоянно въртят лайфвю. Това значи, че всякакви мушингии като самоизключване, спиране на вифита, спиране на префокус където има(камерата постоянно да държи на фокус въпреки, че не натискаме фокус бутон), ... дефакто могат много да помагат.

Има значение и с какви обективи се ползват, някои точат повече ток, други никакъв (механични, ръчни...).

ПС хъба на сони за 4 батерии е всъщност много хитра екстра и няма да е лошо и никон да направят такава екстра. Все пак Зетките за момента са основно за видео... Там си е полезно да имаш голямо захранване с дъми батерия в камерата, че да не грее и да снима по-дълго.

И не мисля, че щяха да спечелят нещо ако вдигнат капацитета от никон на 2200ач от 1900... по-скоро е ценно, че има обратна съвместимост със съществуващите батерии. Което е и целта на съществуването на зетките - да си имаш безогледалка в никонската система без да сменяш всичко. Ако ще се вдига капацитет можеби трябва да е нещо като при новите панасоници към 3000ач, че да се усети разлика [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-02-19 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: victory13   
Дата:   10-02-19 19:14

Правите грешката да сравнявате суха статистика, а за безогледален апарат е далеч по важно какви настройки ползва по време на снимането... и не става дума за исо, бленда или скорост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   10-02-19 19:15

Само, че по-старата версия пише и в сайта, че издържа по-малко от оригиналната, а отделно, че с по-старата версия или батерия заместител, не можеш да зареждаш апарата през USB. Не, че е важно, просто се сетих и за тази опция. А примера с DSLR дадох за да добиеш представа, че другите тела издържат приблизително колкото и при вас, да речем.

Както и да е. Няма да се впускам повече в писания. Нито ще влизам в някакви спорове с теб или Симон. Колегите питаха, аз дадох безпристрастно мнение от личен опит. Щом и двамата изкарвате поне по 1000 кадъра, значи аз толкова си мога да снимам. А наздраве! [beer]

P.S. За функциите, които са активни по време на снимането ми бях писал по-горе. Задния дисплей е спрян, WiFi e изключен, постоянното търсене на фокус също е спряно.Превюто на кадрите е изключено. Слиип режима - след 30 сек. Стабилизацията е пусната. Преходник. G обективи, твърди, без стабилизация.



Публикацията е редактирана (10-02-19 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-02-19 19:24

Автор: Rusinov
Дата: 10-02-19 19:15


P.S. За функциите, които са активни по време на снимането ми бях писал по-горе. Задния дисплей е спрян, WiFi e изключен, постоянното търсене на фокус също е спряно.Превюто на кадрите е изключено. Слиип режима е за сел 30 сек. Стабилизацията е пусната.


Само да споделя, че дисплея е по-икономичен от визьора ;). Вифи при сони спира напълно само като пуснеш самолетния режим (не знам никон как е) и стабилизацията винаги е пусната... сензора виси на магнитите и дали е он или офф все харчи ток(по-добре да е пусната понеже по-лесно ще фокусира). Едно от най-харчещите неща в камерите е затвора, колкото и да е странно. Като тествах А9 на сони и цъках на ел. затвор това нещо можеше да откара с една батерия доста повече от ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   11-02-19 13:36

[smilie24]



Публикацията е редактирана (19-02-19 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   12-02-19 04:48

Когато излизам да снимам, винаги тръгвам с две допълнителни батерии и никога не допирам до тях. [smilie5]
Има някои настройки, които може да се направят за да се намали консумацията, но както спомена някой по-горе, много зависи и от обектива дали е със стабилизация, както и дали се ползва IBIS.
Като цяло няма някаква драма с батериите, защото винаги може да си сложите резервната.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »