Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: pumabg   
Дата:   09-09-18 22:01

Прав си ! Извинявай !
Скоро ще покажа, как се представя Z7 но до тогава, мога ли да те помоля, като дългогодишен ползвател на марката Сони да ми покажеш някой друг кадър, дето не мога да го направя със сегашната ми техника...

Благодаря ти предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoikovv666   
Дата:   09-09-18 22:19

pumabg, като цяло съм снимал 3 години, и единствено с един апарат на Сони а77. Нямам технически познания, свеждат се до там да си сложа обектива, да си настроя апарата и осветлението ако е нужно.
И все пак ще ти кажа мнението ми, по въпроса ти.
Не няма нещо което да се заснеме със Сони, и да не можеш с твоята техника да го постигнеш. Но същото важи и за останалите марки. Надявам се този отговор да ти даде душевен мир. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: pumabg   
Дата:   09-09-18 22:39

Не се тревожи за моят душевен мир ! Да ти кажа спя много добре и съвеста до колкото може ми е чиста ! Пък и като затръгвам нагоре ще се разбере, кое как е било... [smilie3]
Относно отговора ти обаче, няма как да се съглася !

Все още във топ перформънс категориите има две марки и те са Никон и Канон !

Няма други с които можеш да постигнеш това, което можеш да постигнеш с тях !

Мен по скоро ме дразни този тотален хейт към Никон ! Но това си има своето обяснение и даже мисля скоро да пусна малко размисли по въпроса...

Иначе и на теб ти желая "все хорошое с праздником" с надежда повече да уважаваш останалите си колеги и да качваш малко по големи размери на иначе чудесните си кадри !

Пока !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Don_Diego   
Дата:   09-09-18 23:02

То, като цяло, българската американска дива котка обясняваше, как безогледалките са мега зле, че технологията е мъка и половина и въобще, перспективата да си смени ДСЛР-а с нещо без огледало клони към това, папата да стане будист...

ама ей, на... никон пуснаха безогледалка и плочата засвири друга мелодия.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-18 23:25

пума хайде ходи в гората и накови кадри като тоя момък с А9-ка.

Алекс Фан

Не от тия препарираните пеликани, дето залисваш Б-тата в последните си 300-та кадъра.

Искаме орлета в полет, в бой, с рибки между ноктите и т.н.

Нали е истинска камера? Може ли, да докара нещо като тия кадри - сова гони насекомо, орле отнася каракуда, две орлета се боричкат във въздуха (не да се въргалят кат' прасета в калта).

Нали на това си майстор. Хайде зарадвай хората.

ПП Намирам за доста неуместни нападките ти срещу други съфорумци. Ако това е маркетинга на Никон [smilie23] [smilie23] по-добре да снимам с коя да е друга марка. Също не ми се иска да вярвам, че подобно държание трябва да се толерира от модераторите. Може да обсъждаме марки, параметри, снимки, може да има емоции, но трябва да оставаме хора.

Аз лично бих ти отказал тестова камера само за това.



Публикацията е редактирана (09-09-18 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: DartMol   
Дата:   10-09-18 02:12

Птички със Sony ^

Птички с Nikon - тук и тук

Птички с Canon - тук и тук

Птички с Fuji - тук

Явно от задапаратното зависи


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: localhost   
Дата:   10-09-18 02:54

Еееех пони фенбойс пак избухнаха.

Киро: като си толкова ербап, па вземи си купи една A9-ка и покажи на тая пума дето само ти вади очите как се снимат тия животни.

Щото със снимки от интернет всеки може [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 08:13

>Автор: hotsnail
>Дата: 09-09-18 23:25

>Нали е истинска камера? Може ли, да докара
>нещо като тия кадри - сова гони насекомо, орле
>отнася каракуда, две орлета се боричкат във
>въздуха (не да се въргалят кат' прасета в калта).

Охльове, искаш снимки за които се виси със седмици и месеци на определени места и в определени годишни сезони, за да се снимат (без да става дума за завързани живи птици/животни за примамка) и ги искаш веднага. От камера на няма и месец. Ми те от А9 такива не се появиха с месеци.

Никоните и канона са нови в играта и тепърва ще се докажат, но проблема на сони и сонъджиите е един - свърши ви монопола и сега имате конкуренция и то много сериозна. А от тук следва обезценка на техниката от сони, никон и канон няма да са производители само на обективи, както ви се искаше. Повечето ви опорни точки за хейт изчезват. Как ли ще живеете сега[smilie3][smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (10-09-18 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 08:28

Добре бе хора Пумата това снима. Ако има камера нека такива снимки ни покаже. Какво да му искаме голи жени ли да снима, голф турнири или какво?

ПО на въпроса на Пумата какво не може да снима с Никон - голф турнир. Може с Фуджи, може и със Сони. Не става с Никон за сега. Предполагам, че спортна Z-ка ще дойде догодина и ще се оправят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 08:34

Не си ме разбрал. Казах че трябва време и ще трябва да почакаме повечко [smile], не винаги става само с едно ходене в гората.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: localhost   
Дата:   10-09-18 08:49

Киро: стига с тия чул, недочул легенди за голфа.

Официлното изискване на PGA е да се снима след като играча удари топката - за да не му се пречи.

f. No photograph shall be taken until a player completes his swing/stroke.


А иначе ето ти за камерите:

b. Professional grade cameras and lenses and noise free equipment must be used at all times.


Ако не знаеш да ти ги преведа? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: farushko   
Дата:   10-09-18 08:55

Снимките на пумата са по-добри от тези които хотснейл е пуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: VladX   
Дата:   10-09-18 09:32

pumabg [cool]
Къртиш направо! Много ме радваш човек.
Аз не мога да си позволя да говоря така тук във форума (знаеш защо), но много се радвам че го правиш вместо мен. Много. Обичам те, човече!
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: victory13   
Дата:   10-09-18 10:57

пумата ми напомня вини джоунс преди филмовата му кариера [smilie5]

проблема на охлюва и такива като него е, че не могат нищо да покажат и докажат в писаниците си... дали си прочел охлюва, или директно си отворил гугал-а, все тая... [smilie5]
качвах им преди кадри от архаична камера с фокусиране на лястовички, от тях нищо не видях [smilie18] ...
изобщо какъв е смисъла на теми във фотографски форум с линкове от гугъл... това е по-сериозния въпрос към модераторите [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-09-18 10:58

Безогледалките те първа ще почнат да стават за спорт особено последните на Фуджи и Сони. Z и FR не стават но явно и не са проектирани да стават особено Канона. Може би след 1-2 поколения.

Супер лесно е :) И сега да искам камера за спорт ще си взема Никон д500 :) Супер елементарно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   10-09-18 11:06

Охлюва достига нови висоти на умопомрачение и заслепеност от собственото си его и носъществени амбиции...
Да критикуваш избора на апарат на хората е едно, ама да критикуваш избора на стил и обект на снимките е съвсем друго. Запази своята бездарност и липса на добър вкус за себе си. Да обиждаш снимките и таланта на пумата е леко казано смешно, ранен офлюф такъв...
Пумата има достатъчно снимки, които са над нивото на тоя момък дето си го да за пример.
Моля те, скрий се вече в офлюфската си дупка и спри да плюеш слуз.
Много си хлъзгав наистина :) В темата за фуджи много удобно се направи , че не си видял въпроса за позицията на плей бутона на новото Фуджи.
А тука даваш примери угодни единствено на субективната ти позиция и липса на здрав разум.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: msld   
Дата:   10-09-18 11:26

[shtrak] Пумата освен професионална фотографска техника има и страхотно задапаратно устройство![cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: keri-di   
Дата:   10-09-18 11:40

"Може би след 1-2 поколения."
Ако се туткат като до сега,някои други,може би ще са 5-6 поколения напред? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: keri-di   
Дата:   10-09-18 11:42

" Пумата освен професионална фотографска техника има и страхотно задапаратно устройство!"

И това е факт! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   11-09-18 11:03

Z6 е идеален заместител на D750 за ентусиасти като мен, а и 24MP са напълно достатъчни. Мисля, че няма смисъл да чакам D760 (ако има такъв), понеже няма да предложи нищо по-добро технически от Z6 (освен 2 слота за памет), да не кажа, че ще е по-назад в някои отношения. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-18 12:01

cooman_kk не забравяй че ДЛСР сериите на Канон и Никон не са част от линията на безогледалките. И двете компании ще използват новите си байонето да привлекат още повече потребители / Тоест ще дефиренцират /. Това не е Сони. Ако имаш много никонски обективи това което ще е по-добро като камера от З-сериите може би ще са следващите ДСЛР-и който е твърде вероятно да правят всичко което прави Z6, z7 но няма да имат визьор и ще имат огледало. Не знам какво ще стане но линията на Никон в момента посочва д850 както и да го погледнеш. Z6 ти дава едно видео и нищо повече. Ако не снимаш видео просто спести пари и си стой с д750.

Аз така расъждавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   11-09-18 12:07

Утре D750 става на 4 години, обявен е на 12 септември 2014.

Цената при обявяването на D750 е била 2299USD без данък.
Цената при обявяването на Z6+adapter e 2149USD без данък.

Реално Z6 e насочен точно в ценовия клас на D750.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-18 12:52

Ценови диапазон и тип/вид камера нямат нищо общо. Цената на Z6 се е повлияла генерално от Сони а7 мк3.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   11-09-18 12:59

@Pd не е само по-добър във видеото, което реално няма да ползвам, но ето някои неща които никак не са малки, като допълнение на D750

- Focus Peaking
- Focus Stacking
- Image Stabilization /Sensor-Shift, 5-Way/
- EVF
- 1/8000s
- със сигурност ще има и по-добра динамика с новия сензор, а и вече няма да се налага да настройвам авто-фокуса на обективите. [smilie7]

Както и да го погледна Z6 е много по-напред от D750, въпросът е дали ще бъде голяма разликата с D760. Дано се появи скоро някакво инфо, то без това наличности в БГ на Z6, ще има януари 2019.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-18 13:18

Ето и малко по фотографски неща които Z6 няма пред д750

- Батерия
- Доказан и работещ автофокус за спорт и репортаж
- Серията в следящ фокус е по-бърза /З-тката е 5 фпс като следи/
- Цена / Особено втора уптреба /
- Грип с контроли на него / З-ката е с батери пак?!/
- Два слота за карти [smilie7]


Така че както и да го погледнеш ....тия Z-ката има просто малко по-добър сензор и видео. Останалото е алаБала :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »