Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   12-02-19 09:07

Как да няма драма с батериите...има и още как...това си е опорна точка номер 2 или 3 на Тъмната страна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   13-02-19 16:44

Нови фирмуери за двете тела
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   14-02-19 14:57

А освен новите фърмуери ... и нов анонс за бъдещите фърмуер с очофокус и RAW video. Очевидно ще поработят и върху цялостната работа на автофокуса. А и май 2019 не изглежда много далеч в бъдещето.

Nikon разработва нов фърмуер за Nikon Z 7 и Nikon Z 6

Също и нов про обектив за Z системата - NIKKOR Z 24-70 f/2.8 S

Вече има и цена във Фотосинтезис и Фотопавилион - 4899 космати лъва


https://photocafe.bg/wp-content/uploads/2019/02/Z24-70_2.8_angle3.jpg




https://photocafe.bg/wp-content/uploads/2019/02/Z7_24-70_2.8.jpg




https://photocafe.bg/wp-content/uploads/2019/02/24-70-2.8_MTF_W.jpg




https://photocafe.bg/wp-content/uploads/2019/02/24-70-2.8_MTF_T.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   17-02-19 13:27

Новия фирмуер за Z6 и Z7 може ли да се ъпдейтне през кабел, без наличието на кард рийдър за XQD карти? Ако някой е прочел нещо по въпроса, ще съм благодарен. На мен не ми позволява да кача bin файла през кабел.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 13:48

не съм сигурен, че комуникацията през USB-то е двупосочна или поне нямам спомени да съм можел да връщам на който и да е от никоните си нещо по кабел... ъпдейта винаги е бил през карта и кард рийдър.
Не ми казвай, че точиш карти през камерата... нямам вяра в здравината на кой и да е порт и винаги ползвам ройдър

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 13:48

И мен ме интересува доста това,доколкото четох..не ставало през кабела,ставаше въпрос за МАК,дано с windows работи,иначе трябва да се купува reader.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 13:52

Джъмбо,ако имаш апарата наличен може да пробваш ако не те затруднява,четох че не успяват да отворят основната директория на картата,а бин файла трябва да е точно там.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 13:59

с мак не виждам през кабел картата като външно устройство... мога да сваля единствено през трансфер програмата файловете... затова отидох и си купих веднага един кард рийдър..

принципно и на винбоза не го виждах като външно устройство освен ако не сложа View NX...

затова си мисля че няма как да стане ъпдейт през кабел

иначе ъпдейте е междинка поправя бъгове... аз не съм видял бъгове, но го сложих ей така за спорта

иначе май месец като излезе генералния ъпдейт, колко му е да се видим в синтезиса, да кажа ъпедейта на картата и да го ъпдейтнем там няколко човека

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 14:04

Забележка: Изисква се четец на карти или компютър с вграден слот за картата с памет.

написано е в описнието... явно няма друг начин


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 14:09

Явно няма да стане,сега пробвах на д810,неще да качи нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 14:16

ако си от софия, разходи се до профайлд, ще ти го качат ама все пак рийдера си е необходимост

аз имам лексар, но го взех от ибей за около 90 лв, защото у нас вече го няма... 2 дни след като поръчах сонито от 129 го намалиха на 99 за някакво промо, ама така или иначе бях поръчал...

сега пак си е 129...

има някакви куче марка за по 14-20 паунда в ибей, но не им знам скоростта и надежността [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 14:22

Да,ще го кача все някак си..иначе аз лично предпочитам да ползвам кабела,това често вадене и слагане на картата от слота не ми се нрави много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 14:24

да ти кажа, видял съм повече прецакани USB портове от слотове за карти памет (дори и CF дето са каприьни с тия пинчета), а XQD за сега я дават най-надежната карта правена някога с наследник CF Express [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 14:27

Така е стават всякакви неща..ето едно видео
https://www.youtube.com/watch?v=0yr11OIjiic

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 14:28

Не стана линка текст

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-02-19 14:34

за толкова години ми се случи само веднъж с СД карта и се оправи като я натиснах с друга карта да влезе по-навътре... и след това си работеше нормално

гледам че е намерил решение на проблема[smilie18] [smilie18] [smilie18]

принципно лоста на CF си е най-надежден

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 14:40

Да,явно като затвориш капака и картата контактува и без да се заключи,иначе си абсолютно прав,че юсбитата са проблемни,особено micro usb,но на никончето е usb-c доста по дуракоустойчиво е[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   17-02-19 21:14

Мислех да поръчам тази вечер от Синтезиса на Сони четеца, този от 129 лв., само че се замислих, и си викам - първо да попитам :) Нали след следващия ъпдейт се очаква Z6/7 да поддържат CF Express, дали ще мога да го чета с този рийдър? Ако не да търся някакъв комбиниран. Да не купя сега този, после да купувам друг след 3 месеца [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   17-02-19 21:23

Аз за това поръчах преди малко от ebay един китаец за 15$,най-вероятно ще е бавен и няма да подържа CFexpress,но поне е евтин [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   18-02-19 07:48

Прав си, ма сърце не ми дава да експериментирам с карти по 600 лева и четец за 20 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-02-19 08:59

Русинов.... напълни ми г@а са пясък.... [smilie8] не се замислих дали ще чете новите карти, защото практически слото е еднакъв, но ще иска фърм ъпдейт...
от друга страна, четеца може да е само връзка между компа и картата... ще поживеем ще видим

в крайна сметка... ще си карам на XQD та, които туко виж поевтинели :) [cool] [cool] [cool]
скоростта така и не мога да се усвоя с моя начин на работа

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   18-02-19 09:25

И аз мисля, че ще вземат пък ще пуснат някой нов фърмуер, ще видим, наистина. А сигурно ще почнат и повечко промоции да правят на XQD-тата :) Но да си вържа гащите, ще хвана да си взема един читав четец, да не плача после [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   19-02-19 21:49

Аз смених тактиката, вместо да купувам карти си взех това

WD My Passport Wireless SSD

Закачам usb reader-а на него и източвам картата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: imartin   
Дата:   21-02-19 10:02

Не знам защо не са сложили лостче на слота за XQD картата, както е при D850. Едва ли заема толкова място.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-02-19 10:20

мислех си за такова като бекъп... ама като имам 200гб свободни на телефона прецених че по-добре да ги ползвам тях, горе долу скоростта на трансфер е еднакъв

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »