Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 09:21

Автор: agop4o
Дата: 29-08-18 21:38

А дали пише в менюала на зетката че може да се прехвърлят роу и джипег файлове в собствена вифи мрежа към комп или телефон.и ако да с каква скорост

не знам... все още нямам нито камера нито ръководство

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 09:25

Живот и здраве и Панасоник фул фрейм да видим.

че той и в момента си е пълноразмерна матрица... цялата система матрици обектив са миследи 1:1

стига с тая глупост фулфрейм... няма такова животно

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-08-18 11:45

Пак ще кажа че камерите са окей. Имат кусури но това е първата им безогледалка с този размер на сензора. Опростено набиха канчето на Сони като изработка и ергономия. Грешките бяха 1-слот за карти, малко бавната серия с аф 5.5 к/сек и за сега не до брите отзиви за АФ както и лиспата на такъв по очи. Останалото май е окей.

Реално камерките са екстра. Просто не са толкова семи-про/про ориентирани както последната серия на Сони.

Все пак това е 3-тата серия на сони с още толкова серии при по-малките сензори. Никон стартират добре въпреки грешките. На сони им прощаваха всичко 5-6 години :) На никон и един цикъл никой не иска да им прости.

Скоро пазара ще се сатурира до 2-3 години от Никон и дай боже Канон.

Всеки казва че никон нямали обективи още :) Ако адаптера работи наистина добре се оказва че Никон имат една от най големите платформи. Продължава да няма читав адаптер за Сони и един Никонаджия с 5-6 обектива изкарва едни 300$ за адаптер и готово. Не виждам голям проблем.

В началото Сониаджии с какво снимаха :) с кото им падне. Никон си имат поне нативен адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-18 11:59

Цените на обективите обаче са много високи... 950 Евро за 35 1.8...

ПД адаптера е включен в комплекта. Поне в момента като гледам сайтовете за поръчване.

А Сони даже зарядно не дават. Заради такива гаври с хората няма да си взема повече Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   30-08-18 12:21

Щом адаптера е включен в комплекта, взимаш една Никонска 35-ца на 1.8 за кроп (малко винетира, но куп народ и се кефи на фул-фрейм), струва нищо пари, 300 лева. Чисто нова!

Реално има три 35/1,8 Никонски, които могат да се ползват. Две стари (кроп и ФФ) и една нова (за безогледалка) на цени от 300 до 1850 лв. За всекиго по нещо.



Публикацията е редактирана (30-08-18 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: alext   
Дата:   30-08-18 12:29

за батерията между 1000-2000 кадъра, над 2 часа 4К

И нещо, което досега никой не изкоментира, при толкова много хейтене на системата. Явно при никоните постоянно се използва пълната резолюция на визьора, не само при превю на снимките и видео, както е при сони.[smilie25]

However, despite the similar specifications, both EVFs are not created equal. The a7R III delivers the full resolution to the EVF in playback mode, but not when shooting, and resolution drops when shooting in burst mode. The Z7, on the other hand, maintains full resolution even while shooting, and uses a relatively complex optical design with aspheric elements and a fluorine coating. In its effort to provide a seamless experience to DSLR shooters, Nikon has created a bright, sharp display that provides an extremely lifelike experience.

Ако не беше така CIPA туко-виж са им дали рейтинг, колкото сони. Така че батерията не е малка, просто сони за сметка на комфорта са увеличили кадрите. Щеше да е хубаво потребителят сам да си избере повече снимки или по- хубаво изображение. Едва ли е толкова трудно да се вкючи в менюто...



Публикацията е редактирана (30-08-18 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-18 12:58

Migila колко пари да струва висок клас 35мм обектив? Да вземат да ти ги подаряват ли? 1300 лева е Самянг-а. Никон колко да искат? Ако са верни спецификациите е дори леко евтинджос

А къде не дават зарядно? Пак не си разбрал...

Осрахте се от глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-18 13:08

А73 няма зарядно в комплекта нали?

Ти дай 1000 евро за 35 1.8. Аз бих дал и много повече, но за 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 13:16

1.4 на фейса е много яко... и на сайта с портфолито в раздел булки... но на печат 60 х 40 сантиметра... мъка

казвам го като човек който снимаше с 1.1 обектив... сега имах възможността да пробвам цайс локсия дето са направо тъмници и съм очарован [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

а колко му е да се стругова преходник Е то Z тама електроника не трябва[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-18 13:49

Ръчните обективи от Цайс, Токина и Фойтландер без време ще ги видим на Z байонет. А направиха доста интересни неща. Локсиа са вече цяла линия от 4 или 5 обектива.

Реално с тях ще има доста компактни опции идеални за туризъм. А локсиата 21 е зверски остра за широк обектив поне от това дето виждам като примери, още не мога да се реша да я купя

За 35мм специално, ако пуснат подобен ф/1.8 на никонския обектив за Е на тая цена, която иска Никон, бих го купил и ще го ползвам вместо 35/1.4. дори бих се изкефил на по-малък ако ще да е бленда 2. Просто 2.8 вече е с два стопа надолу.

ПП а7м3 идва с адаптер за контакта, като за телефон. Технически има зарядно, но не е това, дето слагаха в предните модели. Аз си купих едно за 10 лева от Алиекспрес. Това извинявай ама не ми решава избора на камера за 4 хиляди. По-хубаво е, че камерата не е 5 или 6 хиляди.



Публикацията е редактирана (30-08-18 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 14:08

дам 21 е яка.. има тест в кафето... няма какво да се мисли, ще чакам преходник или собствен байонет

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-18 14:32

hotsnail Благодаря за адаптера като за телефон. Имам си десетки. Това не решава проблема как да си заредя няколкото батерии на камерата за 4+ бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   30-08-18 14:55

Джъмбо написа:

> 1.4 на фейса е много яко... и на сайта
> с портфолито в раздел булки... но на
> печат 60 х 40 сантиметра... мъка
>
> казвам го като човек който снимаше
> с 1.1 обектив... сега имах
> възможността да пробвам цайс
> локсия дето са направо тъмници и
> съм очарован [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
>
> а колко му е да се стругова
> преходник Е то Z тама електроника
> не трябва[smilie5]

Да между другото точно заради тая разлика между принтове и гледано на екран при Фуджи Х-Н1 и Е3 в менюто за настройка на DEPTH-OF-FIELD SCALE-та двете възможности са дадени така:

Choose FILM FORMAT BASIS to help you make practical assessments of depth of field for pictures that will be viewed as prints and the like, PIXEL BASIS to help you assess depth of field for pictures that will be viewed at high resolutions on computers or other electronic displays.

[smilie5]

Извинявам се за намесата на друга марка в темата


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   31-08-18 09:20

В комплекта на Z7 освен външно зарядно има и АС адаптер. Батерията може да се зарежда и вътре във фотоапарата и на отделно зарядно. Или пък да се зареждат две батерии едновременно - една в камерата, една на зарядното. Ето съдържанието на кутията:

- EN-EL15b Rechargeable Lithium-Ion Battery
- MH-25A Battery Charger for EN-EL15 Li-Ion Battery
- EH-7P Charging AC Adapter
- UC-E24 USB Cable
- HDMI/USB Cable Clip
- BS-1 Hot-Shoe Cover
- AN-DC19 Camera Strap
- BF-N1 Body Cap
- DK-29 Rubber Eyecup

В комплекта на Z6 обаче няма MH-25a външно зарядно. Може да се купи за 99 лева от магазина или да се използва такова от комплекта на всяка камера, която използва батерия EN-EL15/a/b, а такива са доста - D7500, D7200, D7100, D7000, D850, D810A, D810, D800E, D800, D750, D600, D610, D500.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ecobo   
Дата:   31-08-18 10:23

написа:

> Екобо този
> дето за теб е некадърен фотограф,
> може да се окаже доктора, дето ще
> ти прави операция утре. Защо да
> градите негативни чувства?
>


Защото тук се говори за фотография. Докторските проблеми - в докторските форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: kireto_a   
Дата:   31-08-18 10:55

това, че няма зарядно за батериите, а само усб адаптер не е проблем, поне с а7м3. за зии6 не знам :). за 6 месеца не ми е залипсвало и даже не знам как изглежда батерията: наврях я в дупката още в магазина като го купих и това беше. също така, за а7м3 втора батерията ти трябва само ако снимаш на видео крикет или ако си забравил да си заредиш батерията в апарата. Адаптера е 1.5А и зарежда камерата за около 4 часа макс, от 20-на процената, по-малко не съм я докарвал. също е доста компатен и си го мъкна него за всичко останло.

та да, спестили са ми от сони 200 кинта, надали ги дават подарък иначе :). ако ми затрябва ще си купя китайско за 10 кинта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Mogila   
Дата:   31-08-18 11:10

Това е българина- те го прецакват, а той е благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: kireto_a   
Дата:   31-08-18 11:24

с какво точно ме прецакват: место да е 4200 камерата щеше да е 4400. щех да си купя още една пластмаса, дето щеше да седи в шкафа с другите безполезни такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   31-08-18 12:41

Всъщност има външно зарядно за батерия в кутията:,

фотоапарат Nikon Z 6
Съдържание на кутията
Ремък AN-DC19
Капачка за тяло BF-N1
Капачка за Hot Shoe BS-1
Окуляр за визьор DK-29
Литиево-йонна батерия EN-EL15b
Зарядно устройство MH-25a
USB кабел UC-E24

копирано е от сайта на Фотосинтезис. Няма въпросния захранващ адаптер EH-7P, който го има в кутията на Z7, заедно с външното зарядно. Тоест Z6 ако искате адаптера за зареждане на батерията в тялото, трябва да си го вземете отделно, но си има външно зарядно за батерията (MH-25a). При Z7, ги има в комплекта и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   31-08-18 13:22

Corey Rich - “Morning”—Shot on the Nikon Z7 Full-Frame Mirrorless Camera with S Lenses

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   31-08-18 14:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: StraightEse   
Дата:   31-08-18 14:39

sohk, можеш да видиш на Адорама лайва, който беше с Кори Рич. Там обяснява кое как е заснел.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   01-09-18 21:08


https://s8.postimg.cc/q5g9uat4l/Untitled-1.jpg



Това решава проблема на тези, които търсят втори слот за бекъп. Само за PRO [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 21:25

И какво на някоя сватба или събитие къде ще сложиш компютър, от къде ще му търсиш ток. Ами като трябва да сменяш локацията от булката, при младоженеца, до църквата и после сесията в парка и до ресторанта. Та хубаво ще носиш на гръб компютъра със RAID масива, явно и генератор добавяме.... И всичкия цирк е, защото Никон явно не искат тази камера да се ползва професионално.

Ако беше за професионална употреба проблема щеше да е решен с втори слот. Ако ще и микро СД или UFS да сложат.....за микро СД имат място за по е 4 слота....

Апропо нали се сещаш, че в обема на тая приставка се побират около 10-20ТБ ССД диск и остава място за 4г модул и голяма батерия

ПП Никон не са идиоти. Искали да да пуснат продукт, който не заменя д850.



Публикацията е редактирана (01-09-18 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: coolman_kk   
Дата:   01-09-18 21:36

И каква е гаранцията, че и втората карта няма да се развали? По-добре да има 3 или защо не 4 слота. [smilie5]
Как пък веднъж не ми се развали карта до сега, явно съм късметлия или пък е до начин на употреба, не знам [thankyou]

Тялото е супер и го очаквам с нетърпение. [smilie7]



Публикацията е редактирана (01-09-18 21:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »