Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 19:18

Boni, моя грешка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 21:01

я да питам... колко от вас пипнаха новите камери?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Mogila   
Дата:   23-08-18 21:11

Бони, ако бяха с два слота какво щяха да пуснат в следващия модел догодина[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 21:17

Джъмбо, в тази тема, за разлика от другата, не ги плюем. Просто обсъждаме недостатъци, които ние приемаме като недостатъци, чисто персонално. Без да се дават генерализирани твърдения.
За мен лично камерата е повече от перфектна, но на ниво ентусиаст или semi-pro. Всяка от функциите и спецификациите, които има на мен лично са ми повече от достатъчни. Но както казах, не бих могъл да поема професионален ангажимент без възможността за бакъп.
Ако изникне някакъв тип джобен външен диск предвиден за моментален безчичен бакъп, то това би променило нещата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: burningice   
Дата:   23-08-18 21:25

Може би цената е прекалено ниска/изпилена, за да се заделят десетина долара за втори кард рийдер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: pumabg   
Дата:   23-08-18 21:29

Update: 23/08/2018 @ 11:48 - Just got to the airport and had some time to catch up with the buzz. A tech savvy friend of mine (hello, Rob) posted this, and I thought it worth sharing:
"These engineers knew what they were doing making this a one slot camera. There *must* be a good reason for it. I know exactly how those technical discussions go during the R&D phase and it's not something they forgot or decided to do for fun. It would have been discussed at length. 1) Perhaps the MTBF (note: Mean Time Between Failures) stats are so good for XQD cards that they believe it's just not necessary, i.e. the stats/maths result in one XQD being equivalent to two CF/SD's for example. 2. Perhaps there’s some intelligent card check, which constantly proofs the integrity and alerts potential failure. I just feel there has to be a technically sound reasoning behind this seemingly bizarre decision."


Да ви го превеждам ли ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 21:31

в момента снимам с 1дх и оли М1... втория няма 2 ри слот а за първия имам само една 32 гб карта... поемам си про ангажименти вече 4 та година подред с тая странна конфигурация...

сега съм букнал един Z6 с 50/1.8... за работа и травъл, а олито ще остане предимни за травъл заради типа обективи които имам...
с канона мисля да си снимам в студиото , защото девойките много се впечатляват от размера и как щрака аи е с много, много удобно грипче

като знам и колко обективи на сони ме чакат... май и за там си трябва мислене...

изобщо когато свържеш работата с удоволствието, не намираш време да се неривш про ли е семи про ли е лонли про ли е за ентусиасти или за пасиасти...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 21:31

Мислех си го същото.Просто изглежда прекалено нелепо от тяханб страна за да не е подплатено от някакъв смисъл. Но ще трябва да чакаме full depth review :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: alext   
Дата:   23-08-18 22:03

Z6 изглежда по- сполучливото тяло. Директно ценово се конкурира с a7iii и има двете най- важни неща, които ще се харесат на идващите от дслр. Хубав грип и качествен визьор. Стабилизацията споменаха, че е на нивото на XH1, а фуджито по тестовете по- добре беше от сонитата. Батерията в ДП ревю писаха, че са изкарали 1600 снимки+ видео. Отделно бая хора ще имат enel15 батерии от предишните си никонски тела.
On a recent video shoot, we managed more than 1600 images and several 4K video clips on the Z 7 with a single EN-EL15b...

Изобщо многодобре премислен модел. Z7 при наличиета на d850 и тази цена малко си пречат. Този трик с едната карта по- скоро навежда на мисълта, че съвсем скоро ще има продължение. Трупат няколко месеца опит и изчакват и канон да си покажат системата. С този цикъл на сони през 6 месеца нова камера, няма как вече да се бавят много дълго. D5 също е за обновяване, така че сигурно ще пробват да бутнат D6 преди каквато и да е наистина про версия с два слота. А и от догодина фотокина ще е всяка пролет.(май 2019) [smilie21]



Публикацията е редактирана (23-08-18 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 22:05

д5 за обнояване?!?!? че какво повече?!?! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: alext   
Дата:   23-08-18 22:07

Е, а де, но тъй показва историята 2012-2014-2016-- даже малко закъсняват

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Krassy   
Дата:   23-08-18 23:31

Е... ся... не увисвайте носове!

Има нещо много хубаво в цялата тази работа.
Иначе откъде ще дойдат вдъхновения за такива шедьоври [smilie18]

https://www.captiongenerator.com/1074652/Nikon-Z6-mirrorless-launch

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: nsirakov   
Дата:   23-08-18 23:53

Krassi, нашите индийски шедьоври бяха по-добри :)

ама кой да ги пази всичките

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Krassy   
Дата:   23-08-18 23:54

"ей ся щи сгъна матрицата" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: localhost   
Дата:   24-08-18 03:18

джъмбо написа:

> д5 за обнояване?!?!? че какво
> повече?!?! [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Ами например нови софтуерни алгоритми за шумоподтискане и ....






























































нова цена [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: NE   
Дата:   24-08-18 09:04

Малко извън темата.
Имам Df, от момента в който излезе. На предствянето го хванах в ръка, толкова ми хареса усещането, че си го купих веднага.
Снимал съм с него стотици неща, къде много важни, къде не чак толкова, къде маловажни. Изкарал съм достатъчно пари с него - изплатил съм го. Сигурно съм късметлия, но не съм имал никакъв проблем с него. И с картите. Не съм загубил нищо.
Но всеки път се кефя много като снимам с него. Това оправдава за мен 50% (или колко ги смятате) отгоре в цената.
Важно е човек да се кефи на нещата, които ползва.
И да, сребърен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: kireto_a   
Дата:   24-08-18 09:41

Df е много готина камера, различна е и добавя нещо екста към снимането.

Аз да питам за един приятел: кога ще пускат марк 2 на зиитата?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: te4i   
Дата:   24-08-18 09:43

https://youtu.be/IIkwNbhzIQU

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: TPECHAT   
Дата:   24-08-18 10:21

Нема исо 100.000??? Напълно неизползваем боклук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-08-18 10:22

Просто Никон не е това което очакваха всички. Всички очакваха Сони но с по-добра ергономя.

Двете компании имат различен подход. Никон просто пуснаха две тела с цел да анонсират безогледална система която тепърва ще се развива. Основните пропуски батерията и 1-слот за карти. Предполагам причината е да не си канабализират все още много доходният д850 /Може би скоро ще има наследник на д750 с два слота за карти [smilie3]/

Никон мислят че ще минат с малката батерия и с 1-слот за карти и истината е че ще минат. Ще се купува като топъл хляб като второ тяло от протата или като единствено от любителите на които малката батерия и единия слот не им пречи / Например на мен не ми пречи /.

Почти беше ясно че няма да пуснат професионален продукт за хардкор работа. В момента по-скоро нямат интерес да го правят.
Ще има 2-ро и трето поколение и то ще излесе точно в момента в който вече никой няма да снима с ДСЛР или поне пазарния дял ще се промени. Тогава ще имате про-мирърлес от Никон с 5-слота за карти и батерия.

Сони от друга страна нямат какжо да губят и стрелят с про камери вече. На който му се снима професионално за мирърлесс ФФ все още избора е само а73,а7р3,а9.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ecobo   
Дата:   24-08-18 10:35

написа:

> Малко извън темата.
> Имам Df, от момента в който излезе.
> На предствянето го хванах в ръка,
> толкова ми хареса усещането, че си
> го купих веднага.
> Снимал съм с него стотици неща,
> къде много важни, къде не чак
> толкова, къде маловажни. Изкарал
> съм достатъчно пари с него -
> изплатил съм го. Сигурно съм
> късметлия, но не съм имал никакъв
> проблем с него. И с картите. Не съм
> загубил нищо.
> Но всеки път се кефя много като
> снимам с него. Това оправдава за
> мен 50% (или колко ги смятате) отгоре
> в цената.
> Важно е човек да се кефи на нещата,
> които ползва.
> И да, сребърен е.

[smilie24]

Аз още пуцам с дъртия Д3х и никак не я разбирам тази говорилня и най-вече намирането на кусури не нещо, което никой от плямпащите не е виждал на живо дори, камоли да е снимал с него.
Ще го кажа за кой ли път: дори и в днешното ултра-технологично време, снимките все още се правят от фотографите, не от камерите. Не съм виждал все още снимка с автор Сони или Никон или каквото и да е друго - все човешки имена виждам.
И още - хвърлих едно око на най-много писалите в другите и в тая тема, те си знаят кои са, имат Сони-та последен модел и за тях всичко друго е боклук. Ама не видях ни една запомняща се снимка в профилите им. Може да имат и да ги крият, възможно е. Просто искам да ги помоля да ни покажат някакви фотографски кадри. Щото това, което видях, може да се снима с всяка камера от зората на дигиталните камери. Пък ако тези хора ползват супер-дупер камерите си само за да цъкат менюто и да се възбуждат от броя екстри, то тогава всичките им словоблудства не са за този форум.



Публикацията е редактирана (24-08-18 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: NE   
Дата:   24-08-18 10:48


"Аз още пуцам с дъртия Д3х "

D3x е жестока камера, и сега я предпочитам пред D850...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: papi   
Дата:   24-08-18 11:55

все си мисля,че XQD е сигурна памет и не съм чул досега някой да е имал проблем с нея-не правете драма,че няма втори слот

относно двете нови тела-
както в повечето случаи-преди да пипнеш тези две тела,приказки от тук до луната и обратно
нека първо да ги видим тези две камери и след това да си правим изводите

а и съм съгласен с ecobo-няма слаби камери-слаби фотографи има


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: flammen   
Дата:   24-08-18 12:08

https://www.captiongenerator.com/1074652/Nikon-Z6-mirrorless-launch

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-08-18 12:26

батерия EN-EL15 съвместима с Nikon D7000, V1, D600, D800, D800E, D7100, D610, D810, D810A, D750, D7200, D500 cameras


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41R6Y91YG1L.jpg



стига с тая глупост че батерията е малка след като се използва в 6 про камери
сума никонаджия имат даже по 2.. и казвате че е малка...

има около 15% по малко капацитета от сонешката Sony NPFZ100 и струва със 70 лв по-малко (тоест с около 40% по-малко)
следващата по размер е за Д5


https://www.bhphotovideo.com/images/images2500x2500/Nikon_27050_EN_EL18_Rechargeable_Li_ion_Battery_


ай наврете я в безогледалка

при толкоз зор има алтернативни прозиводители които предлагат с реплики с капацитет около 5% по-нисък от сонешките... че и са още по-евтини с около 60% надолу...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »