Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marves   
Дата:   23-08-18 16:33

Логиката е, че Z7 е най-скъпата "масова" безогледалка, а е орязана откъм екстри на ниво среден клас безогледалка от 2015 година.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Synthy   
Дата:   23-08-18 16:35

Никон никога не са слагали най-новите и всички екстри, които съществуват. Наблюденията ми са, че винаги са залагали на малко по-различни неща. Надеждност например, защитеност от влага/прах... е такива работи, които мен лично много повече ме интересуват, отколкото вторият слот, фокуса по очи и т.н. глезотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 16:36

като гледам капачето се отваря към фотографа, тоест няма начин докато палеца е на него да го отвори

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   23-08-18 16:41

Nikon Z6 със обектив 24-70/4 и карта 64GB - 5699 лв.

Този обектив е 2149 според цените от днес, което звучи като сравнително прилична цена - Канона 24-70 на 4 е 1850, Сонито и то е толкова. Никона е нова разработка, хайде 300 лева нагоре. Може да са го надули малко, че да изглежда евтино в кита, но пак, нека кажем че е колкото другите, 1850.
Тогава тялото с карта 64ГБ (една, щото място за втора нямааааа) излиза 5700-1850=3850 лева с ДДС.

3200 лева без ДДС. Ако махнем и цената на картата, излиза 3к лв.

Ми добре е, навит съм за едно такова, да!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-08-18 16:42

За пръв път вторият слот карта памет е най-голямото качество и предимство на един апарат. Направо ми омръзна да го слушам вече. Колко пъти на някой от вас ви е умирала СД карта и сте си казвали - Добре, че имам втора -.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   23-08-18 16:47

Е как - мога да ти копирам от друго място как един фотограф обсяснява как има 236 случая, при които е необходима втора карта. Познай с коя марка снима? Позна, Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 16:49

това е офертата
преходника никога не е излишен

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Tuborg   
Дата:   23-08-18 16:50

Това че Никон и Канон пускат безогледалки само може да е добре за нас. Повече играчи на пазара винаги означава по добър продукт за клиентите.

Иначе по темата камерата трябва да се тества преди да се дава мнение ....

П.П. Eye AF не е глезотия, които го е пробвал разбира това ... за мен това е един от големите предимства на Сони...



Публикацията е редактирана (23-08-18 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: ararat   
Дата:   23-08-18 16:51

А за феновете - картата за Никона от офертата в Синтезиса е Сони! [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: demiman   
Дата:   23-08-18 16:53

Да, това е картата [smilie24] лексара [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   23-08-18 16:54

Аз само ще допусна едно нещо, без да го натяквам. Макар че думата е малко мръсна.

SnapBridge.

JPEG файловете от D850 са макс 30MB. 2000 снимки са 60GB. Вярвам повечето имате смартфони/таблети с поне 32GB памет и вероятно опция за добавяне на още с microSD. Файловете се синхронизират и свалят автоматично сами, само връзвате еднократно камерата със смартфона/таблета ..... Воала! Имате бекъп, даже ако искате може да си го ъплоуднете в избран от вас cloud, да ви е още по-сигурно. Веднага щом намерите Wi-Fi връзка разбира се.

Има като бонус и това в двата фотоапарата: цитирам от сайта на Nikon
"Свързване с компютър
Прехвърляйте безжично JPEG и RAW изображения безпроблемно в режим на станция или режим „Точка на достъп“."

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 17:14

едно време... с ръчен фокус... ама тогава всъщност имаше фотографи... сега вече сме натискачи на копче

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Synthy   
Дата:   23-08-18 17:23

Любопитно, колко време отнема четенето от сензора на Z6? Z7 с неговите 45МР едва ли ще е нещо впечатляващо. Сонитата не се славят с незабележим ролинг шатър. Дано тези камери да са по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-08-18 17:39

докато не се появи глобал шатъра... винаги ще е терсене като снимаш със слайдер нещо наблизо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 18:12

Papi, филмът трудно ще сдаде багажа без причина, както го правят картите памет.В това е смисъла на втория слот. Филмът ако е правилно съхраняван, може да издържи повече от век, докато картите памет се прецакват без причина барабар с всичкия материал на тях :) Тук не става въпрос за лигавене а за нещо, от което всеки занимаващ се професионално, има нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: kireto_a   
Дата:   23-08-18 18:18

глобалния затвор след месец с а7с3 [cool] и след това а9м2 без механичен затвор изобщо. изцяло електронна камера. все пак това са сони, те хората правят електроника, не камери[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: nsirakov   
Дата:   23-08-18 18:26

Oт 2004 година снимам с дигитални фотоапарати, досега нито една карта не ми е сдала багажа, както и никога не съм снимал с апарат с 2 слота... АФ по очи - за какво ми е? аз снимам пейзажи - там очи няма ;)

и не.. не съм Никон фен ;),ама ми става забавно да гледам сони феновете как мъкнат вода от 9 кладенеца ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: boni   
Дата:   23-08-18 18:34

Едно от нещата, заради които снимах с Д3 беше точно това - втория слот...Не снимах с първите 7-ци пак точно заради това.
За мен лично липсата на втори слот е колосална грешка и особено маркетингова грешка.
Също както при кампанията за ДФ - 2 седмици тийзъри и накрая преоблечен 610 с един слот и с 50% повишена цена, неясно защо.
Когато излезна 7Rmk2 - всички го оплюха, че е със слаба батерия и един слот. И с право! В момента ситуацията е подобна за новите Никони. Това е абсолютна глупост. Трябваше да има втори СД слот. Освен това само след 5 дни излиза ново поколение SD.
Реално всъщност Z7 е в класа на 7Rmk2.

Ето специално за Арарат, ще си цитирам мнението си от сватбената група и тук:

Вторият слот за карти за мен е изключително важен и не само за сигурност при снимането. Пример : Имам 3 поредни ангажимнета и нямам време да разтоварвам карти. Имам директен втори архив. Една карта в мен, една остава в къщи или се дава на асистент да я прибере и зареждам втори комплект. Винаги като си тръгвам от събитие , едната карта я свалям и ми е в джоба, другата е в апарата. Картата може да бъде открадната, загубена, механично повредена. Втори архив си е втори архив. Втори архив на друго място е много по-сигурно отколкото всичко да е в тебе. Това от една страна. От друга страна - хубава сватба, често международна. Сваля се едната карта, асистента или втория фотограф, преглежда, избира и обработва снимка ( през това време аз снимам) , рамкира се и се слага като подарък в рамка на масата на младоженците - невероятен ПР ефект, всички я гледат. Или имат проектор и въртят избрани кадри от сесията. Това е директна реклама! Има поне още няколко аргумента. за втора карта. Очаквах че може да няма стабилизация или нещо друго, но не и втора карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 18:43

Мен лично ме изтърваха главно с цената и липсата на 2ри слот. Освен ако бекъпа през снапбридж наистиана не се окаже надеждно работещ вариант. Не мога да си позволя да поема ангажимент и да разчитам на това че "вече 5 години не ми се е разваляла карта, та сега ли ще се развали."

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: boni   
Дата:   23-08-18 18:49

Бекъпа през снапбридж няма как да бъде в реално време нон стоп.

За голяма част от фотографите втория слот не е важен. За събития, които няма как да се повторят и отговорно снимане е важен. Сигурността е изключително важна за репутацията на фотографа.
Освен това, както казах - това е маркетингова грешка и вече в световен мащаб е изключително силно критикувана. Няма как да си го налагал 11 години като стандарт, да си обяснявал колко е важно , да си го изтъквал в рекламни материали и накрая да кажеш - абе не е важно:)
Никон пуснаха ФФ с два слота през 2007г на същата дата. Никон Д3. 11 години по-късно пускат първия си ФФ с един слот ( като изключим Д700 и ДФ)
И стига с тея приказки - как сме снимали едно време и подобни. Едно време си беше за едно време. Ако си говорим за едно време, в шкафа си седи първия ми Д100, вадя го и започвам.[beer] А за още по-едно време снимам и с апарат от 1938г. Едно време колите нямаха колани и въздушни възглавници, АБС, ЕСП и т.н. и пак си ги карахме. Има си съвременни стандарти обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 18:50

Иначе като ергономия и дизайн ме радва много. Като функции няма какво повече да желая. Вълнувах се и заради видеото(което изглежда отлично), ама ще чакаме по-добри времена

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: didesignbg   
Дата:   23-08-18 19:03

Много хубаво апаратче, като за първа стъпка в безогледалките (удобно им пропускам мъките с онзи запъртък)[smilie24]
За моят вкус е много грозен, повече и от сони и нещо с обективите нещата малко са отишли в реката като големина, 35/1,8 е по-голям от този за нормалният байонет. Иначе цената ясно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-08-18 19:10

Didesignbg, 35mm имат само за кропка, може би затова ти се струва този по голям от досегашния.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: boni   
Дата:   23-08-18 19:15

Да бе, 35мм имат само за кропка:) Друг път

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: bard   
Дата:   23-08-18 19:16

Boni, абсолютно![smilie24]
Някои хора снимат и за пари, не само птички и пчелички...Така че е от изключително значение да имаш бекъп.
Да не давам примери само от тук колко теми има - “Препоръчайте програма за възстановяване”, вкл и от писалите в темата. Ами ако е от сватба, какво правим...женим младоженците наново?
На мен скоро ми се случи XQD в края на събитие да даде грешка - Card error...
Но по-добре да дам жпези от бекъп отколкото нищо.

Иначе е прекрасна камера за ентусиасти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »