Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 12:47

Фокуса и сега си е добре,аз се надявам в новия фирмуер да има опция за избиране DX-FX,както е при дслр,имам 35/1.8г и той винетира поносимо на FX,за съжаление апарата минава автоматично в кроп режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   05-03-19 13:15

Е то има такава опция. Аз постоянно я ползвам, когато имам нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 13:33

Странно,би ли казал къде е в менюто,аз не я намирам,а и като гледам доста хора се оплакват от същото,аз не съм ъпдейтвал още Z6

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   05-03-19 13:35

Хайде довечера ще погледна къде беше в менюто. Аз съм си го сложил на бърз бутон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 13:37

Ами то ако си пробвал с FX обектив..е възможно май да минеш на DX,аз за обратното говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Synthy   
Дата:   05-03-19 13:44

Дори в роу ли ти снима в кроп?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Rusinov   
Дата:   05-03-19 13:47

Хмммм, чакай да видя, че аз нямам кроп обектив с който да тествам. Иначе с ФФ обектив, ако мина в DX си ми снима в РОУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 13:51

Ами минава в кроп режим тялото,няма значение дали е raw.jpeg..просто чете инфото от обектива,че е кроп и автоматично превключва и става около 10mpx,четох че с някои обективи от други производители не минава в кроп,но 35/1.8 DX си е никонски.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   05-03-19 15:27

Каква е тази мания да купите тяло за 6-7 бимберици и да забучите отпред обектив за кропка за 200лв?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-03-19 15:32

и аз това се чудя... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Stefan.S   
Дата:   05-03-19 15:34

Автор: SteliyanStoyanov
Дата: 05-03-19 15:27

Каква е тази мания да купите тяло за 6-7 бимберици и да забучите отпред обектив за кропка за 200лв?

-Защото тоз обектив за 200 лв е уникален на кропката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-03-19 15:42

чак пък уникален...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 15:42

Изобщо не е мания,имам и други обективи,този не съм го купувал сега..а и обектива не е лош,дано оправят фирмуера,но леко се съмнявам[smile]Това не е някаква нечувана досега опция,има я при фул фрейм телата на никон.



Публикацията е редактирана (05-03-19 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 16:14

marrio31 написа:

> Ами минава в кроп режим
> тялото,няма значение дали е
> raw.jpeg..просто чете инфото от
> обектива,че е кроп и автоматично
> превключва и става около 10mpx,четох
> че с някои обективи от други
> производители не минава в кроп,но
> 35/1.8 DX си е никонски.

При сони е подобно по подразбиране. В менюто има една опция дали да е автоматично и като я барнеш си снима като фул фрейм с кропския обектив. По спомен старите никони като Д700 май я имаха тая опция също? Ако я ням моя съвет е да видите дали подобни теми има в ДПревю и никон рмърс. Ако няма пишете там и тука и дигнете възможно най-голям шум. Сони имат и техен форум и там хората пишат, когато има подобни глупости....единственото дето им помага на тия фирми да пуснат фърмуер е огрмно количество негативни коментари и застрашени продажби! Това е езика, който разбират......загубени продажби. Фуджи по подобен начин отказваха да обновят софтуера на X-E камерите, но след като яко ги плюха феновете им по всички възможни медии се притесниха да няма уволнения и хоп излезе фърмуер.....

Между другото е яка опция, защото с повечето кропски обективи ако им махнеш сенниците можеш да снимаш квадрат и дори 4:5 без никакви ядове. А с някои обективи като Сони 10-18 покриваш целия сензор. Макар да не е с блестящо качество нещата са си ок за доста кадри. За 10-18 в 300 грама получаваш зум обектив 12-16/4 за фул фрейм - друг подобен не съществува :-)



Публикацията е редактирана (05-03-19 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 16:21

Същото е при никон дслр,но тук са я резнали тази опция,35/1.8 винетира много слабо и щеше да е екстра за видео..много хора имат и fish eye 10мм за кроп,но ги преправят за фул фрейм,четох доста по въпроса,но за сега няма решение.Не е голям проблем на фона всички други плюсове,но все пак не е лошо да работи и тази опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: uri64   
Дата:   05-03-19 17:04

Имам го тоя никонски кроп 35/1.8 и за мен винетира съвсем забележимо (до степен да не искам да го ползвам) на ФФ - пробвал съм го и на Д3 и на Д610. Лично аз бих ползвал ФФ-ския вариант. А пък ако е за ползване на Z серията направо бих си взел обектива със нативния байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-19 17:52

Ето една тема на boni за 35/1.8dx на фул фрейм тяло.
текст
Иначе много ясно,че ако сега се купува 35мм,този обектив отпада..но и не става дума за този обектив,а за опцията която са махнали от Z серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: victory13   
Дата:   05-03-19 17:54

за всичко си има причина... но ако сте решили да надвиете разума, фокусирайте, леко развийте обектива, снимайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 22:59

Victory13 така ще има ли управление на бленда? При мен СЛР обективите за Сони и Канон фокусират с отворена бленда и затварят блендата точно преди снимката. Нямам опит със Z, но бих предположил, че СЛР обективите ще си работят подобно на на СЛР апарат.

За безогледалните обективи тоя трик работи, но там има настройка в менюто дали да фокусира с отворена или затворена бленда, пък и след фокусиране май почти винаги я затваря блендата, докато си на полуспусък.



Публикацията е редактирана (05-03-19 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   07-03-19 12:29

Няма как да има управление на блендата,няма да стига никаква информация до апарата,все едно си с ръчен обектив,даже по лошо защото Г обективите нямат контрол на блендата от обектива[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: io_bs   
Дата:   07-03-19 18:10

Имат контрол на блендата от обектива... посредством лостчето в байонета [smilie5]
А доколкото помня, Зедките фокусират на блендата, зададена от тялото (до 5.6 - при по-малки отвора си остава на 5.6 и се затваря до избраната бленда точно преди заснемането).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-03-19 14:11

Офф: Снощи тук във ФФ в "Портрет" видях хубави кадри с Z6 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: marrio31   
Дата:   10-04-19 16:52

Тази тема потъна[smile] Някой има ли вече 50/1.8s и 35/1.8s,голяма ли е разликата спрямо G версиите на 1.8,доста ги хвалят гледам..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: dim4o   
Дата:   21-04-19 12:39

Nikon Z6 в Хале 3 - Варна

Лични впечатления на колега от първо лице, мисля че са интересни.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z6 и Nikon Z7 официално
Автор: sohk   
Дата:   26-04-19 12:30

Eye-Detection AF фърмуера се очаква да бъде пуснат на 16-ти май.
Ето и демо - Eye-Detection AF on Z6/Z7 (линка е към фейсбук)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »