Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: Stef1   
Дата:   16-05-18 14:05

И за това, но съм пуснал и едно друго видео, точно за моята цел по-нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: LupusS   
Дата:   16-05-18 14:37

В сайтовете има цели студийни комплекти за около 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: iliyanb   
Дата:   16-05-18 14:42

Mogila, дали някъде съм коментирал това?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-18 15:38

Ами да. Има смисъл да се търси ХСС, въпреки че авторът не знае кога би му потрябвало [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: Stef1   
Дата:   16-05-18 18:13

Lupus, кои са тия "сайтове"? Може ли линк

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: the-rookie   
Дата:   16-05-18 20:24

asahi, това Е всъщност е работа на тока. Специално към светлиния поток в единичния импулс в светкавиците няма решаващо значение защото това е работата при пълна мощност(вектора на активната +вектора на реактивната мощност). При ниско кпд ватсекунди много ама снимки малко. Водещото число показва силата на светлиния импулс. При едната светка е 87 при другата 76(но не е посочен рефлектора) Темата е дълга и за да не отегчавам четящите спирам дотук!



Публикацията е редактирана (16-05-18 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: iliyanb   
Дата:   16-05-18 20:37

mogila, за кое има смисъл да се търси HSS за замразяване на движение или за подсветка? Не ми стана ясно. Би ли споделил?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: Stef1   
Дата:   16-05-18 21:30

The-rookie, напротив. За мен е интересно да чета. Все пак също научавам нови неща, нали това е и целта на форума, освен за дебати. :) Ако и вие имате желание да ме насочите или заедно да стигнем до решение питайте, каквото ви интересува. Фотограф съм по професия, но това не означава, че знам всичко По-скоро желанието ми да се развивам и да уча, мисля, е по-важно

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: asahi   
Дата:   16-05-18 22:15

"Автор: the-rookie
Дата: 16-05-18 20:24

asahi, това Е всъщност е работа на тока. Специално към светлиния поток в единичния импулс в светкавиците няма решаващо значение защото това е работата при пълна мощност(вектора на активната +вектора на реактивната мощност). При ниско кпд ватсекунди много ама снимки малко. Водещото число показва силата на светлиния импулс. При едната светка е 87 при другата 76(но не е посочен рефлектора) Темата е дълга и за да не отегчавам четящите спирам дотук!"

Тази материя преди да ми я обясняваш трябва да я разбираш. Започни с определението за мощност и енергия от физиката за 8-ми клас. После мини на енергията на кондензатора. След това интегрирай Uc(t) за паралелна RC група, чукни си две практически примерчета, свързани с фотографията и оттам можем да започнем да си обясняваме нещата научно.

Ако намериш определение за сила на светлинен импулс ще те черпя реална бира.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: flac   
Дата:   17-05-18 05:21

"Stef1" - правилно си се ориентирал към светките в 1-я пост.
Трябва ти светка с къс импулс.
Аз си снимам засега със сапунерка - това за протокола....

Динафоските Спиидстер - са чук за парите си.
После "Елинхром" - може и да бъркам името.
Бауенс, или както се казват - мисля, че обявиха фалит.
И накрая "Профото" са върха, но там ще трябва да си продадеш някой орган ( Хамънд, Корг, Ямаха и др. )

Много големи Фотографи използват сравнително евтината и качествена светка "Айнщан" - мисля, че е Хамериканска и е около 5-600 доларес. Говорим за къс импулс.

Ако ти се чете, както и някои други преди мен споменаха - важното е:
t-0,5, а по-важното за теб е t-0,1.

Свестните производители на светки обявяват t-0,1 - другите показват t-0,5 и се фукат с глупави числа... И ПРОДАВАТ ЯКО...

"Stef1" - щом си в Чужбина, се предполага, че имаш малко Кеш... може и да не е така, но взимаш си 2 Хамерикански Айнщана с импулс реален 1/6000 - за 5-600 доларес и си ТИ.

Толкова от мен, че стана дълго...

P.S Същото упражнение можеш да го направиш и с портативни светки, но там количеството светлина е значително по-малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: LupusS   
Дата:   18-05-18 16:13

Алиекспрес, Амазон, Ибей .......

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: flac   
Дата:   19-05-18 01:47

"Автор: LupusS
Дата: 18-05-18 16:13

Алиекспрес, Амазон, Ибей ......."


Това какво помогна на Темата, освен че разбрахме, че си много Мъдър и Проницателен... и полезен...
Благодаря, че ни помогна да се сетим - откъде да си купим свещички.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на студийна светкавица
Автор: LupusS   
Дата:   22-05-18 00:01

В това, че отговарям на авторът за въпрос към мой пост по нагоре, от къде може да си купи цяло студийно оборудване в порядъка на 1000 и малко повече лв - цена на един моноблок тук.
Даже се намират сетове на Профото за около 2, 3 хил. долара, а не 7-12 хил лева. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »