Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: uri64   
Дата:   23-05-18 20:53

Ето това е полезен текст [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: Argo   
Дата:   23-05-18 21:54

GDPR ще нанесе повече поразии от щетите във Фукушима

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: te4i   
Дата:   24-05-18 10:02

Спирам да снимам хора от утре, вече ще снимам само животни, природа и неодушевени предмети. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: nyamago   
Дата:   24-05-18 10:27

Argo написа:

> GDPR ще нанесе повече поразии от щетите във Фукушима

Как? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: nyamago   
Дата:   24-05-18 10:33

te4i написа:

> Спирам да снимам хора от утре, вече ще снимам само животни, природа и неодушевени предмети.

Не знам шегуваш ли се, но от много години преди GDPR и тези неща не са ти гарантирани. Ако неодушевените предмети, природата или животните са нечия частна собственост, може да ти трябва изрично съгласие от собственика.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: boni   
Дата:   24-05-18 22:38

И в тоя момент в търговския регистър са публични личните данни на маса народ. Включително и адресите им. Което обезсмисля всичко.
Ако пък тези регистри се закрият - край на журналистическите разледвания. ПАТ-ова ситуация.

Медиапул вече алармира



Публикацията е редактирана (24-05-18 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-18 22:59

Нещо за гейовете или бежанците няма ли в тоя GDPR, така малко изкуствено седи народното недоволство...

поне нещо за Сорос или кем трейлите?



Публикацията е редактирана (24-05-18 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: asahi   
Дата:   25-05-18 01:20

Час и двайсе минути откак действа GDPR и Апокалипсиса не е настъпил. Може да дойде на разсъмване. Някой да снима, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: TheAnswer   
Дата:   25-05-18 08:22

Сватбарският бизнес няма да пострада. Спокойно :) Нали се сещате, че дори да завали порой от оплаквания на ощетени сватове и гости, държавата няма капацитета да обработи такива количества данни.

Може би ще пострадат известни западни влогъри, не задруго, а защото са известни, но те и без това са досадни. :)Тъкмо ще се успокоят малко.



Публикацията е редактирана (25-05-18 08:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: CDman   
Дата:   25-05-18 09:11

И в тоя момент в търговския регистър са публични личните данни на маса народ. Включително и адресите им. Което обезсмисля всичко.
Ако пък тези регистри се закрият - край на журналистическите разледвания. ПАТ-ова ситуация.


Не е чак патова.

Търсенето в регистъра отдавна трябваше да се направи така, че да изисква оторизация с електронен подпис. И също да се въведе и история на тези които са имали достъп до данните.
Така де. Аз имам право да публикувам отчет САМО ако го подпиша с моя ЕП. Ако някой иска да го чете искам да видя кой е. За жалост ТР е тромава институция а и за нея явно този закон не важи. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: b0bb0   
Дата:   25-05-18 20:43

Тромавостта не е оправдание за неспазване на закона. И достъпването с електронен подпис не променя нищо съществено, просто ограничава броя на достъпващите ТР.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-18 21:30

b0bb0 с КЕП могат да ограничат достъпа до кръг лицензирани лица т.е. журналисти, изследователи, адвокати. Освен това може да се пази архив кой, кога и какво е достъпвал т.е. ако аз си вляза, мога да видя кой ми е гледал данните на фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: b0bb0   
Дата:   25-05-18 21:42

Мисля, че КЕП-а не различава журналисти, адвокати и т.н. от всички други ЮЛ и ФЛ, освен ако няма някаква регистрация, както е при НАП и НОИ, и при тази регистрация да се дава достъп или не на базата на някакво професионално удостоверяване. А най-логично е фирмаджиите да проверяват евентуалните си контрагенти, както и съм го правил. Архив/лог може да се направи и без КЕП, например да достъпваш с име и ЕГН (които ги има вградени и в личните КЕП, за фирмените не мога да проверя в момента) и да знаеш, че щом достъпваш, то достъпената страна ще знае за това. Така е честно. Пак възникват евентуални проблеми с данните в този архив/лог, ама нали за това има учени хора, да го измислят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-05-18 23:18

Шоуто е пълно, всички са пропищели, все едно е краят на света. А като се замисли човек, GDPR дори не е изцяло нова регулаторна рамка, а модернизирана такава от 1995г. Любопитен съм колко от "експертите" по GDPR са предоставяли и преди това услуги за съответствие с нормативната рамка и защита на данни. Че много "спецове" се нароиха, много мъдри думи изговарят. Поне едно ISO 27001 да имаха зад гърба си, а то... в мътна вода най-лесно се лови риба.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: CDman   
Дата:   28-05-18 13:28

От сайта на ТР:

Съгласно чл. 13, ал. 9 от ЗТРРЮЛНЦ, когато в заявлението или в приложените към него документи са посочени лични данни, които не се изискват по закон, се смята, че предоставените ги лица са дали съгласието си за тяхното обработване от Агенцията по вписванията и за предоставянето на публичен достъп до тях.

Демек проблема не е техен. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-05-18 03:13

Ако се върнем в началото на темата, може ли някой да обобщи какви са проблемите, които възникват за даден фотограф с промяната на този закон, било то професионалист или любител? Не какво би могло да се случи, а по какъв начин фотографът бива ограничен? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-05-18 09:35

Щом трябва да се обобщава - никакви проблеми не възникват за фотографите и никакви нови ограничения не се създават.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: asahi   
Дата:   29-05-18 12:35

Седмото мнение в темата казва същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-06-18 12:53

Аз пък съм доволен от тоя регламент. Напоследък всякакви трейдъри и брокери ми звъняха, някой някъде ме е профилирал и ми раздава данните наляво и надясно, без да ме пита. Добре, ама от няколко дни, откак влезе регламентът - край, тишина и спокойствие. Същото е със спамът в пощата ми, рязко намаля.
Лично аз мисля, че подобен регламент е полезен и най-ценното в него е, че вече ще можеш сам да управляваш личните си данни и да контролираш, кой как ги събира, на кого ги предава и за какво се използват. Можеш да изискаш от съответния администратор, да ги и изтрие от базата си данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: landstar   
Дата:   01-06-18 13:13

Чл. 99 от Регламента гласи: Когато снимате модел й давате да държи табела "Съгласна!".

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-06-18 13:16

Какво го касае един фотограф-ако ще сключва договор с клиентите си, трябва да съхранява и администрира личните им данни (Имена, ЕГН, тел. номер,мейл, адрес) според регламента.
Обаче друго си мисля- вземете и го прочетете, и на български го има, във ваш интерес е и като субекти на лични данни и като юридически лица, ако има такива тук.
Иначе ще продължаваме да четем глупости от сорта:

“полека лека антиутопиите стават реалност.
даже не е полека лека...[smilie21]

“Добре че навремето не е имало подобен закон, че имаше да се чудим как изглеждат Ботев, Вазов, Яворов, Бенковски, Левски .... [smile]

“Обществото се е побъркало по американските тъпотии...” ( нищо, че регламентът си е чисто европейска инициатива и точно американците му се мръщят най-много)

И да не изреждам оше бисери от темата, че не е смешно, ами направо трагично ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: asahi   
Дата:   25-06-18 15:26

Първата жертва на GDPR в България

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: lamerko   
Дата:   25-06-18 15:37

А, дефинирайте "жертва". Засега има само сигнал, който не може да бъде обработен от компетентни лица, понеже липсват такива. Да не говорим, че тук е доста мътилка - имало само табелки за камери, но дали има камери, дали са заснели някого и най-вече - дали информацията НПРАВОМЕРНО е споделена - това май остава в сферата на догадките. Колкото и да ми се иска и на мен да пропадне Ибердрола, вероятно няма да е това начина...

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: b0bb0   
Дата:   25-06-18 20:47

Едва ли "българското дружество на "Ибердрола", което е сложило камерите има 31.2 милиарда евро оборот, тъй че...

Освен това, Законът за частната охранителна дейност казва, че "охраната на имуществото може да включва... и/или извършване на видеонаблюдение при спазване на Закона за защита на личните данни, и/или мониторен контрол".

Необходимо е "чрез информационни табла, поставени на видно място, гражданите се уведомяват за използването на технически средства за наблюдение и контрол". Не се казва какво да пише на таблата, тъй че "фотокапан" не е забранено, пък и е пределно ясно. Трябва само да е поставено на видно място, например преди влизане в имота.

Собствениците/охранителите са "длъжни да осигурят достъп на органите на МВР и на Държавна агенция "Национална сигурност" до информацията, с която разполагат, включително съдържаща се в записи от видеонаблюдението, за извършено, извършвано или подготвяно престъпление или нарушение на обществения ред, незабавно при узнаването и и/или при поискване от съответните длъжностни лица."

Собствениците/охранителите е достатъчно да са си написали три листа документи, според които "записите от техническите средства за видеонаблюдение се съхраняват в регистър "Видеонаблюдение" два месеца след изготвянето им."

Не им симпатизирам на собствениците, но на първо четене много шум за нищо и не са сгафили нищо, поне в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвят нов закон за защита на личните данни
Автор: asahi   
Дата:   25-06-18 21:01

Тънката разлика е между "ще бъдат предоставени" и "ще осигурят достъп".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »