Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mishonti   
Дата:   08-07-22 23:55

Много учени, много научни институти, много единодушие по темите за глобалното затопляне, пък климатични промени колкото искаш, болести, глад, пандемии, бедствия, дори не мога да видя кое е наред! Учените може да си стигат до каквито си искат изводи, важното е какво се случва в момента. Всичко е с краката нагоре. Пък голям глад и депресия почукват на вратата. Какво казват най-уважаваните университети и научни институти по темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yosssarian   
Дата:   09-07-22 02:00

През втората половина, и края на 60-те, редица правителства и международни организации бият тревога във връзка със застудяването, забележете, на климата....предвещават трудни времена, студ, глад и мизерия...нов ледников период започва просто и това е! И така до средата на 70-те....Сега отегчено гледаме (слушаме) страна "В" на същата плоча....Сега пък се затопляме някак си....
Преди време си разглеждах снимките от пещера Магурата...Рисунки на танцуващи хора (жените са с къси поли, над коленете, ръцете сплетени над главата), разни животни...но освен крави, кучета и елени, там има и екзотични видове - жирафи и птици - щраус или ему...Какъв ли е бил тогава климата по нашите земи, за да има такива рисунки....
Климата никога и никъде не е бил константен, и няма да бъде. Независещи от нас явления като прецесия, нутация и други разни диктуват тези промении....Вселенски закони просто. Но темата с "глобалното затопляне" е адски удобна (щото е манипулативна по своята същност) за прокарване на различни внушения, от разни хора, за различни цели.....Прави ли ви впечатление рязката нетърпимост към всяко мнение, което дръзва да се усъмни за миг дори в правилността на идеята за климатичните промени и ролята на човешката дейност?
Не старите коли застрашават климата, а възпитаването в ненаситен консуматорски дух на хората (купи-хвърли, купи-хвърли...) е по-реалистична заплаха....

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   09-07-22 07:13

Значи: "Не старите коли застрашават климата, а възпитаването в ненаситен консуматорски дух на хората (купи-хвърли, купи-хвърли...) е по-реалистична заплаха..."
Нещо не се връзва. Човешката дейност не се отразява на климата (първата част от написаното) или се отразява на климата (чрез безконтролно консуматорство) според цитираното? Не може да е и двете [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: doktora   
Дата:   09-07-22 10:50

Първо,колко от вас си направиха труда и отделиха време за да изгледат клипчетата?Явно,само няколко.
Imaginarium ,ти не си от тях,съдя по написаното.
Yosssarian -с теб мислим еднакво и точно там е разковничето-климатът и Земята като цяло са изменчиви.Може да видите(за тези,които не са гледали),че преди млн.години двата полюса са били тундра с блата и пълни с животни.А пък америките са били с ледници.Това е ДОКАЗАНО!!
Точно обратното на сега!!
Има си цикличност и според мен някакви божествени или вселенски(малък ми е капацитета!)експерименти...
А за кинескопите-знам,че технологиите се развиват,ама знам,че старите телевизори караха по 15-20 години,а сега ИСКАТ да ги връткаш на х 4-6 години.А сега ми кажи къде е икономическата ефективност?Да не говорим за екологичната?!
Корпорациите решават за всичко.
Yog ,изгледай видеата и си отговори сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Imaginarium   
Дата:   09-07-22 11:18

doktore, не вникваш в написаното...Жив и здрав бъди [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: doktora   
Дата:   09-07-22 11:41

Imaginarium ,напротив!Ти си го написал правилно-не може да се приспособи населението с тези темпове.Но така е изгодно на върхушката.
Аз отивам да снимам със старата си техника...
И ти бъди!!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   09-07-22 14:00

Докторе, някои сме ходили на училище и се образоваме по старомодния начин. Клипчето е за по-непретенциозни.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-22 15:14

Yog: "doktora, не мисля че е преувеличено да кажа, че в средите на учените от най-уважаваните университети и научни институти, тези които смятат че дейността на хората ускорява глобалното затопляне и тези, които не смятат, се отнасят 99 към 1"


https://thumbs.dreamstime.com/z/earth-night-view-city-lights-showing-human-activity-europe-space-eu-


Нощните снимки на Земята илюстрират добре какво е въздействието на хората върху климата. Зад всяка светлинка има милиони хора с милиони автомобили, консумиращи продукти, произведени в милиони фабрики и транспортирани през океани.

Виждат се гъстонаселените зони около Неапол, в северна Италия, Англия, Бенелюкс, Кайро.

Такъв огромен пренос на енергия и материя към и във атмосферата генерира човекът днес в сравнение с пърдящите динозаври преди много години. А изригващи вулкани и горски пожари е имало винаги, ще има и в бъдеще, този фактор не е точно цикличен.


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: nyamago   
Дата:   09-07-22 15:33

> "Зад всяка светлинка има милиони хора с милиони автомобили, консумиращи продукти, произведени в милиони фабрики и транспортирани през океани..."

Ами да ги махнем тия милиони коли и фабрики, бе? И най-вече - тия милиони хора: да ги изтрием и да спасим Планетата! [smilie10]
(Не се шегувам, има си И такава 'наука' и май точно по нея ни кукловодят напоследък...)

= = = = end of off-topic = = = =
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   09-07-22 16:21

Да познаем къде са най-екологични?



И със сигурност не произвеждат електроавтомобили и ДСЛР.


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: espergaro   
Дата:   09-07-22 16:34

След като минахме през науката, глобалното затопляне и V-oсмаците, ще го бъде ли dslr-a или не. Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yog   
Дата:   09-07-22 18:29

doktora, би ли ми посочил кой уважаван учен твърди, че няма цикличност в климата на Земята? Това е ДОКАЗАНО!, казваш ти. Да, доказано е от същите учени, на които не вярваш. Но точно за това им вярваш, защото пасва на теориите ти. Фактът, че на Земята има цикличност на климата е широко известен. Това, което ти казват учените днес (които са напълно наясно с цикличността и са я изследвали, за да стигнат до днешните изводи) е, че никога не е наблюдавана толкова бърза промяна, колкото в момента. И че има неестествено натрупване на точно определени химични елементи и съединения, пряко свързани с човешката дейност.

espergaro, няма да ги бъде в дългосрочен план. Ще си снимаме с тях още 5-6 годинки, но това за разлика то старите филмови апарати е електроника. Без нови модели, нови бройки от старите и съответната поддръжка, ще се разделим с нея рано или късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-22 18:48

nyamago: "= = = = end of off-topic = = = =
[beer]"


Слушам и изпълнявам! [smile]
Очаквам и останалите да изпълнят заповедта.

= = = =

А по темата: SLR най-вероятно ще надживее DSLR точно заради електронните компоненти, за които споменава Yog.

И в бъдеще винаги ще има майстори за SLR, но възстановяването и поддържането на DSLR ще бъде практически невъзможно, за съжаление. Същото по същите причини ще важи и за безогледалките и телефоните и най-вероятно за това, което ще последва след тях. Важи и за автомобилите, след като бяха напълнени с електроника в края на 70-те година. Вижда се и от дефиницията/разбирането за ретро автомобил.



Публикацията е редактирана (09-07-22 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: espergaro   
Дата:   09-07-22 18:53

Yog, то след 5-6 години и нас може да ни няма. През 2018 г. представял ли си си живота днес. Фирмите може пък да пускат по един dslr на 10 г. като някаква мега-гига хипстърия за маняци. Ако ли пък не, ще снимаме с тамагочита, всичко ще ни е на фокус и няма да има тръпката да се чудиш имаш ли кадър или не.



Публикацията е редактирана (09-07-22 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Julius   
Дата:   09-07-22 19:00

espergaro написа:

> След като минахме през науката,
> глобалното затопляне и V-oсмаците,
> ще го бъде ли dslr-a или не. Мерси.

Ами да си отива, къде е драмата тук?! [smilie7]

Една пластмасово-електронна играчка бива заменена от друга не по-малко пластмасово-електронна играчка! Разбирам "качествения" скок навремето, когато филмовите апарати бяха заменени с цифрови и вносителите почти спряха да внасят филми, особенно диапозитиви, а мен лично (въпреки цената) ме кефеше да си снимам на Провия и Велвия... а сега какво толкова - една пластмаса си отива, за да дойде следващата пластмаса?! Голяма работа... ами нали утре и тя ще бъде заменена...

п.п.
Навремето като направих Рийдър ООД със съдружника ми първи вкарахме Киндъл в България (и го популяризирахме благодарение на съвместните конкурси с Наука БГ) - срещу мен наскачаха много хора: че истинската книга била хартиената, че тия електронни боклуци не стрували и т.н. Ми хубаво, ама какво се оказа накрая - че в един момент мнозинството хора почнаха да ми благодарят, заявявайки че пак са почнали да четат толкова много, колкото и в ранните си години! И аз до последно снимах на филм, и аз си харесвам (и до сега) хартиените книги, но в крайна сметка позитивите от новите технологии се оказаха повече (защото като тръгна за повече дни в планината не мъкна тежки томове, а само 1 четец)! В крайна сметка носителят се оказа ирелевантен, важното е съдържанието да стигне до читателя! Та и със снимките - с какъв точно инструмент си я запечатал - цифров, аналогов, пинхол...!? - толкова е все тая, че няма накъде повече! Единственото важно е снимката да стигне до зрителя (и да предаде посланието на автора)! Това е всичко, което има значение, останалото са досадни подробности......

п.п.п. Дори да приемем, че Дслр-а има някакви безспорни преимущества пред безогледалките - бъди сигурен, че съвсем скоро ще бъдат преодоляни! Така както и в началото филмът също имаше редица преимущества спрямо матриците (реално дори и сега някои филми продължават да имат преимущества, но...) така че няма за какво да съжалявате или тъгувате! [smilie3]

[beer]



Публикацията е редактирана (09-07-22 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   09-07-22 22:15

Може би и магарето има някакво предимство пред мотокултиватора, но от десетина години в наше село няма ни едно магаре.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-22 22:40

asahi: "... но от десетина години в наше село няма ни едно магаре."

Колкото и да чистим кармите си, не е сигурно, че ще се преродим отново в магарета.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: victory13   
Дата:   09-07-22 22:43

На първо четене, поне 5 киндъла съм купил от вас! [beer] ... просто сте ми наблизо...

Обаче моя dx го взех късно есента 2010-та от другата фирма, която предлагаше киндъли също тогава... но не ги виждам, а не мога да се сетя как се казваше. Много време мина, а кучето не мре [smilie18] ... смених му само батерията преди 3 години...
Тъй ще бъде и с архивния никон, дето разнасям и сега с удоволствие [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: asahi   
Дата:   09-07-22 22:44

Хората не се прераждат в животни, но за всеки случай ще тренирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Julius   
Дата:   09-07-22 22:54

victory13 написа:

> На първо четене, поне 5 киндъла съм
> купил от вас! [beer] ... просто сте ми наблизо...
> Обаче моя dx го взех късно есента 2010-та от другата фирма,
> която предлагаше киндъли също тогава... но не ги виждам,
> а не мога да се сетя как се казваше. Много време мина,
> а кучето не мре [smilie18] ... смених му само батерията преди
> 3 години... Тъй ще бъде и с архивния никон,
> дето разнасям и сега с удоволствие [shtrak]
[beer]

Надявам се си останал доволен от обслужването? Иначе ДХ-овете са невероятни! [smilie24]

Година или две по-късно вкарах и канадския Джетбук /на Ектако/ - идеята беше да заменим ученическата/студентската раница с 1 устройство. Канадците ми казаха - ако намеря и 1 учебно заведение да го адоптне, ще пратят хора за локализацията му... срещах се с директори, декани - е, не се получи! И след 4-та или 5-тата година го продадох бизнеса, но тоя който купи сайта от мен го съсипа - аз си имах журналист, който следеше новините и качваше редовно статии, докато новия собственик се опита той да върши тая дейност (без журналистически и дори елементарни езикови познания) и прогони аудиторията. Както и да е... не му е мястото на това тук.

Следващото ни прераждане може да е в мотокултиватори, кой знае?!

Май ще се молим да се преродим в Дслр-и! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: h_bio   
Дата:   09-07-22 22:55

Технологиите поевтиняват и се ъпдейтват, което води до естественото следствие да не гледаш един телевизор 15 години. Трайността на продуктите е съобразена с това. А сега си помисли, докторе, колко щеше да струва телевизор натъпкан с функциите и технологиите на днешните телевизори по 400-500 лева в годините, за които говориш?
Важи и за фотоапаратите. Колко щеше да струва по времето когато излезе Канон 5д (фул фрейм клас "ентусиаст") ако можеше да има функциите на един днешен представител на тази категория камери, плюс компактността и т.н.?

Преди да ме обвините в "модернизъм" (което явно е мръсна дума и минимум илюминатско) ще уточна, че още си снимам с 50д и в момента даже ми е единствената камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: petervassilev   
Дата:   09-07-22 23:02

"Хората не се прераждат в животни, но за всеки случай ще тренирам."

Тренировката може и да помогне.

Ако създаваш повече карми, отколкото чистиш, вървиш надолу. И обратно. Така казва гуруто.


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ZENON   
Дата:   10-07-22 00:24

h_bio
Трайността на продуктите е съобразена единствено с желанието за повече кинти в касичката. Отнася се за всичко произведено в момента.
В ЕС се промъкват идеи това да приключи и слава Богу.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-22 02:53

> nyamago: "= = = = end of off-topic = = = =
> [beer]"

>
> Слушам и изпълнявам! [smile] Очаквам и останалите да изпълнят заповедта.

Не, бе - това беше за мене: че дотук спирам да спамя.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Yosssarian   
Дата:   10-07-22 02:58

- Yog :'Нещо не се връзва. Човешката дейност не се отразява на климата (първата част от написаното) или се отразява на климата (чрез безконтролно консуматорство) според цитираното? Не може да е и двете'
Е, то пък много сложно ти се стори - Безконтролното консуматорство (характерно е за последния един век) е може би някаква заплаха, а не човешката дейност въобще(такава е имало хилядолетия наред)...
По темата - нека DSLR умре тогава, когато му дойде времето - тихо, с достойнство.....заслужено е.....Другото е евтаназия, ама май е твърде рано.....
Напоследък се захласвaм по vintage твърди ръчнофокусни обективи - Zeiss, Asahi Optical Corp.(Pentax), - от 60-те (Zeiss Pancolar, Tessar), 70-те (Pentax M), 80-те (Pentax A)-те и други....и си мисля, ако си изкачил върха на планината, по-нататък какво следва??? И какъв точно е прогреса, така наречен, по отношение качествата на "стъклата", има ли въобще такъв? За матриците, алгоритмите и прочие елктрониката - ясно, ама аз за стъклата питам - замяната на радиоактивните соли на тория с калциев флуорид (или каквото там слагат сега, ако въобще нещо слагат), направи ли оптиката по-добра? Кое всъщност е прогреса??

- ZENON:"В ЕС се промъкват идеи това да приключи и слава Богу."
И моя напрегнат слух наскоро дочу това - дано да е вярно.....крайно време беше.....Но съпротивата ще е ожесточена, мисля си.....



Публикацията е редактирана (10-07-22 03:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »