Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-18 14:49

Пак казвам - края на ЕРАТА на ДСЛР не значи края на системата - подчертал съм го... не четете толкова избирателно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sherbit   
Дата:   03-09-18 14:50

Важен е крайния резулатат. При някой той не е за хвалене.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: pumabg   
Дата:   03-09-18 15:01

Тенденцията приятелю не се е променила от години... Бездарието и плиткоумието продължава да диктува и да реди „новите трендове“... А хората, които създават фотография и снимат не заради фотоапарата а заради самата снимка, мълчат все по силно...
Продухахте ушите тук с тия нови велики технологии пък аз не съм видял един кадър, който да ме остави без дъх ако щеш чисто технически…
На времето поне се говореше за някакъв краен резултат даваха се примери… Сега кой да даде пример – ти ли ? охлюфа или някой друг от „daily razbirachite “ ?
Само цитиране на чужди мнения и повърхностни изводи…
По зле сте от жените, честно ! Не знаех, че има толкова мъже приказвачи, дето живота им се свежда до чесане на езици по цял ден…
Баси сиксуалната революция, баси чудото…


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   03-09-18 15:09

По-интересното за мен от тук насетне е с какъв темп ще се развива DSLR сегмента. Дали ще има нови обективи за тази система, дали ще се правят нови тела през шест месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: stef7   
Дата:   03-09-18 15:35

Основно пазара ще определя по-натаъшното развитие на DSLR. Ако има интерес и далавера за производителя ще има повече тела, но нова оптика все по-малко вероятно. Пренаситено е с обективи. Ако няма интерес виж Сони и ще ти стане ясно.


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: philip   
Дата:   03-09-18 16:06

Пума, жените винаги са по-добре и по-напред от нас /от дългогодишен опит го казвам:)/, иначе с другото съм съгласен!

Колко пъти някои предвиждаха края на света, пък видиш ли още не е дошъл[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 17:04

Ако някои съфорумци с високо мнение за себе си отлепят поглед от пъпа си и се поогледат малко, ще видят, че има и други добри фотографи (освен техните скромни особи) и че доста от тези добри фотографи снимат отдавна само с безогледалки. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-09-18 17:24

Краят на ерата на DSLR ще дойде, когато при разглеждане на 100 снимки (ако са повече ще е по-добре, ще имаме по-добра представителна извадка) от галериите на Фото форум избрани на случаен принцип имаме над 50 % снимани с безогледалки. [smilie7]

Това е конкретно за България, (въпреки, че има и съфорумци извън страната) тук ерата ще продължи по-дълго.

Всички тези спорове са безсмислени, снимайте си с кеф и толкова.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 17:34

Аз не вярвам, че фотофорум може да бъде взет като представителна извадка. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: idivanov   
Дата:   03-09-18 18:41

Някои тук изглежда имат ясновидски способности, освен фотографски и смело предсказват бъдещето..., но това е бъдеще и може би, но със сигурност няма да е скоро[smile] [shtrak][shtrak][shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sherbit   
Дата:   03-09-18 19:16

Фаст ако сега си купувах техника щях да си взема А7 + Zeiss 24-600. Универсално /за моите нужди/. Техниката да се сменя, когато работи не виждам смисъл за любител.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: philip   
Дата:   03-09-18 19:46

sherbit: "Важен е крайния резулатат. При някой той не е за хвалене." [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Като при мен! [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sherbit   
Дата:   03-09-18 19:53

Не като при теб. Като при някой потребители, които купуват щото да купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: swqaz   
Дата:   03-09-18 20:03

Аз откакто се махнах от Никон не мога да направя ни една снимка като хората. Подлъгах се. Сега поредното ми хоби умира с огледалото. Както и фотографията като цяло. Не знам какво се радвате всички на безогледалките. Аз ще го преживея, защото ми е само хоби, да му мислят професионалисти и артисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: agop4o   
Дата:   03-09-18 20:12

Теб swqaz те знаем че не можеш да снимаш[smilie18] [smilie18]Въпроса е каква е ползата за някои ако огледалото хлопне кепенца.Това им отваря вратата към невероятните кадри ли що ли


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: azbota   
Дата:   03-09-18 21:04

За едни край, за други начало [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: stef7   
Дата:   03-09-18 21:25

На мен лично ми е интересно как се развива техниката. От чисто инжинерна гледна точка е много приятно да гледаш как различни технически решения се усъвършенстват и дори довеждат до съвършенство. Как се появяват и измислят нови.

Да знаеш накъде вървят нещата има и икономическа страна. Може да е полезно за портфейла. Питай магазините за употребявана фототехника колко пари са изгубили при преминаването от филм към дигитални камера. Колко от тях оцеляха при прехода, колко гиганта на фото/кино индустрията се сринаха в прахта. Като КОДАК...

За отделният човек загубите са по-малко - моите възлизат на около 1500$ но все пак не са за пренебрегване.

Към художествената страна на фотографията промените нямат отношение разбира се, но във фото форум могат да се коментира всичко свързано с фото/видео и както се вижда художествената страна заема една много малка и скромна част. Просто е достатъчно да се прочетат темите от първа страница.

Само не ми е ясно какво ги дразни толкова това творците. Да си творят и да не четат форума. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 21:35

Шербо, аз съм с първата а7 от 4 год. Скоро му се счупи затворът и бях на един клик да си поръчам а7RII, ама пък викам, бе я един нов затвор за 150 кинта.
И после си отворих една биричка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mbs   
Дата:   03-09-18 21:52

Аз пък съм с един як Пентакс от 9 години на близо 50 000 сработвания на затвора. По принцип му дават 100 000. Някой откарват до към 300 000. С моите темпове близките 10 години не се очертава смяна... може и 20 или 30 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 21:59

Аха. Моя се счупи на 12К кадъра !

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: swqaz   
Дата:   03-09-18 22:10

Едно време имаше фотография. Сега умира с последните дслр-и. Още като се цифровизираше започна да умира, но поне имахме оптичен визьор досега. 24/7 гледахме света през оптичния визьор, само в банята и морето влизахме с очила за плуване. А сега какво? Цифров! Ще повърна. Ами пинга? Пинга е контролния истрел в главата на фотографията. Само ние изпитвахме удоволствие от снимането, за жалост. Сега никой не изпитва удоволствие от фотографията, дори тези, които изпитват удовоствие от нея. Не ми се говори ...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 22:14

Кви очила за плуване, къв пинг, бе? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: pumabg   
Дата:   03-09-18 22:17

Опитва се да вкарва някакъв сърказам ама не му се получава... Прегрял е горкия - като Понитата... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: swqaz   
Дата:   03-09-18 22:20

Много милисекунди е пинга от птичката до окото през електронния визьор. През оптичния бавеше по-малко. Светлината се оказа по- бърза от тока. Сега карат диджеите по сватбите да пускат блус за хорото, за да могат фотографите да виждат движението през визьора. Все едно не сте виждали. Няма фотография вече. И удоволствие няма. Само ние знаем за какво става въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-18 22:29

Ко, ко ?
Тук съм с един мой приятел невролог. Той пък е направо потресен !! [smilie18]

Да поясня, потресен е от тая част с пинговете и окото.



Публикацията е редактирана (03-09-18 22:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »