Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: iasen2   
Дата:   10-04-18 15:54

Аз досега съм видял само един колега професионален фотограф да мине на сони.

Ентусиасти не коментирам, щото на тях паничката им е друга.



Публикацията е редактирана (10-04-18 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: philip   
Дата:   10-04-18 17:25

Имаше доста пророчества за края на света, добре че не се сбъднаха... Иначе всичко си има начало и край, та като дойде този на DSLR-ите с тях ще се обзаведат любителите и някои АРТаджии, не го мислете[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Pac   
Дата:   10-04-18 17:31

To че още доста години ще се ползват DSLR е ясно, въпросът е колко време още ще се произвеждат такива. Говоря най-вече за високия клас. В ниския може да останат като някаква по-евтина алтернатива още някое десетилетие.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   10-04-18 18:54

Факта е, че Nikon и Canon тази година трябва да пуснат ФФ mirrorless, пазара го иска. Как точно ще го балансират като съвместимост с наличните стъкла е отворен въпрос.

Дали пускането им ще замести високия клас DSLR-също. Не съм убеден че mirrorless е озрял до нивото да може изцяло да замени D5/D850 или 1DX Mk2 и 5dmk4, но ще поживеем и видим.

Колкото до наличните DSLR-и: те са предостатъчно добри за почти всеки и примерно от към сигнал/шум почти няма място за развитие с този тип сензори. Мирърлесс нямат толкова място за развитие в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-18 19:12

Всяко ново поколение матрици показва, че има накъде да се ходи в съотношение сигнал/шум - често с приятни скокове. Със сегашната ми кропка правя читави кадри на 10к ИСО - тепърва идва следващо поколение, ще видим още по-приятни неща :)

Сега дали Канон и Никон ще пуснат ФФ безогледалка ТАЗИ ГОДИНА - не знам, но все си мисля, че на първо време няма да е фатално и да не са ФФ, просто да са еди съвременни играчки, а не орязани изкуствено...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: philip   
Дата:   10-04-18 19:32

Изобщо желанията ни да сме в крак с техниката, модата, съседа, колегата (и рекламите помагат[smilie3]) движат икономиката и в това няма нищо лошо! Бедите идват, когато се намесят и законодателите (с Еко, Био и пр. мотиви) и току виж DSLR-ите се окажат шумни, вредни (не питайте защо)...[smilie11][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-04-18 20:07

добре

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: localhost   
Дата:   11-04-18 06:49

Ходих да си хвърлям голямата тухла, все пак е стар ДСЛР. Ами то няма място - хвърлени всички стари А7-ци, че излязла новата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-18 17:09

Автор: StraightEse
Дата: 10-04-18 12:07
Нов месец, нова тема как DSLR-ите умират. Човек ще рече, че сони са ви обещали големи отстъпки за количество постове. Ще е добре сони фен бойчетата да си понабият в промитите мозъци, че както на тях тази систеча им е удобна и идеална, така за други хора това удобство дават DSLR и други марки. Това не прави никой консервативен, нито тесногръд. Напротив, вие се излагате като кифладжии.


Хайде първо да се научиш да снимаш, след това да пораснеш, пък после да се изказваш като експерт! [smilie5]
Откъде-накъде Сони трябва да се набутват с отстъпки, след като безогледалки правят всички - включително Канон и Никон?
А кифладжиите, които се опитваш да обидиш, са най-добре от всички - винаги ще има гладни, а на кифлите ни байонет трябва да се сменя, ни работна отсечка, ни система обективи. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-18 17:18

Автор: papi
Дата: 10-04-18 15:33
аз съм започнал да снимам с слр,минах след това на дслр(висок клас) и не смятам да се отказвам от дслр и вбъдеще


Правилно! Като ти гледам снимките, техниката е последното нещо, което те ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-18 17:25

Автор: iasen2
Дата: 10-04-18 15:54
Аз досега съм видял само един колега професионален фотограф да мине на сони.


Ако бях професионален фотограф, щях да се обидя, че ме наричаш "колега".

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: StraightEse   
Дата:   11-04-18 17:46

chrisnoch, човече дето явно снимаш по начин, от който те е срам да качиш каквито и да било снимки в профила си, научи се да четеш и разбираш написаното, и чак след това коментирай. Аз нямам претенции да съм какъвто и да е фотограф, снимам си за удоволствие, е редките случаи, когато имам времето за това. Просто ме дразни начина по който няколко души снимащи със сони скачате да се обяснявате как вие сте най-великите и всички останали са толкова консервативни, ограничени и какво ли още не, защото друга марка им допада повече.
Сега снимам с d7200 и се замислям евентуално да го сменя с d850 (не, че ще стана велик фотограф, но ще си направя кефа). Пък след две-три години, когато сони пуснат A7 XIV с бутон "шедьовър" и фокус по третото око, може и да си го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: iasen2   
Дата:   11-04-18 18:32

chrisnoch , никога не съм ти казвал колега и едва ли ме интересува мнението ти. Дръж се поне прилично, ако искаш да те уважават.
Колеги наричам хора, дето уважават работата на другите.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: DAOSA   
Дата:   11-04-18 18:41

Този chrisnoch токова ли е велик ,че във всяка тема ръси компетентно мнение но само в една посока.И всички други инакомислещи са невежи.[smilie9] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Chipsy   
Дата:   11-04-18 18:46

написа:

> Този chrisnoch токова ли е велик ,че
> във всяка тема ръси компетентно
> мнение но само в една посока.И
> всички други инакомислещи са
> невежи.[smilie9] [smilie23]

Не, просто не си пие хапчетата навреме [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Явно само Сони му е по джоба и опищя гората колко са велики [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: DAOSA   
Дата:   11-04-18 18:51

Ахааа, сега разбирам.Г- Ночев , пийте си хапчетата моля , че и кибрит да отворя и оттам може да изскочите. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-04-18 18:56

chrisnoch, вкарва баланс! [smilie5] От време на време е необходимо да осъзнаваме кои сме, какво можем и какви ги ръсим по форумите.
Не се сърдете![beer]



Публикацията е редактирана (11-04-18 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   11-04-18 22:10

Другарят Ножчев е така с поведението по една прозаична причина... вероятно.
Моята хипотеза-диагноза е язва на дуоденома, възникнала в следствие на стреса от непритежание на новото SONY A7R (N-ти модел). Пациентът разполага само със SLT модел а57 и колцина Минолта стари обектива.
Професионалният ми съвет е да се почива повече, желателно сред природата и да се приемат повече течности и алкални храни.
[smilie3]
p.s. ако бяхме приятели, бих посъветвал другаря Ножчев, да опитва по-често късмета си в официално допуснатите хазартни игри, наречени "Национална лудария"!
[cool]



Публикацията е редактирана (11-04-18 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-04-18 00:30

"Автор: Medium-Fuji
Дата: 11-04-18 22:10
Моята хипотеза-диагноза е язва на дуоденома.."

Пише се "дуоденум" от латински "duodenum"(дванадесетопръстник). За "дуоденОм" получавате 3-ка по анатомия, и то ако професорът е Ваш човек, и 2-ка по български, дори и учителката да Ви е стринка !

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-04-18 01:11

Дааа,....
Разбра се кои са пациентите, похапнали с охота гъби психотропни.

Двойки и тройки, раздавайте на авторите на статиЙ в нетя, откъдето съм копействал.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-04-18 01:13

Довиждане, на безогледалкажиЙ.
Отивам да упдейтна ЗАУ-ту.
Нали сме дай-харт ДеЗеЛар-кажиЙ, требва си, за да удължим агонията.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-04-18 01:29

"Двойки и тройки, раздавайте на авторите на статиЙ в нетя, откъдето съм копействал.."

Пич, не ти ли стигнаха силите да измислиш нещо сам?
Каква креативност !! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-18 02:56

Автор: Medium-Fuji
Дата: 11-04-18 22:10
Другарят Ножчев е така с поведението по една прозаична причина... вероятно.
Моята хипотеза-диагноза е язва на дуоденома, възникнала в следствие на стреса от непритежание на новото SONY A7R (N-ти модел). Пациентът разполага само със SLT модел а57 и колцина Минолта стари обектива.


Не съм ти нито другар, нито НоЖчев!
Все още нямам язва на нищо, но може и да получа, докато чета бисерите на анонимни ологофрени.
Не знам кога си тършувал из къщата ми, но трябва да е било отдавна, защото преди повече от 2 години подарих легендарния А57 барабар с обективите. В момента не снимам със Сони, а с Панасоник. Утре може да реша да снимам с нещо друго. Нямам SONY A7R, защото не ми трябва. Ако ми затрябва, ще си го купя, без да те питам какво мислиш по въпроса.
Ти изобщо откъде се пръкна? С профил на 2 месеца, а вече се опитваш да пикаеш срещу вятъра. Умно! [smilie5]



Автор: StraightEse
Дата: 11-04-18 17:46
chrisnoch, човече дето явно снимаш по начин, от който те е срам да качиш каквито и да било снимки в профила си, ...


Аз снимки не качвам - ни тук, ни другаде. Въпрос на личен избор.
Ти също не качваш - тези 62 неща в профила ти са всичко друго, но не и фотографии.



Автор: StraightEse
Дата: 11-04-18 17:46
... Сега снимам с d7200 и се замислям евентуално да го сменя с d850 (не, че ще стана велик фотограф, но ще си направя кефа). Пък след две-три години, когато сони пуснат A7 XIV с бутон "шедьовър" и фокус по третото око, може и да си го взема.


И с Nikon D5 да го смениш - все тая! Котенцата няма да започнат да позират по-добре. [smilie18]
Апропо, всички Никони имат по два бутона "шедьовър", ама няма да ти кажа къде са. [smilie5]



Автор: iasen2
Дата: 11-04-18 18:32
chrisnoch , никога не съм ти казвал колега и едва ли ме интересува мнението ти. Дръж се поне прилично, ако искаш да те уважават.
Колеги наричам хора, дето уважават работата на другите.


Има си хас да си ми казвал "колега"! Нямаше да го понеса! [smilie18]
Аз се държа прилично. Между "прилично" и "язвително" има огромна разлика, която ти явно не схващаш.
Много уважавам работата - включително тази на циганките, дето метат улиците. Не понасям обаче хора, чиито претенции многократно надхвърлят възможностите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-04-18 03:57

Госин Ночев или както там се зовеш, нарекох те "другарят", както ти приляга още от времето на БКП-то.
Ти си отроче на него време и за съжаление или не, натоварен много от пролетарския завет.
Само личност изтъкана от тежки комплекси, би се изявявала като такъв екстроверт и холерик, изригвайки грубо след поредния си бърнаут, при това пред голям кръг от участници, какъвто е все още Фото-Форум.

Абсурдът е, че не си единственият тук, а както се видя имаш поддръжници, също така настръхнали, ама малко по-лаконични.

Карай, да въри... От единия крачол та в другия.

p.s. Искрените си извинения поднасям на останалите участници в тази уж дискусия.



Публикацията е редактирана (12-04-18 04:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 08:02

Да оставим пациента chrisnoch на психолозите и психоаналитиците.

Та колко колеги, дето ги познавате и си изкарват хляба със снимки са минали на А7 или А9 ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »