Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 12:07

За ставане, става - в общия случай. Зависи дали е за фейсбук или за печат, защото и телефон става за 720p HD.

Въпросът е, че при едни и същи МП и размер на сензора, XTrans има по-малка цветна резолюция и изисква повече обработка - като занимавка и процесорна мощ.

Освен това някои от моделите са доста по-податливи на флеъри, отколкото едно Sony a6500, например, за което също има 12/2 на Samyang.

Съветиге от фуджисти обикновено не са на база обективно превъзходство на системата, а на база личните им предпочитания, с което доста често заблуждават останалите...



Публикацията е редактирана (20-03-18 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: marves   
Дата:   20-03-18 12:25

Каквото е постигнато с X-E1, същото ще излезе и от X-A1 с по-малко гимнастика в конвертора. Ако свикнеш на X-Trans обработка не е проблем, но е различен подхода и с различен софтуер от "общоприетия" Lightroom/Photoshop, ако се желаят оптимални резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 12:27

Ми аз снимам с фуджи от скоро,но нямам предпочитания,за мен е важен крайния резултат и да ми е удобно.Нарочно не споменавам обективи,там е ясно,че за всяка с-ма има и добри и лоши.Та поста ми не е базиран на предпочитания.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 12:41

Ombre, това, че теб те кефи ергономията и восъчните лица от XTrans, е твое предпочитание.

Обективно е да закачиш един обектив на конвертор, да снимаш една и съща сцена, да я напънеш с обработка и да сравниш
- За колко време се конвертират 1000 файла
- За колко време обработваш файл за печат
- След печат, има ли разлика между двата апарата откъм цвят, острота, динамика, шум...

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 13:18

Така е,но нямам възможност да направя подобен тест.Обаче скоро в фейса четох едно изказване на Лени/Елена Масларова/,която казва,че тества възможностите на една камера само и единнствено при принт,къде при беозгледалките Оли и Фуджи били страхотни.Аз не съм принтирал,но имайки в предвид техния опит в тази сфера,не мисля,че щеше да се изкаже така ласкаво,ако не бяха добре.Още повече че говорим за ь-транс,който според теб е проблемен и оли,което пък е 4/3 сензорче.Сензор,който не с ехаресва на хора заради големината му.Или иначе казано,при умело боравене с файловете и подходящия редактор за тях,няма причина да не се получат нещата.Има и друго,казваш восъчни,да може би на високо исо маже,но пък не са един и двама минали точно на фуджи от големите каникон и снимат комерсиално/сватби и т.н./,та ако е такъв проблем,както казваш,никой няма да снима с фуджи,още повече и за пари да го прави.Може и да бъркам в разсъжденията си но,поне за мен е такава логиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 13:41

Хайде пак да помислим.

Казваш печат - добре, ама на каква сцена? Какъв формат? Страхотно спрямо какво? Страхотно в какво отношение - цветове, динамика, рязкост?

Това е нечие субективно мнение, защото не прави съпоставка между съизмерими неща при еднакви условия. А да не говорим, че и самият сюжет може да накара някого да хареса нещо, не само техническата страна на нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: farushko   
Дата:   20-03-18 14:01

Ето го пак този дървен философ се появи и тази тема да оспами.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 14:20

Ширкане,не мога да се съглася с теб.Принципно да,ако се обсъжда нещо което не можем да сравним,ок,но тук говорим за професионалисти,за хора които правят ревюта,печтат,показват изложби.Хора ,които казват и + и - на една камера и съответно нейния модел.Искам да кажа,че ако не стават за печат,то вярвам,че ще го кажат.Когато,човек има знанията и направил сайт какъвто е техния и си позволява да прави ревюта на камери дето още ги няма по магазините,не мисля че са празни приказки или се правят от хора които нямат преки наблюдения в/у тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 14:32

Това не е обективно сравнение, това е нечие мнение, което може да се базира на факта, че даден човек е снимал с дадена техника и е привикнал към визията й. При положение, че има обективни критерии, при които сериозните сайтове правят ревюта и слагат всичко при еднакви условия, няма какво да обсъждаме нечие лично мнение. Цялата Fuji религия е на базата на лични наблюдения и маркетингови приказки.

Не казвам и не твърдя, че това е лоша система, просто не е универсална и има жанрове (подчертавам дебело за неможещите да четат), където Bayer CFA има предимстно, особено ако е без АА филтър.

farushko - ти освен да си изтриеш профила, не знам по какъв начин можеш да си полезен на този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: OIM   
Дата:   20-03-18 14:43

Сърхан , как искаш да те вземат на сериозно с това описание което сам си си дал в профила



Публикацията е редактирана (20-03-18 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 14:43

За приказливците, дето освен, че не могат да четат и пишат, не могат явно и да смятат, ще обясня много просто

Една логическа група на Bayer CFA е 2х2 пиксела - 2 зелени, един червен, един син. Тъй като видимият спектър на светлината, която виждаме на тази планета, е с превес в зеленото, този цвят се ползва с повече пиксели по сензорите. В 24 мегапиксела има 12 зелени и по 6 мп от червените и сините пиксели.

XTrans CFA има блокче от 3х3 пиксела, отхкоито 5 зелени и по 2 червени и сини. На практика, 24мп имат 13.3мп сензора за зелено и по 5.3 сензора за червено и синьо.

Което значи, че XTrans вади страхотни резултати на черно-балата карта на Inatest, но за пейзаж е една идея по-назад от еквивалентен сензор с Bayer цветен филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: farushko   
Дата:   20-03-18 14:49

Изпадам в ЕксТранс след всяка твоя публикация. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-03-18 14:49

Въпреки, че изказах мнение по темата, след прочетеното от marves осъзнавам колко е прав и защо всъщност още си държа Х-А1-то като камера за пътувания, екскурзии и почивки. И то точно с китовия 16-50! Сега на второ четене бих предложил на питащия да си запази апаратчето, а само да си добави обектив или два от вече препоръчаните в темата! [smilie24]

Интересен факт, които научих за себе си от тази тема е, че Фуджи като марка се ползва предимно от портретисти, улични и събитийни фотографи (извинявам се за категоризацията!), където явно целия потенциал се развива добре и по-малко от пейзажисти. Тук сигурно може да се спори, но до такива заключения ме навеждате колеги! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 14:55

Аз не знам доколко картинката на Фуджитата се дължи на Х-Транса, но недостатъците при работа с Адоби софтуер са безспорни.
Бих си поиграл с Х-А5, за да направя сравнения с 24мп Х-Транса в Про2-ката ми. Допускам, че Байера може да ми хареса повече.
Не съм избрал Фуджи заради Х-Транса, а въпреки него. Какво да правя, че всчико друго им е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 14:59

PhotoBo - добре казано. Системата е страхотна, но има предимства, но е редно да кажем, че има и недостатъци. За да подобриш едно нещо в конкретна посока, това често е за сметка на неговата универсалност. Няколко човека във форума,обаче, държат да налагат сексуалната си ориентацияна всички останали, защото докато повечето марки имат потребители, тази има фенове.


Разбирам ги хората, половината от тези, дето хвалят марката при всеки удобен случай, в момента продават същата тая техника в базара. Явно и теса убедени, че без реклама няма да стане. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 15:01

Pac, той не е лош, а е различен. Бъди политически коректен [smilie5] Иначе - добре казано. Подкрепям!

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-03-18 15:08

sirkhann, аз лично харесвам обективни мнения и смятам твоите за такива, освен, че словореда ти е правилен и лесен за разбиране. Харесва ми и изказа на ombré, който въпреки, че снима с марката не налага мнението си на всяка цена като фанатизиран фен! Това се казва диалог, горд съм, че съм част от този форум!!![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 15:13

Досега единствено съм продавал Фуджи техника, когато купувам друга по-висок клас (или по-нова) също Фуджи техника. Преди в една малка Lowepro чантичка носех X-T1 с 18/2, 35/1.4 и 60/2.4 обективи (първите Фуджи праймове). Сега в същата чантичка нося Х-Про2 с 16/1.4, 35/1.4 и 56/1.2. Само 35-цата не подлежи на смяна понеже ми е любимият обектив за всички времена. :)



Публикацията е редактирана (20-03-18 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 15:38

Ширкане,принципно е така,НО,Елена/извинявам се,че намесвам името и/снима с Пентакс К-30 и за известно време правеше ревю на Пен-Ф.Пенткса си го ползва,за оли-то не знам.Мисля,че няма фуджи,още по малко пък да е религиозен фен,което важи и за нея и съпруга и/поне така мисля/.Преди малко направих няколко кадъра на моята дъщеричка с т20 имам и с няколко сонита подобни снимки.Да на високо исо ,особено по старите модели мажат спор няма,въпреки че съм снимал с е2 на 6400 исо и един кадър беше много замазан/аквалерен/,но останалите бяха съвсем читави,като изкл.шума.На фуджи не е силата в високото исо,макар при тест на 51200 да се справи превъзходно.Вярно светлината беше хубава което е спмогнало,но и при останалите с-ми е така.Ето едно сравнение м/ т10 и д7100.Предполагам всеки знае кой апарат с какви параметри е.И още тестове.

https://lensvid.com/gear/lensvid-exclusive-fujifilm-x-t10-review/


Разбира се не казвам,че няма слаби места,но и няма как толкова много фотографи да са супер доволни от качеството на картинката.Не говоря за тези които правят ревюта на дадена марка,а за такива като нас останалите.А и компанията се развива,не си мисли,че останалите са перфектни.

ПС-няколкото линка които открих на първо четене,нещо не можах да ги постна,затова само този с никона.
Качвам снимка правена от мой много добър приятел/вярвам,че няма да се разсърди за това/,ето резултата:
https://www.flickr.com/photos/38611291@N04/19959396830/in/dateposted/


Иначе защо снимам с фуджи.МИслех за 7200 преди това,но се спрях,заради перфектните цветове,ергономията,страхотния jpeg-ако не ти се обработва.Има онази чисто фотографска мекота в изображенията и въпреки това са остри,сочни цветове,оптика макр и по скъпа е много качествена.Не съм женен за марката,но ми носи наслада да я използвам.Бих я сменил само за дслр,макар и с нежелание.



Публикацията е редактирана (20-03-18 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-18 15:46

Ето една на 10к ИСО - само преди няколко години щях да поспоря дали е възможно това с кропка [smilie18]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1514605211_ddd.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 15:58

Ombre, чети какво съм написал и пак помисли какво се обсъжда.

Говори се за пейзажна фотография. Говори се за сравнение между един и същи сензор, но с различен цветен филтър.

Не познавам въпросната Елена, но каквото и да прави, няма как да бие законите на физиката. Горе съм обяснил каква е разликата между сензор на Sony с XTrans отпред и същият 24мп сензор с Bayer. Това, че на Елена й харесва портрет в едър план от Fuji, не значи, че няма да направи разлика между общ пейзаж с много зеленина, снимана с различни апарати. Когато имаш такава сцена, снимана при еднакви условия, ела да ни убедиш, че разлика няма. Дал съм ти три обективни критерия по-горе, по които можеш да ме правиш сравнения. Останалото си е твоето или нечие мнение, което не използва никаква база за съпоставка. Когато имаш едно нещо, не можеш да направиш сравнение, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 15:59

Ламерко ,то преди няколко години и с фф нямаше да е много добре при такова исо.
Ето набързо едно кадърче,което направих токущо.Директен jpeg,направо от камерата,с изкл.шумоподтискане.


https://farm1.staticflickr.com/799/40026010525_21b25eabc8_b.jpg

VLAD9226 by Симеон Петров, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-18 16:04

Супер. И това какво точно доказва?

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 16:09

Ширкане,това за пейзажа го видях, след като публикувах моя пост и от там идва разминаването.Очевидно е,след като пиша за друго.Никъде не съм казал,че тя припада по портрет с фуджи,а само,че и харесва принт с него и оли,и че съм склонен да вярвам на човек,който се занимава с тази материя.Колкото до зеленото,еми намерих сравнеие на едни листенца м/у никон д300 май беше и т1,фуджито се представи по добре,но не успях да постна линка,като и още няколко други.Не казвам,че е миродавен тест,но кадрите бяха един до друг.Но пък и ясно се вижда и разликата с т10 и 7100...:)Колкото до пейзажа,снимките които показах от перу и тези на Стилян са красноречиви.Не ,че няма да станат с друга камера,напротив,ще станат,но и стават и с тази.
Иначе Елена Масларова е съпруга на Джъмбо,които правят ревюта,курсове,изложби,онлайн имаше уроци за заснемане портрети,за работа с обработващи програми,кое как влияе и т.н. и т.н.Човек,който е навътре с материята и който не говори празни приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Идеи за това с какво да сменя Fuji X-A1?
Автор: ombre   
Дата:   20-03-18 16:15

Ширкане,очевидно се опитвам да спазвам добрия тон,надявам се и така да си остане.Нищо не показва,просто колегата качи кадър на високо исо и сподели,че не е очаквал до такава степен да се развият кропките.Този е на 51200 и реших нещо като в съгласие с неговото мнение да го подкрепя като факт.Трябва ли за всичко да се обясняваме?Което ме подсеща и за сравнението направено от колегата Хонда м/у неговите канон марк3 и про 2,където при динамиката се вижда,че фуджито се справя далеч по добре.Още една причина,която може би за някои хора е достатъчна да изберат фуджи за тяхна камера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »