Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-04-18 13:50

Странно защо във виртуалното пространство се издига в култ този "псевдо пацифизъм" - не говоря за форума, някой друг форум или фейсбук.
Говоря глобално. Какво цели той??? Притъпяване на критичното мислене на индивидите ли? Светът се тресе от размирици и конфликти, но ние го играем на пацифисти, който са превърнали "добрия тон и добрите нрави" в някакъв висш постулата. Не, не е. Псевдо порядките, определени като "правила за общуване между потребителите" не са нищо повече от някаква разтеглива дъвка и нищо повече. Някаква аксиома, която не се нуждае от доказване - един вид самоподразбиращо се твърдение - само е нужно да кажеш, че някой нарушава "добрия тон" и КРАЙ - той вече е заклеймен като трол, завистник, фашист.
Не, мерси, аз не го приемам и не приемам, че общуването трябва да е сведено до овчо скролване на снимки и цъкане на "злато".
Приветствам всеки, който има опит и споделя своите виждания. Това, че някой е критично настроен към дадена марка, потребител, обектив или политическа система си е ИНДИВИДУАЛНО МНЕНИЕ - ИНДИВИДУАЛНО. Както всеки човек е индивидуален. Изразяването на мнението му, обяснете ми АДЖЕБА на кого и с какво вреди? Като не харесваш някоя снимка, по някакви наложени социални устави трябва да я подминеш, защото САКЪН си написал, че не я харесваш, това е лична обида/нападка/ оронване на престижа/психическа атака към негово величество потребителя и подлежи най-малкото на обществено порицание.
Осъзнавате или не, с тези абсолютно безпочвен псевдо морализъм, който се налага безпринципно, изграждате една абсолютно изкуствена система от "немислещи" същества - потребителска маса, която в най-добри случай трупа импресии за сайтовете.
Може би такава е световната конспирация - знам ли. На някакви лоботомирани консуматори, които 16 часа скролват зомбирано снимки в инстаграм и фейсбук и през останалите 8 сънуват, че търкат билети на националната лотария.
Не виждам някой на някой да е навредил с коментарите си. не искам да се превръщам в ничий адвокат, но нека не демонстрираме поведение на 4 годишни деца в детска градина. Това се отнася както за темите във форума, така и за снимките, които се качват.- Омръзна ми да пиша коментар под някой снимка, че определено не ми харесва, че кадарът е посредствен, няма художествена стойност и прочие и след точно 5 минути да ме залеят лични съобщения.
И за финал, ще оставя удоволствието от това да затворя темата - за себе си, не за личето стоящо зад ника admin
Ей, така - не защото темата се изчерпа, а защото смятам, че форумът не се нуждае от подобни теми, а и защото "правилата му" по някоя си точка не го позволяват.
Благодаря на всички включили се, които изписаха близо 500 поста. [smilie24]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: ombre   
Дата:   01-04-18 13:58

Не смятам,че ще заминат до няколко години/още по малко 2-3/,която и да е с-ма.Все още за сериозна работа се ползват именно фф-дслр,от колкото останалите.При наличето на толкова техника,някак да се хвърли изведнъж не ми се вярва.Колкото до 4/3,ако говорим за динамика,там нещата не са добре,с условието,че се напъва сериозно кадъра.Тук мога да се съглася и да не се съглася с Киро с едно негово изказване,че е като от телефон.Значи има разлика с фф,но няма общо с телефона.Поне така смятам от всичко изгледано в нета.Макар и рядко съм попадал/даже постанх линк/към сватбари с 4/3 които при умела обработка показват прекрасни резултати и няма как да се познаят,че са правени с микро с-ма.Като обобщение,всеки който си харесва камерата без значение от марка и модел и с подходящите обективи,може да снима на 99% всичко,от сватби до продуктова.С толкова напреднали технологии,че ако старите фотографи ни четат как мрънкаме за аф по очи или 4кфото-не знам какво ще си помислят за нас,но няма да е нещо което ще искаме да чуем....[beer]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.