Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ZENON   
Дата:   11-03-18 09:06

mmjm ,
не си ме разбрал правилно, или аз съм се изразил погрешно.
Защо да имам против бокето, дефокус, тилт или каквото се сетиш.
Опитвах се да кажа, че малкия пиксел не прави чудеса, нещо което голяма част от хората не го виждат (говорим за едно поколение матрици). То е като с музиката - едни хора имат слух, други - не.
И няма как да обясниш на глухи, че нещо липсва, криви (няколко вида изкривявания има дори) и т.н.
А и по-горе виждам че, Айнщайн е в кофата на историята.
Кажи ми, как да се обясни на такъв човек за какво иде реч [smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: iasen2   
Дата:   11-03-18 11:23


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-06/1496332192_DSCF8699.jpg



Поздрави и към видеооператорите от страната на булката, сещате се за кой виц става дума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-18 11:26

Тамън навреме :

История на Камерафоните - прекрасни носталгични спомени [smile]

http://images.vfl.ru/ii/1520760328/0ed0add9/20910623_m.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Божидар58   
Дата:   11-03-18 12:13

Когато съм ангажиран да снимам сватба и във важен момент някоя лелка с някакъв телефон застане пред мен, правя крачка напред и просто я избутвам от там. Това е начинът, друг няма...С молби не става...Е трябва да си по едричък и поне 100 килограмов, поради причина, че някои лелки са над тези килограми. Който е снимал сватба знае за какво говоря. Във фотото ми масово носят да разпечатвам снимки от телефони. До сега хубава снимка не съм видял. На телефоните им са перфектни, но свалени на компютъра не струват. Обикновено са снимки, на които хората изглеждат с огромни глави и къси крака, поради геометричните изкривявания на обективчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-03-18 12:54

Дойдохте си на темата - кой как ми пречи, когато снимам събитие :)

Това със смартфоните нито е нещо ново, нито пък очудващо. Безспорен е факта, че макар и вятърничева работа и тия устройства си имат своите предимства и стремглаво се развиват. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-18 13:12

Баси, майтапа ! Хората поканили роднини и гости на сватбата, нормално е да им се радват и да им щракнат снимки с телефоните за спомен. Докато някой потен 100 кг чичко, набеден за професионален фотограф ги разтика с шкембето си ! Тотално падение !

Щом си вадиш хляба с това, намери начин да си свършиш работата качествено, за която са ти платили, без да мрънкаш и да буташ на хората гостите. Ако не можеш, не си за тая работа !

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-18 13:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ей ся ти пуснаха линка в групата на сватбените... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-18 13:40

Пълни цървули са една, не малка част от тях. По къси гащи и карирана риза на сватба. Или по анцуг, обърната бейзболна шапка и мрежести обувки !

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-18 13:44

Значи, Божидар58, някой, който снима в джипег на автоматични настройки на фотото, снимките няма да се различават, от тези с телефон, като говорим за телефон с хубава камера. Ако телефона е с читав сензор и оптика и снимаш в роу, като обработиш на компютър, разлика между Никон 5300 и телефонната, на хартия няма да видиш, като говорим за снимки в подходяща среда, все пак, а не такива на ръба на възможностите, защото все пак телефоните си имат ограничения...

А за първи път съм на едно мнение с веждата [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: IDA   
Дата:   11-03-18 13:56

"IDA, не разбирам, как хора пряко отговорни за „това олигофренско невежество“ най-много вдигат шум да покажат собствените си неуспехи."

Mmjm,

Тъй като явно визираш мен, като един от отговорните за въпросното олигофренско невежество, ще ти кажа, че под мое научно ръководство и с мой личен ангажимент са работили най-малко 6 човека, които днес са учени със световна известност. За огромно мое съжаление, днес всичките те живеят и работят в чужбина (САЩ и Западна Европа), а от техните експертни знания и умения, придобити в резултат на моите усилия, пак за огромно мое съжаление, се възползват чужди икономики и фирми, докато България тъне в икономическа мизерия, невежество и духовна нищета.

Най-тъжното обаче не е това. Далеч по-трагичен е фактът, че в огромното си болшинство, днешното ни общество, в това число и самият ти, загърби ценностната си система и се остави с лека ръка да му наложат отвън ценностни системи, дълбоко чужди на неговия манталитет, национална идентичност, култура, душевност и начин на мислене. И не само че се остави, но и с охота и възторг ги възприе, без ни най-малък опит да си спомни за трагичните примери от историята и да помисли, какви катастрофални последици ще има един такъв олигофренски акт за собственото му бъдеще и за бъдещето на собствените му деца. Неотменна част от онази загърбена ценностна система беше и отношението към образованието и образователната система като цяло. Решението за нейното съсипване беше чисто политическо и също така беше наложено от вън. В резултат на този престъпен акт, най-добрите български учители и университетски преподаватели бяха обвинени в комунизъм и изхвърлени на улицата, а стотици хиляди български учени, интелектуалци, инженери, технолози и пр. високо квалифицирани кадри, в чието образование и квалификация българската държава беше влагала милярди поколения наред, заедно със семействата си бяха принудени да емигрират в чужбина и да се поставят в служба на чуждите икономики. А българската общественост, вместо с всички сили да се противопостави на това безпрецедентно в българската история национално предателство, злорадо се подхилкваше и ръкопляскаше, когато продажните и политици и управляващи съсипваха и разграбваха ведомствените научни институти и се опитваха да съсипят БАН, Университета, Селскостопанска академия и много други научни и образователни институции.

Днес ти и мислещите като теб пак със същата лека ръка сипете обвинения към същите онези "възпитатели, преподаватели, хора на науката и на изкуството", които така отчаяно се нуждаеха от вашата подкрепа в гореописаните мракобеснически времена на прехода. Така е най-лесно, нали? Все някой друг трябва да ви е виновен за всички нещастия, които ви сполетяха, а днес и за въпросното "олигофренско невежество" на децата ви. Ами продължавайте в същия дух, това обезателно ше се отрази "добре" на ценностната им система ...

За всички, които тутакси ще ме обвинят в комунизъм: Не съм комунист, никога не съм бил и никога не съм симпатизирал на идеологията им! Навремето комунистите ме мразеха, защото вечно им бях трън в очите, а днес ме мразят всички "псевдодемократи", които имат същия болшевишки начин на мислене. Очаквайте включване от Жоро и Нямаго по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: kasad   
Дата:   11-03-18 15:21

Аааа тц! Тия лИбовници georgioiv и fast_eyebrow са най-добрите изявените нови либерали. IDA- те ще ти обяснят освен за шкембето колко си зле с материала.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-18 15:23

.. бе направо си си комунист и ич не си по темата.. [smile]

и ся някой олигофрен като kasad може да се включи, за да докаже теорията.. :))



Публикацията е редактирана (11-03-18 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: keri-di   
Дата:   11-03-18 15:30

Уважаеми ZENON,когато си тръгнал на някъде,но са ти въвели погрешни координати-едва ли някога ще стигнеш на правилното място???
Надявам се някой да разбере,какво искам да кажа?

Това е последното ми писание в този форум!
Със здраве на всички,и творчески успехи!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: mmjm   
Дата:   11-03-18 15:39





Публикацията е редактирана (15-03-18 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-18 15:43

Напълно съгласен с последното. Не знам как въобще съм научил нещо в училище, по начина по който и все още се преподава...

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: batsali   
Дата:   11-03-18 16:04

Една тема за телефоните, сватбите, прехода, верните координати, Айнщайн, мрежестите обувки и още нещо.... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: mmjm   
Дата:   11-03-18 16:18





Публикацията е редактирана (15-03-18 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: IDA   
Дата:   11-03-18 18:02

"Респект за обучените от вас специалисти, но не винете младите затова, което не знаят, не го знаят, защото не сме ги научили и сме отговорни за това."

За това трябваше да мислите, когато учителите, университетските преподаватели, лекарите, учените, интелектуалците, хората на културата и изкуствата бяха заляли улиците на София и протестираха срещу безумията на управляващите. Тогава, вместо да ни подкрепите, вие злорадо се хилехте, ръкопляскахте им и се кефехте на всеки успех на управляващите в закриването на една или друга образователна или научна институция. Забравихте елементарната истина, че както навсякъде по света, и българските учени и интелектуалци са хора с достойнство и подчертано чувство за себеуважение. Вместо да продължават да търпят издевателствата на управляващите и злорадото отношение на българското общество към тях, те просто стегнаха куфарите и отидоха там, където хората ценят и уважават техния труд, а личността на учения се радва на особена почит в обществото. За да разберете за какво говоря, ще ви дам само два примера от по-новата история на Европа.

1) След краха на нацизма в Германия, първото нещо, което американците направиха беше, да издирят най-добрите немски учени, работели по научните програми на Вермахта и да им предложат всички необходими условия за работа и достоен живот в САЩ. Така, още по хитлерово време се спаси Айнщайн, а Вернер фон Браун и Опенхаймер разработиха съответно ракетно космическата и ядрената програма на Щатите. Сега, благодарение на техните усилия, САЩ са най-мощната военна, космическа и ядрена сила в света.

2) По подобен начин постъпи и един от най-известните следвоенни политици на Германия - Конрад Аденауер. Той успя да издири най-талантливите немски учени, инженери, специалисти и технолози, работели за нацисткия режим и да им създаде всички необходими условия за изграждането на германската следвоенна икономика. Негов е знаменитият лозунг: "Gutes Geld fuer gute Arbeit", (в превод: "Добри пари за добра работа"). Интересното е, че в името на просперитета на немската нация, Аденауер изцяло се е абстрахирал от нацисткото минало на тези хора, дори и от факта, че някои от тях са били и военопрестъпници. Резултатът не закъснява - само броени години по-късно, немската нация създава най-мощната икономика в Западна Европа, а нейните граждани имат един от най-високите жизнени стандарти в света. И това не се дължи нито на плана Маршал, нито на прословутата немска дисциплина. Дължи се на непоклатимата ценностна система на германците, за които науката и образованието са най-висша ценност, а образованите, знаещи и можещи хора се радват на най-високо уважение сред немското общество. Последното го подвърждавам с две ръце и от личен опит.

А как постъпи българското общество след краха на социализма? По най-олигофренския възможен начин. Реши да приложи на практика социалистическия принцип "Пре**и другарче" и то точно спрямо интелектуалния си елит. Трябва ли да ви припомням колко омраза се изля по адрес на БАН и в този форум, включително и от високо образовани и уважавани форумци, предствители на същия този интелектуален елит?

Днес, само няколко години по-късно, резултатът за България е налице и е повече от трагичен. Тогава, на пангара бяхме ние, днес на пангара са вашите деца. Както ние тогава, така и те сега отчаяно се нуждаят от обществената подкрепа, но днес просто няма кой да им я даде, защото онези, които можеха да ги научат на нещо полезно и да им бъдат пример в живота, отдавна са в чужбина. И понеже Mmjm непрекъснато ни обвинява, че "не сме ги научили", защо не вземе да поразпита наоколо, колко от тях желаят да правят доктурантура в Университета, БАН или някоя друга научно образователна институция? А колко от тях все още ще желаят, когато и последният български учен и университетски преподавател си отиде от този свят?

Съжалявам че се отклоних от темата, но написаното от мен има пряко и непосредствено отношение към нейното заглавие и наблюдаваните процеси. Надявам се, админите и мислещите с главите си хора във форума да ми простят това отклонение.


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-18 18:04

Сега не разбрах от горното - Германия ли е виновна, Америка ли или България, че ги няма нашите светила на науката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-03-18 18:08

Автор: mmjm
Дата: 11-03-18 16:18
Технологиите се развиват, покрай тях хората оглупяват, креативността им намалява, ...


Това изобщо не е задължително. Въпрос на духовна хигиена и критерии.
Технологиите станаха достъпни за "масовата публика", която блъска снимки във Фейса и хич няма око да види стотиците терабайти въпиюща посредственост, които се изливат в интернет ежедневно - все едно е някакъв отходен канал.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: kasad   
Дата:   11-03-18 18:20

Ахахаха както винаги питекантропите се развихриха...... Както винаги един от тях явно още си вкусва сополите. Обръщам се към Админ с молба тотално изтриване на профила на georgioiv като несъвместим с морала, възпитанието и изслушването във този форум. Дошъл е от форумите на " Дневник" и се опитва с обиди да " общува" с колегите. Но по писанията е явно млад човек с изкривена съвременна ценностна система с липсващо семейно възпитание. Типичен отпаден продукт на съвременните идеологии. Докато не се научи да не говори и прекъсва хората, докато се научи на морален императив на общуването каквото и да е то- фризера му е мястото. Психиатрични отклонения тук не са нужни. Админ - обърнете внимание!

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: mmjm   
Дата:   11-03-18 18:36





Публикацията е редактирана (15-03-18 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-18 20:19

kasad: я се вземи в ръце и виж аз от кога съм тук и от кога си ти. И си пий хапчетата. И стига спами [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-18 21:00

IDA, пич, дълбоко си объркал понятията и истината...
Дори ферман да напиша по въпроса, дори да не си бил комунист, пропангадираната ти глава няма да излезе от пясъка и няма да вдене конеца...



Публикацията е редактирана (11-03-18 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: kasad   
Дата:   11-03-18 21:23

Я georgioiv можел да говори? И знае какво са хапчета?Ясно, че подвизавенето ти тук не е подобрило шизоидните ти напъни..Разбирам снизхождението на другите към теб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »