Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-03-18 12:24

Ами моите са MK910.. Няма ръчен режим, те сами си минават в "FP" и на мен ми се въртеше че има някаква настройка.. Но не, то е на тялото дали да минава афтоматично в FP и от каква скорост нагоре.. Но и дори да имаше, те си минават в FP просто не светват в правилния момент. Ще видим какво ще ми отговорят от GODOX..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-03-18 23:38

Един ъпдейт по темата.. Днес пробвах да паля GODOX WITSTRO AD180, която няма TTL, но има HSS и всичко си е наред.. Което ме навежда на мисълта, че нещата опират до съвместимост..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   08-03-18 09:42

Как точно с приемника и pc sync кабел ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-03-18 11:48

Не. Тя има "hot shoe". Сложих я директно на приемника, без кабел.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   08-03-18 13:23

Значи най вероятно някаква разлика в HSS протоколите! При мен предавателя ползвах на Фуджи но приемника беше от Канон. Кво да направя, като тези от Godox не предлагат приемник за Фуджаците да ги....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: virosh   
Дата:   08-03-18 13:38

Въобще не съм сигурен че можеш да използваш HSS ако палиш светкавицата през PC-sync сокет.
За съжаление няма как да го тествам при мен тъй като нямам отделен приемник а моята си има вграден безжичен приемник.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-03-18 14:08

На мен снощи това ми хрумна, да пробвам да паля светката през PC, но и аз си мисля че HSS няма да работи така. А освен всичко както и с AD180 така и с останалите, се обезсмисля командъра. През PC-то само може да се палят, но не и да се пипат другите настройки. То при AD180 пак не можех, защото тя си се управлява през USB ресивър, този моя просто я пали, но само толкова.

Santuco правят и за фуджи


Това може да е полезно инафо, само не знам колко е миродавно.



Публикацията е редактирана (08-03-18 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   08-03-18 15:59

Най вероятно се очаква всеки момент! Иначе през pc sync кабел 100% става, Със Sony A900 и тригери Pixel Opas си я паля по този начин и няма грижи на 1/8000

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-03-18 17:41

Също нещо което ми минава през ум, е че при тази система HSS не е точно High Speed Sync, а по скоро "казва" на светката да светне по рано и да свети по дълго (силно). Като се разчита, че отвореното перде ще съвпадне с импулса. Не както е изпълнено в класическите HSS системи, с голям брой кратки импулси..

Като това си е мое расъждение, базирано на факта, че AD180 иска да се пусне ръчно HSS. И на това че ти палиш светка с PC.. Което всъшност не е никак лошо решение, доста по просто и надеждно. Само дето моите светки не работят по този начин.. И май ще се ориентирам към TT685 и ще приключа драмата :D



Публикацията е редактирана (08-03-18 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   08-03-18 20:46

Може и да е така! Между другото рабрах как мога да си я паля даже и да регулирам мощността! Има тригер на Jinbei , който е с макс. синхронна скорост 1/250 по спецификации, НО ....ако го монтираш върху тригера на Godox X1T всичко сработва! Доста рових докато намеря това клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=JICIG69MUvw&t=229s


Това е със Sony A6000

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-03-18 21:03

:) това е итересно.. При мен пак е неприложимо защото Xpro няма чехълче отгоре. Но пък интересно защото явно джинбей са изкопирали протоколите на годокс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: virosh   
Дата:   08-03-18 21:23

@baron_barbaron, тъй като си писал че си с XPro тригър - можеш ли да настроиш силата на светкавицата си на 1/256 чрез него?
Аз съм с X1T и настройката на силата стига само до 1/128 независимо че светкавицата има и 1/256.
Питам защото се чудя дали да не ъпгрейдна до него, и освен удобния дисплей това също ме интересува дали са го оправили.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   08-03-18 22:11

Самия тригер го има като опция, но моите светкавици са до 1/128.. И реално не мога да отговоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: virosh   
Дата:   09-03-18 09:07

Щом тригера го има значи най-вероятно работи. На X1T просто не можеш да сложиш по ниска степен от 1/128.
Благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-03-18 16:50

Има го категорично :) и е настройка до колко да слиза като се върти врътката.. Дали минимума да е 1/256 или 1/128..

Като цяло всичко е много "френдли" и настройването и начина на задаване на параметрите, много интуитивно е направен. В това отношение е най добрия който аз съм виждал ! Има си и лазерче AF Assist дет' му са вика :P



Публикацията е редактирана (09-03-18 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   09-03-18 21:02

Поръчах си предавател и 1 приемник, следващата седмица ще дойде. Ще тествам с канон и ще докладвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-03-18 23:18

А аз в понеделник ще поръчвам, ама се колебая.. Една TT685 и задни спирачки на волвото :) или две TT685 [smilie6] но към такива съм се насочил...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: punkpixel   
Дата:   10-03-18 23:46

Дължината на импулса като е по голяма няма как да се получи hispeed. Едно кабелче върши по добра работа. Аз съм синхронизирал на 1/4000s и с най скапан моноблок. Зависи и от камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-03-18 12:13

Добре де, но е факт, че има разлика в технологията при GODOX. AD180 има краче с един пин и през него нещата се случват с командъра и ресивърите. А моите светки са си с TTL краче и си работят когато са на тялото. Когато обаче са на ресивърите, успяват да осветят само една ивица долу в кадъра. Не знам как точно е изпълнено. Като уточнявам, става дума за скорости над 1/250 S.. При ниските скоросто всичко си е ОК, тялото е D810.



Публикацията е редактирана (11-03-18 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   11-03-18 12:14

И аз съм замислил една ТТ685 ама ще е след почивката ако останат пари... :))

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-03-18 12:26

То аз като цяло хич не мислех да се занимавам с импулсни светки.. Бях се зарекъл да мина изцяло на LED осветления, но до някъде навиците, до някъде се съобразявам с модификаторите които вече имам.. И за това все пак ще си взема две импулсни "лампички".. Миналия месец ми пристигна YN608 и тя успешно замества 80см софтбокс.. Има много предимства тая светка, може да се регулира температурата на светлината, силата, работи с дистанционно, работи както на захранване 220VAC, така и на батерии.. Аз дори я ползвам с батерия от UPS. Но не е особенно компактна [smilie5] Това май й е единствения недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   14-03-18 21:28

Такам, пристигна ми комплекта предавалото и приемалото. Напълно съвместимо е с Канон 5д м2 и 430ех2. Супер приятно е за работа, харесва ми че има асист биим и опцията като натиснеш бутона за дълбочина на рязкост да пуска пилотна светлина. Работи hss и ръчните режими, ауто и мануал зуум. Супер е, благодаря че го препоръчахте! Ще видим по късно как ще се справя технологията на полеви условия. Междувременно ми пристигна и октогонен чадър/ софтбокс 120см на годокс, приятно изненадан от качеството на изработка и добрата цена.

https://i.ebayimg.com/images/g/dSUAAOSwor1aYvJg/s-l1600.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-03-18 09:47

[beer] Честито !

Напоследък и аз се изненадвам приятно от тая марка :) преди бях си взел два моноблока на годокс, те са тотална смехория :D ама и цената им е такава де :P Но определено по новите им неща сцепват ! Аз си поръчах TT685 сега чакам да пристигне.. Ако ми хареса, май ще разкарам моите приемала :P и старите светки и ще си взема или още една такава или V860II.. Но ще видим като дойде [beer]

На youngnuo лед осветленията също са доста добри за парите си.. Взех си YN608, струва 180-190лв, а е супер удобна и ми замества малкия софтбокс доста успешно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   26-03-18 14:56

В крайна сметка аз да споделя, че си сработих Fuji x-t1 с Jinbei HD-600II . Точно, както споделих едно клипче по рано в темата, на тялото монтиран тригера X1Tf и върху него тригерчето Jinbei trs-v и си работи без грешка. Контролирам си мощността, HSS бачка и туй то!https://www.flickr.com/photos/130435329@N05/40317833734/in/dateposted/

Пиша го това, че обещах като имам резултат![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: ombre   
Дата:   26-03-18 16:52

Най накрая ти свършиха драмите....[beer] ТреА почерпиш,то е ясно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »