Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Synthy   
Дата:   14-02-18 11:22

Автора (ак оизобщо го интересува, а не е прзен профил за да има нови постове), да взима нещо и да снима, вместо да умува.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: silvesar   
Дата:   14-02-18 11:50

D_Аve Значи всички които имаме без огледало сме се прекарали яко [smilie18]
Към автора на темата, намери някой приятел или познат с фотоапарат, вземи поснимай малко ако имаш възможност с различни тела и тогава реши какво точно да си вземеш.



Публикацията е редактирана (14-02-18 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: D_Ave   
Дата:   14-02-18 12:03

silvesar ако гледаш на нещата от гледна точна на ергономия - сте:)
шегувам се, просто искам да кажа че на мен малките тела на безогледалките хич не са ми удобни, държа ги едва ли не с 3 пръста и постоянно внимавам къде си слагам пръстите, пада едно танцуване по милиметрите пластмаса оставена от производителите направо ти е бедна фантазията.
голямото тяло ми пасва в ръката идеално, има къде да го хванеш здраво, всичко е удобно от гледна точка на ергономия. е, тежко е, ама ако отпред има голям обектив поне се балансира.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: OIM   
Дата:   14-02-18 12:07

Казваш , за тежкият огледален има лесно решение - слагаш му един още по тежък зум отпред и готово[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: D_Ave   
Дата:   14-02-18 12:13

ами не, казвам точно не обратно, че ако зума отпред е тежък по-добре е отзад да има тяло, което да можеш да хванеш стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ombre   
Дата:   14-02-18 12:14

Сега,ако ограничим темата до захват,там дслр-а е номер 1,ама го казвам като човек дето е 194/100 кг с големи лапи,за малки ръце безогледалката си е ок.Въпреки това снимам с Е2,вярно идва ми една идея малък ,но в никакъв случай не ми е неудобен апарата,и все пак Т1/Т2 е по добре за моите ръце,особено с батериен грип.Пробвах ПРО2,за него няма грип,но е мега удобен,тук евала на фуджи за това тяло.Е3 е още по малък от Е2,ама е супер да гледаш това телце,каква картинка вади.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: OIM   
Дата:   14-02-18 12:18

Аз закачам на врата хт10 с китака =700 грама и обикалям цял ден по баирите без проблем
С огледален мисля нямаше да е така


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   14-02-18 13:17

D3400 с китака е 600гр, D5600 пак там някъде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Dinev   
Дата:   14-02-18 13:21

Аз затова вече не питам нищо в този форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ggospodinov   
Дата:   14-02-18 14:48

Благодаря на всички за мненията, научих доста неща и донякъде се обърках [smilie25] . Относно снимането съм използвал два модела:
- Canon 1300d + китовски обектив.
- Canon 7D Mark II но не помня с какъв обектив беше.

Относно безогледалните, не съм снимал с такъв и не знам как стоят там нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   14-02-18 16:22

На мястото на автора бих взел сони а6000+16/2.8 за пейзажи +50/1.8 OSS за портрети. На старо се намират доста изгодни оферти. Ако парите не стигнат за 50/1.8 може да се вземе някой стар ръчен обектив за 100-130 лева 50/1.4. Някой като каже ФФ тяло все едно това е единственият апарат и кропките не струват(с кропки снимки все едно не могат да се правят) 2 години снимах с а6000 и с 50/1.8 и е чудна комбинация.
Олимпусите също са добри камери(някой беше предложил) нямам опит с тях, но от опит бих препоръчал да не се захваща с dslr, освен ако няма по-специфични нужди.
Успех с покупката!

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Бармалей   
Дата:   14-02-18 16:23

"Благодаря на всички за мненията, научих доста неща и донякъде се обърках [smilie25] "
Не се обърквай... Купи най-скъпия - възможно - фотоапарат... Все пак тук - на базара - трябва да има и такива тела...
А иначе - вземай един - какъв да е - и снимай... снимай... Ако те хване крастата след това, парите вече ще са без значение... питай мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ombre   
Дата:   14-02-18 16:32

Точно това сони,с тоя калпав визьор си е набутвация.По добре некс 6/7 или 6300/6500,ако ще е сони де.Имал съм и 6 и 6000,определено втория ме кефеше повече,по хубав визьор,магнезиево тяло,16 пиксела предостатъчни,ако няма да се печати нещо свръх голямо,но пък по непретенциозно за по стари и евтини стъкла.В тоя ред на мисли,да види и фуджи,определено картинката му ме кефи в пъти повече от сонешката.Оли-то е страхотна машинка,можеш да му закачаш доста стъкла,единствено динамичния обхват му куца,но е нормално с този малък сензор.Ама цените са други.
Авторе казваш,че не си снимал с безогледалка,съвета ми е преди да вземеш каквото и да било,да пробваш,че кинтите лесно се дават,ама полсе е тегаво да продаваш,ако не си направил удачния избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-02-18 16:53

Поне в официалните източници www.dpreview.com и www.dxomark.com дават че най-добрия сензор и най-добър жепег и рау има д3400 спрямо сони а6000 и спрямо каноните от същия клас.Апарата тежи под 400 грама и е като безогледалка и нов с обектива струва 899 лева в технополис.
И с 4-те апарата д3400 и а6000,д3300 и канон 1300 а и 200 могат да се напарвят добри снимки има в нета много примери, като по-добър и на по -ниска цена е никона д3400 ,никон продават у нас на малко по-ниски цени при малко по - добро качество поне според тия сайтове, което сигурно е незабележимо при ежедневно снимане.
Все пак може да се отиде във фото магазините -синтезис , павилион или другаде и да пробва на своя карта и да си купи каквото му хареса.
ДХО
ДПР



Публикацията е редактирана (14-02-18 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Pac   
Дата:   14-02-18 17:05

Значи толкова патих с DSLR без фина настройка на фокуса (в моя случай D5200), че на никого не бих препоръчал такова нещо. Калибрация само в сервиз по 1 обектив. С всички други обективи яко фронт/бек фокус. Пък ако ще сензора да е най-добрият на света, ако няма фокус, за какво ти е?
Ако е Никон, минимум 7ххх. 3ххх и 5ххх за мен просто не стават.



Публикацията е редактирана (14-02-18 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: BEYA   
Дата:   14-02-18 17:18

А някой знае ли Финната настройка при Canon от кой модел нагоре почва.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   14-02-18 17:20

BEYA написа:

> А някой знае ли Финната настройка
> при Canon от кой модел нагоре почва.

Цък



Публикацията е редактирана (14-02-18 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: OIM   
Дата:   14-02-18 17:26

Димитър Цанков - аз сравнявам теглото на фуджи с по сериозните модели на канон и никон
Тия 3000 , 5000 изобщо не ги слагам в сметката точно заради липсата на финна настройка на фокуса


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-18 17:38

"А някой знае ли Финната настройка при Canon от кой модел нагоре почва."

https://photostudiobstyle.com/blog/kalibrirane-na-fokus-na-obektiv/




Публикацията е редактирана (14-02-18 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   14-02-18 18:05

Значи... като си в планината и снимаш пейзажи най-много те бърка колко точно ти е плитък фокуса и че е избягал с малко.
Иначе да, това с бекфокуса си е реален проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: stanislavkos   
Дата:   14-02-18 18:08

50D има AF Microadjustment, 60D няма, 70D пак има.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Бармалей   
Дата:   14-02-18 18:15

Ндааа... Колеги, някой от вас настройвал ли е микро аджъстмън на варио обективи? Интересно ми е -- да обясни - как с една и съща корекция, и на 30мм. и на 100мм. коригира бек и фронт фокуса?



Публикацията е редактирана (14-02-18 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-18 18:23

Сигма док се ползва за сигма обективите арт и спорт серия . За останалите - през балкона :)



Публикацията е редактирана (14-02-18 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: D_Ave   
Дата:   14-02-18 21:04

Бармалей аз съм настройвал, имаш стойност за двата края на вариото. за обектива с който пробвах реши проблема с компенсация само в дългия края, така че явно действа.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-02-18 23:55

Значи, като почнат апологетите на сапунерките да ми обясняват, колко било яко цял ден да си ходиш по баирите със 600-700 грама апарат и се изприщвам. Явно не са чували, че по баирите освен апарат се носи и статив. Освен това се носят спален чувал, палатка, храна, вода... Горе долу около 25 килограма се получава раницата. Ей на тия 25 килограма, стоте грама по-лека безогледалка, сравнено с СЛР са мнооого важни, вервайте ми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »