Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: avo   
Дата:   17-03-18 21:05

Извинявам се, ама дискусията е безумна. Това е форум за фотография, не арена за демонстриране и защитаване на ценностната система на всеки и пречупеното през призмата и желание/нежелание да похарчим едни пари за едно нещо, ако имаме много и ако имаме малко. То в тоя ред на мисли да вземем да обсъдим кой каква кола кара, защо е дал толкова много или малко за нея и дали едно рено лагуна върши същата работа като едно бмв 5-ица или не [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 21:08

sirkhan: дори имам някакви стари снимки в профила си с Canon 100/2.8L IS USM - не се сещам дали са с 6Д или 70Д. И между другото - този обектив беше последното останало от канонската ми система - продадох го сравнително наскоро и него, тук в базара. С други думи - имам личен опит и впечатления, както от 100/2.8L (на кроп и ФФ), така и от 80/2.8. Викаш че си пробвал 100/2.8, но пробването не е като експериментирането с лична техника. Не ме разбирай грешно - 100/2.8L е чудесен обкетив и бях доволен от него. Също както явно е доволен и този, който го купи. Но виж, аз не коментирам техника, която никога не съм виждал освен на картинка. Вярно, че все още отскоро го има 80-ка и няма как да правя комплексно сравнение, но до този момент мога да кажа, че съм супер доволен от него, с много, много добри впечатления.

По начина за който говориш за Fujinon XF 90/2 разбирам, че и него не си го виждал. Признавам, че само съм го тествал няколко дена - портретната фотография не е моя стил и просто нямам нужда от този обектив, още повече че си бях наумил да чакам макрото, което до някаква малка степен го покрива. Та личните ми, макар и кратки впечатления от 90/2 - това е един невероятен обектив! И си е много бърз и точен - просто не бива да забравяш, че автофокуса зависи не само от обектива. Да, на X-T2 e НАИСТИНА БЪРЗ :)

За 16-55 тук по-добре да не коментираме :)

Да се върнем на XC китачето - явно не си прочел драсканиците ми. Първо - това е китово обективче, без аналог в областта си - тъжно ще е, ако го сравняваш с масовите 18-55 китачета. Второ - цялата серия е предзнаначена за А серията на Фуджи, която забележи - продава се само в КИТ, с въпросното или новото XC 15-45mm обективче. Тоест само тяло А серия не може да вземеш. С други думи той не е предзнаначен за масова продажба, по-скоро да имаш избор да си го вземеш, ако потрошиш стария. За цената - отново важи "ако искаш" :)

* Canon имат невероятен следящ фокус в макро режим, а 100/2.8 L IS има хибридна стабилизация. Можеш да снимаш насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра от ръка!!! Това няма да можеш да го направиш с Fujifilm.

Тоя бисер да остане в архива, че да не решиш да си редактираш поста. Уж със жълтичко на профила, ама как ги пишете тия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 21:09

Новото Фуджи дали ще има графитна версия? [cool] За един съфорумник питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 21:17

Имах 100/2.8 USM и при него съм го ползвал достатъчно в серво режим. Пробвал съм 100/2.8L и там нещата бяха още по-брутални откъм бързина на автофокуса и острота от снимане от ръка, но по това време се отказах да снимам с Canon.

90/2 WR спрях да го мисля в момента, в който го тествах в синтезис и фокусираше със скоростта на мравка. Толкова пари за обектив, дето фокусира със скоростта от зората на автофокусната технология... не, мерси.

Фотографията си е фотография, но за нея също трябват материали. Кефът цена няма, но техниката има. И тук става въпрос дали Fuji ценообразуват справедливо спрямо това, което другите фирми предлагат, а не да си ги мерим кой колко пари изкарва (с което няколко човека видимо парадират в темата).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   17-03-18 22:09

Много мъка има по тоя свят...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 22:38

[thankyou] [thankyou] Ти не си компетентен да тестваш каквото и да е, камо ли 90 мм обектив, щом разчиташ на невероятната стабилизация при снимане на тревичка по време на вятър[smilie18].



Публикацията е редактирана (17-03-18 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 22:59

Не, стабилизацията е за снимане от ръка. Сервото е за снимането на движещи се обекти. Май ти си този с ниски технически познания, а си тръгнал да се подиграваш на останалите.

Това е снимано от ръка във вятър


https://s3.amazonaws.com/c.img-dpreview.com/0264503-01.jpg





Публикацията е редактирана (17-03-18 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   17-03-18 23:15

Ширпотребхан.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 23:30

[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] "от ръка във вятър"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 23:40

Да, де, забравих, че фуджифилмаджиите обичат да снимат предимно портретна фотография на диван с обект, с когото биха се надявали да осъществят полов контакт по средата на сесията. Това някой да иска да си вземе фунджито на екскурзия и да снима пейзажи, тревички, насекоми, е светотатство.



Публикацията е редактирана (17-03-18 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-03-18 00:10

Автор: ombre
Дата: 17-03-18 16:15
Скоро четох интервю с един от шефовете на фуджи относно про2.Там казва,че даже е евтино,като посочи за пример боята с която е покрита камерата,била много скъпа и реално цената на която се продава апарата е по ниска от действителната.


Пълни глупости! В това няма никаква икономическа логика. Фуджи отдавна щяха да фалират, ако продаваха на загуба. А във въпросното интервю не пише нищо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-18 00:29

И освен, че скъпа боята я нанасят японски девици по пликчета, защото само така няма да има мехурчета и ще се нанесе гладко [smilie5]. Маркетинг отделите това им е работата де - легенди от 1001 нощ само и само да се продава.

А за стабилизацията [smilie5] как стабилизира клатещо се от вятър растение не знам [smilie18] тя ще да е някаква магическа. Сигурно можеш да снимаш танцуващи хора с нея на 1/10 без да се размажат щом тревичката я замразява. Сериозно помислете малко... дали в такава ситуация високата скорост на затвора не е виновна за неразмазания кадър, а не стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   18-03-18 08:06

Ночев,така е,но никъде не съм казал,или човека от инфото,че продават на загуба.Казах ,по точно цитирах по спомен,че про2 заради тази боя е по скъпо от обявената цена,което ще рече,че пак са на печалба/то няма и как да бъде иначе/,но тя е по малка.И адашчето е прав,че може да е маркетинг,но ако допуснем,че не е,те печелят от всичко.Тела,обективи и т.н.,та тази боя и подарък да бъде пак са на печалба.Та аз глупости не пиша,а просто споделям какво съм прочел преди време.
Ширкане дразниш се че 16-50 е 780 кинта дето го споменават,ама и на сони 16-50 по спомен беше някъде там.Не е евтина с-мата спор няма,но и другите производители не са евтини.Сега,че някъде някой джам е по евтин за една марка от друга с подобни параметри е факт,но пък затова и има толкова производители да си реши човек кой да вземе.Мога да се съглася с теб,че наистина тамрон ,сигма не правят за фуджи джамове,но вярвам,че това ще се промени в недалечно бъдеще освен,ако и двете страни не желаят това да се случи.
КиретоА,може и да бъркам,ама фирма дето може да направи среден формат,защо да не може да направи фф,ако иска?Още повече ,че сони дръпнаха яко при фф безогледалките,и останалите искат не искат и те ще започнат.Е ако се заинатят и не го правят е друг въпрос,както с каникон,колко време ги чакат и чак сега има разни инфо в нета,че това може да се случи.Или както с к1,фф на пентакс излезе години,след като имаха каникон фф,но пък правеха среден формат.Демек имат възможността,ама дали ще го направят е отделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 09:43

Simbon4o от теб не го очаквах чак. Два пъти обясних, че AI Servo при Canon работи изключително добре в макро режим от 7D нататък. При макро и най-малкото движение на ръката може да води до загуба на фокус, а при вятър, обектът ти се мести доста. Това помага обектът ти да е на фокус.

При фокусиране на близко, се губи светлосила, а и реално трябва да се затвори блендата няколко стопа, за да имаш нещо на фокус. Хибридната стабилизация помага при снимане от ръка, защото всички останали макро обективи стабилизират само по 2 оси, което не е много ефективно за макро дистанции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   18-03-18 09:47

Хората се опитват да ти обяснят, че стабилизацията се обезмисля при движещи се обекти, особенно пък в макро режим. Например кихаща богомолка върху неокрепнала тревичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 10:15

Това е твоя липса на технически познания.

Първо, за движещата се тревичка говоря за СЛЕДЯЩ ФОКУС, който винаги е изоставал при Fujifilm, освен когато са ползвали тела на Nikon. Това, което казвам е, че въпреки по-скъпата комбинация от ТЯЛО и ОБЕКТИВ, няма да получиш нито качеството на изображението, нито възможностите да заснемеш макро сцена в жива среда. Всички разбрахме, че тук сте само ПРО-та и снимате манкенки в студио при пуснати щори и завеси.

Второ, ако някога си снимал макро със стабилизиран сензор, щеше да разбереш какво е предимството.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   18-03-18 10:48

sirkhann, никъде в темата не виждам накакви заклети талибани фуджисти.
Всичко тръгна от това, че ти хем снимаш с Фуджи , хем постоянно ги плюеш. А това като цяло не е разбираемо. Защо си накупил цял куп обективи като не стават. Да се беше отказал след 1-2 обектива, да ги беше разпродал. И да си беше направил една система около канон 6д примерно, който харесваш. Или пък друга система- кеф ти никон, Сони . Пък имат и достъпни ФФ. И всичко щеше да ОК .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 14:16

Не плюя Fuji. Ергономията ми допада, пригодил съм се част от специфичността, защото съм свикнал от Foveon-а. Плюя непрекъснато качващите се цени на фона на конкуренцията, липсата на обективи от трети производители и създаването на псевдо елитарност. Когато градих системата, цените бяха други и плановете изглеждаха супер от roadmap-а им.

При положение, че ценообразуването доказуемо е неадекватно, защо аз съм лош, че казвам, че царят е гол?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 15:18

липсата на обективи от трети производители е поради простите причини, че:
1. Фуджи имат сравнително нисък процентен дял от пазара.
2. Обективите им са от най-добрите.

Относно цените - нали пуснаха 23,35 и 50 на f2? Цените им са приятни, особено втора ръка. Ама ти искаш хем душата в Рая, хем... Продавай всичко и си вземи някакъв канонски кютюк, не е като да се разведеш я...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   18-03-18 16:15

sirkhann - стига си мрънкал, кога пък си градил система ти на други цени, че нещо не мога да разбера? Има достатъчно по-евтини предложения в момента, като не ти изнася, продавай и вземай нещо като за теб. Стига си занимавал всички с твоите несгоди.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 16:25

farushko - имаше поне едно увеличение на цената, което аз помня.

Vanu:

50/2 не ми харесва, има много цветно боке
35/2 не ми трябва, имам на 1.4 който ми върши по-добра работа за пейзажи

Нямам никакво телефото, обаче. Но имам избор

55-200/3.5-4.8 - 1500 лв, тъмен за портрети, мек в дългия край на отворено
50-140/2.8 - 3000 лв, тежък за пътуване
90/2 - 2000 лв, тежък за пътуване
80/2.8 - 2500лв, тежък за пътуване ...

Не виждам нито 50-140, нито 80/2.8 в базара. И да се продават, цената им пак ще е безумна.

Въпросът, отново, не е дали има техника втора ръка на по-приемливи цени. Тази техника я има и на другите производители. 90/2 си е 2х от цената на Nikkor 85/1.8G и на ново, и на втора ръка. В момента снимам с един Samyang 85/1.4, дето ми излезе под 400 лв, след като навремето прибързано си продадох новия от магазина.



Публикацията е редактирана (18-03-18 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   18-03-18 16:34

DMS Shirkan

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 16:40

IshootPeople - Защото? Аргументи някакви имаш ли? Нещо да кажеш по темата имаш ли? Разбрахме те, че не знаеш чужди езици, поне български знаеш ли? Щом успяваш да си купиш 16-55 с един ангажимент, поне от алъш-вериш далавер-импекс разбираш, спор няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 17:13

Самянг-а е трагедия, издържах го няколко дни, с този ръчен фокус бракът ми беше огромен на отворена бленда, острота - никаква, тегло - айде нема нужда. 90/2 се продаваше в базара за около 1000 лева. 50-140/2.8 бил тежък, е дай ми някакъв еквивалент, ако искаш и фулфреймски 70-200/4, дето е като перце, водоустойчив, със стабилизация и бърз фокус, и има същото качество?!
Ако още в началото си бил наясно, че искаш пластмасови обективи за без пари - Фуджи не е била системата за теб. Нямаш никакво право да мрънкаш. И предвид, че за разлика от повечето други системи, Фуджитата не си губят цената наполовина, като излезе новото тяло/обектив на всеки 6 месеца, не виждам какво те спира да се отървеш от тая система?
Проблемът ти е, че ти харесва и че не можеш да си позволиш, ясно е от самолет. Ама не виждам други да мрънкат колко скапана философия имат Лейка и Хаселблад...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 17:47

Vanu, логиката ти издиша. Даже не виждам никаква логика в твоята "логика".

Въпросът не е до позволяване. Въпросът е, че трябва да си мазохист, за да плащаш двойно за едно и също нещо само заради надписа Fujifilm.

Fujifilm не е нито Leica, нито Hasselblad, съжелявам, че трябва да ти наруша елитаристичните самозаблуди.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »