Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-11-17 19:30

Като продавам нещо втора ръка особено лека кола, имах написан текст преди години по времето на соца го бях съставил ,че колата се купува и продава в състоянието каквото е в момента и след продажбата не поемам никакви гаранции и задължения към купувача и той си оправя проявени дефекти за своя сметка.
Като не са написани и казани ясно условията се получават такива недоразумения,купувача има едни очаквания, продавача смята че като продава нещо на старо няма да има задължения.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-17 19:34

Викаш купувачът очаква, апаратът да работи,нали [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-11-17 19:34)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: agop4o   
Дата:   15-11-17 19:34

дис-тарикатите. Това ДИС какво би трябвало да значи[smilie5]

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: imitev   
Дата:   15-11-17 19:52


Когато купуваш на старо винаги има риск.

Затова и цената е надолу.

Всеки сам си преценява.

Ако е знаел и нарочно ти го е натикал - простак е, но нищо не можеш да направиш.

Аз преди време продадох 400D и купувачът след 2 месеца се обади да пита защо не му работи спусъка. Е - при мен никога не е правил така. Ако не го бях продал - щях аз да го поправям.

Такъв е живота...

Не се втелявайте толкова по някакви вещи [beer]
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Тед   
Дата:   15-11-17 19:59

Продажба на вещ с недостатъци - независимо, че е 2-ра употреба.
Иск с/у продавача, експертиза, искаш от съда да му се установи адреса или съдебно удсотоверение от куриера да даде адреса.
Приложи и кореспонденцията и офертата в олкс и опиши как си я купил. След като е знаел за недостатъка - го прави недобросъвестен.
Това е скрит дефект - не може да се открие при пръв оглед и се появява инцидентно. Не може на купувача да му се вмени като недоглеждане скритият недостатък, който прави и вещта да речем неизползваема.
Накрая - печелиш делото. Другия плаща цената на иска, разноските за адвокат, такса, вещо лице и прочие. Правото е на твоя страна.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: colorphoto   
Дата:   15-11-17 20:45

Много оптимистичен сценарий Тед.

А-дано,ама на-дали...
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: zbonev   
Дата:   15-11-17 23:45

guciguci твоята история е много тъжна. Да, един такъв мал щанс може да те откаже, това е много жестоко, наистина.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: r_rusev   
Дата:   16-11-17 08:38

Тед, няма такива работи. По-горе е казано точно: "Купуваш в състоянието в което е". Това е. За да съдиш някого трябва да докажеш, "какво е било и какво се е случило след". Умряла работа! Единственото решение - съвест на продавача и рейтинг.

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: мара   
Дата:   16-11-17 09:29

Автор: agop4o
Дата: 15-11-17 19:34

дис-тарикатите. Това ДИС какво би трябвало да значи[smilie5]



[smilie18] прау да ти кажа, още кат го писах, зех че се зачудих и аз, ама така съм го чувала от вещи лица, в значение на БАШ-тарикатите...ама звучи почти като династронавтите [smilie5] [smilie18] и не го смених
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: fangas   
Дата:   16-11-17 17:05

Аз съм бил от другата страна, преди 6-7 години продадох по стандартния начин 40d на колега. Преглед/Тест както си му е реда, два дни по-късно ми звънна, че апарата не се включва и му дава някаква грешка. Реших да бъда съвестен звъннах в Zentex да разпитам. Казаха ми, че не са сигурни, но е вероятно да е за смяна на затвора, но за да потвърдят трябва да се занесе в сервиз. Предложих на купувача да си разделим сумата от ремонта, неприятно е ама ... кво да се прави стана ми съвестно и донякъде се поставих на мястото на човека. Отсреща съответно получих няколко псувни и, че щял да ме намери къде съм и някакви такива. Сами се сещате, че след подобен разговор комуникацията ни приключи пък и изгубих желание да помагам на идиот.

П.П. На мнение съм, че ако искаш гаранции след покупката, трябва да платиш има фирми, които продават на съответната цена втора употреба техника с 3 до 6 месеца гаранция. И все пак ако купуваш техника на 50% от реалната цена трябва да ти светне лампата ;), че има и по-големи тарикати от тебе :D



Публикацията е редактирана (16-11-17 17:17)
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: agop4o   
Дата:   16-11-17 17:33

[smilie5] [smilie18] прау да ти кажа, още кат го писах, зех че се зачудих и аз, ама така съм го чувала от вещи лица, в значение на БАШ-тарикатите...ама звучи почти като династронавтите [smilie5] [smilie18] и не го смених По моя информация ДИС е съкратено от селски диспечер[smilie5]

 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: tonal   
Дата:   16-11-17 20:30

като Мара ... всеки и всичко си върви с късмета. Няма сигурност и застраховка от изненади даже при ново.
...
Баси точно го пишех това и една мацка леко ми остърга задната броня ... ;-)
Без видима драскотина. Късмет дъге.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: imitev   
Дата:   16-11-17 21:39

Трябва да се правят обявите така:
Цена - Х лв.
Цена с 6 месеца гаранция - Х+50% лв.
 Re: Поредния измамник ! Георги Жуковски
Автор: Crocodile   
Дата:   18-11-17 21:33

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена