Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 17:20

Познанията ми по фототехника и фотография са базови съответно и критериите ми са занижени и гласувам активно, обаче в сферата в която съм професионалист много малко хора могат да получат „точки“ от мен. Приемам, че и с негласуващите автори тук също е така. С повишаването на познанията и уменията им нараства и критичността им и съответно малкото одобрени от тях кадри. Сега си представете, че се приеме една отколешна идея във форума да има и отрицателно гласуване, какъв рев щеше да падне тогава, дори според моите скромни критерии има много кадри, за които и боклукът е голямо поощрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 19:35

Няма идеални сайтове!
Що се коркате толкоз?


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:41

Суета.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   19-10-17 19:43

Честно, гледайки на първа страница "рейтинг Б за 24 часа" само един кадър ме кара да го гласувам, а още един ще отворя защото момичето е много красиво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: OIM   
Дата:   19-10-17 19:48

Ако не ти харесва дадена снимка , може да не гласуваш но да напишеш кое не ти харесва в кадъра


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:50

И това е обсъждано, много автори приемат критиката като обида и настава една...

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 19:52

Липсата на гласове е проблем на Фото-Форум не наш. Хората станаха по-малко. Качествената фотография е по-малко и съответно се гласува по-малко. Причината е че Форума губи главната си способност да бъде център на фото обществото в БГ. Причината е че дълги години Фото Форум разчиташе на "милостта" на авторите които публикуват. Правеха ревюта на камери и техника само когато бяха платени от съответния вносител. Много отдавна не се публикуват качествени статии и не се организират достатъчно събития.

Правят се опити нещо да се промени но за да се промени нещо е необходимо много голям интензитет от страна на администраторите. Същия трябва да включва публикации, канене на автори които да публикуват фотографии и статии и много други инициативи. Центъра на фото обществото се измести във фейсбук и авторите които правят блукикации главно се намират там. Причината е ,че никой не намира за необходимо да прави на свой гръб ФФ едно по-приятно място. Качествените автори не публикуват тук тъй като няма качествена аудитория и същите масово публикуват във фейсбук и в чуждестранни форуми и фото-банки а именно места в които присъстват много добри и всепризнати автори в съответния жанр. Обмяната на опит също става много по често в социалните мрежи тъй като там се комуникира по-бързо и по-лесно. Динамиката се вдигна много а администраторите на Фото-Форум спят вече 4-5 години ( ако не и повече ). Много от администраторите се смениха поради причини като / Нямам време и тнт /
Просто Фото форум вече не носи абсолютно никакви пари за администраторите си и не носи абсолютно никакви позитиви за авторите които публикуват.

Когато съм имал време винаги съм публикувал тук и съм бил активен в темите. Миналата година бях лектор на ФФ-Фест относно фотографията на диви животни. Беше добро събитие за съжаление имаше изключително малко млади хора. Повечето бяха приятели от "оно време".

Порочен кръг от които може да се излезе само чрез инициативи на администраторите и доста труд. Но тъй като явно тази платформа не им носи пари интензивността е доста слаба.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 19:55

Едно от последните ревюта на камери Никон д7200 - Бони от 2015г.
Останалото е спам за уоркшопи / реалния начин да се печелят пари от фотография в БГ / Отново на гърба на авторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-17 19:58

Ами да се получава право на качване на снимки и писане във форума само след определен брой кликове по рекламите, та да заздравим форума щом проблема е финансов.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-17 20:04

Проблема си е техен :) Ние сме свободни да сме където искаме онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 20:25

cTpaHHo, гледа само първа страница, а Pd смята, че е проява на милост от негова страна да качва снимки тук...

Тихомире, какво ти казах за Великите[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   19-10-17 20:27

Чета , и с носталгия се сещам за "преброяване на дивите зайци"...хубав филм!По темата: а тези дето не гласуват,гледат ли?Всъшност проблема е че платформата не осигурява гледаемост!Начина по който работи не я отличава май от фейсбук(не го ползвам вече) и затова (както Pd блестящо описа) много хора предпочитат алтернативните варианти.Истината е че самата система толерира лошокачествената фотография и превръща потребителите в "лайквачи".


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 20:28

Налага се от време на време да припомням, че темата е друга, а именно защо автори, които отказват да гласуват, непрекъснато качват кадри за гласуване. Знаят ли тези автори, че трябва минимум 7 човека да отделят време за да гласуват за техните кадри, за да влязат в избрани. И наистина ли за една цяла година не могат да си харесат кадър, за който да гласуват или си мислят, че тяхното творчество е най-добро и недостижимо?


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Atman   
Дата:   19-10-17 21:10

Автор: OIM
Дата: 19-10-17 19:48

"Ако не ти харесва дадена снимка , може да не гласуваш но да напишеш кое не ти харесва в кадъра"

Даааа и автора ще ти изтрие коментарчето, и ще те блокира.
Но, ако почнеш да хвалиш, да охкаш и да възхваляваш даден кадър, даже и да не ти харесва, може да станеш и беееее. На мен са ми интересни изтритите коментари.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 21:33

Ядрото на форума не са само кадрите.
Аз лично харесвам и самия същински "форум"

Тук съм спорил 500 пъти
500 неща съм научил
със 100 човека съм се запознал
с 5 съм станал истински приятел

Малко ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 22:04

Автор: chukov
Дата: 19-10-17 21:33

Разбира се, че не е малко, но си представи, че всички вкупом откажем да гласуваме, само за 1 месец. Аз например не коментирам кадри, защото не искам да афиширам с това, че съм гласувал за кадъра и не защото ме е срам, а защото, голяма част от авторите се чувстват длъжни да ми връщат гласуването! И точно защото, когато кача кадър за гласуване, не скачам от автор на автор с удивителни (разбирай, качих кадър, върни ми гласа), съм благодарен на хората, които са ми оценили снимката и са отделили време да я разгледат и гласуват. Именно за това се старая да влизам в "Нови предложения" и да гласувам. И никак не мога да разбера тези, които не го правят! Пак казвам, ако всички се надуем и спрем да гласуваме, ФФ отива на кино!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   20-10-17 00:02

Не съм по фейсбуците, не знам там дали хората са по-щастливи и активно гледат и лайкват изкувство, но може би, ако живота ти е сив и цветна снимка с хубавица ще я виждаш сива....

А между другото измислих как всеки може да е редактор и да си има собствена галерия. Първо блокирате всички потребители, после си пускате тема "Най-яката редакторска галерия" и си курирате. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: тьма   
Дата:   20-10-17 07:20

Честно казано, вече ми писнА да коментирам, минах само към гласуване, а скоро май и това ще спра, ако някой с остен ме ръчка какво да правя - овенска ми работа [smilie3] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 08:54

Тъма, тук става дума за тези, които искат да им се гласува кадърчето, но те са прекалено големи, за да се ровят по галериите и да гласуват!



Публикацията е редактирана (21-10-17 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   20-10-17 09:19

philip, прибързаните оценки, изводи, мнения обикновено говорят за повърхностен, да не кажа невеж, поглед върху проблема.
Ако си направиш труда, да получиш повече информация относно гласуването ми, може би мнението ти би се променило леко.
Първа страница и Б-рейтинг отразява моментното/днешно ниво на кадрите и понякога това е времето което кога да отделя. Специално за теб ще споделя, че друг път, друго "понякога" влизам само в Албум Нови Предложения... Преди време бях пуснал, че самонаблюдението ми показва ясно - гласувам според настроението си. Даже и клишетата понякога не ме дразнят. [smilie6] [smile]

Причислен към "великите" [thankyou] [smilie8] ще хвърля лична гледна точка - рейтинг Злато, Сребро и Бронз имат значение. Бронз не е наказание, както мнозина си мислят.
А рейтинг Б е хубаво поощрение. Следователно е да тежи малко повече, конкретно в този сайт. И да не се раздава масово за (примерно) кокиченца и млади разголени дами които си придържат главата (не че и сред тях няма сполучливи кадри, които най-вече идват от фона/бакграунда).

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 10:04

cTpaHHo, много си прав и моля за извинение! Груба небрежност от моя страна и реакция само на база първият ти пост. Качил си едва 4 кадъра, а си дал 300 гласа за година назад, което си е завидно отношение за активност в албумите!

Много хора обаче гледат само в рейтинг Б или 100т., когато изобщо им се откъсне от сърцето да дадат някой глас.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-10-17 12:52

Аз съм с чиста съвест по темата с гласуването :) 1466 гласа за година, горе-долу това са по 120-тина гласа на месец, като самия аз няма и 200 качени снимки в сайта. Не е много, но от сърце, особено, когато основно гледам един раздел тук. Да му мислят останалите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nsirakov   
Дата:   20-10-17 13:52

чуков признай си... поне шестима са тези, дето са ти приятели... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-17 17:02

Аз ще кажа нещо за уайдлайф фотографията в ФФ.

Когато започнах аз през 2008-9 тук имаше много ентусиазирани автори и включително доста популярни автори от чужбина като Luigi, които инспирираха след себе си цяло поколение автори. Предполагам подобно е било в другите жанрове. След това същото това поколение което беше инспирирано от тези автори доведе до още поне 10-на човека които се занимаваха доста. В един момент връзката се прекъсна тъй като топ авторите в БГ ( които са много много малко ) вече не качват тук. Главната причина е че им писна и го намират за безпредметно. Писна им от спам, завист и празни приказки. Същите сега продължават да снимат когато имат време и произвеждат всъщност много по-качествена фотография от колкото някога някога е правил във ФФ. За съжаление не са тук.

Същото се случва с доста други автори. Обикновенно си тръгваш от някъде защото не ти харесва или не намираш смисъл. ( най-общо казано ).

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 17:46

Автор: Pd
Дата: 20-10-17 17:02

От всичко, което се изписа по-горе, разбирам, че нещо съм се объркал с този ФФ. Явно е време да трием профилите и да се спасяваме, защото едно време било яко, а сега не било. Фотография има от 1822г, и ще я има дълго след нас, преди време се продаде снимка от 1904г за над 2 500 000$, а и куп гениални бъдещи фотографи са още в детската градина. Едва ли някой, някого задържа тук насила, а и ако някой си мисли, че кадрите му са мнооо яки за ФФ, винаги може да си ги прибере в хард дискчето вкъщи! Може да ги качи и на по-яко място, например 500.px - там е голям купон, цялото гласуване е ти на мен аз на теб!
Отплеснах се и си оспамих темата, а тя е защо автори, които отказват да гласуват, непрекъснато качват кадри за гласуване. Знаят ли тези автори, че трябва минимум 7 човека да отделят време за да гласуват за техните кадри, само за да влезнат в избрани. И наистина ли за една цяла година не могат да си харесат кадър, за който да гласуват или си мислят, че тяхното творчество е най-добро и недостижимо?



Публикацията е редактирана (20-10-17 17:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »