Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: alex.d76   
Дата:   11-11-21 18:29

Аз пък днес май станах жертва на нова схема за телефонни измами...
Звънна ми непознат номер (с 0875 за начало) и любезна дама се представи за служител на НАП (чак после зацепих, че не си каза имената...) и както обикновено - каза че разговора щял да се запише с цел сигурност.
Та въпросната непозната започна да ме разпитва за недекларирани приходи за миналата година от продажби чрез куриери, като не можа точно да ми обясни как и защо е трябвало да декларирам продажбата на стоки втора употреба, използвани вече от мен. Попитах защо като частно лице с непостоянни продажби на лични вещи чрез куриери съм длъжен да подавам данъчна декларация, при което тя почти възмутено каза "Ма кой ви говори за данъчна декларация", при което разговора прие по-остър тон, което малко ме учуди на момента. Разговора приключи с едва ли не заплахата, че "колегите знаят как да проверят нещата" ...
Както и да е.
След като затворих чак, зацепих че:
- дамата не си каза имената
- номера не беше стационарен като на държавна институция
- след като не става дума за деклариране на приходи по надлежния ред (с декларация) - защо изобщо ме търсят
- и кои са тия колеги, дето знаят какво и кого да питат, щом не е тя???

После един колега, подочул разговора, ме светна за нова схема за телефонни измами - т.нар. схема "ДА".
Звънят ти уж от банка или НАП, задават ти няколко елементарни въпроса в началото, на които по инерция и нищо неподозиращ отговаряш с "да", и после разговора няма значение.
Двете "да" после се използват за монтаж на съгласие например за бърз онлайн кредит ...
Та не знам ... дано не е това, дето си мисля :(



Публикацията е редактирана (11-11-21 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-11-21 18:43

Извън темата, но понеже се разрази дискусия за машинното гласуване - само да кажа, че никъде в Европа (с едно изключение) не се гласува с машини. Както се казва - случаеност?

Ето и една изватка от статия защо в Германия се отказват от гласуването с машини още през 2009 година -

"през 2008 г., насред нарастващи съмнения за сигурността на този начин на гласуване, двама германски граждани атакуваха пред федералната конституционна юрисдикция машинния вот, приложен в изборите за 16-я германски Бундестаг през 2005 г. В своето историческо решение конституционните магистрати припомниха някои от фундаменталните принципи на демократичния изборен процес и откроиха несъвместимостта на този етап на машинното гласуване, и въобще на всяка форма на електронно волеизявление и отчитане на волята на избирателя. На първо място, демократичните избори са всеобщи, публични и трябва да отговарят на най-високите стандарти на прозрачност във всеки етап от изборните процедури - от организацията на самото гласуване, до преброяването на резултатите. Това означава - постановява германският Конституционен съд - че целият процес трябва да е достъпен за граждански контрол, при това да е достъпен и обясним за всеки гражданин без да са необходими специални знания и умения, включително компютърна грамотност."


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   12-11-21 00:02

Двете "да" после се използват за монтаж на съгласие например за бърз онлайн кредит...

Я кажи как с "да да" се тегли кредит, че да си взема и аз няколко...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: imitev   
Дата:   13-11-21 15:29

Това е като с чипирането с ваксините - всеки има познат, на който братовчед му на летището във Франкфурт/Лондон/Рим са го хванали с менте сертификат за ваксиниране.

Дрън дрън...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   14-11-21 12:39

За братовчед не знам, но едно от нашите циганчета го върнаха от Лондон. Работил е на мой обект и лично го познавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Mihaela_Sys   
Дата:   14-11-21 21:51

стига с тва чипиране ве

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: djfroggy   
Дата:   17-11-21 19:28

Аз когато продавам нещо над 1000 лева, винаги лично. Само 3-4 неща годишно чрез куриер и то до около 500 лева.Защото много от нещата съм си ги купил от форума, втора употреба и съм решил след време, че не е моето и друго ми трябва.



Публикацията е редактирана (17-11-21 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   18-11-21 02:52

Аз когато продавам нещо над 1000 лева, винаги лично.

По-добре 1 нещо за 1000лв., отколкото 100 неща за 10лв. Според НАП продажбата на над 3 еднотипни продукта годишно си е търговия... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Ctudio5   
Дата:   18-11-21 19:45

Добре де, не се ли е стигало до обжалване до по-висши инстанции на подобни казуси? Каква е съдебната практика по такива дела, някой знае ли? А в Европа как е? Не вярвам в Германия да съдят хора, че продават в Ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   18-11-21 20:41

Първо и най-важно: Българската правосъдна система не се базира на прецеденти и всяко решение се взима съобразно закона, доказателствата и вътрешното убеждение на съда.

Второ, което може и да не ти е важно: В България действат българските закони без значение какви закони действат в Европа и в частност Германия.

Извън горната подредба - можеш да обжалваш ако имаш доказателства. Същите доказателства можеш да представиш и на данъчните, които те ревизират. Тяхната цел не е да те фалират.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Ctudio5   
Дата:   18-11-21 20:53

Ти си на всяка манджа мерудия и не си в час въобще. Нашето право става все по-прецедентно. Питай адвокат ако не вярваш.

Европейските закони имат приоритет над българските. Съдът в Страсбург отменя присъди на български съдилища.

Подобни актове на данъчни не почиват на доказателства, а са някакви субективни заключения на развилнели се чиновници, които не зачитат не само правото, но и презумпцията за невинност.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   19-11-21 19:45

Ти май изчерпа аргументите и мина на лични нападки? Пред кръчмата минава за мъжкарско.

Вместо да питам адвокат мога да погледна закона, който е еднакъв за всички, а ти дори не подозираш, че съществува.

НПК: Вземане на решения по вътрешно убеждение

Чл. 14. (1) Съдът, прокурорът и разследващите органи вземат решенията си по вътрешно убеждение, основано на обективно, всестранно и пълно изследване на всички обстоятелства по делото, като се ръководят от закона.
(2) Доказателствата и средствата за тяхното установяване не могат да имат предварително определена сила.
Нито дума за прецедент. Има само един вид дела, в които решение на един съд се ползва за позоваване, но подозирам, че няма да го разбереш.

Съдът в Страсбург не може да отмени присъда на българския съд, защото е Европейски съд по правата на човека. Ако човешките права на някой са нарушени и потърпевшия не е намерил удоволетворение в страната си се обръща към този съд. Присъдата за данъчно нарушение, посегатрелство над личността или имуществото и т.н престъпления си остават. Остава да откриеш кои са човешките права.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: wlad   
Дата:   20-11-21 10:38

В доста голяма степен делата се разрешават на база изградена съдебна практика, т.е. вече взети решения по сходни дела.
Поне моят опит е такъв. Не желая да се намесвам в спора.



Публикацията е редактирана (20-11-21 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   20-11-21 13:48

Достатъчно е да прочетеш съдебното решение и мотивите към него и ще разбереш в конкретния случай на каква база е взето някакво решение. А че случаите си приличат е повече от нормално. Глобално погледнато животът е низ от повтарящи се събития.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Density   
Дата:   04-03-22 16:18

Някой знае ли какво стана с минималният необлагаем годишен доход, защото го няма в Закон за държавния бюджет на Република България за 2022 г. (обн., ДВ, бр. 18 от 04.03.2022 г., в сила от 1.01.2022 г.) - https://www.minfin.bg/upload/51091/18_22-ZDBRB-2022.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   04-03-22 17:41

Щом го няма значи го няма. По спомен е така от 14 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   04-03-22 18:19

Споменаха, че освен максималния, ще бъзикат и минималния за някои професии. Земеделските ми се въртят в главата, но за фото не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   04-03-22 20:12

Не бъркайте общ доход с осигурителен доход.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   04-03-22 20:14

[smilie22]



Публикацията е редактирана (04-03-22 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: landstar   
Дата:   06-03-22 22:35

Асахи, да си гледаш фотографията! Това за прецедента е само доктрина. Реално всеки адвокат вече чете не закона ами актуалната съдебна практика. Законът вече е без значение. Това е мощна вълна от щатите през европата та до нас. Постоянно четем каква конюнктурна и политкоретна простотия е сътворил ЕСПЧ и нему подобните. Нашите съдии поне на едно от десет дела вече първо правят преюдициално запитване до европейския съюз. За всяка глупост, за която си имаме и закон, и практика и теория. Да'н стъпим нещо накриво шъ знайш.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   07-03-22 08:38

Отвори си съдебното решение и няма да откриеш нито доктрина, нито практика, нито теория. Само позоваване ан закона и собствената съвест. А адвокатите да си четат каквото им е угодно.

Европейскит съд по правата на човека е създаден през 1959, Конвенцията за защита на правата на човека и основните свободи е от 1950 г. Съветът на Европа е създаден на 5 май 1949 г. и няма нищо общо с Европейския съюз, който е създаден чак през 1992 година.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   14-04-22 09:51

НАП напомня на търгуващи в интернет да декларират доходите си до 3 май

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: wlad   
Дата:   15-04-22 14:21

Понеже темата е за търговци и куриери - и от мен нещо, че глобите ще болят много: До 1 юли всички, които пращат с търговска цел до Германия /т.е. всичко що е опаковано/ трябва да се регистрират в лусид и да си купят лиценз от някоя от фирмите, че глобите са до 200 хиляди евро, конфискация на продуктите и ставаш персона нон грата.
Може да е важно за някой от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Density   
Дата:   15-04-22 14:25

"т.е. всичко що е опаковано" - Това важи за БГ от 01.01.2019 г. относно всички европейски държави, активирано със задна дата, разбира се и никой не ти го казва! Нашите Щ(Р@П) изхождат от презумпцията, че щом си пращал, значи си печелил и ще плащаш! ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Ctudio5   
Дата:   15-04-22 14:47

Подготовката за електронния концлагер върви с пълна сила. Жабата (народите) ги варят на бавен огън, но неотклонно. Пандемия, война, политкоректност, фашистки диктатури, всичко се схожда в една точка и има една крайна цел - тотален контрол над населението.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »