Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: georgebg   
Дата:   22-10-17 13:52

успокой топката малко, и без обиди към всички

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   22-10-17 13:54

Ние мисли че всичко трябва да се върши според закона

Наблюденията ми сочат, че доста от ратуващите за законност люде са готови да загърбят принципите си, стига да има и минимална далаверка за тях... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 13:54

По закон е най-лесно. Тогава всеки, продаващ нещо втора ръка и за което няма документи, трябва да въведе и данък Бойко Борисов в размер на 15%. Данък Бойко Борисов е, защото никой преди него не се сети да подгони нападжиите да го събират от хората, които някакси се опитват да свържат двата края. Да видим тогава дали всички, искащи всичко да е по закон, ще си купят нещо за 115 лева, защото в него е налице въпросният данък Бойко Борисов или ще отидат да си го купят за 100 лева, защото без въпросния данък ще бъде толкова.



Публикацията е редактирана (22-10-17 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 14:01

Още нещо за лицемерите, които искат всичко да е по закон. Искам да ми отговорят. Ако държавата, покрай въпросната схема, вкара в бюджета 1 милион лева, тези 1 милион лева къде точно ще отидат? Те как ще го усетят? Животът на кого точно ще стане по-добър, включително и техния. Защото от една страна, първо, до тях няма да стигне нищо и второ, вече ще трябва да купуват за 115 лева това, което вчера са купували за 100.



Публикацията е редактирана (22-10-17 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: georgebg   
Дата:   22-10-17 14:14

не знам не разбирам на ударени ли се правите последните коментиращи, аз пращам по 2-3 неща на месец, не въртя десетки хиляди оборот, и изобщо не се притеснявам дори да ми дойде проверка от нап, винаги купувам повече и по-скъпо отколкото продавам [smilie5] ....

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 14:25

Не се правим на ударени, удрят ни отвсякъде, включително ни удря и всенародната глупост върлуваща покрай нас. Има много просто решение на проблема. Десетките хиляди, на които Бойко Борисов се опитва да вземе от залъка, да не се свиват, да не се плашат, да се обединят по форуми и по битаци и да излязат на жълтите павета. САМО ТОВА В ТАЗИ ДЪРЖАВА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ И САМО ТОВА Е, С КОЕТО ВЪПРОСНИТЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ, ВКЛЮЧАЯ И БОЙКО БОРИСОВ.



Публикацията е редактирана (22-10-17 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   22-10-17 14:36

Мисля си, че vriketi и 555 посещават този сайт с цел пропаганда. На тази мисъл ме навеждат горните им мнения и празните профили.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: PStoychev   
Дата:   22-10-17 14:47

asahi, всеки има право на мнение. Не се рови в профили, а отговори, ако можеш, на човека. Мисля, че становището му е смислено.



Публикацията е редактирана (22-10-17 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: dim4o   
Дата:   22-10-17 15:04

Ако частни лица търгуват със стоки, от което изкарват печалба, държавата трябва да обложи тази печалба с данък така, както го прави за фирмите. Иначе нерегистрираните (незаконни) търговци не са с равен старт с другите, дето си плащат данъците.

Ето пример: аз имам фирма, която купува и продава нещо, от което изкарва печалба и плаща данъци на държавата (не е само данък печалба, има и други). Някой бай Х няма фирма, търгува със същите стоки и продава по-евтино, защото не плаща данъци.

Кое е справедливо, да го оставим да не плаща данъци, да ми подбива цените, защото има по-ниски разходи, аз да фалирам и държавата да не вземе и малкото, което взема от мен, или да го принудим да плаща същото, каквото и аз?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 15:12

dim4o, бай Х, за когото ти говориш, ако печели повече от теб, защо той няма работници, а ти имаш? Също така, като е по-доходно да си бай Х, ами стани като него и продавай като него. Надявам се говориш за продажба на предмети втора ръка, защото в тази тема става въпрос за точно това.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iviv   
Дата:   22-10-17 15:39

С пропагандиране на неплащането на данъци и призиви за протести, единствената подкрепа, която може да бъде намерена е от засегнатата страна. По този начин работите в полза на проверяващите органи и настройвате всички срещу вас.
Съгласен съм, че голяма част от мненията са на злобари и лицемери но много по-правилно е да се посочи къде е проблема, да се излезе с някакви разумни аргументи и да се търси решение. Сега хората просто се настройват един срещу друг. Трябва да се иска въвеждане на ясни правила и ограничения за да може всеки да си продава личните вещи спокойно дори те да са над определена сума. За суми от/до да няма никаква опасност от проверки, за суми "над" определена стойност куриера да е длъжен да превежда парите само по банков път а продавача да бъде наясно, че представяйки документ за собственост на лична вещ, той няма да има проблеми с органите.
Сега тези, които наистина извършват търговска дейност като физически лица и то в големи обеми, просто ще си напазарят ЕГН-та и НАП отново няма да ги пипне. 7 000лв за година са несериозни суми.
Под черни борси имам предвид същите "борси" като тези намиращи се пред кръвните центрове.
Ясно е, че държавата яко го е закъсала за пари и стрелят напосоки а най-лесния начин да вземат пари е от физически лица особено ако добре ги наплашат преди това.
Много по-сериозно ощетяват държавата фирмите, които илизат с финансови отчети на минус и не плащат данъци а те са тръгнали да се занимават с кокошкарски истории. Не говоря Лукойл а за фирми занимаващи точно с търговия и то с милиони оборот а не жалките 7 000. Тези фирми не плащат нищо или в най-добрия случай ще платят колкото тези получили писмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 16:00

За разумни аргументи може да си говорим в подобни форуми. До тук и само тук. Адвокатите, в парламента, тези, които приемат законите и правилата, нашите проблеми не ги касаят. Те отдавна са си решили техните проблеми, така, както ги устройва. Малките хора могат да бъдат чути, включително и техните разумни аргументи, само ако излязат на улицата. За съжаление е точно така.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 16:09

И да не подменяме темата. В закона ясно е казано, че необлагаем е доходът получен от продажба на движимо имущество, пак в този закон е уточнено, че това е един апартамент на година. Т.е. законодателят е решил да въведе някакви ограничения. По отношение на движимото имущество няма уточнение за брой и количество, а всичко, което не е забранено, е позволено. Също така има разлика между имущество и стока. Търговецът продава стока, продаващият лични вещи не продава стока, той продава имущество, върху което вече е платено ДДС. Ако една камера втора ръка или един часовник бъде препродаден 10 пъти и на всяка сделка трябва да се плати ДДС, то какво се получава тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   22-10-17 16:09

Малките хора имат най-голяма полза от спазване на законите и ще имат най-голяма загуба от беззаконието. "Разумните аргументи", които са обсъждате, са аргументите на малките тарикати, а не на малките хора.

А правилата са ясни: Купуваш нещо скъпо и си пазиш бележката. Не изисква свръх усилия и разходи. Само малко дисциплина.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-10-17 16:11

Автор: bg2014
Дата: 22-10-17 07:35
chrisnoch, много внимание ти отделям. Не си го заслужил с нищо.


Кой те кара да ми "отделяш внимание"??? Аман заман, недей! [smilie5]
Откога твоето "внимание" е някаква непоискана височайша награда, която трябва да се "заслужи"??? Ай сиктир!



Автор: bg2014
Имам фирми. Имам обороти по банков път, по пощата и през куриерски фирми. Всичко се осчетоводява и се плащат данъци. Обаче в Еконт си имат своя система за отчетност. Получават се дублирания заради един път фактуриране и втори път пращане по куриер.


Никакво дублиране не се получава. Смени си счетоводителите!


Автор: bg2014
Знам, че аз държавни субсидии за моята работа не получавам. (както колегата chrisnoch за филмите си) Част от парите за негови филми идват от такива, лакомници подобни на мен. И точно той да плюе...умно!


Ти си търговец. Купуваш на едро, продаваш на дребно и печелиш от разликата в цените. За какви субсидии бълнуваш?
Дядо ми (виден пловдивски индустриалец) казваше, че няма принципна разлика между търговците и лихварите, само дето първите ти вземат парите предварително. И едните, и другите нищо не произвеждат - само "гешефт" въртят.
Производството на филми е нещо съвсем друго. То се субсидира в цял свят (да, дори в САЩ и Индия!) и освен ИЗКУСТВО, създава ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ.
Апропо, аз също плащам данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-10-17 16:18

vriketi,
Профил, регистриран преди 48 часа?
Коментирал само в тази тема?
'Що си мислиш, че ние пасем трева? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   22-10-17 16:34

"Търговецът продава стока, продаващият лични вещи не продава стока, той продава имущество, върху което вече е платено ДДС."
Когато вещта се предлага за размяна срещу пари тя става стока.

"Ако една камера втора ръка или един часовник бъде препродаден 10 пъти и на всяка сделка трябва да се плати ДДС, то какво се получава тогава?"
Получава се, че не знаеш какво е ДДС. С начислено ДДС могат да продават регистрираните по ЗДДС. Право на данъчен кредит по този закон имат пак регистрираните. Тук говорим за данък върху печалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 17:17

"Когато вещта се предлага за размяна срещу пари тя става стока."
Т.е. според теб няма разлика между продажбата на лични вещи и търговия, всеки продаващ лични вещи е търговец.

"Получава се, че не знаеш какво е ДДС. С начислено ДДС могат да продават регистрираните по ЗДДС."
ДДС е косвен данък, плаща го крайният потребител. Според теб ако пазаруваш от нерегистриран по ДДС трябва да плащаш по-малко от регистринан, защото той ще ти го начислява, а нерегистрираният не. За данъчен кредит не е ставало дума. От дилър при продажба на стоки втора ръка също ще му искат ДДС от маржа на придобито - продадено.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 17:31

Години вървеше нещо като джентълменско споразумение между държавата и продаващите стоки втора ръка. Държавата не ги закачаше, продавачите се издържаха и не се регистрираха като безработни. Естествено тук не говоря за някои, които покрай това е възможно да са правили и милиони. С тях държавата се занимаваше миналата година. Тази обаче се занимава с тези, които продават, за да се издържат. И какво ще стане, ако всички тези 20, 50 или 100 хиляди изведнъж вземат, че се регистрират като безработни?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: GenaDP   
Дата:   22-10-17 17:32

Според теб ако пазаруваш от нерегистриран по ДДС трябва да плащаш по-малко от регистринан, защото той ще ти го начислява, а нерегистрираният не.

Нерегистрираният не е нужно да начислява ДДС в/у надценката си. Дали ще платиш по-малко не ясно...



И какво ще стане, ако всички тези 20, 50 или 100 хиляди изведнъж вземат, че се регистрират като безработни?

Статистиката ще отчете по-голяма безработица. На кого му пука?



Публикацията е редактирана (22-10-17 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: EvaJor   
Дата:   22-10-17 17:39

И какво ще стане, ако всички тези 20, 50 или 100 хиляди изведнъж вземат, че се регистрират като безработни?

Съвсем нищо няма да стане. Ще трябва да си плащат здравните осигуровки и толкова. Това да не е Белгия, че да ти кихат 80-90 % от дохода, докато си намериш работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 17:49

"Статистиката ще отчете по-голяма безработица. На кого му пука?"

Предполагам, че на някои им пука, щом непрекъснато ги споменават колко била паднала безработица. Разбира се повече им пука какво се случва на жълтите павета.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: georgebg   
Дата:   22-10-17 18:32

Значи твоята теза е да не се закачат дребните търговци, които " са толкова честни" , че като си докарват нещо от нелегална търговийка, не се регестрират нито като безработни, нито сигурно и от социалната система не се възползват ..... наивник .

Целта е точно да се регистриратт случаите на големи обороти и голям брой пратки от частни лица , което е признак на сива икономика. Не виждам нищо лошо. Ако човек е продавал наистина лични вещи, винаги може да обясни грешката :), като колегата - щом е продал стария телевизор , сигурно си е купил нов :) ...

аз например имам мания в хардуерната област и разни подобни, и постоянно купувам от ибей разни нещица, та имам безброй извадки от ибей, кр.карти и т.н. които показват че купувам ново и е нормално да продавам старо, че даже имам и обложени в митницата стоки [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-10-17 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   22-10-17 20:05

Как е в Гърция?


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: 555   
Дата:   22-10-17 20:17

Как не е в Гърция

"Атина иска пари. Не само от Брюксел, но и от народа си. И по-точно - от онези заможни гърци, които все "забравят" да си платят данъците. Обречена кауза, като се има предвид, че те отдавна са скрили богатствата си."

"Новото гръцко правителство започна мандата си с гръмкото уверение, че ще подгони богаташите, които укриват данъци - с надеждата, че ще успее да извлече от тях средства, с които да запълни поне донякъде катастрофално празната държавна хазна. Пък и нали едно от централните предизбрни обещания на "Сириза" беше, че ще вземе от богатите, за да даде на бедните."



Публикацията е редактирана (22-10-17 20:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »