Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Splendente   
Дата:   10-07-18 17:44

victory13 Купувам почти всичко от Англия, включително дрехи и обувки за цялото семейство. За щастие рядко не нацелвам размери. Връщането е сложно, защото купувам с превозвач. Много хора са, като мен и препродават, когато размерът е неточен. Колкото до размерите - те варират от марка до марка, а много често зависи и от модела обувка или дреха.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   10-07-18 17:47

Никой не те обвинява, че продаваш. Имай едно наум, че получаваш доход и ако нямаш разходен документ за стоката ставаш интересна на НАП.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Splendente   
Дата:   10-07-18 17:59

А ако съм на загуба от продажбата ? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: ecobo   
Дата:   10-07-18 19:16

написа:

> А ако съм на загуба от продажбата ?
> :D

Тогава няма проблем, но данъчен на честна дума не вярва, ще трябва да докажеш загубата с документи.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: burningice   
Дата:   10-07-18 20:07

Ако не си в графата "големи данъкоплатци", значи си на печалба. Само ТЕ са на загуба или на "0".

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mmjm   
Дата:   10-07-18 21:16

kasad, ще се радвам да обясниш, на нас незнаещите, как се финансират армията, полицията, общинските и държавните училища и социалните служби. И защо смяташ, че за мой лош късмет работиш с хора с увреждания? Не мисля, че работещите в тази сфера носят лош късмет на никой, напротив или съм толкова наивен, че и тук греша? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: bg2014   
Дата:   11-07-18 00:31

Успокойте се! Трябва да имате голям оборот за да ви забележат. Какво значи голям...не знам. Моят е много голям през Еконт и не знам прага, но предполагам, че средната работна заплата по 12 е горе-долу ...
И друго- НАП не правят ревизия. Те започват проверка, която трае няколко месеца. През това време всичко е диалог. Ако вие имате обяснение за доходите си няма проблем. Никой няма да ви търси за стар телевизор или нови обувки. ТОВА Е НЕЛЕПО. Ако обаче телевизорите са повече или обувките са доста...няма какво да умувате. Подгответе се за плащане на данък. Ако минавате 50 хил. оборот...или 20 хил. оборот от внос става зрелищно....
Гледайте да се договорите по време на диалога. Ако не ви се плаща...ще ви назначат ревизия.
Тогава...може и до запор на банкови сметки да се стигне и т.н.
Притеснително е, но не е страшно.
Както навсякъде в тази държава- има си гимнастики, но не е това темата.
Гледам чесането на езиците е интересно, когато е на чужд гръб.



Публикацията е редактирана (11-07-18 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: bg2014   
Дата:   11-07-18 01:58

Прегледах набързо цялата тема. Почти всичко е за отпадък. Жалко!
Все пак от уважение към желаещите да са наясно ще обобщя всичко от тази сага:
1. Пристига писмо, че са ви забелязали.
2. И да не го получите се водите уведомен. Игра на криеница е излишна.
3. Започва предварителна проверка (не ревизия) от назначен инспектор.
Тя трае до 3 месеца. През това време се уточняват сумите, доходите, евентуални документи за разходи, произход на стоката и много други.
Имайте предвид, че НАП знаят какво сте си купували през последнта година.
И ако имате големи покупки (пр. за 20 хил.), а малки доходи в данъчната декларация (пр. 3000) трябва да сте подготвени за разликата. Ще ви попитат.
4. Има много и различни документи за доказване на разходи. Фактури, покупки от ИБЕЙ, пратки от Еконт, покупки от приятели и т.н. Но НАП могат да проверят всяка покупка при желание и трябва да сте подготвени за това.
Тук е времето за уточняване на дублирани пратки от фирмата и на физ. лице. Става лесно по датата на фактурата/кас. бележка и пратката в Еконт. Друг е въпросът, че замесвайки фирма има вероятност и за нейна ревизия.
Та добре помислете/изчислете ДАЛИ да замесвате фирмата.
5. При приключване на тази предв. проверка има становище.
Или плащане на данък (договорен и изчислен през време на проверката), или за започване на ревизия. Няма друго.
6. Ако имате сума за плащане - плащайте.
После ви връщат ви и 5 г. назад за данъчни декларации и данък.
Ако са минали 2 г. от неподадена данъчна декларация няма глоба. Ако не - 500 лв. Затова се изчислява този срок и се подава декларацията, когато минат 2 години. Спестявате 500 лв.
7. След приключване на всички плащания- черпите и правите купон.
И вече започвате да мислите като мен. Че законът дори да е тъп си е закон. През него минават нормалните българи. А умниците ...те се правят, че всичко им е ясно. Пишат по форумите колко големи бабаити са и как по телефона са се разбрали с НАП, и т.н., и т.н. Тъжно. Мнения в темата много. Вие преценете от кои сте.
8. Ако сте нормален може да се окажете с регистрация по ДДС на физ. лице.
При вносни стоки праг 20 хил лв, или за другите 50 хил. лв.
Тогава ще ви плашат с ГОЛЕМИ данъци за плащане. Ужас!!! Вие не се плашете.
Има си начини за всичко. Просто едно препятствие във вашия живот. Един бял косъм и много емоции.
Важното е да сме живи и здрави. Поздрави и успех на всеки!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-18 02:48

bg2014: НАП откъде ще знаят какво си купувал през годината? Едиственото което виждат са декларациите (ако има такива), движенията по сметки на твое име (без да става ясно по какво направление) и покупки от доставчици, които декларират вместо теб.

Все пак да не бъркаме интернет търговията на дребно без деклариране с разкарването на някоя вече непотребна джаджа. За което не сте длъжни да декларирате и плащате каквото и да било. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Xizario   
Дата:   11-07-18 09:18

@lamerko, на кратко НАП знаят:
- Заплата на която се осигуряваш ако работиш.
- Пълни банкови извлечения, включително и колко кеш си теглил.
- къде и какво си пращал с наложен платеж.
- колко данъци плащаш
- колко сметки плащаш
- ако си семейство нещата стават по-сложни.

Това горе и още доста неща са чисти данни.

Допълнително имат статистически агрегирани данни от фирми като Експириън, тези данни не са официални, но помагат при насочване на хората които да бъдат проверявани. Примерно колко бензин средно си заредил на базата на това къде живееш и къде работиш и къде си почивал...

После както каза bg2014, ако си попаднал в списъка за проверка, просто те провяряват ако се окаже че наситина дължиш ще плащаш, ако не дължиш няма да плащаш. Което не е голяма драма. Повечето хора си попълват данъчните декларации всяка година така или иначе. Останалите чули НАП и насрали гащите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: bg2014   
Дата:   11-07-18 09:26

Моля без въпроси към мен!
Аз само споделям за да сте подготвени поне малко за подобна ситуация. Минал съм по този път. Имах и счетоводители и адвокат, така, че не казвам нищо от "ЕЖК".
Когато плащането е с карта всичко се знае. Ако е в брой и имате гаранция на ваше име - знае се. Когато сте плащали анонимно естествено никой не знае. Но всеки ползва карта и гаранция. Вкл. на бензиностанциите с поименни карти. Просто бъдете подготвени и толкова.
Не ми се влиза в полемика. Аз не съм учител нито платено лице. Извинете!
НАП използва друга, съвсем различна система за информация. Почти дублирана на тази, която мислите, че познавате. Вие нямате достъп до нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Splendente   
Дата:   11-07-18 09:41

Благодаря за информацията, bg2014

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-18 11:39

Xizario: е аз ко написах :)

Колкото до развитието на темата - оказа се полезна. Просто първите сигнали от "изгорели" тарикати на дребно по разни форуми бяха доста мъгляви и подвеждащи - после си излезе наяве каквото си е и това е добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: EvaJor   
Дата:   11-07-18 14:31

bg2014, пишеш, че всичко било отпадък, но е добре да си попрегледаш и твоя пост.

След проверката няма как да платиш данък, защото данъчната проверка само установява факти. При нея няма и няма как да има ревизионен акт, от който да произтичат данъчни задължения. Такива произтичат след ревизия, която следва проверката.

За данъчната декларация: освен 500-те лв. за неподадена в срок такава, има и едни 1000 лв. за погрешни данни, които водят до по-ниски/ укрити задължения. И после: съвета за неподаването й: ако не се подаде две години, 500 лв. отиват пак към 1000 лв.

За "замесената" фирма и нейната ревизия: не е ясно как може да представиш фактури, без да "замесваш" дадена фирма...Ще изтриеш името й или как.

Поговори пак със счетоводителя си, има неща, които не са ти ясни, ако и да се опитваш да звучиш компетентно и да обиждаш хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: bg2014   
Дата:   12-07-18 00:23

EvaJor
Дата: 11-07-18 14:31

bg2014, пишеш, че ПОЧТИ !!! всичко било отпадък, но е добре да си попрегледаш и твоя пост.

Защо ме замесвате постоянно? Ако искате вярвайте, ако не искате - ваша воля. Аз САМО споделям за да ви е по-лесно евентуално. Дали разбирам или не нещата, дали са ми ясни не е важно.
Затова имам счетоводителИ (мн. ч.) и адвокат, спокойно!
Когато не си минал през подобна проверка не давай грешни акъли, ако може! Моля!!!
Не съм счетоводител, но въпреки това специално за теб ще кажа, че всеки има право на една корекция на данъчната си декларация. Затова чети, питай, учи. Всичко, което пиша е добре написано и вярно.
Всяка дума ми е минала през главата. И това, че има начин за всичко също.
НАП и хората работещи там не целят да ти съдерат кожата. Те дори прилагат минималните глоби и доста добре разбират всеки длъжник. Проблемите идват, ако се мислиш за много образован в тяхната сфера, а всъщност не си.
Нещата отиват към спор, а аз не споря. Ако са минали 2 год. НЯМА глоба. Няма!
За да ти докажат, че има грешно подадени данни отново трябва (1)проверка,(2) ревизия и т.н. Кой ще го докаже?
Стига въпроси! Всеки носи глава на раменете.
Човек да съжали, че споделя опит...
Единствената добра дума за което и аз благодаря, Splendente! Поздрави!



Публикацията е редактирана (12-07-18 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   07-08-18 00:04

Данъчните следят пратки по пощата


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: ani_im   
Дата:   07-08-18 15:13

За всичко съм съгласна, освен за банките и НАП.
НАП нямат достъп до банковите ви сметки и до движенията в тях, но ако искат могат да ги получат. Това става като се издаде специално разрешително за отпадане на Банковата тайна и се използва при ревизии.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: survivor3   
Дата:   07-08-18 17:08

Имам въпрос:
Преди 2018 примерно си си купих
1 фотоапарат втора ръка за 1000 лв. не ти върши работа продал си го
взел си 2ри пак за толкова пари
и така 5 пъти и 5тия си го оставяш да си го ползваш
и какво в НАП ще ми дойдат на проверка защото съм направил 5000 лв. оборот в еконт ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: survivor3   
Дата:   07-08-18 17:10

Ами както моите родители са стари и на тях им купувал всичко през еконт какво? Ще ми кажат, че като съм купил 2 телевизора, две печки, 2 еди си какво и след това съм продал старите и съм търговец ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: JohnyWalker   
Дата:   07-08-18 17:17

survivor3, Да, точно така се случва и в момента. Добре дошъл в Абсурдистан. Държавата (разбирай политиците) са гладни.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   07-08-18 17:26

Би се случило и се случва. Само дето много хора "употребяват" вещите само няколко дена до няколко месеца и... продават на по-висока стойност [smilie18]

Меду другото нали правите разлика между "продавач" и "купувач"? Защото в статията се коментират само продавачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: imitev   
Дата:   07-08-18 17:47


Пробвай да го направиш в бяла държава...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: burningice   
Дата:   07-08-18 18:37

Ako не плащаме данъци ще паднем до нивото на Монако. Там хората са освободени от данъци и вижте какво става: една права писта за Формула 1 не могат да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: aceontheriver   
Дата:   07-08-18 19:11

Как може да се плащат данъци за нещо, което продаваш на по-ниска цена от купената и си използвал вече. За последните 2 седмици 2ма човека отказаха да ми продадат използвана фототехника, защото не сме от 1 град. Това нормално ли е НАП да карат хората да се притесняват да продават използваната си и ненужна фототехника. "Няма такава държава"

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: b0bb0   
Дата:   07-08-18 20:54

"...което продаваш на по-ниска цена от купената и си използвал вече..."

Имаш документи? Нямаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »