Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: enizvk   
Дата:   07-08-18 21:21

Поразпитах за ситуацията и правата на гражданите в НАП. Сега искам да ги съдя за изключителна арогантност и непристойно отношение. Тея хора са забравили къде живеят, и че всъщност те самите са граждани. Само ме е жал, че телефона ми нямаше батерия да им снимам държанието...... Докато не се изчисти комунизма от властта все по-зле ще става...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: imitev   
Дата:   07-08-18 22:14


Пробвай да продадеш 20 апарата втора употреба в щатите, без да си пазиш документите за покупка, да разбереш от къде идва демокрацията и къде зимуват раците по затворите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   08-08-18 01:12

"Автор: enizvk
Дата: 07-08-18 21:21

Поразпитах за ситуацията и правата на гражданите в НАП. Сега искам да ги съдя за изключителна арогантност и непристойно отношение."

Първо се консултирай с адвокат.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: OIM   
Дата:   08-08-18 07:07

Наистина в такава ситуация е трябвало да ги снимаш на видео Най малкото като видят че са снимани ще се държат нормално Държавните учреждения са обществено място и никой не може да ти забрани да снимаш там


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   08-08-18 09:38

Не разчитай. Местният управител може да забрани снимането и тогава първо ще трябва да обориш заповедта в съда.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: OIM   
Дата:   08-08-18 12:03

Обратното
Щом забранява , нека да каже /покаже на основание на кой закон забранява Аз ще продължа да снимам а той нека да ме съди

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   08-08-18 14:57

Той няма да те съди, а ще нареди на охраната да те изведе. След това ти ще трябва да го съдиш. Помисли как да си ефективен, а не шумен.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mbs   
Дата:   08-08-18 17:28

Няма да има нужда да го съди. Достатъчно е да качи заснетото в нета. Ако отсреща изтърват някоя реплика или прибегнат към насилие, ефектът ще е постигнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mmjm   
Дата:   08-08-18 19:25

В НАП се работи и с лични данни, ето ти причина за забрана на снимането. А и форумът за фотография не е място за мерене на героизъм от рода на това щях да направя, онова щях да направя, ще видят тия изедници. Бъдете бабаити, където е нужно, тук няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: enizvk   
Дата:   08-08-18 19:58

Никой нищо не мери. Казвам ви каква е ситуацията, за да знаят други хора какво да очакват. Аз направих каквото трябва! Щото като продължаваме да си мълчим, и да остроумничим без да правим нищо, се случват нещата, които ни се случват!
Но ето, значи не съм единствения:
https://www.youtube.com/watch?v=UlNC_uzOoEI



Публикацията е редактирана (08-08-18 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mmjm   
Дата:   08-08-18 20:37

Постът ми бе насочен към OIM и в по-малка степен към mbs. Кое според вас е остроумничене? Мнението ми, че проблемите с НАП се решават в НАП и евентуално в съда, с Топлофикация в Топлофикация и евентуално съда и т.н. Това все пак е фотографски, не правно-счетоводен форум или бг-мама. Нека си говорим и гледаме фотография. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: enizvk   
Дата:   08-08-18 20:46

Забележете: "остроумничим" [smilie3]
Тази тема е раздел общи, но сте прав фотографията е по-приятна.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mmjm   
Дата:   08-08-18 20:49

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: survivor3   
Дата:   14-08-18 10:57

Аз си мисля, че това с НАП и Еконт е някаква измислица защото има във 100 форума 100 теми за това, а никъде не видях едно копие на какъвто и да е документ където наистина пише нещо свързано с Еконт и НАП? ИМа ли някакъв документ или получено реално писмо?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 11:03

Ти, ако получиш такова писмо, ще го публикуваш ли в интернет? Аз няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: survivor3   
Дата:   14-08-18 11:05

Защо не? С фотошоп скриваш личните данни, да видят хората за какво иде реч. За мен това се е някаква история която ще се превърне или в легенда или в реалност.
За мен не е редно ако е вярно от НАП да слагат наравно бай Гошо с 2000 лв. продадено и купено през Еконт и бай Пешо "бизнесмена" от ОЛХ със 100 000 лв. нелегално през еконт

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   14-08-18 11:20

Законът не определя някакъв минимум и е еднакво приложим за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Kalimas   
Дата:   14-08-18 11:24

survivor3 написа:

> Аз си мисля, че това с НАП и Еконт е
> някаква измислица защото има във
> 100 форума 100 теми за това, а никъде
> не видях едно копие на какъвто и да
> е документ където наистина пише
> нещо свързано с Еконт и НАП? ИМа ли
> някакъв документ или получено
> реално писмо?

Ти даже и тая тема не си прочел цялата пък за 100 теми говориш. (виж. стр.5)
Ако прочетеш темата, ще разбереш и че обиквновенно "бизнесмена" се е консултирал предварително и излиза по-леко от нещата.
Та.. прочети поне тая от 100-те теми, освен минуси има и плюсове в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   18-09-18 16:34

Още масло в огъня

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: uri64   
Дата:   18-09-18 17:04

Въобще не искам да защитавам търгашите на дребно, смятам, че всеки трябва да си плаща дължимото, но това ми е малко като пусни питомното, гони дивото:


вести.бг 22 март 2018, 09:52, oбновена в 17:39

....Данните от последния доклад на Европейската комисия за проблема сочат, че в нашата страна делът на неплащания ДДС е около 20% годишно. За 2015 г. сумата e 2 милиарда лв. Но през предходната 2014 г., която беше белязана от фалита на КТБ и оставката на кабинета на Пламен Орешарски, делът на несъбрания ДДС достигна рекордните 24% или 2,3 млрд. лв., и то при спад с 3% на декларираните задължения.

........От друга страна в Швеция несъбраният ДДС е само 0,28% или 110 млн. евро (215 млн. лв.)....

Това по повод на позабравното за неприбрните 16 милиарда от ДДС

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Julius   
Дата:   18-09-18 17:25

Още си спомням думите на единия си професор по Данъчен и финансов контрол навремето...

Колкото по на юг слизате, колкото повече се вдигат средните температури, а цветът на кожата става все по-матов и изражението на лицата - все по-лукаво... толкова повече събираемостта на данъците намалява!

Като почнеш от Португалия, Испания, южна Италия, Гърция, изобщо цялото Средиземноморие... у нас и по бай Тошово време събираемостта на данъците никога не е надхвърляла 60-70%, винаги е имало поне едни 30% невзети, докато в скандинавските страни несъбраните данъци са в рамките на статистическата грешка! [smilie7]

p.s.
А и то да е само ДДС-то... колко още фирми плащат осигуровки на минималните прагове? И т.н. и т.н.

Проблемът при нас не е толкова в събирането, колкото в разпределянето. И на 100% да ги съберат- като не отиват по предназначение, а ги разпределят на техни си хора (особено в края на год., когато ударно се харчи бюджетния излишък - в годините, в които е имало такъв)...



Публикацията е редактирана (18-09-18 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   18-09-18 19:15

Винаги има недоволни от разпределението. Затова не питай какво е направила държавата за теб. Намери продължението на мисълта.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: burningice   
Дата:   18-09-18 20:39

Тя, държавата е ясно какво прави с обикновения данъкоплатец, за това той не се нуждае от кекс, защото тя, му го е...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Julius   
Дата:   18-09-18 22:26

asahi написа:

> Винаги има недоволни от
> разпределението. Затова не питай
> какво е направила държавата за
> теб. Намери продължението на мисълта.

Подобни въпроси са само за безделници. Нямам излишно време за такива. А и не чакам на държавни пари, за да ме касае разпределението. Но колкото и да си затваря човек очите малко или много разни факти се набиват на очи. Как разни хора, набедени за бизнесмени (и дори министри) в една реална конкурентна среда не биха се издигнали до нещо повече от бармани и сервитьори. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: uri64   
Дата:   19-09-18 00:51

> Затова не питай
> какво е направила държавата за
> теб. Намери продължението на
> мисълта.


Да бе, да...как не...[smilie18] С тия пушеци да ходят да опушват пчелите от някой кошер, моля...ако съвестно си изпълнявам задълженията към държавата имам пълното основание да очаквам същото насреща.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »