Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   21-09-17 21:44

Тъма, радвам се, че откри една една "чуждица" в писанията ми. Последните петнадесет години ползвам българския, само като пиша във ФФ или като си идвам в България. [beer]
Иначе, обичам, разхождайки се по "Витошка", да си купя фрозен йогурт и да закусвам бутер баница. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   21-09-17 21:47

па в нея нема никво масло, дейбеш...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stukloplast   
Дата:   21-09-17 21:54

Мара, това че начина на развитие е грешен(консуматорско общество), не значи, че няма в един момент да се стигне до качествена развръзка, в един момент. Рано или късно, сигурно няма да съм жив, но технологиите и науката ще победят "величеството на човешкия разум", което все още води до избиване по религиозни причини и може да се манипулира и от напитки, дори [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   21-09-17 22:16

уйде коньо у ряката [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама то кат нищо машините мое да се окажат по-мъдри...може па тва да е "божията промисъл" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: burningice   
Дата:   21-09-17 22:32


https://i.pinimg.com/736x/a0/4e/04/a04e04a0fd3fe036b0baebc26b790748--newton-photography-white-photog

Дано да не ми се сърди автора на снимката, ама няма как да не му хвърля малко градивна критика:
1.Авторе, не режи така човека в дясно;
2.Не слагай обекта пред прозорец, ако не можеш да изравниш светлината от вън;
3.Контакта с модела е много важен, не е нужно да я дразниш, щото виж как се е нацупила;
4.Като си седял на масата до модела и си се дръпна, да беше си отнесъл чашата?! Така има един човек и две чаши за кафе;
5.Какъв е този крив хоризонт?!
И к'во си мислиш, че като пуснеш снимката в ЧБ и веднага става шедьовър?!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   21-09-17 22:54

освентва й е отрязал крака...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: Dora93   
Дата:   21-09-17 22:57

Нещо от Нютън, което има според мен отношение към темата и примерите:


“It’s that I don’t like white paper backgrounds. A woman does not live in front of white paper. She lives on the street, in a motor car, in a hotel room. I also like the light that tends to exist in hotel rooms. I do not like strobes. Plus, there’s room service. But anything is better than a studio. And I like to have certain objects in my photos: electric plugs, wires, telephones, TV sets.”

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: тьма   
Дата:   22-09-17 00:29

Напред към хотелските стаи[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: IDA   
Дата:   22-09-17 00:33

Стъклопласт,

Аз ли давам квалификации? Не беше ли ти този, който определи миналото ми като "тъжно", макар че нито ме познаваш, нито дори си ме виждал в живота си? За разлика от много хора тук, които обвиняват миналото си за всички свои неблагополучия, аз се гордея с моето, защото то беше изпълнено с човещина, любов и уважение към труда на хората и към самия мен, а това ме караше да се чувствам полезен, уважаван и щастлив.

Що се отнася до портфолиото ми, то може и да не е впечатляващо, но ми е интересно, в качеството си на какъв се опитваш да го оценяваш, при положение че твоето си е направо върхът на посредствеността. Когото и да попиташ, ако не ти го каже направо в очите, ще си е само от благоприличие. Още по-смешна ми е оценката ти за клипчето, което показах, за да разведря малко темата. Колкото и невероятно да ти звучи, с това филмче съм донесъл много радост на най-близките хора около мен. Само тази вечер, внукът ми ме кара да му го пускам 4 пъти подред. За мен само това има значение. А твоето хейтърско мнение ми е толкова безразлично, че няма накъде повече.

Курсът, за който споменах, не беше за кинематография, а за работа с Magic Lantern. И тогава го предложих не "за да се правя на даскал", а защото чувствах, че мога да съм полезен на много любознателни хора, които желаят да се възползват от възможностите на тази иновативна разработка. Ти това не го разбра, а и няма как да го разбереш. То е непонятно за хора с твоя начин на мислене.

И моля те, бъди така добър да не ме наричаш "даскал". Ако бях даскал, щях да преподавам в някое турско училище в Анадола. Аз съм учен от Българска академия на науките и се гордея с това. И в качеството си на такъв, ще си позволя кратък коментар към следното твое съждение:

"Рано или късно, сигурно няма да съм жив, но технологиите и науката ще победят "величеството на човешкия разум" ...

Няма да коментирам факта, че науката и технологиите се правят именно от ония знаещи и можещи хора, които ти с такова презрение наричаш "даскали". И те не се правят, за да побеждават човешкия разум, а за да помагат на хората да се развиват и да живеят по-добре. Ти само се моли, изказаното от теб пророчество никога да не се случи или ако все пак се случи, наистина да не си жив! Защото, когато това се случи, хората, с редки изключения, вече ще са загубили способността си да мислят и ще са се превърнали в безмозъчни същества, които всеки от малкото останали мислещи с главата си индивиди, ще може в произволен момент да подкара като животни към кланицата и месомелачката. А ти, с твоето сляпо преклонение пред науката и технологиите, ще си сред първите подкарани, можеш да си сигурен в това. Как точно ще стане ли? Ами много просто. Изгледай филма "Стената" на Pink Floyd. Този процес е показан по много красноречив начин във филма. Там малките Стъклопласт-овци крещят като обезумели:

"We don't need no education ..." ,

а когато пораснат, падат един по един от конвейра в месомелачката.

Хайде сполай и бъди здрав, че хейтването вреди на здравето!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: GenaDP   
Дата:   22-09-17 00:51

Автор: IDA
Няма да коментирам факта, че науката и технологиите се правят именно от ония знаещи и можещи хора, които ти с такова презрение наричаш "даскали".


В голяма грешка си. Даскалите само разказват за това, което някои други са измислили...

Апропо, ти с даскала от "Стената" ли се отъждествяваш? [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-09-17 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: fotograf123   
Дата:   22-09-17 01:13

Ида , фотографското ти минало е тъжно , но благодарение на заснетият от теб клип виждаме че си създал здраво и прекрасно семейство [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: Konstantinov   
Дата:   22-09-17 02:20

Като чета тук си спомням че чичо ми преподавател в разни университети извън страната ,ми казваше че човек бил вече остарял когато знаел , можел и искал да каже и научи на нещо другите, ама никой не му обръщал внимание.
И обратната теза на колега , никога не сме говорили дали е или не е вярваш като мен, но той споменаваше нещо казано от христос, което звучеше така -Не давай най-ценното си на прасетата защото ще се обърнат и ще те нахапят.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: GA   
Дата:   22-09-17 02:27

Мисловно да вървим напред ? - ммм не съвсем, тъпчем си по- скоро. За топлите страни - то общо взето откакто сме открили пещерата и огъня в главите не сме мръднали, ама въобще :))) Същите маймуни сме си:))) А след парното, климатика и микровълновата сме обречени :))))
Технологията много се разви обаче.
Даже наскоро спряха изкуствения интеклект, защото ги хвана страх, че ще ни затрие като вид. Като се има впредвид кви сме чукундури страховете си бяха съвсем основателни. Пък Арнолд вече не е първа младост и не е ясно, кой ще ни спасява от терминаторите. То ако на някви младоци разчитаме сме си пътници:)))

Войната на поколенията във ФотоФорум - това си е за Архива :)))
Да не е лъжа, че за сблъсъкът иаме документи на папируси и каменни плочи и сигурно след 1000 години, ако не сме се затрили или не ни е ударил астероид, новите, супер мързеливи и некадърни поколения ще четат за войната от дрвени компакт дискове и флашки или по - точно ще гледат архаични клипчета, защото така или иначе няма да могат да четат хахахаха.

Светът принадлежи на младите, на по- младите и на най- младите!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   22-09-17 04:15

А Бе! Не можете ли да спорите без лични нападки?!
Светът се СЕПАРИРА (извинявай Тъма).
При това развитие на наука и технологии, все по-малко хора трябва да ЗНАЯТ. Оформя се (както винаги е било), елит, мислещ и маса за изпълнение на поръчките и консумация. Се ла ви (Тъма, пак извинявай). Просто, елитът ще е все по-малък процент от населението. Нещо като Египет и Персия, но сто етажа по-нагоре. Не 1985-та. С появата на WEB това го избегнахме. Масата ще изпълнява и ще се радва на "новите си коли и многото празници и пълен стомах".
[beer]
За тези, които ги очаква бъдещето, шансът е да се борят да попаднат в малкия процент. Затова, май е логично да виждам малко борещи се и във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: тьма   
Дата:   22-09-17 06:36

Дано открият онази технология, която ще може да СЕПАРИРА човешките духовни отпадъци, току-виж тогава светът се обедини и духовно израсне [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stukloplast   
Дата:   22-09-17 07:53

Духовното е функция на IQ и тука музиката свършва, защото в случая с хората, количествените натрупвания, водят до некачествени изменения.

Без да навлизам в лични нападки към миналото, цитирам автора на темата... "Композиция, ракурс и светлина са трите "четки", които трябва да се владеят от всички", които имат претенци за фотографи(изключвам семейните снимки и клипчета за спомен на някоИ хора)...
Начинът на овладяване на "четките" е без значение, особено в днешно време, важен е крайния ефект - продукта. Ако той говори само на теб - дръж си го в чекмеджето и го показвай на унучето да бриша сополи от кеф. Ако може да говори на всички - пусни го в интернет.
Отивам да си бъда проС и да бия учители(които у нас са по-скоро читатели на учебен материал и нищо повече). Язък за БАН, че не вдяваш за какво говоря. Язък...

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: ipolit   
Дата:   22-09-17 09:56

Преди години имах един колега, програмист на 18 години. Един ден отивам да играя тенис на маса, ама не мога да си намеря партньор. И го срещнах този. Питам го - "Можеш ли да играеш тенис?", а той ми вика "Не съм пробвал, ама не изглежда трудно, сигурно мога, обаче нямам време."
Тъй и не се провери дали може. С фотографията е същото. Не изглежда трудно, значи всеки може.
Мен по- ме дразни другото залитане в изследването на пиксели и аберации, без реално да се снима. Това е като овърклока на компютрите. Едни хора си ползват компютрите само за да вадят космически резултати на синтетичните тестове. Иначе на тези компютри сигурно няма инсталирана и текстообработваща програма.
Моят началник вече има 4 фул фрейма. И само снима някакви тухли и клончета, и ми обяснява колко са му хубави апаратите и обективите.
Не е направил една снимка на нещо различно в живота си. Обаче обяснява на другите хора на мойта жена снимките колко са смотани, щото ги правела с фотошоп и техниката ни била евтина и смотана. Ама мойта жена пък има стабилни клиенти и си изкарва по някой лев със смотаната си техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stef7   
Дата:   22-09-17 13:19

@Ipolit - Така е, но е така и в чуждите форуми. 95%-98% от темите са за техника. Ние порасналите момчета обичаме високотехнологичните и скъпи играчки - коли, компютри, камери кой каквото го влече и каквото може да си позволи. Изкушавам се да напомня за невероятната хумористична статия на Ken Rockwell по въпроса:

The Seven Levels of Photographers

Но самият сайт на Кен е основно за техника и тестове на камери и обективи. Каква ирония само. [smile] Та идеята е че тези хора плащат не малка част от сметките, те движат голяма част от индустрията. Те така разбират нещата, това ги кефи, защо да е проблем ?

Днешната техника прави така че фотографията изглежда лесна, но за добрата такава се иска също толкова време и усилия колкото за всяко друго нещо или дейност. Не може да се очаква при толкова много снимащи хора всички да задобреят. Повечето стигаме до някъде и там спираме, за повече няма време и желание има други по-важни неща в живота.

Има една идея която според мен е вярна че за да задобрее човек в нещо трябва да му отдели поне 10000 часа. Значи има спорове за часовете а ние имаме различи способности и възможности, един ще му трябват по-малко време друг повече, трети сигурно въоще не може. Но идеята че си трябва много време, 10000 часа са около 4-5 години работа на пълен работен ден. Колко от нас могат да си позволят да отделят това време и ресурс, ако фотографията не им е професия ? Истината е че само с четене и гледане на филмчета или дори посещаването на курсове не става. Ако така се ставаше добър ехей пей сърце. Иска се практика основно. А практиката си е РАБОТА отвсякъде, натоваране физическо и психическо. Както казва Салгадо не става да отидеш, пат пат няколко кадъра и готово. Та норамално е добрите да са малцина. Голямата популярност и многото снимащи е предизвикателство за добрите защото от една страна помага да достигнеш до много по широка аудитория ако искаш от друга пречи защото кадърни фотографи почват да се губят в множеството посредствени аматьори, критериите се занижават.

Защо се качват недобри снимки на този форум. Ами много хора са начинаещи, те толкова могат, толкова разбират. Някои считат че щом това което излиза от камерата се нарича снимка или фотография, значи могат да го качват на форум за фотография. Някои още нямат концепция какво е това добра фотография, някои имат съвсем различни даже непонятни концепции за добра фотография, някои ползват подобни форуми за семеен албум. Няма правила. Единсвените начини за отсяване са както казах добре известни - 1. модериране 2. по популярност и посещения. И двата имат недостатъци но се ла ви, както казва автора.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   22-09-17 13:37

извънредно смислено мнение [smilie24]

за мен винаги седи въпросът дале една манджа е по-хубава, ако е сготвена в цептер :)
и отговорът - ако готвачът е добър, умел и с отношение - може би! т.е. - неговата манджа ще е вкусна всякак, но с цептер ще има разни екстри...вероятно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stef7   
Дата:   22-09-17 13:40

И да разбирам идеята на автора, че такъв форум би трябвало да е средище където хората отиват да се усъвършенстват и напредват във фотографията, да получат обратна връзка и критика за снимките си, но истината е че форума е много други неща. Всеки намира и ползва онази част която му харесва. По такъв начин горе долу стоят нещата и с мрежата. Например го ползвам основно за социални контакти коментирайки дискутирайки основно във форума и то основно по технически теми [smile]
И за мен най-големият проблем са личните нападки и квалификации. Ако може да я караме по-спокойно и приятелски няма да е зле.

А по отношение на това дали света отива на добре или на зле има аргументи и в двете посоки и да въпроса е така да се каже спорен. Предпочитам, по-точно избрал съм да бъда оптимиста който казва че чашата е наполовина пълна пред песимиста който казва че е наполовина празна.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   22-09-17 15:50

[smilie18] [smilie18] хм...все ми иде да питам, хем знам, че отговорът няма да ме задоволи - какво значи "лични нападки"?
ми лични ще са...кви да са?
по ли е убаво, когат нещата се заусукват в стил "а некои потребители...".
ся, то ясно - махленските свади нека си ги водят на лични съобщения, ако нямат общо с дискутираната тема, ама ако имат?
да, много е тъпо, ако 2-3ма обсебят темата и почнат дребнаво да се карат...ама най-често не е така.

и ся ако аз поименно се обърна към някой, че нещо си, дето казва или нещо си, дето е качил не е така или не ми харесва, "защото...", тва лична нападка ли е? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   22-09-17 16:16

Така както си го написала (последното ти изречение)не е, ама зависи какво ще сложиш в многоточието. [smilie3] Дали ще са аргументи по темата или определения за качествата на спорещата страна.
Да се каже, че някой или цяло поколение, в разговор тук, че е смотан(о), глупак или каквото и да е подобно определение, си е директна обида. Анонимноста дава крила и се изливат думи, които очи в очи не биха се казали.



Публикацията е редактирана (22-09-17 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stukloplast   
Дата:   22-09-17 16:24

Засегнах се. Не обиждам поколения - историята, както някой спомена се повтаря, още от папирусово време. Само обърнах внимание, че за да даваш акъл, трябва да го имаш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   22-09-17 16:38

Stukloplast, ти пък, къде се откри в последните две мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   22-09-17 17:22

е, че мноо ясно, че част от "качествата на спорещата страна" лъсват при посочване на аргументите. но и да сочиш качества на спорещата страна, също си е аргумент.
имаше тука един по едно време - некво лъфче ли беше, кво беше...майкоооуууу! катастрофални снимки, грамотност - нула...и скача кат върколак [smilie18] хем мазен, хем агресивен...
тва ся лична нападка ли е? е, мина и през зоната, изкара около час някъде...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »