Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 22:33

[beer] Хубав пример, с потенциал!!![smitten]

А как да обясниш, че зад кривия хоризонт, кропа и всеки малък детайл на този кадър има много знание и мислене, преди да е щракнал затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: chepkata   
Дата:   20-09-17 22:45

Мисля си, че форумът е по-скоро за фото техника, отколкото за фотография! Най-често задаваните въпроси се отнасят именно към техническата, апаратната част, като почти няма или е много рядко да срещнеш тема, отнасяща се до същината на фотографията. Не е лошо да познаваме инструментите, но по-важно е да се коментират снимки, не с плюсчета, а с критика и съвети! Нищо, че в другата тема разбрахме, че критиката е вредна:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 22:56

Честно казано, не знам коя е другата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: chepkata   
Дата:   20-09-17 23:20

За Шипка, но и в други теми е имало обидени и "неразбрани".

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: batsali   
Дата:   20-09-17 23:35

Всички тука снимат с последен модел фулъ фрейм, обаче си трият или фалшифицират екзифа. Така съм чувал. [smilie5] Темите за техника са за диверсия...

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: colorphoto   
Дата:   21-09-17 03:07

Аз не разбирам защо стана въобще дума за софтуера в тази тема?

Софтуера не може да помогне при липса на фотографски поглед и усет у снимащия.

Тук има достатъчно хора,които си служат много добре със софтуера,но има недостиг на идеи и визия.



Публикацията е редактирана (21-09-17 03:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: IDA   
Дата:   21-09-17 09:41

Преди време, точно в този форум, изпитах лично на гърба си еманацията на вица за българския казан в ада. В една тема за Magic Lantern - програмата, която предлага множество иновации и невероятни възможности за развитие на творческите възможности на снимащите с DSLR-и и безогледалки на Canon, бях предложил кратко курсче за обучение по заснемане на фотография и RAW-видео с помощта на тази програма. Тогава буквално бях разпънат на кръст, при това от високо образовани, интелигентни и начетени форумци, които са станали такива именно благодарение на някогашните свои учители.

Докато в мрежата продължава да се вихри сегашното разбиране, че хората нямат нужда от учители, защото могат да придобият всичките им необходими знания и умения от интернет и продължават да се стъпкват в калта всички опити за преподаване на знания и умения от страна на знаещите и можещите, които за съжаление стават все по-малко с всеки изминат ден, положението, описано в първия пост, ще продължава лавинообразно да се влошава, докато тоталното невежество овладее цялото ни подрастващо поколение. За съжаление, това се отнася не само за фотографията, а и за всички сфери на обществената и професионална реализация. Защото да, интернет е лесно достъпен и неизчерпаем източник на информация, ама съвсем друго си е, когато някой ти каже и покаже най-същественото, и те научи как стават и се правят нещата на практика, нали?

Неотдавна прочетох нещо, което дълбоко ме впечатли. В Япония, единствените хора, които не се кланят на императора, са учителите. Защото, без учители, няма и не може да има императори. Помислете над тази максима и ще разберете, защо сме на този хал.

В опит да разведря малко темата, ви поздравявам с едно кратко филмче, което заснех това лято с Magic Lantern и пожелавам на всички лек ден!

По-полека


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stukloplast   
Дата:   21-09-17 10:08

Това малко като бунта по време на индустриалната революция ми звучи. Живота си се развива, хората, стига да имат желание, могат да научат всичко от интернет. Да за някои неща са нужни обучители, или по-скоро ментори, но някой с тъжно минало и портфолио, да се провъзгласява за даскал... Няма как резултата за е различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nd48qwert   
Дата:   21-09-17 10:58

Форумът е обществен и е предназначен за широката публика. Той не е форма на ексклузивитет и не изисква високи творчески способности, за да вземеш участие и да се присъединиш. Мога да предположа, че съществуват такива места, но тъй като и аз нямам такива способности, не съм търсил и не съм намирал подобни. Когато отиваш към футболното игрище за да спортуваш с приятели, на входа тестват ли те на 100м. и лост, за да те допуснат? Някои от начинаещите потребители са склонни да потърсят помощ, някои - не. Някои от напредналите потребители са склонни да предоставят такава и да са полезни, други - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-17 11:05

Първо - честит Петък! [beer]

А! Не е ли още? Ами дошъл е, явно [smilie5]
= = = = =

По темата:

1. Първо бяхме недоволни, че много хора не искат да четат книги и списания, а търсят лесното на Интернет-а. После статии и обяснения издирени с Гугъл и Уикипедия им станаха твърде трудоемки и всеки почна да гледа само видео. Не знам каква ще е следващата стъпка, но настоящето усилие винаги се струва на човеците непосилно и "следващото нещо" идва като по-лесен заместител. Викат му Прогрес.

2. Не е само сред младите - познавам и старци на по 35 години (че даже и на 53) с точно същия апетит за знания.

3. Да не обяснявам социалните теории на Парето, но във всяко множество ценността (каквато и да е тя - пари, акъл, хубост) е винаги съсредоточена в едно малцинство, а е оскъдна в останалото мнозинство. Природен закон, не можем да го променим. Просто демократизацията и широкото разпространение на информация и инструменти във всяка област (от йога и пчеларство до правене на музика и... фотография) ни изправя директно пред въпросното мнозинство на лениви и бездарни, ограничени индивиди. И по-рано (в детството на по-старите тук и века на книгите) е било пълно с такива, но не сме имали допир с тях - а днес, въоръжени с достъпни технологии и поощрявани от занижени критерии - ни се навират в очите. Та чак и другаде ни се навират...

(Важно: пишещият, както и някои от четящите, е много възможно да са от същото мнозинство.)

4. Лесна рецепта за величие (его-онанизъм): записваш се анонимно в произволен форум, без значение интересува ли те тематиката и имащ ли отношение към нея. Редовно напомнящ с декларации до всички участници, че от нищо не разбират и са пълни нищожества. Всеки път усещаш как пиедесталът под тебе се повдига. Кеф!

= = = = =

Айде да идва Петък, че ми писнА!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: tonyf   
Дата:   21-09-17 11:54





Днешните младежи не мислят за никой друг, освен за самите себе си. Нямат никаква почит към родителите си или уважение към по-възрастните. Говорят така, сякаш само те знаят истината, а нашата мъдрост за тях е просто глупост. Колкото до момичетата – те са нахални, безсрамни, без никаква женственост в поведението си или в начина си на обличане...






...а може някой просто да са поодъртели малко [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: cubanos   
Дата:   21-09-17 11:55

Започнах да снимам преди три години.Изведнъж се запали искрата и до ден днеше тя гори и се разпалва все повече.Започнах с пейзажи тъй като винаги природата ме е притегляла. Целта ми беше и все още е това което видят очите ми по време на залез или изгрев да го запечатам и да изглежда възможно най близко до този момент.В последствие разбрах, че е нужно да се научи много добре да обработва, защото осъзнах , че двете неща трябва да въврят ръка за ръка. Намерих фотофорума възхищавах се на много снимки тук и не съм си помислил, че ще кача моя снимка.никой не ме беше учил, какво да качвам, как трябва да изглежда снимката за да я качиш в подобно пространство. Но нужно ли е това, за какво са ти очите?! Не можеш да направиш сравнение между твоя снимка и на някои майсторката снимка която те поглъща?
Инвестирах в курсове, в техника, и яко снимане и обикаляне. И общо взето мотива ми е бил любовта към природата, любовта към това което правя .Скоро си дадох и сметка,че финансови дивиденти трудно мога да търся в тази сфера и това дава още повече свобода.Та до сега съм изваждал повече от колкото съм взимал, погледнато от финансовата страна. А повечето хора знаят, че за пейзажната фотография и нямам предвид тази където отива с колата до позицията, а имам предвид, тази която правиш преходи , някои по амлки други по големи за които ти трябва екипировка която и тя нее евтина.зимата ти трябва друга екипировка. Но искаш ли го, намираш и го правиш на каквото и да е цена.
след време се опознах с добрите стари кучета в пейзажната фотография и това което бях чувал от тях, че са спрели да качват снимки тук, тогава не го разбирах, но след време разбрах.Общо взето наистина тук се изсипва картата без грам самокритика и знание.Отделно, че тона тук в доста от случйате е доста груб и е грозно да гледаш двама добри фотографи, които имат супер снимки как се джафкат. Или евентулано ако някои получи критика, тя няма да е премерена а нещо от сорта" Много, много зле човек, оправи си еди кое си, че е супер зле"

Да не говорим за коментарите от рода на++, или супер, браво.
Трябва и да умеем да получваме критика, все пак ако не искаш критика не си слагай снимките в уеб.
Та общо взето всичко си зависи от нас и по малко от админите, макар, че и те могат по някакъв начин да стимулират за подобравяне на средата. Надявам се да не съм ви отегчил!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: IDA   
Дата:   21-09-17 15:34

"ЖивотЪТ си се развива, хората, стига да имат желание, могат да научат всичко от интернет. Да(запетая) за някои неща са нужни обучители, или по-скоро ментори, но някой с тъжно минало и портфолио (няма запетая) да се провъзгласява за даскал... Няма как резултатЪТ да е различен."

Стъклопласт,

А теб интернет научи ли те да пишеш на родния си език?

Ти си перфектната илюстрация на написаното от мен в поста ми. Едва ли може да има по-красноречиво доказателство за думите ми. Благодаря ти.

Слава Богу, че повечето хора по света не мислят като теб, иначе до сега да са закрили всички училища и университети, да са уволнили учителите и преподавателите заради "тъжното им минало и портфолио", (каква формулировка само) или просто защото ги считат за ненужни и да са пратили подрастващите сами да се учат в интернет.

Само пропуснах да добавя, че колкото по-необразован, невеж и неграмотен е един човек, толкова е по-голяма неговата неприязън и омраза към онези, които биха могли да го научат на нещо. Това обяснява и зачестилите напоследък побоища над учители от страна на техни ученици, които, вместо да отиват да се самообразоват в интернет, както ти предлагаш, предпочитат да пребиват учителите си в училищата. Тъжно, но факт ... Наистина, няма как резултатът да е различен.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   21-09-17 15:53

ида, бях те забравила къф си идеалист :)))

Слава Богу, че повечето хора по света не мислят като теб, иначе до сега да са закрили всички училища и университети, да са уволнили учителите и преподавателите заради "тъжното им минало и портфолио", (каква формулировка само) или просто защото ги считат за ненужни и да са пратили подрастващите сами да се учат в интернет.


повечето хора - далеч не само най-младите - мислят ИМЕННО така :)

обаче - и аз да въздам слава на бога - винаги и във всяко поколение има такива хора, зарад които си струва да не се затрие безследно човешкото днк :)

за жалост, колкото повече "порастваме", толкова повече сме наясно, че пропорцията е запазена - няма никава, ама ни най-малка надежда изведнъж (или постепенно) всички да станат еднакво умни [smilie18] [smilie18] [smilie18]
развитието в главите е химера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   21-09-17 16:30

Едно от най-полезните и запазващи рода човешки, качества е, че сме различни. Във всичко. И последното нещо, е да желая еднаквост, независимо на какво ниво е тя.
Да се върна на началните ми, полуриторични въпроси.
Това, което ме тормози е НЕЖЕЛАНИЕТО. И във връзка с това, много ми се искаше да има отговори от Милениумци, че и от по-новите.
Без укор или категоризация. Просто, къде отиде движещият нашата цивилизация подтик за развитие, научаване, надхвърляне на постиженията на предишното?
Кои са новите приоритети, който ще ни крепят в бъдеще?



Публикацията е редактирана (21-09-17 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: the-rookie   
Дата:   21-09-17 16:41

Това според мен е съвсем естествена реакция на индивида към НТП! Няма нищо противоестествено,наблюдава се и при животните.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: Synthy   
Дата:   21-09-17 16:47

Сега се гледа какво са направили другите и се прави същото. Приема се, че другите са по-умни, измислили са го, а защо е нужно човек да измисля отново колелото?!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stukloplast   
Дата:   21-09-17 17:17

IDA, недей да даваш квалификации, без да познаваш човека отсреща. Пръво, при писане от телефон, няма как да съм перфектен, а и моята грамотност е едно от нещата, с които се гордея... Но е хубаво, че имаш за какво да се захванеш, като удавник...

Относно определението за тъжното минало и портфолио, визирах теб. И обяснявам - в портфолиото ти, няма нищо впечатляващо(което всъщност е силна дума, за това, което се вижда), а за клипчето ти - няма и да коментирам, защото е пълна скръб - от към идея, изпълнение и т.н. Как очакваш да реагират хората, като им предлагаш курс по фотография и РОУ видео? За да можеш да научиш някой на нещо, то трябва и ти да можеш да го правиш, ако не перфектно, то поне силно задоволително. Темата според мене е за хора като тебе.

Трето - това, че ти не можеш да се възползваш от безплатната баница, която интернет и свободната информация предлага, ме кара да се чудя как въобще използваш дигитална техника...

Четвърто - учителите ги бият деца, защото гледат от родителите си. Първите 7 години не ги дават даскалите, а семейството, и децата са прости и неграмотни, защото са се родили в такива семейства! Факт!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: тьма   
Дата:   21-09-17 19:07

Трудна тема е повдигната...

Но все си мисля, че "занаят се краде" - и не се краде със самообучение, а като гледаш на живо в ръцете на майстора.

Но има едно важно условие - око да имаш [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: philip   
Дата:   21-09-17 19:26

Марине, мрежата е пълна, но "копането" досадно:)

ФФ за мен е социална среда, а не изложба, затуй си "източвам картата" и искрено се забавлявам с поведението на знайни и незнайни потребители тук. Както каза Мара в една друга тема "вождове много, индианци няма", а копачи почти хич.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   21-09-17 19:43

Да питам, вече може ли да се заяждаме с Бони? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   21-09-17 20:06

Ето един отговор на Филип, може би, даващ обяснение.
Преди "социалната среда" беше масата с приятели и мезе, концертната зала с любителите на музика, изложбата с обичащите изобразителното изкуство, дискотеката за танцуващите.
Сега, личният контакт е "виртуален". В една всеядна, неприсъствена и анонимна среда, където, независимо от интересите си, си принуден да контактуваш с хора, дето в реалния живот, никога няма да "седнат на твоята маса".

П.П. Фото Форум е социална среда, но предполага се, на ФОТОГРАФИ. Т.е., хората, които снимат ... и аз не знам защо,... може би защото всички го правят, не са фотографи, нямат желание за развитие и показване на резултати от усилията си, мястото им не е тук.
Има фейсбук и купища общо-социални платформи за тях.

П.П.П. Та, искам да кажа. Дори и виртуална, социалната среда трябва да е сепарирана по някакви критерии. В противен случай, винаги се стига до конфликт. И това не е само в този форум, а в цялата Мрежа.



Публикацията е редактирана (21-09-17 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: тьма   
Дата:   21-09-17 20:39

"сепарирана" - колко грозна чуждица [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stef7   
Дата:   21-09-17 21:18

Ами не никъде не пише че Фото Форум е само за Фотографи. А и според мен такъв форум не може да съществува. Ще бъде прекалено ограничен, кой ще плаща сметките. Кой ще иска да рекламира в едно доста ограничено общество. А и кой ще определя кой е фотограф и кой не ? Как ще сепарираш хората ако мога така да кажа. По какви критерии ? Ако искаш да си говориш с приятели по мрежата и да поствате снимките си, правиш една група в Google и готово. Моя опит показва че ограничените групи рано или късно се закриват, участвал съм в такава, ограничените общества рано или късно колабират, доста тук сме били участници в подобно общество.

По-добре би било както сега има вече модератори които подбират снимки и ги слагат в определена галерия да се направи една такава само че модераторите да са повечко. Искаш да публикуваш в галерията на фотографите или майсторите, пускаш си снимката тя се оценя вътрешно по определени правила от повече хора и или се приема или се отхвърля. Има го по много сайтове. 500px е добър пример. Има такава галерия в която снимките са подбрани от модератори и айде да го наречем майстори. Има и такава която се формира от броя посещения или оценки от общата публика. Който иска отива в галерията която иска и гледа каквото иска. Единственият проблем е че едва ли някой ще се навие да оценя снимки безплатно, особено ако е майстор. След определено време ако няма финансов стимул ще му писне точно както на теб.

И не си принуден да контактуваш с хора които не са ти интересни или приятни. Нито виртуално нито реално. Не знам защо го приемаш така.

Инак съм съгласен с GenaDP че всяко обучение всъщност е самообучение. Никой не може да научи нещо някого ако то сам не иска да се учи. И да никога не е имало повече курсове включително и по фотография отколкото сега. Но не съм съгласен да се дават оценки на новото поколение. Всяко предишно поколение смята младите за много зле, това го има още времето Египетските пирамиди написано на папирос, как младите са неблагодарни мързеливи, некадърни. Но човечеството някак си все пак върви напред.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   21-09-17 21:42

ааааа, останалото е общо взето така...ама тва, че човечеството върви напред - зАеби...
технологиите вървят напред. човечеството тъпче в - най-добрия случай - на едно място...даже точно в тоя момент, благодарение на точно тия технологии - направо си върви назад, щото нема за кво мноо да се напъва да мисли - се едно всички са в топлите страни [smilie18]
ама тва са вълнообразни движения - нагоре-надолу...саморегулират се.
само да не се заблуждаваме, че нещо в кратуните на човечеството като съвкупност върви напред. ТЦ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »