Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   30-12-17 11:27

bg2014 не е ясно дали си прост или само тъп. [smilie5]
Отделно 100 човека ти обясниха, че има проблем зад камерата ТИ, обаче не вдяваш или си просто женски инат.

Що не си дадеш почивка и не се захванеш с бродерия примерно. Снимането не ти е силна страна просто. Приеми го бе човек. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Pavlov   
Дата:   30-12-17 11:43

Защото му е хоби бе, ZENON-е, и не се взима насериозно [smile] - като теб. Не го интересува резултата, няма да си продава снимките, а просто се кефи да щрака.
Това на теб какво ти бърка в здравето?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-17 11:44

Е бг2014 просто пише глупости

писа глупости за никон че с д800 прецакали хората и за фуджи писа глупости, сега е решил и за сони да пише.

б2014 е тотално неграмотен на тема фотография това е. Няма какво да го обсъждаме. Човека няма идея как да държи апарата....

Явно е, че грам няма идея за какво пише, но това е положението.

Чакаме да ни напише нещо за Канон, Олимпус, Пентакс, Панасоник, Лайка и т.н. по ред на номерата.

Лошото е, че подвежда хора, дето ще му четат тъпотиите ....


ПП Смятай аз да се ядосам за глупости писани за никон, колко тъпо парче трябва да ги е писало......щото и аз не съм особено доволен от решенията на марката, но все пак ценя инженерните им способности.



Публикацията е редактирана (30-12-17 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   30-12-17 11:59

Pavlov,
нещо се бъркаш.
Тоя човек пише глупости и заблуждава четящите го. Четох едни негови глупости в друга тема.
Чел, видял нещо и пише. И му вярват.

Иначе, ако прави глупости и не подвежда никой, пет пари не давам.
Въпроса е принципен просто. Може да е много свестен иначе, ама не си знае границата на некомпетентност.
Това ми бърка в здравето, но явно няма с какво да го разбереш.

Аз колко съм се взел на сериозно не е твоя работа мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Pavlov   
Дата:   30-12-17 12:07

Прав си - не е моя работа. И не ме и интересува [smile] .
Просто ми се иска да чета за фотография и фототехника в този форум, а не всеки да обяснява колко е велик, а другите какви са некадърници.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   30-12-17 12:16

Точно и на мен това ми се иска и за това така реагирам.
Когато в нещо не си сигурен (за беда обаче бг2014 е сигурен), по-добре си замълчи и тествай, експериментирай, докато стигнеш границата на възможностите и тогава пиши.

Само си представи ситуация в която всеки пише на ангро какво ще се получи.

Ще четеш глупотевини и накрая ще престанеш да четеш.
Е, аз не искам да се стига до там.



Публикацията е редактирана (30-12-17 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   30-12-17 17:04

Сравнение между Sony a9, Canon EOS-1D X Mark II и Nikon D5.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   31-12-17 00:32

Я, гледам ...някой пак не може да спи заради един невежа. Защо бе?
Що не си щракате и печатате банкноти по празниците.
Истината е някъде там. Глупости или рекламни глупости ... къде е разликата?
И като не искаш да четеш що четеш?
Напиши ти истината по темата да чета аз. Хайде да я видим.
И така ДСЛР или безогледалка - къде е истината при един и същ бюджет?
И коя истина- тялото е консуматив или, че обективите са важни.
И цената им естествено е фактор в този форум.
Смехотворни бръщолевиници за велики постижения на големи марки.
И то от малки богове в измислено общество у нас.
Май сте си повярвали, че сте велики...и другите трябва да ви слушкат и следват. Сори...21 век сме.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: azsym   
Дата:   31-12-17 01:17

bg2014, истината сам ще я намериш. Сглоби система за 1000-2000 лева с 3 обектива. За кроп става въпрос. 18-55, 55-200 и твърд ръчнофокусен 1.4 50 мм. Давай да видим, какво ще предложиш...



Публикацията е редактирана (31-12-17 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   31-12-17 01:43

bg...
без истерии. Земи си А7 и заминавай да експериментираш.
Догодина, края на януари очаквам да докладваш.
Междувременно, ако има неясноти и съмнения - питаш.
Тук или на ЛС.
До тогава недей писа по възможност.
Успех и весело...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Pavlov   
Дата:   31-12-17 07:51

Автор: azsym
Дата: 31-12-17 01:17
bg2014, истината сам ще я намериш. Сглоби система за 1000-2000 лева с 3 обектива. За кроп става въпрос. 18-55, 55-200 и твърд ръчнофокусен 1.4 50 мм. Давай да видим, какво ще предложиш...


Ето ти я системата - обява . Без Sigma-та, и даже имаш и широк обектив. Можеш да си добавиш 50-ка по твой избор - от Pentacon 50/1.8 за 50 лв до Takumar 50/1.4 за 200 лв, с обикновен преходник. Ако сложиш на тялото Magic Lantern, ще имаш фокус пийкинг, фокус трап, автоматичен зуум на фокусната зона, и какво ли още не. А да не ти обяснявам колко бърз, точен и безшумен е фокусът със STM обективи, че ще си продадеш безогледалката [smile]
С тази комбинация спокойно може да бъде направена всяка една снимка в профила ти, и ще изглежда не по-зле.



Публикацията е редактирана (31-12-17 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: azsym   
Дата:   31-12-17 08:14

Pavlov написа:

> Автор: azsym
> Дата: 31-12-17 01:17
> bg2014, истината сам ще я намериш.
> Сглоби система за 1000-2000 лева с 3
> обектива. За кроп става въпрос. 18-55,
> 55-200 и твърд ръчнофокусен 1.4 50 мм.
> Давай да видим, какво ще
> предложиш...
>
>
> Ето ти я системата -
>
> обява . Без Sigma-та, и даже имаш и
> широк обектив. Можеш да си добавиш
> 50-ка по твой избор - от Pentacon 50/1.8 за 50
> лв до Takumar 50/1.4 за 200 лв, с обикновен
> преходник. Ако сложиш на тялото Magic
> Lantern, ще имаш фокус пийкинг, фокус
> трап, автоматичен зуум на
> фокусната зона, и какво ли още не. А
> да не ти обяснявам колко бърз,
> точен и безшумен е фокусът със STM
> обективи, че ще си продадеш
> безогледалката [smile]
> С тази комбинация спокойно може да
> бъде направена всяка една снимка в
> профила ти, и ще изглежда не по-зле.
>

>
> Публикацията е редактирана (31-12-17
> 07:51)
Да, ама не. Това за снимките...а за системата:

Тази е наистина добра и е до 2000 лева, ама дай сега нещо и до долната граница - 1000лева. И сметни и теглото и обема на системата.[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: azsym   
Дата:   31-12-17 08:20

П.П. И за какво ми е бърз фокус на 10-18? Ще избяга някое дърво докато фокусирам ли, ако не съм с бърз фокус?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   31-12-17 09:19

ZENON написа към друг колега в друга тема:
Дата: 14-12-17 11:20
От позицията на какъв раздаваш квалификации и храниш всички останали.


Констатация за ЗЕНОН от колега в друга тема:
ZENON - Психиатър, възпитател, ограмотител - в общи линии са прекалено сериозни и специфични нуждите ти, но не съм аз този, който ще ги задоволи. Ще се огранича да констатирам ....и да те подмина със снизхождение.


ZENON написа към друг колега в друга тема:
Дата: 14-12-17 18:14
Пак настоявам да ми отговориш на въпроса, а не да ми се обясняваш като жена тука. И не се опитвай да бягаш измествайки темата. Тия номера в детската градина.

P.S. ще настоявам докато не отговориш или не затворят темата.


Аз на ВАШЕТО ниво ЗЕНОНчо не мога да слезна.
Там (нивото на глупака-тъпака по вашему) ще бъда победен от вас с лекота.
Истината отдавна съм я открил.
Тя е, че човек трябва да изпитва УДОВОЛСТВИЕ от снимането с която и да е марка, камера, система.
Затова отдавна съм подминал вашето ниво - да се доказвате ЧРЕЗ обиди на колеги във всяка тема.
И вие не сте за подобно общество, за подобен форум. Тук отношенията са по-важни от марката и спора.
А вие сте на ниво ЗЕРО (zero, "0") констатирано от много други колеги. Когато човек е пораснал в собствените си очи, това не означава, че е така и в чуждите очи. НЕ Е. Приемете го!
Оставям темата на вас и дано колегите ви се наслаждават по-дълго.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-17 09:53

Хора спрете се. празници са.

Крайните оценки и обиди не са полезни.

А и бг2014 няма как да слезете, когато цялата тема е осрана с глупостите Ви. Просто нещата които пишете дълбаят дъното.

Ако нещо не се получава със снимките пробвайте с питане вместо бараж от глупости. Много хора с опит се опитват да Ви подадат ръка а Вие само изригвате с поредна порция щуротии.

Ако не промените малко курса чакам да се посмея на впечатленията Ви от Канон или Олимпус. Как са им цветовете на тъмно, кого цакат с топла бира, как правят 60 кадъра в секунда или някоя друга тотална глупост. Не ми се сърдете, че ще трябва да напиша няколко пъти, че мнението Ви е просто шарж и няма общо с действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   31-12-17 10:19

[beer]



Публикацията е редактирана (16-01-18 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   31-12-17 10:44

bg....
марш обратно в детската градина.
Научи се да снимаш. Това колко пъти трябва да ти се каже.

Разглезен бил от Никон.
Мишле :)



Публикацията е редактирана (31-12-17 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ombre   
Дата:   31-12-17 10:48

Всъщност съм донякъде съгласен с BG,A7M2 при снимки (не особено динамични),и в сравнително добре осветена зала (ресторанта на Парк хотел Москва),бая си хънтеше и си имаше брак.Преди да ме оплюе някой, мой френд с А900 си ги ковеше без проблемация.Ясно е ,че бъдещето е в камерите без огледало,но и не трябва да се припада по тях,както дслр-ите си имат ф/б фокус/най-слабото им място може би/,така и тук си има своите слабости.Разбира се говорим за малко по стара камера и по евтина/само за бодито става дума/.
Виждам,че му се връзвате на Зенон-а,но няма смисъл,просто,човека така си общува тук,в друг форум е съвсем различен.Не го защитавам,едно време като се регистрирах тук и мен ме оплю яко,само защото не съм задал правилно една тема,но пък видях както казах в друг форум,може да си пише и съвсем човешки.
Кире,за теб БГ може и да пише глупости,ама и ти не си съвсем обективен,когато става дума за марки различни от Сони.
Пожелавам на всички весели празници и весело посрещане на новата година...[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-17 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   31-12-17 11:00

ombre,
как ги помниш тия работи :D

BTW знаеш, че хънтенето може да е И от обектива. Не, че защитавам в случая М2. Така понякога ми хънтеше един 55-300, докато 70-200 не го правеше тоя номер (ДСЛР).
Весело!

edit
Омбре, в другия форум просто няма агресивна дебилщина. Съответно и аз няма на какво да се дразня.



Публикацията е редактирана (31-12-17 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ombre   
Дата:   31-12-17 11:34

Зеноне,помня ги понеже имам страхотна памет,а и знаеш приказката за лошата дума и лошата рана,но за мен това е забравено.Мисля се подразбира от горния ми пост в който казвам тези неща.Иначе си прав и за обектива...,но като цяло не е камера дето се слави с бърз фокус на по лоша светлина.Както и да е,пазара е богат и нека всеки щрака с каквото му е кеф.Има си фенове на дслр и такива на безогледалките,винаги едните ще твърдят нещо,в което няма как да убедят другите,нещо като фенове на БМВ и Мерджаните...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vth41   
Дата:   31-12-17 12:14

Моите впечатления от АФ на А7-ците (имах А7, в момента съм с А7М2, замених го главно заради стабилизацията). Между първата и втората версия на А7, според мен разлика в скоростта на АФ с обективите, които съм ползвал (28/2; 55/1.8; 85/1.8 и 16-35/4), няма или ако има, е незначителна. В по-динамични ситуации хънти доволно, особено при по-ниска осветеност. Понякога заключва фокуса, и при липса на такъв (случва ми се най-вече при 85/1.8 и 16-35/4 на 35мм). Резултатите са по-добри при използване на C-AF, но и там хънтенето и грешките не са изключени (скоро си поиграх с А7Р-3 - скоростта и точността на АФ са на съвсем различно ниво). Но...

...лично аз, тази камера (както и първата А7-ца) я взех с цел удоволствие от използването на ръчнофокусни обективи. Свикнах да снимам с тях, а и за целта (предимно туристически и семейни спомени и пейзажни снимки), за която ползвам камерата са ми достатъчни. На не една екскурзия тръгвам с една чанта обективи и през цялото време ползвам само ръчнофокусни, E-обективите отлежават. Така, че проблема с АФ за мен няма никакво значение. Когато искам бързина (не само на АФ) и точност на АФ + компактност - ползвам m4/3 - GX80 + 15/1.7 + 25/1.8 + 45/1.8. Досега не съм се разочаровал. Проблем с по-малката матрица нямам.

...IMHO...

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   31-12-17 12:22

Забравих най-важното:
На всички фотографи, колеги от тази тема - ИЗВИНЕТЕ!
Весели и усмихнати мигове!


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-12-17 12:55

Да споделя за проблемите с хънтене на по-тъмно при втора генерация А7ци. [smilie5] Понеже виждам, че хора са имали проблеми каквито съм имал и аз. Помага, ако се пусне приоритета на АФ да е на Balanced а не на AF, също така ако снимате с по-затворена бленда може да изключите Liveview Preview сетингите, които показват реалния експожър и бял баланс по време на снимане, така камерата ще фокусира винаги на отворена бленда и ще затваря за щракването на снимката. Ако хънтенето продължава идете на светло или пробвайте на AF-S, следящия си иска светло при тези камерки.
И най-ефективното решаване на АФ проблеми - А9. А7р3 е на 80% като 9ката. Между другото кропките А6300/6500 са също доста близо до топ моделите като АФ. Доста по-добре са от А7 втора генерация.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   31-12-17 14:01

Бързината и точността на АФ е Вечната Амбър в дискусиите и сравненията между различни видове, модели или марки фотоапарати. Така си беше и преди да дойдат безогледалните.Друг такъв пункт в дискусиите беше шумът при високо ИСО, но той “отшумя” с времето. Лично аз, минавайки на безогледален апарат, опознах пълното щастие от липса на фронт и бек фокус. Сега като отворя тема за подобен проблем и то за техника за хиляди левове и ме напушва злорад смях :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-12-17 14:31

"... Лично аз, минавайки на безогледален апарат, опознах пълното щастие от липса на фронт и бек фокус...."- [smilie24]

И аз.

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »