Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 14:33

Стига с тази политика и алабала... макар и да е построен в груб соц стил и вградени някои типични елементи, той няма за цел да символизира режима и свързаните с него простотии. Но типично за него време - рещението за построяването му и направата са станали в последния момент при почти невъзможно техническо време за реализация. За краткото време нито е можело да бъде създаден кадърен проект, нито пък да бъде направена наистина масивна конструкция, типична за времето. А това, че е грозен - грозен си е. Дори бай Тошо е бил бесен като го е видял [smilie18]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 14:39

lamerko
Дори бай Тошо е бил бесен като го е видял [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
...това не го знаех, интересно
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 14:42

Имаше статии в нета - бях чел преди време :)
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 14:46

Аз лично съм говорил с другаря Живков по тоз въпрос,не останах с такова впечатление
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 14:53

линк


одор Живков непрекъснато повтаряше как заобикаля по пътя към Бояна, за да не гледа „това бесило”.

Тодор Живков каза: „Ето това е паметник, не е като онова бесило до НДК”. Аз имах неблагоразумието да му отвърна: „Е, другарю Живков, той е по-различен, но не е по-лош”. Той реагира много остро: „Ай, сиктир! Ти си интелигентен човек, как може да говориш така!”
[smilie5]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-17 15:08

Еееее смятай[smilie18] ...не виждам кво повече може да се коментира по темата[smilie5]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Synthy   
Дата:   28-06-17 15:10

Факта, че мнозинството не харесва паметника, че е грозен, "комунистически" (не е такъв според мен) и т.н. не значи, че трябва да се разруши. Той е част от историята, и би било редно да се реставрира. В този му вид сега е безумно да остане, но една реставрация би подобрила положението му и би го превърнала в туристически обект. Той си е типичен представител на "комунистическото" изкуство, ако може да се нарече така.
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-06-17 15:40

Добре де! Защо е безумно да остане в този вид??
Акропола реставриран ли е? Пирамидите в Гиза?
Времето и хората оставят "патина" по паметниците.
Защо трябва да се заличава или санира един паметник?
Не се ли променя смисъла на идеята за паметник?
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: nyamago   
Дата:   28-06-17 15:46

Комунистически и ГРОЗЕН са съвсем различни неща. По коя точно от двете причини ще се събаря? [smilie11]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 15:48

грозен[beer]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 15:50

Определено по направление "грозен" и "опасен" :)
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: nyamago   
Дата:   28-06-17 15:55

За 'опасен' лечението е реставрация - по-евтино струва от унищожаване (щото не е само да го събориш с една бомба, трябва после да оправиш мястото).

За 'грозен' - и аз го намирам за бая грозен (без да подражавам на Другаря), но не бих налагал вкуса си ако други по-осведомени го намират за модерно изкуВство.

За мене по-грозен е оня със светещите очи - и по-достоен за събаряне, защото е гавра с историческа личност и духовни ценности.

Ама НА - пита ли те някой? [smilie11] [smilie8]
[beer]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-06-17 15:58

Тодор Живков не го харесвал.
Доказателство за какво е това?
... че сте на нивото на др. Живков?

 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 16:01

др.Живков беше пич [beer] хубаво си беше при него...
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Synthy   
Дата:   28-06-17 16:11

написа:

> Добре де! Защо е безумно да остане
> в този вид??
> Акропола реставриран ли е?
> Пирамидите в Гиза?
> Времето и хората оставят "патина"
> по паметниците.
> Защо трябва да се заличава или
> санира един паметник?
> Не се ли променя смисъла на идеята
> за паметник?

Защото в момента се руши и може да ти падне нещо на главата.
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Synthy   
Дата:   28-06-17 16:13

Ми аз го харесвам, какъвто си е ръбат и не определен като форма.
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: camelasign   
Дата:   28-06-17 16:39

Всичко което можеше да падне от паметника вече е премахнато
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: asahi   
Дата:   28-06-17 16:48

"Автор: CDman
Дата: 28-06-17 08:13
Мавзолея нямаше да падне още 200 годин, но го махнаха, а можеше да стане туристическа атракция и да падат пари."

Ти в следващите 20 години колко пъти щеше да посетиш мавзолея? Колко човека щеше да заведеш с теб? Аз съм 0/0. Давам пари за музеи, за галерии, но за тази мумия - не. Но пък в градинката срещу Народния съм похарчил доста. Сигурно и ти. Защото няма мавзолей.
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Synthy   
Дата:   28-06-17 16:49

Аз и ти и 90% от българите сигурно не бихме похарчили пари да отидем да видим какво има вътре, но туристите щяха. В колко държави по света има мавзолеи?
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: ATHOM   
Дата:   28-06-17 16:57

Той мавзолея можеше да стане двеста милиони други неща, хич да не е ама си беше сграда и половина.

Тва умрялото дето го коментираме, освен да падне на някого на главата, не знам.
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: asahi   
Дата:   28-06-17 17:02

Ленин в Москва, Мао в Пекин, папа Инокентий XI в Рим, Ким Ир Сен + Ким Чен Ир в Пхенян и, разбира се, мавзолейният комплекс на местния наркокартел в Синалоа, Мексико.


https://profit.bg/uploads/userfiles/images/m8(4).JPG



За повече информация - „Мавзолеи, гробници и мумии. Отвъдният живот на тираните“ на журналиста Иван Първанов.

 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: Synthy   
Дата:   28-06-17 17:18

Именно, броят се на пръсти (за Мексико не знаех, Благодаря!). Щяхме да сме една от тези страни. Но пък сега си имаме градинка.



Публикацията е редактирана (28-06-17 17:20)
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: asahi   
Дата:   28-06-17 17:59

Крилата били повече. Омаловажил съм "нещото".
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: steeens   
Дата:   28-06-17 18:14

Това е интересно от линка:

„Нешка Робева била казала на Велислава Дърева, че двамата със Св. Русев били сънували леля Ванга да казва, че ако бутнем паметника пред НДК, злощастие и погибел щели да ни сполетят до 6 седмици, 6 века или 6 хилядолетия след събарянето.
За да не станело туй нещастие, трябвало да дадем чинията на Бузлуджа на БьеСьеПьето и да му платим 10 милярда долара, колкото бил външният ни дълг, гат онез с брадите свалиха дяда Тодора, най-убавия чиляк, дет я управляваши таз клета България…“

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]
 Re: Четирикрилият... пред НДК
Автор: steeens   
Дата:   28-06-17 18:17

asahi , можеш да редактираш заглавието - добави още 3 крила.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена