Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: simbon4o   
Дата:   29-06-17 17:16

Мисля, че проблема на повечето мрънкащи не е в това, че новото 6д за нищо не става, а в това че почти няма прогрес спрямо старото. Но за канон талибаните аф от 80д, въртящия екран и той от там плюс 6мп са повече от достатъчно да се радват и да си дадат парите :).

Не ме разбирайте погрешно, просто ми става тъпо като гледам умишлено скопени продукти и липса на реална конкуренция на пазара. От това само потребителите губят...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   29-06-17 17:19

simbon4o [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: mogila   
Дата:   29-06-17 17:29

Е какво повече да има? Електронен визьор ли? Не мерси. Тогава щяха да ме изгубят. За мен този апарат е идеален, поне до момента и началната му цена от 2100 евро също ме устройва. Мой е[shtrak]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 17:34

написа:

> Мисля, че проблема на повечето
> мрънкащи не е в това, че новото 6д
> за нищо не става, а в това че почти
> няма прогрес спрямо старото. Но за
> канон талибаните аф от 80д,
> въртящия екран и той от там плюс
> 6мп са повече от достатъчно да се
> радват и да си дадат парите :).
>
> Не ме разбирайте погрешно, просто
> ми става тъпо като гледам умишлено
> скопени продукти и липса на реална
> конкуренция на пазара. От това
> само потребителите губят...


[smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   29-06-17 17:37

бе не ли Сони да му са трошат копчетата на 2 месец, значи не е е апарат.. [smilie5]


Майтап, стига завиждахте, от Сонитата само скъпото S може да му се опре на исото на 6Д, другото са подробности.. :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 17:43

написа:

> бе не ли Сони да му са трошат
> копчетата на 2 месец, значи не е е
> апарат.. [smilie5]
>
>
> Майтап, стига завиждахте, от
> Сонитата само скъпото S може да му
> се опре на исото на 6Д, другото са
> подробности.. :)


Айде бе, и уличните кучета отдавна знаят за уникалния "обърнат" сензор на Сони и легендарната R серия.
Прочее, имаше неотдавна една тема точно по въпроса кой апарат в момента е най-добър от гледна точка на ИСО, и еднозначно беше посочен Сони. [smilie24]

Не ме разбирай погрешно, снимал съм години наред с Канон, включително най-върховите модели от единицата, но в един момент установих, че го вадя вече само за снимки на птици, за всичко друго по-добре се справят безогледалните Фуджи и Сони.


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-06-17 00:27

Обобщението е просто.

Най-добрите платформи все още са на Никон и Канон.
Същите губят пазарен дял защото в много ниши други производители предлагат по-добро решение. Например видео, ръчнофокусни обективи, размер, тегло и др екстри. Преди нямаше "други" :) Сега има и са си намерили място под слънцето. Ясно е ,че бъдещето е в безогледалните системи. Просто още не е дошло. А дали Никон и Канон ще го последват и колко бързо ще стане това е въпрос на преценка и възможности.

Всъщност 6д мк2 е най-доброто фул фрейм тяло в комбинация с платформата която представлява на тази цена и това е нормално за нова камера при нейният анонс особено ако е Канон или Никон.

Разбира се камери като а7р2 и А9 са много по напредничави като възможности но все още не могат да се похвалят нито с ценово предимство нито като платформа. Това ги превръща в нисшови продукти все още.

6д мк2 е Фолксваген Голфа на Канон. Както са Канон д80 и Никон д7500 и д750.

Сони са на път да направят своя Голф. Скоро ще дойде а7 III и май ще е по-добро тяло от това с доста на същите пари. Трябва да си оправят бъговете, обективите като цена и възможности за избор и официално ще спра да мисля за Никон и Канон. Това отнема време но са все по-близо. Като увеличат пазарния дял и цените ще станат по-нормални. Просто това са огромни платформи които искат време и внимателно планиране. С едно бъгаво а7р2 и една недоказана А9-ка без половината от нужните обективи и цени на същите в различни класове няма как да стане да си реална конкуренция на един продукт изграждан с десетилетия.

От друга страна какво да кажем за Пентакс. [smilie18] [beer]







[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: steeens   
Дата:   30-06-17 00:41

"какво да кажем за Пентакс" ?

Кажи едно хайку.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Duffer   
Дата:   30-06-17 12:24

Забавна темичка. Но съзнателно изчаках петък за моя коментар. Преди да стигна до него - задължителен дисклекмър: снимам с Никон, при това любителски и следя конкуренцията единствено от любопитство.

Понеже неотдавна бях влязъл до известна степен в ролята на колегата hotsnail, само че по повод на необяснимото упорство на Никон да иновират, въпреки всички индикации, които им дава пазара, викам да кажа някоя приказка в негова защита.
Има резон в критиката му по отношение на DLSR мастодонтите, но малко прекалено емоционално е подходил та мненията му звучат по-скоро като гневен рант, не като аргументирана, обективна позиция.
Разбирам го общо взето - безогледалните отдавна не им е плюс само по-компактния размер заради липсата на механични компоненти. Понеже там повечето тела се създаваха и проектираха от нула полето за иновации е огромно - водещите компании в сектора си позволиха да експериментират в значително по-широки граници и много по-смело отколкото олд скуул DSLR динозаврите. Еволюцията при Никон и Канон винаги е била болезнено бавна, с много скромни, внимателни стъпки. Това до момента беше отличен бизнес модел, понеже им позволяваше да капитализират десетилетия наред сравнително ограничен кръг пропрайтъри технологии, които влагаха в цяла плеяда тела, създавани на своеобразен "лего" принцип: един базов сет функции и разработки в различни комбинации за различни тела предназначени за различни задачи.
Напоследък обаче това явно не върши работа - вероятно защото пазара отдавна излезе извън ограничения кръг на профи и семи-профи юзърите, които винаги знаеха точно какво им е нужно и оценяваха елемента на консерватизъм, на познатото във всяка следваща камера. В крайна сметка един човек който си вади хляба с фотоапарат едва ли има време и желание да разучава всички нови "глезории" година след година, голяма част от които вероятно не са му и нужни за точно неговия тип креативни задачи.
Аз не съм професионалист, но съдя по себе си в това отношение - когато преминах от D7000 на D610 една от най-незначителните на пръв поглед разлика в организацията на контролите по тялото беше разменените бутони за Zoom in (+) и Zoom out (-). Вече маса време снимам с новото тяло, но още се улавям че понякога бъркам двата бутона просто по силата на навика.
Респективно представям си какъв кошмар би било за един зает професионалист, ако трябва с всяка нова камера да се връща буквално в първи клас, да рови из дебели ръководства и да рови из настройките за това къде кое е. Никон и Канон адски добре го разбират това защото познават кръга от хард кор потребителите си и за това рядко предприемат подобни революционни шифтове.
Лошото е, че междувременно света не стои на едно и също място - безогледалките напредват с огромни стъпки напред и еволюцията от една генерация тяло до друга често е не просто значителна, а направо изумителна. Това обаче идва и с определена цена - ако във всяко ново тяло се очаква да влагаш все нови и нови "глезотии" (на които явно хора като hotsnail им се радват), това означава и неизменно високи разходи за R&D. Оттам и крайната цена също е по-висока, но пък явно има доста голям кръг хора, които са склонни да я заплащат.
Никон и Канон в същото време явно нямат никакво намерение да изоставят вече проверения и издържал (поне до сега) теста на времето модел на малките стъпки и от спора който тече в тази тема съдя, че една немалка част от потребителите им все още харесват това - консерватизма, познатото спестяващо време и нерви; дребните, но полезни допълнителни функции позволяващи им да платят само, точно и единствено за функциите които са им необходими, но не и за неща които намират за излишни глезории.
В този ред на мисли аз определено смятам, че флуктуациите на пазара настрана, двата класа системи ще продължат да си съществуват паралелно още много време. И нито Сони, Фуджи или Олимпус ще пожелаят да направят нов DSLR, нито Канон и Никон ще се хвърлят да изместват фокуса на бизнеса си изцяло към безогледалния сегмент.
Пак да кажа - съдейки по тази (а и доста други подобни теми) очевидно пазара ще има и за едните и за другите системи. И това (вече директно към колегата hotsnail) всъщност като се замислиш е баш конкуренция, която според теб липсва :)



Публикацията е редактирана (30-06-17 12:26)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Тед   
Дата:   30-06-17 14:37

Canon 6Dmark II official

"че новото 6д за нищо не става, а в това че почти няма прогрес спрямо старото."
Гледайки видеото, съществените разлики са:
1/ по-добра матрица - още файлове не сме видели;
2/ повече пиксели - маниаци - това не е предимство;
3/ динамика - не сме видели ;
4/ АФ с-ма - повече точки;
5/ Тракинг - да: ! Освен това жироскоп - ако обира така блъра при панинг ефекта - много полезна джага. Старото - не ставаше за тракинг.
6/ тъч скрийн - повече от добра екстра и за фото и за видеото;
7/ конективност - Bluetooth - винаги има нещо в повече от по-горния клас.
8/ въртящ дисплей - предимство, не- но удобство.
Незабележимо подобрение на визьора.
9/ Digic 7 - ха, тука си е предимство. Канон имат страшен jpg... / е, кой ти снимал на jpg, е, има случаи когато се снима, а и се снима и в роу+ jpg/. Под страшен jpg имам в предвид това, което излиза от dpp при конвертиране на роу файл , излиза същото от Digic7 и го мята на картата 1:1.
Dual Pixel - новост, но чак предимство.
10/ за видеоманиаците няма прогрес - тука пас отвсякъде. 1080р на 60фпс е дост. за нормални неща. Конкуренцията е с 120 фпс, 4к - явно Канон казва - ако търсите това - при другите.
Бях чел защо е така, но информацията е размита - проблем има с топлината на матрицата. Но дали е така... няма значение. За това при 5дмарк4 4к е кропнато и файлът е такъв голям - топлината.
Канон си имат Cinema серията - който иска видео - там да се насочва. Явно по-долу не предоставят такива services.
Е, няма на тази цена да ви вкарат от 5дмарк4 и 1дхМарк2 екстрите. А и матрицата трябва да е по-добра от 5дмарк 3.

При 5Дмарк 4 има сериозен проблем с PocketWizard TT5, не поддържа TTl. Повече от 10 месеца ..ъпдейти ..дали покета, дали не искат ..но няма поддръжка. Не работи -я работи, я светне с пълна мощност - за нищо не става.
Една от версиите е бъдещо ново поколение флашове от Канон, чийто инструкции са непонятни за инженерите на уизарда и не мога да се справят. Казвам го, понеже същото може да се случи и с 6дмарк 2.
Другото е, че ACR и в момента не чете вярно роу-а на 5дмарк 4 откъм цветове, само dpp /убийствено качество дава на файла/, но при много файлове...само с карта профил за цветовете. jpg бих казал е убийствен. Т.е. 6дмарк2 ще е супер камера, но имайте в предвид някои изненади, които може да се появят.
Нека да видим файлове.



Публикацията е редактирана (30-06-17 15:17)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kasad   
Дата:   30-06-17 14:37

Абе попипах апаратчето -новото на сонито дет го хвалят, ами в къщи си ги гледах нащраканите кадри-вади си същия...сонешки кадър. В тоя ред на мисли имахме навреме спор със симбончо- каза ми, че с пресети ще изкара визията от сонешки файлове като канонските. Да така е, но въпреки това си има разлика...има. Просто въпреки "нединамичната" матрица канон си вадят едни цветове мммм..особено за лица или дори за пейзаж които са светлинни години от кафявата гама от по-старите им модели. Докато сонешките са едно избушено червено и тържествена тъмна гама на синьото ....ярки контрастни и...дотук. Пък всичко е от субективния дявол. И моята субекция говори след опита с канон 6д и 70д че тук може да има малка крачка, малка типична канонска крачка на ...доене. Това е!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   30-06-17 15:43

написа:

> Абе попипах апаратчето -новото на
> сонито дет го хвалят, ами в къщи си
> ги гледах нащраканите кадри-вади
> си същия...сонешки кадър. В тоя ред
> на мисли имахме навреме спор със
> симбончо- каза ми, че с пресети ще
> изкара визията от сонешки файлове
> като канонските. Да така е, но
> въпреки това си има разлика...има.
> Просто въпреки "нединамичната"
> матрица канон си вадят едни
> цветове мммм..особено за лица или
> дори за пейзаж които са светлинни
> години от кафявата гама от
> по-старите им модели. Докато
> сонешките са едно избушено
> червено и тържествена тъмна гама
> на синьото ....ярки контрастни
> и...дотук. Пък всичко е от
> субективния дявол. И моята
> субекция говори след опита с канон
> 6д и 70д че тук може да има малка
> крачка, малка типична канонска
> крачка на ...доене. Това е!


Тва за кое Сони иде реч, дет го хвалят?

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Somersby   
Дата:   30-06-17 15:49

Нищо интересно 3 бона за малко ама много по малко добрата версия на 80д хах никога 3070 лв пфф. По скоро Mark IV а скоро ще излезне маркV така че ..
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   30-06-17 16:47

Марк 5 скоро [smilie18]. 3-4 години им е периода на обновяване на канон. След още 3 години може и да сложат 4K. Половината ютуб разчита на канон, само заради това екранче въртящо се, пък те изпуснаха златния шанс едно простичко 4К да сложат с хубавия автофокус. Панасоник и сони доста клиенти ще спечелят заради тази видео кастрация.



Публикацията е редактирана (30-06-17 16:48)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-17 18:47

Те за видеото и други неща са оклепали :) примерно качеството на 1080 записа. Първите семпли показват моарета, които са били оправени при 5д3 още... защо тук пак ги пускат като екстра... тотално си гонят видео клиентите тези хора.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   30-06-17 21:55

За това ли чаках 5 години?!
Разочарован съм, меко казано. Бях много навит първият ми ФФ да е 6ДМарк2, и много исках да го харесам.
Какво да правя сега?
Кои са аналозите на 6ДМарк2 от Сони и Никон?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: pdimitrov   
Дата:   30-06-17 22:06

Никон няма нищо ново в този клас и тази година сигурно няма и да има. Предстои представянето на наследника на D810.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   30-06-17 22:57

Sony в този клас е А7м2. Вероятно е да го обновят с А7м3 следващите 12 месеца. Слуховете са за АФ подобен на А9 т.е. мнгоо добро следене, следящ фокус в-ху очите но хората, 4К видео запис, вероятно само 5 кадъра в секунда.

Никон имат Д750 и може би ще пуснат Д760.

Д760 и А7м3 ще са 24МП вероятно. Вероятно ще използват сензора на А9 или много подобен т.е. ще имат доста добро високо ИСО, доста добра картинка на ниско исо. Няма да е водещ в нито едно от двете, но ще е значително пред кое да е произведение на Канон.

Никон и Сони имат и по-евтини опции за фул фрейм Д610 или А7, А7р.

Д810 и в момента е по-хубав от това ново 6Д ама е по-скъп модел де....



Публикацията е редактирана (30-06-17 22:58)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-17 23:14

Аз силно се надявах канон да направят реална конкуренция на Д750 ама ... това е по-близо до Д610. Една две дреболии му трябваха на 6дм2 да е супер якото тяло за малко пари. Два слота за СД карти и видеото да нямаше моаре... айде 4К го забравяме. Само тези две неща да имаше.
Само и никон да не се подхлъзнат както направиха с Д7500 и да скопят Д760 евентуален, ако излезе.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   30-06-17 23:51

И аз бих изчакал за A7 III, по всяка вероятност октомври ноември ще го пуснат. D750 е доста добра камера и май ще я оставят за догодина смяната, особено с това 6D няма хич да се напъват. Сега е ред на d8xx, който според слуховете ще вземе 42мпс от A7RII и d610, който e най- стар от серията
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   01-07-17 00:01

Пък аз си мислех, че темата е за фотография, а не кой къде го сърби. Българският форум не може да се сбърка никога. Адекватните коментари се броят на пръсти!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-07-17 00:03

Аз мислех, че темата е за фотографска техника пък [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-17 01:46

alext напълно съм съгласен - "май ще я оставят за догодина смяната, особено с това 6D няма хич да се напъват".

Това ще важи и за Сони и за всички други. Ако Канон си позвоялва 720п видео през 2017, сети се Сони колко им е мотивацията да се напънат да пуснат нов кодек или 10 бита или по-добро семплиране на видеото. Ако и Панасоник направят нещо подобно - никакъв напън няма да има.

Може да се окаже наистина, че ще видим само Д820 с по-нов сензор 42 или 60 мп.....Сони и Никон на дали умират от желание да се конкурират и ще си оставят място - Сони с А9 уж за спорт нещо дето се борят, никон с Д820 или Д5Х за модна фотография....А7м2 е по-добър от новото 6д поне по спецификации....стабилизация, повече фокусни точки, по-надежден фокус, фокус на очите макар и единичен....



Публикацията е редактирана (01-07-17 01:48)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   01-07-17 02:07

@Alsand
Този форум никога не е бил за фотография, а за мерене на фалоси.
Виж, за адекватните коментари съм съгласен.
[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   01-07-17 02:10

[smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена