Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: kiten   
Дата:   05-06-17 00:23

крокодил, дето си изброил изискванията има ги в А6500, остава избора на оптиката и както тялото има високо исо напрано цепи мрака и конкуренцията.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-06-17 01:56

Сони некс снимат освен панорами и 3д панорами ,имат и порт към който се включват аксесоари и външен микрофон това е .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   11-06-17 03:22

Няма да ми стигнат парите за такъв микрофон за sony nex .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   11-06-17 03:35

Може да записваш звука отделно и да го синхронизираш на компа след това

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: obscureman   
Дата:   11-06-17 12:08

Поредният новобранец, прочел 2-3 статии и вече знаещ всичко... Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   12-06-17 19:15

Мога,ама не е много удобно. Мога в смартфона да записвам звука с външен микрофон.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: MARLOV   
Дата:   12-06-17 20:24

Ами ти всичко знаеш пък питаш!?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: lamerko   
Дата:   12-06-17 20:35

MARLOV: темата е петъчна :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   13-06-17 00:08

Мисля sony a58 да купя, вие какво мислите? Sony a58 за 450 или 475 лв ???

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: patzo   
Дата:   13-06-17 09:26

Аз снимам видео със некса и става идеално. Обектива е 50мм 1.8 зуйко за 40лв. Но звука винаги го записвам отделно - защото на която и да е камера вградения не е качествен. После да някоя програма просто сменям звука. Трябва ти по хубава звукова карта която да има xlr - вход със фантомно захранване, което ти трябва за кондензаторните микрофони. Аз предимно записвам със едно Rode NT2-A, но имам и 2 по-евтини пак кондензаторни - единия akg perception 100 - другия със малка мембрана akg C1000 S - и за двата съм дал по 100лв. втора ръка.
Ето едно видео с последните 2 евтините

https://www.youtube.com/watch?v=3EjzGYBqpZs



Публикацията е редактирана (13-06-17 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   16-06-17 05:20

Какъв микрофон да си купя от aliexpress, брошка или пушка?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: Han_Solo   
Дата:   16-06-17 07:40

Това са различни микрофони, които могат да ти вършат или да не ти вършат работа в зависимост от условията при които ги ползваш... и да получиш много добър резултат или абсолютно неразбираем звук... Най-разбираемо, погледни по телевизиите какъв тип микрофони ползват репортерите за репортажите, какъв говорителите в студио и си полисли защо и по какво се различават условията... погледни някое филмче за това как е сниман някой филм и се загледай там какви микрофони ползват и защо.....
А дали това , което ще купиш се върже и ще работи със снимачната техника която ползваш е съвсем друга работа...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   16-06-17 08:15

Зависи си от видеата микрофона и още се чудя какви видеа да снимам, и съответно какъв микрофон да си купя [smile] . Вариант е пушка микрофона да го слагам на diy стойка по-близо до мене извън кадър де [smilie3] , вие какво мислите ? Но пък ако закупя брошка микрофон, може да снимам от далеч човек примерно и той да се чува яко като микрофона е свързан да записва в смартфона му примерно.



Публикацията е редактирана (16-06-17 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: Crocodile   
Дата:   17-06-17 22:57

Иди си купи един "айфон " и не се занимавай с това дето не разбираш !

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   19-06-17 07:24

Крокодиле, споко, ще се науча от сайта lynda.com [cool] . За 30 дни достъп струва около 30 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: Han_Solo   
Дата:   19-06-17 09:26

thepronoober1995, така обясняваш че понякога трябва да гадая [smilie3]
Първо си изясни какво ще снимаш и от конкретната задача ще стане ясно каква техника /снимачна и звукозаписна/ ще ти трябва
За микрофоните - има и радиоброшки.... че микрофон в смартфона звучи несериозно...
Неслучайно когато се снима има един дето се занимава с камерата, а друг със звука... не че в българските телевизии не си спестяват често "звукаря" и не се налага оператора да се занимава и с него.... но от това страда и картината и звука

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: batsali   
Дата:   19-06-17 15:19

От нулево положение и неизяснени цели до мноко як канал няма да стигнеш с едното четене в нета и едното питане във форум. Слушай какво ти казаха някои в темата, вземи нещо, пробвай върши ли ти работа и така с няолко проби и грешки ще си изясниш какво ти трябва точно на тебе. Иначе положението е малко - на гол тумбак, чифте пищови. Освен това, много по-важно е съдържанието ти да е интересно. С мегапиксели и градуси не се печели публика.


Под "+ ще правя виртуални разходки като google street view." това ли имаш предвид?

https://www.youtube.com/watch?v=-xNN-bJQ4vI



Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   19-06-17 17:20

BATSALI , ще снимам същото като google street view. Днеска си купих с 100 лв намалание sony a58 [cool] и sony карта с памет- 90mb read class 10 от техномаркет.



Публикацията е редактирана (19-06-17 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: marlov   
Дата:   19-06-17 20:13

Ти направо си ударил къоравото![cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: samurai2   
Дата:   19-06-17 20:47

Честито и да почерпиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: джъмбо   
Дата:   19-06-17 22:13

аз ползвам тета за гугълстрийтвю ;)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   20-06-17 07:15

Тета снимат с гадно качество. Не се изключи фотоапарата като снимах 70 минути видео, само дето на 30 минути се спира видеото и трябва да го пуснеш отново.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: джъмбо   
Дата:   20-06-17 07:25

за 360 градусова камера и парите които струва тета си има превъзходно качество... интересно ми е с дслр как ще постигнеш 360 видео или 360 лайфстрийм... аз просто натискам копчето и съм в джаза
след месец ще съм с новият модел дето е 4К...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   20-06-17 07:30

Като се опитах да заснема видео на повече mbps(май бяха 24) , ми изписа грешка ,че диска не е bluray нещо такова. Как да снимам на повече mbps ?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   20-06-17 07:52

Фотоапарата е на 1242 кадъра, бил е изложен за тестване в техномаркет явно [smilie9] ... За 100 лв по-малко толкова [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »