Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: oldschoolz   
Дата:   29-05-17 16:51

Здравейте!
На 23.05.2017г. във Варна е извършена кражбата на:

Nikon D5300 - сериен номер: 4452082

обектив AF-S DX Nikkor 18-105 mm., f/3,5-5,6G ED VR - сериен номер: 42147194

обектив AF-S Nikkor 50 mm., f/1,8G - сериен номер: 2702101

Отделно имаше още 4 SD карти, 2 резервни батерии и други неща, които не ги броя. :(

Ако някой попадне на някое от посочените, моля да ми пише на e-mail:
vesko_lk@abv.bg

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: sohk   
Дата:   29-05-17 17:07

Пиши на service@profiled.net да ти го вкарат в сервизната системата на Nikon. Ако се появи там за ремонт, ще могат да го засекат.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: Nightwind   
Дата:   29-05-17 17:09

И като го засекат какво става?В смисъл...пича примерно го е купил от оказион и дотам.
Не се заяждам...сериозно питам.
Успех с намирането на техниката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: tziko   
Дата:   29-05-17 17:54

Nightwind, ако собственика е подал жалба, с документите отива и си прибира апарата от сервиза. Този който го оставил на сервиз, го привикват на разпит и гори със сумата която е похарчил.

Ако не е подадена жалба, нищо няма да стане! Успех с намирането и дано извършителите да бъдат наказани!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: sohk   
Дата:   29-05-17 18:03

Не точно ... ако се е свързал с полицията и е докладвал техниката като открадната, има преписка и т.н. и ако техниката попадне в сервиза, те се свързват с полицията, дават показания предават техниката на разследващият полицай. От там нататък разследването си тече по неговият си ред. В крайна сметка, фотоапарата ще се върне при собственика, като преди това се направи опит да се установи крадеца.
Ако пък техниката не е описана и докладвана в полицията като открадната, тогава нищо от горното не важи и няма смисъл да им пишеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: Nightwind   
Дата:   29-05-17 18:27

Полезно инфо!С телефоните знам как е,но не знаех че и с апаратите и тн. го има като вариант да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: survivor3   
Дата:   29-05-17 20:26

Да не е този:

https://www.olx.bg/ad/nikon-d5300-ID6MKBJ.html

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: oldschoolz   
Дата:   29-05-17 23:13

Още на 23.05. вечерта е докладвано в полицията, а впоследствие съм дал и копие на гаранционните карти. Изпратил съм и снимки на последните и на имейла на Профайлд, откъдето получих отговор, че ако тялото или някой от обективите постъпи при тях за ремонт ще ме уведомят незабавно. Почти постоянно следя olx и bazar-а. @survivor3, видях тази обява, но ме кара да мисля, че не е моя, тъй като зарядното си е при мен и най-голямата карта беше Transcend 32GB. А и пише, че има документи за собственост и фактура. Между другото, когато имам време обикалям и по заложните къщи, но засега без резултат.

Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: disabled   
Дата:   29-05-17 23:28

Как стана кражбата? Сподели да св предпазим в последствие и ние...
Крадците са доста креативни и ако сподешиш за какво да сме внимателни ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: oldschoolz   
Дата:   30-05-17 00:38

Кражбата стана от квартирата, без следи от взлом, вероятно през деня. Аз самия забелязах вечерта, тъй като още разопаковах багаж и когато поразчистих започнаха да се забелязват липсите. Все още ми е "хикс" всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: lamerko   
Дата:   30-05-17 01:19

Мда, вече така процедират - влизат без взлом, за да няма полицейско следствие за такъв. Така евентуалните застраховки няма да са валидни и застрахователите нямат интерес от издирване.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: Konstantinov   
Дата:   30-05-17 02:46

Мен са ме предупреждавали като ходя на басейн или в спортна зала,където човек се съблича и си оставя дрехите, да не нося документи и ключове , правят дубликат,вземат адреса и докато тренираш отиват и действат,тия неща още преди 30-40 години ставаха.Носиш само парите за входа.Може да стане и в работата,в заведение ако човек е невнимателен и разсеян,примерно става да танцува и през това време действат и т.н.
Аз винаги се съмнявам в обкръжението и най-близките ,които ти знаят навиците,ама никога няма да им кажа.
Имахме 8 камери преди години и изчезна нещо,не е разбивано и като загубих 4 часа да търся намерих че крадеца е първи приятел на собственика, камерите смотани и го познах по дрехите шапката и походката не казах на никой ,а може и да съм споменал щото след месец, два ме накараха да напусна.



Публикацията е редактирана (30-05-17 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: oldschoolz   
Дата:   30-05-17 16:38

В този случай жалко, че в района няма камери и предположенията може да са безброй.. Ще продължавам да гледам по заложните къщи и в интернет, пък дано вземе да изскочи отнякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: colorphoto   
Дата:   30-05-17 18:33

Може да е в заложна,НО не я излагат прясно крадената техника веднага и ти не можеш да си я видиш понеже е скатана в задното помещение.

Ако отидат криминалистите те влизат отзад и проверяват всичко и на тях пропяват.

Да си сложим камерки в домовете не е излишно,колеги.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: oldschoolz   
Дата:   30-05-17 21:36

Аз ако знам в коя заложна къща е (ако изобщо е), ще чакам да ги изложат, за да се обадя в полицията. Но и ще ми трябва късмет да попадна на тях, че само във Варна заложни къщи бол.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Nikon D5300 и обективи
Автор: colorphoto   
Дата:   30-05-17 23:06

Опитай да говориш с оперативните по твоя случай,но наистина без конкретна насока нямат възможност да обикалят всички заложни къщи.

Понаобиколвай тук-там,алармирай приятели да имат предвид,пък каквото е писано.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »