Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: rimohit   
Дата:   14-06-17 13:47

Прощавайте , че се намесвам , но по рано се включих в темата с един "пиклив коментар" и понеже възникна беседа в приятелски кръг относно едно произведение , бих желал да ви го покажа , с надеждата да споделите вашата позиция има ли наченки на изкуство тук, или го виждате като мен " да пикая на товва изкуство" ...
[smilie10]

https://c1.staticflickr.com/5/4220/34914033200_673849de48_b.jpg

18944688_10209788153843728_808139316_n by Tihomir Dimitrov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bg2014   
Дата:   14-06-17 14:30

bogdanov написа:...
С най-прости думи, изкуството върви по своят естествен път. Всяка негова форма произлиза от предходната. За да. разберете ренесанса, трябва да сте запознат с проторенесанса поне. В противен случай и там царя ще го виждате гол. След ренесанса обаче изкуството променя своята и посока и скорост.

Не си ме засегнал. Аз си знам мястото и никога не съм по-високо от околните. Но, понеже..., защото... аз не съм изучавал история на изкуството и не знам кой е началото и кой преди-него/след него, няма как да разбирам изкуството. (това е според вас) Та затова реших, че не ми е мястото сред хора разбиращи изкуството в дълбочина.
Обичам споровете, колегите с аргументи и нестандартните идеи.
Харесва ми да научавам нещо, което не знам и затова задавам въпроси. Допускайки, че нещо не виждам, не усещам, не разбирам и искам да видя аргументи. Снимката е интересна, лицата са известни. Но не е изкуство.
Това БЕШЕ моята теза.



Публикацията е редактирана (14-06-17 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: uri64   
Дата:   14-06-17 14:57

Нещо от мрежата което ми се видя подходящо...понеже през пост-два се появява въпросът "Сега, това изкуство ли е?"


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-06/1497441340_55_25.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   14-06-17 15:46

Никой няма да се наеме изведнъж да заяви дали едно произведение е или не е изкуство. Това се случва след като редица изкуствуведи , критици са изследвали в дълбочина творчеството на даден автор. Изкуствознанието е тегава материя с която не съм запознат. За това опитвам да давам само примери на доказани във времето автори с което искам да напомня на уважаемият съфорумец нивото в съвременото изкуство чрез фотография. Примерите които давам са доказани, като част от съвременото изкуство. Не от мен, аз само ги показвам в темата. Вие пускате снимки и питате "ам туй изкуство лий" ... ами не е ! А дали има потенциала да бъде такова е вече друг въпрос на който не се наемам да дам отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: rimohit   
Дата:   14-06-17 16:02

Toест , ако мога да перефразирам , трябва да вярваме в Бог , не защото го усещаме вътре в себе си , а защото попа и църквата така казват .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   14-06-17 16:09

Ами не ме перефразираш правилно. Вярвай в Бог! Можеш и да не вярваш на поповете. И в изкуството вярвай! На изкуствоведите ти решаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   14-06-17 16:28

и още нещо, вярата наистина в фактор, но не е единственият. Трябва и да го търсиш, и да го обичаш. В това начинание сам ще се объркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: rimohit   
Дата:   14-06-17 16:36

Но нека помислим добре все пак.
Мен не ми дава мира тази съпоставка. Да се напъвам ли да възприемам дадена творба , като изкуство ? Да я дъвча , преглъщам, като гьон само и само , защото е посочена , като такова от времето и определени хора. Ами то и на радикалните религиозни терористи някой им казва , че трябва да трепят "неверниците" и те "слушат" и вярват ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   14-06-17 17:00

колко адекватни сравнения..
В крак си със щикотливите теми. Ама и аз точно за това ти говоря, тръгнеш ли сам по пътя към Бога, може и да станеш радикален ислямист. Без ясни критерии и послания все ще се намери "учение" близко до твоят стандарт. Улесняващи и потвърждаващи позициите ти днес. И то ще се възползва от твоят избор.Ще те използва и ти ще му служиш подтискайки до скоро съвсем друго твои позиции. Това ще нарани душата ти и ще те превърне в самоцелен, лишен от право на избор човек. (сигурен съм, че ме разбра) Връщай се в правата вяра колкото се може по-скоро. Там си ценен. На другото място има един билюк, дето ще те удавят в капка вода. Пък и ще си един от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: fotograf123   
Дата:   14-06-17 21:58

Автор: rimohit
Дата: 14-06-17 16:36

Но нека помислим добре все пак.
Мен не ми дава мира тази съпоставка. Да се напъвам ли да възприемам дадена творба , като изкуство ? Да я дъвча , преглъщам, като гьон само и само , защото е посочена , като такова от времето и определени хора. Ами то и на радикалните религиозни терористи някой им казва , че трябва да трепят "неверниците" и те "слушат" и вярват ...
_______________________


Колкото и да се напъваш ... поне един от резултатите е ясен за всички. А след като ти свърши драмата с напъването трябва да осъзнаеш как авторите пред които се напъваш на практика са с основен принос да има фотографско изкуство те сутрин стават като фотографи и си лягат такива отдали са живота си на фотографията .


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: rimohit   
Дата:   14-06-17 22:10

Груб тон и изваден контекст на разговор , човече... Който трябваше ме разбра. Ти недей да се напъваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Panov   
Дата:   14-06-17 22:12

Ето един фотограф ....харесвам неговите фотографии ....но не мога да ги коментирам и не искам да карам друг да ги харесва ...аз съм само един обикновен зрител , един от публиката , нищо повече !

фотографът е Albert Watson

https://www.youtube.com/watch?v=6FYJydaClRA



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: 798099   
Дата:   14-06-17 22:20

Автор: Panov
Дата: 14-06-17 22:12

Ето един фотограф ....харесвам неговите фотографии ....но не мога да ги коментирам и не искам да карам друг да ги харесва ...аз съм само един обикновен зрител , един от публиката , нищо повече !

фотографът е Albert Watson

https://www.youtube.com/watch?v=6FYJydaClRA

Може ли вместо клип да видим снимки? Защото това, което виждам от клипа е една гола реклама и нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Panov   
Дата:   14-06-17 22:25

Albert Watson

http://www.albertwatson.net/



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: luboar   
Дата:   14-06-17 22:27

може.
отваряте google. в прозорчето на търсачката написвате Albert Watson, и снимките изскачат сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 01:22


https://a.1stdibscdn.com/archivesE/upload/a_3122/1456801228553/image_z.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 01:25


https://a.1stdibscdn.com/archivesE/upload/a_193/34_15/01_stevejobs_full_1575x2000/01_SteveJobs_full_



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 14:41

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-06-17 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   21-06-17 14:43

[beer]



Публикацията е редактирана (21-06-17 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 14:52

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-06-17 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 14:57

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-06-17 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 14:59

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-06-17 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   21-06-17 15:23

Jk.freeman, какви бяха коментарите, че дори не успях да ги прочета?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 15:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...като цяло, ти правех реклама[smilie5] ...споко не ми дължиш нищо[smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   21-06-17 15:42

не твоите реклами, а коментарите под снимката ми, които не успях да прочета

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »