Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 20:40

bogdanov, не съм казал важно ли е или не. Това просто не разбрах от всичко което си писал, затова за него те питах. Останало си мисля, че ми е ясно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bg2014   
Дата:   29-05-17 21:02

От тук се започва....и през ТАЗИ се преминава.
А темата за изкуството е продължението. Като гледам размишленията и изводите.....жалко.
А как само започна ....


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 21:16

bg2014, ясно ти е като през мъгла...или толкова си гледал.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 21:20

shamelessEyes, ето ти чудесен път... върви по него и търси! На мен лично ми харесва идеята, защото обичам да ми е сетивно ... подобно на много българи. Ще следя с интерес и добра дума ще думам. Не съм сляпо вярващ. Виждам самоцелните и бездушни произведения на "автори". Те се отличават с това, че се идентифицират с похват и усвоени практики, което е смешно и осъдително. По света има над 8 милярда човеци, колко според теб се ровят в дебрите на изкуството? А за колко знаем ние? ... Сигурен съм, че някъде живее следващият, може и да е в нас... Да завършим позитивно все пак, заради милионите повярвали на филма за позитивното мислене ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 21:27

bogdanov: "Те се отличават с това, че се идентифицират с похват и усвоени практики..."

... и много се гордеят с това (щото са в тон с модните течения)![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 21:32

Момчета (и момичета), предлагам Ви да се ограничите с примери на кадри публикувани във Фото Форум. Все ще намерите нещо тук дето Ви докосва сетивата, може и собствени кадри (дори и вече изтрити)...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: didesignbg   
Дата:   29-05-17 21:33

Благодаря на автора на темата, и на господин Андреев, че още пише в този форум.
Аз съм малък да кажа дали е възможно да се говори въобще за фотографията като изкуство, но определено някой произведения могат да те наведат на тази идея.
[img=автопортрет на Мейпълторп за пуритани и поРитанки]



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 21:34

Една интересна гледна точка:

"— Малцина се интересуват от изобразителното изкуство или живота на съвременните художници — обясни Коулман и се облегна назад на стола си. — Живеем в капиталистически свят, където управляват парите и за нас зрителите означават пари… и рекламно време. Ако излъчим документален филм за хип-хопа, рапа или някой нов, нашумял певец, който стремглаво превзема класациите, броят на зрителите ни скача до небесата. Но ако предаваме нещо за художници или някое друго не толкова популярно изкуство, броят им спада до по-малко от една трета дори в най-гледаното време. Схващате ли?"

[smilie5] [beer] [beer] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 21:35

bg2014, защо идеализираш, съвремието е и част от настоящето... очарователно е!
Но специално за теб: Dan Holdsworth


http://assets.yesstud.io/danholdsworth/cache/danholdsworth-161-q40-w1350-h900-rz3-b75.jpg






http://assets.yesstud.io/danholdsworth/cache/danholdsworth-192-q40-w1350-h900-rz3-b75.jpg/img]



http://assets.yesstud.io/danholdsworth/cache/danholdsworth-254-q40-w1350-h900-rz3-b75.jpg




[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 21:38

steeens, сФащаме... затуй и по БНТ вече започват новините с криминалната хроника[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 21:49

philip, голям идеалист си! ...готина идея! Не разбрах, обаче защо повтаряш написаното от мен с лилаво човече накрая... Имах предвид, че припяват позабравени песни и разчитат единствено на слабата памет на зрителя и слабостта му към старото. С други думи няма как да изучиш дагеротипия примерно, да снимаш с този процес портрети и да се заявиш, като съвременен автор разчитайки само на необразованите зрители.
steeens, прав си!



Публикацията е редактирана (29-05-17 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 21:54

сложността на даден процес не те прави творец, прави те майстор. Точно срещу мен всеки ден един майстор продава дръжки за мотики... никак не му е лесно, на ръка ги дяла...но дръжките са един път... истински майстор. Надявам се усещате тъъъъничка ирония.



Публикацията е редактирана (29-05-17 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-05-17 22:25

що ми се струва, че липсва другата гледна точка в темата!

Една от разликите при вече осъществен артистичен акт е, че последвалите
настъпват спонтанно като неуморен синдром. Да това си е и майсторлък, но
по-скоро с времето става навик, което реално работи и създава нещо.

..нещо с което ..примерно би могло да се рисува в пясъка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 22:46

shamelessEyes, ти си човекЪТ с другата гледна точка, само дето ти е малко сложно да я дефинираш. Може би от страх, може би от невежество а може и от доброта.
Ако ясно съм те разбрал, другата гледна точка за изкуството във фотографията е неизкуството в не фотографията ... и ако това не е самоцелно включване, здраве му кажи!
Без изкуство са живели и пак ще живеят хората. Тази тема е префърцунена и не е за теб.
Знаеш ли обаче кое е жизнено важно?
Жизнено важно е "човек с човека да се среща и човек с човека да се разбира". ( един готин човек го е казал, за това е в кавичкички)



Публикацията е редактирана (29-05-17 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-05-17 23:14

Другата гледна точка е в женски род, също така символизира "въпроси", а не
отговори. Малко ми е трудно да влезна в другата гледна точка, кво кат не
съм Петко [smilie5]

Как д ане е за мен, горе-споменатите теми за "глупостите" и с "какво снимат" са не по малко интересни, но реших да пишам тука.

Поправи ме моля, ако не съм разбрал:

Пак тръгнахме от детсвото и пещерните рисунки, за да осмислим изкуството, за да го обуем в чорапи и ако се намери някой азиатски турист да ни снима!?

..а другата гледна точка можеше да е дагеротип-ка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: tishovsx   
Дата:   30-05-17 00:35

Извинете ме, че Ви развалям рахатлъка...
Ама тая мойта снимка, изкустФо ли е, технически ли е...
Само не ми казвайте, че чернобяла сбърчена бабичка и суполиво чиганче е изкуство. Щото ще ме вкарате в сърцетуп и ....

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1496093193_DSC00356d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   30-05-17 01:46

Няма да ти кажа. Твоята снимка си е спомен от готино място. Ку имаш и подводни оттам ще е яко.[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: laurel   
Дата:   30-05-17 09:37

Dora93, в киното има ли съвременно изкуство? Топят ли лентите в урината на екипа за да ги модифицират и направят по-интересни? Или само статичните фотографски образи могат да бъдат толкова съвременни? Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   30-05-17 10:09

laurel, има, само че до теб стигат само касовите подсладени бози. Eто тук гледай авторско авангардно кино: http://www.ubu.com/film/index.html



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   30-05-17 10:18

@laurel: Имаше някакъв проект при който на 10 топ кинорежисьори бяха дали ръчни камери да заснемат нещо по свой вкус. Не знам какво излезе от това, може да потърсиш в нета. Аз също ще потърся.

Иначе гледай Дзига Вертов - Человек с киноаппаратом (1929)

ПП: А може също да питаме форумския Дейвид Линч, авторът на несравнимото "Шоу на Слави" да ни разкрие какви са неговите виждания за модерното съвременно авангардно авторско кино. Би било интересно!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   30-05-17 10:54

ППП: Дикий, дикий пляж (2005)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-05-17 15:55

Laurel, преди няколко години зададох въпрос на един кино оператор от гилдията "Възможно ли е да се постигне добър HDR при работа с кино лента" Той ми отговори, че това го имало само при дигиталните камери.
Оттогава досега в България всичко ми изглежда съвременно и своевременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-05-17 16:30

LAUREL, извинявай че ти пиша, не видях, че ти си поредната анонимка-синонимка.
Ти си нещо като програмист на пишеща машина с инсталиран линукс [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-05-17 16:31

пишеща машина - Марица 30

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: krist   
Дата:   30-05-17 16:59

Ей, тоя Richard Misrach много яки неща прави! Богданов, благодаря за него! Дано да се счита и за изкуство, че иначе съм за живите жалби[smilie8] Само малко не си е почистил матрицата на последния кадър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »