Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-06-17 19:20

Вика, ако агнето се казваше Поведение, щяхме да имаме абстракция, ама то се казва Борко, и ся нямаме абстакция...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...това с пълна сила покрива темата. Имам предвид тънките ни разминавания, щото един така, друг иначе, аз направо никак...

Пак ще се върна на черния квадрат, щото никой не иска да приказва за него. Ако кажем Черния квадрат на Малевич, ще имаме изкуство, ако кажем Черния квадрат на Колев(freeman), то нямаме вече изкуство. Къде е тънката границаоп която да си перипелкам, в някви клишета, в нашите умове, или в нечии предрасъдаци, норми, форми и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: luboar   
Дата:   04-06-17 19:27

Преди доста време разгледах изложба на изкуството на Китай през хилядолетията. Куратор беше държавата. Повечето шедьоври бяха неподписани и обяснението беше, че не е важен автора а самото произведение. Така са разсъждавали творците в Китай до скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: rimohit   
Дата:   04-06-17 19:57

Бъркаш "костатация" с " позиция" , Калояне. Язък .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-17 20:04

luboar, за мен разковничето в поста ти е в последната дума. Казвам го защото съвсем скоро и аз гледах една фото изложба на китайци... разбих се от кеф ! А когато погледна назадкъм тях, всичко ми се вижда майсторлък.
Днес между другото видях нещо в интернет и се сетих за теб. Щях да ти пускам ЛС, ама реших да не ти тровя деня. Ако е писано сам ще попаднеш на него.

Jk.freeman, руският авангард е едно брутално, но смело явление, суперматизма на Малевич не произлиза от нищото. Конфликт има винаги когато се откъснем от цялото. Можем ли да говорим за квадрата на Малевич, без да знаем кой е той... какви са неговите произведения, каква е неговата философия, борба, позиция....?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 20:05

Jk.freeman, на това му се вика, да си в правилното време на правилното място...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   04-06-17 20:08

shamelessEyes, щом трябва да ми е кака, значи със сигурност е баба[smilie25]

steeens, нищо нередно, но да отдадем заслуженото и на фотографията.

bogdanov, извадил съм ги от любимите си, тоест за мен са значими фотографии, но питането ми бе към Вас разбирачите, са ли изкуство? Иначе за писоарите, Пикасо и пр. "...Днес е модерно да си луд баце..." щуротии не харесвам с малки изключения.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-17 20:11

rimohit, тогава пускай по една снимка на очите си, да ги видя... щото иначе всичко на сериозно приемам. Прощавай, че не те разбрах!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: luboar   
Дата:   04-06-17 20:17

philip ,
За съжаление показаните от теб снимки не са значими, и няма да оставят следа във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   04-06-17 20:20

luboar, благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-17 20:23

philip, ами не позна... днес лудоста е друга, а тази лудост, която опитваш да препишеш на тези произведения и автори е естествен ход и не е от днес, а доста отдавна:)
На теб тези снимки ти харесват. Честно и на мен една от тях. Но моето и твоето мнение нямат никакво значение. Изкуство са разбира се, но субективно...за теб. Ако ти е интересна тази материя, ще се интересуваш много повече, ще гледаш много повече, ще четеш и ще промениш позициите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   04-06-17 20:24

Ех не мога да вкарам един линк от http://cultura.spisanie.to

Съвременното изкуство: сериозно, хумористично или провокативно?

От началото на 20-ти век, публиката не винаги разбира изкуството и се пита дали това наистина е изкуство. Като пример, през 1916 Марсел Дюшамп представя като свое произведение колело от велосипед, също така добавя мустаци и брада на една репродукция на Джокондата.
През май 1957, Ив Клайн кани цял Париж на своята изложба, която той нарича "Празнота". Изложбената зала е абсолютно празна, а стените са боядисани в бяло, въпреки това организацията на събитието е нормална за представяне на изложба: поднасят се коктейли на поканените, които влизат на малки групи да разгледат експозицията, има интервюта с журналисти и т.н.
Две години по-късно Арман Пиер Фернандес кани същата публика, в същата галерия на изложба наречена "Пълнота". Залата този път е пълна буквално до тавана с предмети от всякакъв сорт и поканените дори не могат да влязат.
През 1993, парижани могат да видят (и усетят!) в галерия „Jeu de paume” експозиция на скулптури от масло. В същия период Джеймс Тюрел, известен със своите изследвания върху пространството и светлината, оставя своите почитатели за 20 минути в тъмна стая.


но явно празните галерии не са от вчера[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-06-17 20:39

bogdanov, добре, така казано звучи логично, но се боя че няма да ми стигнат няколко живота. Както и да е...[smilie5]

steeens[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-17 21:00

philip, футуристите смятат колата за по-значимо изкуство от дьоКондата. Дадаистите искат да палят музеите, а класиката да отплува по Темза. Това не е случайно. Концептуалистите изсушават материята, но неоекспреионистите връщат еофорията от ръчният труд. Но истината е една, тези хора чертаят ясен разграничител между думата творец и думата майстор. Цялата скука в класиката, всичко подтискащо, с драперии и претенции обслужващи нечии интереси има нужда да се освободи, да бъде себе си, да черпи от себе си. Марсел Дюшамп вади един предмет от бита... лишава го от неговото предназначение и го превръща в изкуство. Това само с волята на твореца.



Публикацията е редактирана (04-06-17 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: petrov88   
Дата:   04-06-17 21:02

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/s720x720/18836920_10154747507582428_35348662694693714...


"Изкуство" и фотография колкото щеш тук :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-06-17 21:10

Вчера имаше фотомаратон, но къде са кадрите от това събитие!?

Съвременното изкуство не е ли точно това ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bg2014   
Дата:   04-06-17 21:26

bogdanov, това последното е велико. Вероятно е изкуство. (според мен) Говоря за българския филм Стигнах до абстракция...агнето ...а бе много поучително филмче. Ще го изгледам. Благодаря!
А за писоара...всяко нещо с времето си и с публиката си.
То и България беше изобразена като тоалетна чиния в едно произведение на изкуството, ама за мен беше грозно. Та... за грозното освен моментно съзнание е важно и настроението за да го възприемеш философски.
Поне аз съм с различни възприятия в различни моменти.



Публикацията е редактирана (04-06-17 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   04-06-17 21:30

philip, не изкаш да разбереш човече... не си готов. Скоро попаднах на една статия. Нещо подобно на :Критика на съвременното изкуство". Автора започва с изречение за модерното изкуство, за да не повтаря думата съвременно. Това ме отказа да продължа с четенето. Повърхностните интерпретации по темата се долу-горе, колкото мнения има по нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-06-17 21:59

bogdanov! Съвременното изкуство и фотографията, какво?

остава да уточниш с кропка или с цял и да ..ходим да го снимаме [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 22:06

shamelessEyes и с кропка става, ама трябва да снимаш повече кадри...[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   04-06-17 22:24

bogdanov, тъй нареченото "съвременното изкуство" (онова с писоарите, квадратите и пр.) не докосва сърцата на публиката, а само интелекта на разбирачите, което си е просто една форма на снобизъм (затуй се продава добре), интелектуална чалга, ако щеш...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-06-17 22:28

steens, композиционно погледнато, кропката е от значение само за американския пазар.

Това, че си се зомбирал пред компа не те прави мечо пух [smile]



Публикацията е редактирана (04-06-17 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 22:40

shamelessEyes , за американския пазар композицията е ненужна подробност, важното е формата да е голям на крайния продукт, та за това с кропката ще трябват повече кадри, за да не се губи детайла...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Антивик   
Дата:   05-06-17 08:20

Това с този писоар ли е там, кенеф ли....ми прилича малко на дереджето с така наречения комунизъм. Видял го някой, прочел за него, усетил че има келепир в тази работа и почнал да му прави реклама/сиреч да го пропагандира/ и другите да не рекат, че са прости му се вързали на акъла и също за повтаряли, колко е хубав[smilie3], макар че изкривена и натаманена идеята за нищо не става.
Същото ми напомня една пиеса от някогиж, на младини по /тогава го имаше/ телевизионен театър /мисля се казваше Река или Виждали ли сте река, но не съм сигурен/. Като цяло идеше дума за творец, художник де твори хубаво, красиво, но никой не му забелязва картините, та се намери критик де да му даде акъл, да почне да маца на поразия да меша цветовете ка му падне и да ги лиска с кофата. Художника ошашавен го пита "Ам ако ме попитат какво е това?", ония му отговори "Ами задаваш някакъв контра въпрос де няма нищо общо с рисуване и картини, примерно - Вие виждали ли сте някога река. Питащия ще тръгне да се чуди, какво общо има, и за да не изглежда прост ще престане да пита, а ще почне да обяснява.". Съответно акъла беше последван, и на първата изложба въпроса за реката зададен, като резултат гледащите да не минат за прости тръгнаха да намират всякакъв смисъл в така наречените картини.
Та и мен това, така наречено модерно или съвременно изкуство, ми прилича повече на търговски продукт, де някой му е направил голямата реклама другия да се види, колко е разбирач броил една бала пари и те ти изкуство, а всъщност си е грозота и простота.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-06-17 09:32

Антивки, може би имаш право.., ама ти е толко криво, че ако те прочета Мара ше и се изправи речта.

Сигурно имаш предвид междукултурните особености на изкуството?

..хе хе ..и аз знам езици!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   05-06-17 09:39

philip
bogdanov, тъй нареченото "съвременното изкуство" (онова с писоарите, квадратите и пр.) не докосва сърцата на публиката, а само интелекта на разбирачите, което си е просто една форма на снобизъм (затуй се продава добре), интелектуална чалга, ако щеш...

[smilie24] [smilie24]


Антивик[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »