Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   09-04-17 00:12

Ам чи тъй де! Аз с добри чувства го казах, но под шеговита форма. И аз имам един Панасоник - Л-10, който е най-точнофокусиращият ми апарат и с четирите ми налични обектива. Ни грам фронт или бекфокус[cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: byalka   
Дата:   20-04-17 08:49

Четох,гледах и т.н.,и се оказа че дилемата при тази техника е голяма и объркването в мен е още по-голямо и разбираемо за начинаещ и неразбиращ много неща.Разбрах със сигурност че универсалност няма но все пак искам да си купя нещо за което да не съжалявам и затова си задавам въпросите тук към разбиращите.
Насочих се към тези двата според финансовите си възможности.Кои е по-удачен според вас.
Има ли смисъл да си купувам DSLR при условие,че няма да правя професионални снимки а малко по-качествени.

https://brosbg.com/panasonic-lumix-fz1000-product-9558

https://brosbg.com/panasonic-lumix-lx100-product-9816

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: bg2014   
Дата:   20-04-17 08:58

byalka написа:
Има ли смисъл да си купувам DSLR при условие,че няма да правя професионални снимки, а малко по-качествени.

Не, няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   20-04-17 09:42

"Има ли смисъл да си купувам DSLR при условие,че няма да правя професионални снимки а малко по-качествени."

Да, има смисъл! Голямата матрица, възможността да си подбираш специализирани за дадена цел обективи, и многото настройки за различни ситуации са полезни и важни неща, дори и за непрофесионалисти. През 2009-а смених сапунера с DSLR, и нито за миг не съм съжалявал.
Естествено, тогава тези двата модела на Panasonic в поста ти не съществуваха [smile] . И те са нелоша алтернатива. Въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   20-04-17 10:04

Ако ще завинти отпред някой 18-ххх зум, едва ли има смисъл от DSLR. Хубавият "компактен" апарат ще прави не по-лоши снимки. FZ1000 или LX100 са идеални за случая на byalka.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 10:15

Pavlov: когато аз си направих смяната на сапунера с DSLR - шока и ужаса беше голям [smilie18]

На първо място по него време DSLR-a нямаше лайв вю - нещо, с което бях неизменно свикнал при сапунерките. Абе има си джам, ма нема картина дайба... шок и ужас! Дойде следващоя стес - зуум-а х "в пъти" на сапунерката не съответстваще с новия такъв - голям топуз, а нема зуум [smilie18] А да не говорим за разочарованието, когато се оказа, че голямата и черна техника, наричана сега "професионална" не снима хубаво. Не и в сравнение с ония кадри из нетя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: samurai2   
Дата:   20-04-17 10:22

byalka[smilie24]
Няма нищо страшно да си купиш голям черен апарат[smilie3]
ако имаш приятел с такова чудо отиди да си пощракаш с него и прецени дали е за теб туй чудо[beer]
Ако си от София обади се имам два такива черни и големи ще ти дам да си поиграеш с тях[beer]
/ срещу един шоколад [smilie18] /
Поздрави Боби.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   20-04-17 10:57

lamerko - ами, съжалявам за теб [smile] .
При мен преходът донесе само кеф, и мисълта: "Защо не съм го направил по-рано?..."

ПП. Вярно, че имах зад гърба си 8 години със Зенит 11 - без звтоматични режими, зуум и LiveView [smilie5] , ама все пак ...



Публикацията е редактирана (20-04-17 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 11:26

Ами какво да кажа - разочарованието ми беше напълно логично. На първо място нямах познат с подобна техника, но за сметка на тов аобръщах прекалено много внимание на разни писаници, явно повечето от хора, които също не са въждали такава. Внушителния външен вид предразполагаше някакво "про" качество, нищо че техниката беше възможно най-нисък клас (но пък струваше 1000 лв, което не беше никак малко за мен тогава). Въпреки, че съм снимал години наред с лентови SLR-и години преди това, практически нямах достатъчно подготовка за преминаването към дигитален такъв. Имаше една схемичка за етапите на развитие на типичния фотограф - нещо подобно се получи и при мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   20-04-17 11:50

Абе ако иска да си вземе голям черен апарат момичето, нека си вземе. Лошо няма. Лошото е, че за тези пари, които дамата е отделила, сапунерата ще прави по-добри снимки. DSLR за да прави по-хубави снимки от сапунерче са му необходими хубави стъкла, а те не влизат в бюджет 600-700лв. Или ще е само един обектив и ще и е недостатъчен, за да си снима наляво/надясно. Един LX100 е доста по-смислен пакупка в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   20-04-17 12:09

LX100 също не влиза в бюджет 600-700 лв [smile] . В Павилиона го гледам, че е 1300. За тези пари спокойно се купува 100D с 18-55 IS STM, даже май ще останат пари и за 55-250 IS. Което дава много повече възможности за снимки наблизо и надалеч. За тези пари се взима и Nikon D3300 със 18-105 или 18-140 VR. Вярно, малко по-големи са на размер, но не мисля, че е проблем, след като се разглежда и FZ1000 като възможност.

ПП. Питащият е господин, а не дама [smile]



Публикацията е редактирана (20-04-17 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   20-04-17 12:15

Извинете тогава, за дамата :)
Някой преди мен даде обява в базара за LX100 за 600лв. Ако говорим за нова техника - ОК, не стигат. А и цитираш 18-нещо си обективи. Точно тях визирах и аз по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   20-04-17 12:31

Това, че ти си "визирал" нещо, не значи, че е вярно [smilie18]
Едно Канонче с 18-55 IS STM дава по-добра картинка от Panasonic-ите. Ако не вярваш - направи си справка в сайтовете за тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   20-04-17 12:35

За себе си съм прав :) Затова и давам такъв съвет (и защото ми е скучно в моомента да работя де [smilie5] ). Спрямо никонските такива обективи - абсолютно поддържам съвета. За канонските.. явно са някакви извънземни [smilie3] Не съм снимал с тях де, само предполагам.

Офф: отивам да обядвам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: byalka   
Дата:   20-04-17 13:46

Между другото си вдигнах бюджета до около 1500лв, спрямо първия пост но ще помоля за взелите участие в темата за конкретни съвети защото от това че си мерите обективите аз не получавам яснота по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 13:56

За 1500 лева вече има доста варианти, и то нелоши. Първо обаче трябва да си изясниш какво точно искаш, а след това как го искаш. На тези въпроси сам ще може да си отговориш след кадърен курс начално ниво (силно препоръчително). За книжки на български - лично аз не съм виждал нищо, което да си заслужава парите. Има едни поредици на Келби - ако питаш мен, бягай далече от тях. Ресурси в нета има доста, но наистина ти трябва някаква база, а която да знаеш какво точно да търсиш и пак се опира до един начален курс. За техниката - пак казвам има едни два въпроса какво (тип на системата) и как (обектив(и)) я искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: samurai2   
Дата:   20-04-17 14:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18] пак се започна с тез курсове [smilie18]
човека иска да купува не да учи [smilie18] [smilie18] [smilie18]
еееее боже ,божеее ....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 14:55

Не си прочел втория въпрос, ама както и да е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: samurai2   
Дата:   20-04-17 14:59

lamerko [smilie3]
човека иска книга не курсове[smilie3]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
И втория въпрос - да ми помогнете с избор на дадена книга която да ми помогне да правя по-добри снимки но както съм написал не професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 15:02

samurai2: ти самия си пример как НЕ трябва да се снима, но в същото време си против най-добрия начин, който може да помогне за правене на по-добри снимки и избор на техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: samurai2   
Дата:   20-04-17 15:05

lamerko
щом казваш съм съгласен,аз поне снимам работя ... не пиша глупости като теб [beer]
и все пак незабравяй че сме нови в бранша и още се учим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   20-04-17 15:13

Няма никакво значение дали бълваш масовки на колограм или си нов - самия факт, че си ПРОТИВ кадърно обучение направо обижда. Явно идеята да се даде някой лев за нещо, което не се яде или пие, е табу и напук ако ще да е, не се допуска, че може да е вярна. Между другото (да си спокоен) - не организирам курсове, не преподавам и не си вадя хляба с тази дейност. Нито пък лансирам за някой определен.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: samurai2   
Дата:   20-04-17 15:15

lamerko[smilie24]
никъде не съм написъл че не трябва да се ходи на курсове [beer]
написах какво пита автора на темата
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: byalka   
Дата:   20-04-17 15:36

1, За курса съм навит аз искам да се ограмотя и смятам,че това е най-добрата инвестиция но въпроса е да намеря къде да изкарам такъв - аз съм от Ловеч и не съм чувал тук някой да провежда такива курсове, ще проверя в Плевен-може би.

2, А като говорим за DSLR системата/да речем реша да си взема/
към кои модели да се насоча в границите на тези пари и какви обективи ще са ми нужни,защото там е за мен одисеята и с разнообразието и парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Synthy   
Дата:   20-04-17 15:43

За ДСЛР системата: нисък клас тяло на 2-4 години от базара, и за останалите пари хубави стъкла. Каква марка... никон или канон (защото има достатъчно стъкла в базара за тях). Което си решиш. Ако ще е нова техниката - пак същите препоръки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »